Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sirius Pozaziemska Istota


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście uznaję Stephena za pewnego rodzaju mitomana. Ciągle wpiernicza się z nowymi pomysłami i trwa to już właściwie od lat 90, czyli ok. 20(sic!) lat !!!. Jeśli następny, a już bardzo nam bliski z perspektywy czasu The Disclosure Project okaże się niewypałem, to chyba zacznę wierzyć, że wszelakie teorie o szarakach z Zeta Reticuli i innych reptoidach, to po prostu zwykłe bujdy na których ludzie jak Pan Greer chcą zarobić.

Oczywiście mam nadzieję, że się mylę, bo tematem interesuję się od dziecka i cały czas liczę na przełamanie lodów ... ale czy kiedykolwiek to nastąpi ?, być może już niedługo, a być może nigdy.

Co do filmu, obejrzę i się wypowiem, wszystko jest robione pod atmosferę typu " WIELKI DOKUMENT, KTÓRY UKAŻE NAM PRAWDĘ, ALE TAK NAPRAWDĘ ZOSTAWI POD KONIEC Z TYLOMA SAMYMI PYTANIAMI, CO NA POCZĄTKU". Dziękuję, żegnam.

http://siriusdisclosure.com/ Pff... oczywiście DVD kosztuje 19.99$, a natychmiastowe przekierowanie do filmu 9.99$ ... super pomysł !!!...elo, ale coś wam powiem, wiecie co ??? Większość naukowców sprzedaje za darmo informacje do publiki ... lol.

Jestem po obejrzeniu dokumentu, jest dość mocny, ale moim zdaniem niewiele się zmieniło jeśli chodzi o dowody od ostatniego Disclosure Project. Film Sirius jest dobry i ludziom myślącym rzeczywiście może coś pomóc jeśli chodzi o zrozumienie tych spraw, ale dla starych wyjadaczy, którzy już tych "dowodów" widzieli wiele, to tak naprawdę nic ciekawego. Co doszło oprócz ciała niby kosmity, który może być też człowiekiem ?

* Info o medytacji i transcendentalnych stanach świadomości - osobiście popieram takie teorie, ale po co znalazło się to w filmie o UFO/kosmitach/spiskach rządu - chyba wiem, ale nie chcę się tym dzielić, bo każdy kto miał takie przeżycia powinien sam wiedzieć z czym się to je.

* Wywiady

* Parę zdjęć dokumentów, filmy jakieś i inne zdjęcia. Sporo stuffu, ale nadal czuję się zawiedziony.

Czekam na projekt i jeśli USA nie odtajni swoich akt, to sam nie wiem co zrobię, a że nie odtajni to jest bardzo, ale to niesamowicie bardzo prawdopodobne.

Użytkownik owerfull edytował ten post 24.04.2013 - 02:45

  • 0

#17

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie zobaczyłem film...sporo materiału, aczkolwiek cała sprawa nadal balansuje na krawędzi(powiemy im albo nie), dokument ten nie czyni stanowczego kroku w przód...Natomiast pokazuje, iż są ludzie którym zależy na odkryciu prawdy, sporo w filmie zostało powiedziane, ale jeszcze sporo powiedziane musi zostać. Całość nie bazuje tylko na ,,statkach kosmicznych,, jest kilka innych ciekawych aspektów również. Generalnie polecam, warto wzbogacać swoja wiedzę każdą informacja...
  • 1

#18

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj skończyłem oglądanie tego filmu. Być może na mojej ocenie zaważyły oczekiwania, ponieważ nie spodobał mi się.

A teraz co konkretnie uważam za wady:
- bliskie spotkania 5 stopnia - już parę ładnych lat temu czytałem opisy tego typu kontaktu a tu nagle Greer nadaje swoją (inną) definicję i wykorzystuje ją w filmie,
- wykorzystanie materiałów uznanych za fejki (np. Jerozolima),
- za szybkie zmiany tematu i za wiele zagadnień omówionych - zaczną mówić o jednym, po chwili już coś innego jest omawiane, potem znowu zmiana i tak w kółko. Zastanawia mnie czemu podjął tak wiele różnych zagadnień - może żeby zadowolić wszystkich fundatorów?
- po filmie "Sirius" spodziewałem się dowiedzieć czegoś więcej o tej istocie (ewentualnie ogólnie o UFO), jednak 2h poświęcono na zbyt wiele tematów - i według mnie wyszedł taki "śmietnik", gdzie wrzucono wszystko po trochu by przypodobać się wszystkim,
- mocno wyczuwalna nutka new age - do momentu tego filmu nie wiedziałem, że Greer miał coś wspólnego z tego typu klimatami - zawsze było tylko UFO. A teraz opowiada o śmierci klinicznej, energii wszechświata itp. Nie wiem, po co wplata tego typu rzeczy - może chce się bardziej przypodobać ludziom z tym związanym? Albo dlatego, że w new age, na fali obecnej popularności, można nieźle zarobić?

Za plusy uważam tylko dwie rzeczy - pokazanie i omówienie zagadnień dotyczących tej istoty oraz sposób nawiązywania kontaktów z obcymi poprzez własną wolę (ale już mocno zniesmaczyły mnie sceny, gdzie Greer próbując złapać kontakt wygląda jakby się modlił). O obydwu rzeczach nie wiedziałem i chętnie je zobaczyłem w filmie o UFO.
  • 0



#19

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pojawiła się dzisiaj w internecie informacja od Greera odnośnie liliputa. Jako, że znalezisko wzbudziło ogromne zainteresowanie ludzi w internecie, będą ujawniać więcej detali na ten temat. Na razie po przeprowadzonych ekspertyzach doszli do wniosku, że istota była płci męskiej i przeżyła 6-8 lat. Nie był to zdeformowany płód.
  • 0

#20

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Husarz

Te informacje podane już były w filmie, więc nie mogą pochodzić z dzisiaj. Chyba że po prostu dziś je powtórzono.
  • 0



#21

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Husarz

Te informacje podane już były w filmie, więc nie mogą pochodzić z dzisiaj. Chyba że po prostu dziś je powtórzono.


Tak powtórzono. Mój błąd :P
  • 0

#22

GreeneK.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Linki podane wyżej albo nie działają albo są zwiastunami albo trzeba zapłacić albo nie istnieją :/ Jakiś działający i darmowy filmik istnieje?
  • 0

#23

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś ciekawego, nie wiem czy były jakieś wzmianki o tym na forum, nic nie znalazłem. Zatem umieszczam tutaj...przeglądając internet natrafiłem na zdjęcia z 1996 roku, są to zdjęcia klatek z filmu z taśmy VHS, na których widnieje istota do złudzenia przypominająca, istotę z Chile.
Z informacji jakie znalazłem:
Większość zdjęć(jak nie wszystkie) tej istoty pochodzą od Gruzińskiego stowarzyszenia UFO(GUFOA) Zdjęcia te pokazują ciało niezwykłej i nieznanej dotąd istoty, która została znaleziona przez starszą kobietę na Uralu, istota ta po kilku tygodniach zmarła. Jej zwłoki zostały podobno skonfiskowane przez rosyjskie służby bezpieczeństwa.

17 stycznia 2001 roku, na oficjalnej stronie GUFOA pojawiła sie informacja:

Starsza kobieta znalazła żywego kosmitę! Góry Ural, miasteczko Kashtim

To wydarzyło sie w Rosji w miasteczku Kashtim. Starsza kobieta znalazła na drodze umierającego kosmitę. Myślała, że to małe dziecko i zabrała go ze sobą do domu. Opiekowała sie i karmiła kosmitę. Po dwóch tygodniach, kobietę zaczęły nękać jakieś bóle i karetka odwiozła ja do szpitala. Kosmita został w domu sam i najwidoczniej bez opieki umarł. Nie ma dokładnych informacji kto zabrał ciało obcego, ale 13 sierpnia 1996 w miasteczku Kashtims, policja mierzyła zwłoki obcego, uwieczniono to na kasecie VHS, jego rozmiary równały się 21cm. Zaraz po tym, zabrano ciało by przeprowadzić badania i najprawdopodobniej KGB zabrało zwłoki.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Tutaj strona na jakiej to znalazłem:
http://www.isaackoi....n-photo-54.html

Jeśli te dwa przypadki,z Chile i Uralu są prawdziwe, te istoty faktycznie żyły, mamy do czynienia z czymś naprawdę niezwykłym. Z pewnościa będzie ich więcej, z pewnością żywe!

Przyszła mi na myśl ta scena...
http://www.youtube.com/watch?v=mDObFetwDis


Plus z pewnego bloga:

21 października 2009

Najsłynniejszy kosmita, opisany w dziesiątkach publikacji, z udokumentowaną autopsją, to mały humanoidalny stwór z Roswell. I mimo iż minęło już tyle lat, więcej na tyle namacalnych (lub tak dobrze spreparowanych) dowodów na obecność obcych na Ziemi, wciąż nie ma. Bo choć kuzynka kosmity z Roswell pojawiła się ponoć na ziemiach rosyjskich pod koniec ubiegłego wieku, to ciało maleńkiej istoty pozaziemskiej zaginęło w tajemniczych okolicznościach. Zresztą samo pojawienie się Aleszenki (bo tak ją ochrzczono), było równie tajemnicze.

Aleszenkę (zwaną później karlikiem kysztymskim) znalazła w 1996 roku, na cmentarzu niedaleko Kisztymia (obwód czelabiński) niejaka Tamara Proswirina. Istota z wyglądu przypominała ludzki płód, miała jednak nienaturalnie dużą głowę, ok. 25 centymetrów długości i skórę o szarym kolorze. Ogromne oczy (bez powiek) zajmowały prawie całą twarz., a głowa nie była pokryta włosami. Brakowało też uszu. Według opisów Tamary, ciało w dotyku przypominało galaretkę. Płci nie można było określić, bo nie posiadało genitaliów. Nie było też pępka.



Tamara i jej rodzina nie zgłaszała znalezienia owej istoty na policję, bo jednogłośnie stwierdzili, że nie było to dziecko ludzkie. Niestety kondycja psychiczna Tamary nie należała do najlepszych i krótko po swoim odkryciu wróciła do szpitala dla umysłowo chorych. Wtedy też karlik umiera w niewyjaśnionych okolicznościach, a ciało ulega nad wyraz szybkiej mumifikacji.

Sama Tamara zginęła trzy lata później pod kołami samochodu, podczas próby ucieczki ze szpitala. Mumia trafiła wtedy w ręce przyjaciela Tamary. Gdy został aresztowany ciało Aleszenki powędrowało posterunek końcu na policyjny posterunek, która oddała ją naukowcom do zbadania. Tu trop się kończy.
Dołączona grafika
Ciało zaginęło ostatecznie, prawdopodobni wykradzione przez jednego z policjantów, który z kolei miał je przekazać badaczom zajmującym się tematyką UFO. Do dziś nie wiadomo co stało się ze szczątkami karlika. Niektórzy twierdzą, że upomnieli się o nie przedstawiciele jej gatunku, inni twierdzą, że mogło trafić na półkę bogatego wielbiciela dziwacznych okazów. Wielbiciele teorii spiskowych wierzą jednak że ciało Aleszenki przejęła jakaś tajna organizacja.

Nie dowiemy się już zapewne czym, lub kim, była Aleszenka. Sceptycy podkreślają, że ciało wyglądało jak ludzkie niemowlę, ok. 20-25 tygodnia życia i było wcześniakiem. Mogło żyć co najwyżej kilka godzin, a nie tygodni, jak utrzymywała Tamara i jej bliscy. Według genetyków, którzy badali karlika (z moskiewskiego Instytutu Wawiłowa), analizy DNA nie dowiodły pochodzenia pozaziemskiego. Odmiennego zdania jest badacz UFO Wadim Czernobrow, który uparcie twierdzi, że tkaniny w które zawinięta była Aleszenka, nie mogą pochodzić z naszej planety.

W 2004 roku naukowcy oficjalnie potwierdzili jednak, że karlik kysztymski był noworodkiem płci żeńskiej, aczkolwiek z wieloma deformacjami (badane ciało posiadało ponad 20 cech różniących je od człowieka). Skąd takie deformacje?

Dołączona grafika
Otóż miasto, gdzie znaleziono karlika kysztymskiego to tereny, na których wystąpiły aż trzy katastrofy jądrowe. Największa z nich miała miejsce w 1957 roku - był to wybuch podziemnego zbiornika zawierającego ponad 360 tysięcy litrów wysoko radioaktywnych odpadów płynnych z pobliskiego kombinatu chemicznego. Szacuje się, że liczba ofiar mogła wynieść nawet 10 tys., choć szczegóły katastrofy przez wiele lat były utajnione i prawdopodobnie nigdy nie uda się ustalić właściwej liczby poszkodowanych. Obszar napromieniowania wynosił aż 100 km długości i 9 szerokości. Kilka lat później zanieczyszczenia ze zbiornika, w którym gromadzono odpady atomowe dostały się do pobliskiej rzeki. Karlik mógł więc być porzuconym przez matkę, zmutowanym noworodkiem. Narodziny takiego dziecka na terenach, gdzie napromieniowanie było tak wysokie, nie jest niczym dziwnym. Jednak mimo tych faktów, wielu lekarzy (m.in. Juri Zakarow) odrzuciło wersję o mutacji popromiennej, twierdząc, że skażenie mogło wpłynąć na roślinność i zwierzęta, ale nie na ludzi, a już na pewno nie w takim stopniu.

Źródło:
http://magda-na-trop...byla-aleszenka/


No ciekawie by było odkryć, inną inteligentna rasę na naszej planecie, tak powiązał bym, może jeśli gatunek tych małych istot, zamieszkuje naszą planetę, nie możemy ich spotkać gdyż mieszkają pod ziemią...taka hipoteza...
  • 2

#24

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemniczy szkielet znaleziony w Chile w 2003 roku wcale nie jest tajemniczy. Ale zwolenników istnienia UFO nie zrażają żadne dowody.

Wyznawcy rozmaitych dziwnych teorii nieustannie narzekają, że naukowcy nie traktują ich poważnie i na wejściu odrzucają ich twierdzenia. O ironio, swoje pretensje kierują często do sceptyków, chociaż akurat my – jako jedyni – interesujemy się ich pomysłami i staramy się uczciwie je oceniać. Mainstreamowi naukowcy nie zawracają sobie takimi sprawami głowy i w ogóle nie zwracają na nie uwagi.



Wyznawcy uparcie nie chcą jednak przyjąć do wiadomości, że nie tyle teorie, które głoszą, lokują ich w sferze dziwactw, ile raczej beznadziejna metodologią, którą się posługują. Sami brawurowo niszczą swoją wiarygodność akceptując słabej jakości dowody, formułując kiepskie argumenty i kompletnie ignorując inne, całkiem racjonalne możliwe wyjaśnienia.



W skrócie – nikt nie bierze ich poważnie, ponieważ nie są po prostu poważnymi naukowcami. Jakaś odmiana efektu Krugera-Dunninga wydaje się skutecznie uniemożliwiać im przyjęcie do wiadomości swojej naukowej niekompetencji. Nie pozostaje im zatem nic innego, jak tylko wyrzekać na „twardogłowych naukowców” i zmowę milczenia, jaka wokół nich panuje.





Kolejnym tego przykładem jest sprawa tak zwanego obcego z pustyni Atakama. W 2003 roku na pustyni Atakama w Chile odkryto około 15-centymetrowy człekokształtny szkielet.







Powołany przez Stevena Greer'a The Disclosure Project ogłosił, że szkielet z Atakama jest dowodem na istnienie obcych. Otóż, Greer i jego współpracownicy popełniają klasyczny błąd, o którym wspominałem – interesują się wyłącznie tym, co w ich przekonaniu, potwierdza z góry przyjętą hipotezę, zamiast uczciwie przyjrzeć się innym możliwym wyjaśnieniom, a także dowodom, które ich hipotezę falsyfikują.





To, że zajmują się głównie rozsiewaniem tajemniczej aury, najlepiej widać w tytule ich ostatniego tekstu: „Badania Uniwersytetu Stanforda: Humanoid z pustyni Atakama wciąż pozostaje tajemnicą”.





Ich podejście przypomina podejście propagatorów Starchild Skull – znajdują szkielet bądź fragment szkieletu, należące do gatunku ludzkiego, ale wykazujące anomalie, i traktują owe anomalie jako dowód na istnienie obcych. Podstawowy mankament tego podejścia polega na tym, że istnieje niezliczona ilość anatomicznych anomalii – genetycznych, rozwojowych, patologicznych, traumatycznych, albo takich, które wynikają z rozmaitych oddziaływań na ludzkie ciało czy szkielet już po śmierci.



Zanim sam Ockham uznałby, że potrzebne jest jakieś inne, nowe wyjaśnienie, zwolennicy obcych musieliby odrzucić wszystkie powyższe. Ale nawet wtedy pozostałoby tylko jedno – anomalia, a nie obca rasa.



Jednym ze sposobów rozstrzygnięcia tego rodzaju kwestii jest badanie DNA. Już sam fakt, że mamy tu do czynienia z DNA, jest – nawiasem mówiąc – całkiem niezłym dowodem, że chodzi raczej o mieszkańca Ziemi. W przypadku obcego z pustyni Atakama – wszystkie dotychczasowe badania potwierdzają, że jest ono w stu procentach ludzkie . Co więcej, mitochondrialny DNA także jest całkowicie ludzki i zgodny z DNA ludzi pochodzących z tego regionu.



W żaden sposób nie zniechęca to jednak wyznawców, dla których obcy z ludzkim DNA jest w pełni do zaakceptowania. Może mamy tu do czynienia z miniaturką gigantycznych humanoidów pochodzących od Prometeusza, który także miał stuprocentowo ludzkie DNA.



Najprostszym wyjaśnieniem zagadki szkieletu z pustyni Atakama jest to, że jest on efektem nielegalnej aborcji, ukrytym na pustyni i zmumifikowanym. Zmiany widoczne na czaszce są prawdopodobnie wynikiem zabiegu aborcji. Pozostałem zmiany powstały wskutek procesu mumifikacji – kiedy to zmumifikowana tkanka coraz ściślej opinała szkielet.



Widoczne anomalie mogą być zatem przedmiotem zainteresowania medycyny sądowej, nie zaś dowodem na istnienie obcych ras.



Najbardziej dyskusyjny jest tutaj wiek dziecka w momencie śmierci. Jeśli chodzi o fazę rozwoju – szkielet wygląda jakby należał do płodu w wieku mniej więcej 20-25 tygodni. Naukowcy ze Stanford, którzy go badali, orzekli jednak, że należał do mniej więcej 5-6-letniego dziecka. Krytycy tego wniosku twierdzą natomiast, że proces mumifikacji zwiększa gęstość kości – co mogło zmylić badaczy ze Stanford. Wskazują na podobne przypadki egipskich mumii.



Konkluzja





Obcy z Atakama jest przedstawicielem gatunku ludzkiego – pod każdym anatomicznym względem. Jego DNA również jest ludzki i zgodny z DNA mieszkańców tego regionu. Owszem, mamy tu do czynienia z anomaliami – ale są one normalne, jako że mamy do czynienia z wyabortowanym płodem zmumifikowanym na pustyni.





Greer pisze: „Czy Humanoid z Atakama jest tak zwaną hybrydą? Czy wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu hybrydami? Czy może to być wynikiem kontaktów naszych przodków z przedstawicielami innych ras – miliony lat temu?”.





Ach, hybrydalny gambit. Dokładnie to samo twierdził Lloyd Pye, kiedy okazało się, że DNA pochodzący ze Starchild Skull okazał się w pełni ludzki. Dokładnie to samo twierdzili zwolennicy Yeti, kiedy okazywało się, że kolejni kandydaci do tego miana, okazywali się ludźmi. Jeśli DNA jest ludzkie – musimy mieć zatem do czynienia z ludzką hybrydą.


KrytykaPolityczna.pl
  • 0



#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Ekspert: zagadkowa mumia z Chile nie była istotą pozaziemską
13 maja, 15:08 Dołączona grafika Tajemnicza mumia odkryta na pustyni Atakama w Chile nie ma nic wspólnego z istotami pozaziemskimi, które niby miały odwiedzić naszą planetę. To jedynie zmumifikowane zwłoki człowieka o wyjątkowo zagadkowej mutacji – przekonują amerykańscy badacze.

Dołączona grafika Dołączona grafika "Der Spiegel" pisze, że chodzi o mumię, którą odkryto w 2003 r. Ma zaledwie 13 cm długości, wyjątkowo długą i nieproporcjonalna głowę, a do tego wystające na zewnątrz duże oczodoły. Wyglądem faktycznie przypomina istoty pozaziemskie pokazywane w niektórych filmach science-fiction.

Najbardziej zdumiewająca jest długość mumii, gdyż nie pasuje ona do tego co znane jest u ludzi. Chandra Bahadur Dangi, najmniejsza znana osoba na Ziemi, ma 57 cm wzrostu. Nie pasuje również do ludzkich płodów, które zwykle mają 50 cm wzrostu. Najmniejszy płód jaki dotąd udało się uratować miał nieco ponad 20 cm.

Nic dziwnego, że Ata, jak nazwano mumię, doczekała się licznych spekulacji. Stała się też atrakcyjnym towarem. Zaginęła zaraz po tym jak ją odkryto, potem wielokrotnie była sprzedawana na czarnym rynku. Trafiła wreszcie do Barcelony, gdzie natrafił na nią dr Steven Greer, amerykański lekarz i ufolog, założyciel Center for the Study of Extraterrestrial Intelligence (CSETI) - ośrodka zajmującego się poszukiwaniem istot pozaziemskich.

Greer oczywiście uważa, że Ata to zmumifikowane zwłoki istoty pozaziemskiej, a zarazem dowód na to, że UFO było na naszej planecie.

W mumii, oprócz niespotykanej dotąd karłowatości odkryto znaczne deformacje głowy oraz naliczono jedynie dziesięć żeber, choć ludzie mają ich zwykle dwanaście, a czasami jedenaście, ale nie mniej.

Cytowany przez "Der Spiegel" niemiecki specjalista Juergen Spranger uważa jednak, że jest to mumia płodu, poronionego w 24. tygodniu ciąży. Jego zdaniem, doszło w nim do rozwoju tzw. zespół Wiedemanna-Rautenstraucha, rzadkiej wady wrodzonej powodowanej zahamowaniem wzrostu wewnątrz macicy. Wykryto ją dotąd jedynie u około 25 dzieci. Dziecko, które przychodzi na świat z taką wadą ma niską masą urodzeniową, niezrośnięte szwy czaszkowe i charakterystyczną deformację twarzy: wykazuje starczy wygląd, z ostrymi rysami twarzy, rzadkimi włosami głowy, ma również wydłużony nos.

autor: (JM)

źródło: http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html



  • 0



#26

Cinnamon Girl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to ludzki płód, na którym dokonano aborcji. Z tyłu głowy znajduje się dziura (po to aby wyciągnąć płód) zrobiona przez osobę, która owej aborcji dokonała.
  • 0

#27

Price.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdzie można obejrzeć ten film z napisami ? :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych