Skocz do zawartości


Zdjęcie

USA: dwie eksplozje na mecie maratonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

USA: dwie eksplozje na mecie maratonu

Do dwóch eksplozji doszło tuż przy mecie Maratonu Bostońskiego w USA. Miejscowe media informują o kilkunastu osobach rannych. Według najnowszych informacji CNN dwie osoby poniosły śmierć, a 28 zostało rannych. W maratonie startowali również Polacy.

Z kolei według stacji Fox News i gazety "Boston Globe" w wyniku wybuchów zginąć mogły trzy osoby. Nowojorska policja zaostrzyła już środki bezpieczeństwa po doniesieniach o eksplozjach na mecie maratonu.

Do wybuchów doszło, gdy duża grupa sportowców wbiegała na metę. Według CNN, dwie osoby poniosły śmierć, ranne zostało 28 osób. Wcześniej mówiono o 12 osobach poszkodowanych. Nie wiadomo jeszcze, czy to był zamach, jednak pojawiają się już takie spekulacje.

Pierwsza eksplozja miała miejsce obok magazynu ze sprzętem sportowym, druga - przy trybunie dla widzów. Według AP, rany odnieśli widzowie maratonu. Poszkodowani są przenoszeni do namiotów przygotowanych do obsługi medycznej zawodników. Z terenu wokół miejsca eksplozji ewakuowano ludzi.

W maratonie udział brało 29 Polaków - poinformowała stacja TVN24.

Telewizja pokazuje słupy dymu i biegających ludzi, widać też ekipy ratunkowe. Funkcjonariusze policji przeszukują okoliczne budynków w poszukiwaniu kolejnych ładunków. Nad Bostonem zamknięto przestrzeń powietrzną.

- Widziałem dwie eksplozje, pierwsza z nich była zaraz za linią mety. Usłyszałem głośny wybuch i zobaczyłem dym - relacjonuje jeden z dziennikarzy "Boston Herald", który brał udział w maratonie. - Ja nadal biegłem, a później usłyszałem drugi wybuch, wyglądało to tak, jakby bomba była w śmietniku - dodaje.

- To było prawie jak wybuch kuli armatniej, potężny wybuch. Ludzie biegali we wszystkich kierunkach - mówi jeden z uczestników maratonu.

O sytuacji w Bostonie został już powiadomiony prezydent USA Barack Obama.

Bostoński bieg jest najstarszym maratonem nowożytnym. Pierwszy raz odbył się w 1897 roku. W tym roku ponad 26 tysięcy osób brało udział w biegu.

Massachusetts jest jedynym stanem w USA, w którym trzeci poniedziałek kwietnia jest dniem wolnym od pracy. Przypadający w tym terminie Dzień Patriotów obchodzony jest dla uczczenia bitew pod Lexington i Concord, które zapoczątkowały wojnę z Brytyjczykami o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775).

ŹRÓDŁO - onet.pl

Co o tym myślicie?
  • 2



#2

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krótki filmik z eksplozji

https://v.cdn.vine.c...VEItFjPw7r8Bsyo
  • 3

#3

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Pewnie przypiszą to jakimś arabom, standardowo :) Będzie pretekst do przetestowania rakiet :)
  • 7

#4

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na arabów to znacznie spadła im wydajność. Rząd w tym paluszków raczej nie maczał-za mały odzew społeczeństwa.Prędzej jakaś wewnętrzna grupka jakiś radykalnych frakcji.
  • 1

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co o tym myślicie?


Ja myślę, że poziom komentarzy, sposób relacjonowania, jakość przekazu (jak zwał tak zwał - chodzi o całokształt) związana z tym wydarzeniem, w programach informacyjnych typu Polsat News, TVN24, TVP Info, woła o pomstę do nieba...
Czasami zastanawiam się czy panowie i panie na dyżurach w tych stacjach siedzą tam za karę, czy może zostali wytypowani "z łapanki"?
Specjalnie mnie to nie dziwi, bo tak było zawsze ale dawno nie oglądałem tego typu programów więc trochę zapomniałem o tym aspekcie kondycji polskiego "dziennikarstwa" informacyjnego...
  • 5



#6

Dostoyevsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie przypiszą to jakimś arabom, standardowo :) Będzie pretekst do przetestowania rakiet :)


Uwielbiam takie pseudo-intelektualne spekulację. Na pewno wszelkie wypadki, zamachy i wydarzenia w Stanach są pretekstem do testowania rakiet USA dla takich jak Ty.
  • -8

#7

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uwielbiam takie pseudo-intelektualne spekulację. Na pewno wszelkie wypadki, zamachy i wydarzenia w Stanach są pretekstem do testowania rakiet USA dla takich jak Ty.


Czemu nie-przecież dla rządu USA poświęcenie kilku obywateli czy kilku tysięcy w imię zysków to jak splunąć. Robili tak już wielokrotnie-jednak obecna skala jest trochę za mała jak na rządowe działanie.

Coś w TV mówili o trzeciej eksplozji-standard nie wiedzą czy jest to powiązane, kto się do tego przyznał, gdzie ładunki były umieszczone itd...
  • 1

#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś w TV mówili o trzeciej eksplozji-standard nie wiedzą czy jest to powiązane, kto się do tego przyznał, gdzie ładunki były umieszczone itd...

Trzeci ładunek eksplodował przy albo w Bibliotece JFK. Wcześniej podawali, że detonowali go saperzy, teraz nie jest to tak oczywiste.
Chwilę wcześniej słyszałem informację o znalezieniu jeszcze przynajmniej dwóch ładunków na trasie maratonu, więc sytuacja jest rozwojowa...
  • 0



#9

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może false flag, ciekawe czy za chwilę nie znajdą ładunków w NY
  • 0



#10

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano


Pewnie przypiszą to jakimś arabom, standardowo :) Będzie pretekst do przetestowania rakiet :)


Uwielbiam takie pseudo-intelektualne spekulację. Na pewno wszelkie wypadki, zamachy i wydarzenia w Stanach są pretekstem do testowania rakiet USA dla takich jak Ty.


Daruj sobie takie komentarze , nic z nich nie wynika, poza tym staraj sie myslec przy czytaniu, to nie trudne ;)
  • 0

#11

Uciekł.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak podaje New York Post, władze Bostonu zidentyfikowały podejrzanego za podłożenie bomb. To Saudyjczyk, który ucierpiał w wybuchu - przebywa teraz w szpitalu.


  • 0

#12

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem jeden z wybuchów i nie wyglądało to na wielki ładunek.
Dziś jest w USA Dzień Weterana

Użytkownik Padael edytował ten post 15.04.2013 - 22:08

  • 0



#13

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W biegu uczestniczyło dużo osób z Etiopii, nie wiem czy cokolwiek ma to do rzeczy, ale większość z nich to chrześcijanie, a właściwie należą do Ortodoksyjnego Kościoła Etiopskiego, niby nic ciekawego, ale chciałem nadmienić.
  • 0

#14

Smiler.
  • Postów: 148
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja w takim razie zarzucę z innej opcji, bliskiej temu forum. To była moja pierwsza myśl jak zobaczyłem filmiki wrzucane przez uczestników biegu:

Dołączona grafika

Na TVN już mówią o "terroryzmie". Czy osoby związane z kwestiami teorii spiskowych mogłyby się wypowiedzieć? Dziękuję.


  • 0

#15

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż dziw bierze, że nikt nie wiąże tego z Koreą Północną. Bo czyż to nie dzisiaj jest "dzień urodzin największego człowieka w historii świata"? :D Tak przynajmniej podają w północnokoreańskich mediach. ;p

Co do karty, jedyny budynek przypominający zegar z karty przedstawionej przez Smilera, to Custom House Tower:

Dołączona grafika

Szczyt wygląda kompletnie inaczej, jednak to doszukiwanie się związku z kartą Iluminatów i zegarami w Bostonie jest bezcelowe. Takie jest moje zdanie.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych