Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twierdzi, że wynalazł wehikuł czasu. "Dokładność w 98 proc."


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Irański naukowiec twierdzi, że udało mu się wynaleźć maszynę do podróżowania w czasie, która pozwala użytkownikom na przemieszczanie się nawet do ośmiu lat w przyszłość - podał "The Telegraph".

Ali Razeghi, naukowiec z Teheranu, zarejestrował w irańskim Centrum Wynalazków Strategicznych "Aryayek - maszynę do podróżowania w czasie".

Jak mówił Razeghi, maszyna działa na podstawie skomplikowanych algorytmów, które "pozwalają przewidzieć od 5 do 8 lat przyszłości każdego człowieka z dokładnością do 98 proc."

Jak mówił dyrektor Centrum, młody 27-letni naukowiec zarejestrował już 179 wynalazków pod własnym nazwiskiem.

- Pracuję nad tym projektem od 10 lat - mówił Razeghi. - Mój wynalazek jest wielkości laptopa i potrafi przewidzieć szczegóły przyszłych 5-8 lat każdego użytkownika. To nie zabierze Cię w przyszłość, ale pozwoli na jej poznanie - tłumaczył.
Użyteczne dla rządu

Urządzenie, jak mówił wynalazca, może być również przydatne dla irańskiego rządu, który będzie mógł przewidzieć ewentualną konfrontację zbrojną, a także poznać wahania wartości waluty i ceny ropy.

- Rząd, który pozna, co się będzie działo za pięć lat może się przygotować do wyzwań, które mogą go zdestabilizować - mówił naukowiec. - Spodziewamy się, że wynalazek będzie się cieszył powodzeniem wśród państw jak i w przypadku indywidualnych użytkowników - dodał.

Pomysł młodego naukowca nie spotkał się z entuzjazmem jego znajomych. Ci stwierdzili, że "próbuje bawić się w Boga". - Ten projekt nie jest przeciwko naszym wartościom religijnym - mówił. - Powodem, dla którego na razie nie ruszamy z produkcją jest fakt, że Chińczycy mogą ukraść nasz pomysł i produkować go w milionach kopii w ciągu nocy - tłumaczył Razeghi.


Mój odnośnik


hmmm....
  • 4



#2

CzarnyUrok.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dość interesujące, ale jeżeli wynalazek trafi do "złych" ludzi, to mogą to wykorzystywać do zamachów terrorystycznych :)

Wytapane z mojej el piontki przy pomocy palcy
  • 0

#3

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pomysł młodego naukowca nie spotkał się z entuzjazmem jego znajomych. Ci stwierdzili, że "próbuje bawić się w Boga".


Całkiem trafne spostrzeżenie. Mimo wszystko poddaję w wielką wątpliwość fakt, że taka maszyna może faktycznie działać. O ile w jasnowidzów bardziej lub mniej wierzę, o tyle w urządzenie nie jestem w stanie.

Irański naukowiec twierdzi, że udało mu się wynaleźć maszynę do podróżowania w czasie, która pozwala użytkownikom na przemieszczanie się nawet do ośmiu lat w przyszłość - podał "The Telegraph".


To nie zabierze Cię w przyszłość


To jak, zabierze czy nie zabierze? Błąd logiczny :D

Użytkownik Eldim edytował ten post 11.04.2013 - 13:04

  • 3

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno ten wehikuł będzie przenosił w czasie z prędkością godziny na godzinę ;)

Ciekawe też jak identyfikowałby użytkownika a co najważniejsze na pewno upublicznionoby taki wynalazek.

Czas publikacji 11.04.2013 czyli pomylili tylko jedną jedynkę i byłby prima aprilis.
  • 0



#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli większa liczba ludzi otrzyma taki wynalazek i zacznie zmieniać swoją przyszłość to automatycznie przyszłość innych zacznie się zmieniać. Paradoksalnie cała przyszłość będzie tak zdestabilizowana, że nie da się określić nic pewnego :D. Ot taki efekt motyla od każdego posiadacza tego urządzenia.
  • 3

#6

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przyszłość? Po co komu przyszłość, skoro ją możemy dowolnie kształtować... ja ******** :D Wehikuł który pozwala nam zajrzeć w PRZESZŁOŚĆ byłby o wiele lepszy. Moglibyśmy w końcu sprawdzić, czy pochodzimy od małp, czy znaleźliśmy się tutaj, ot tak.

Dołączona grafika
/Connor
  • 6

#7

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A na jakiej zasadzie działa ten "wynalazek" ? Bo wydaje mi się, że to jest coś typu reklam na stronach internetowych.

Jesteś 234516678790026 osobą która, zobaczyła ten banner, kliknij aby wygrać...

Po za tym "urządzenie wielkości laptopa" tutaj się zatrzymałem. Wytłumaczy mi ktoś gdzie to mogłoby mieć zasilanie? No cóż wg mnie urządzenie, które jest w stanie "nagiąć czasoprzestrzeń, tak aby można było zajrzeć do przyszłości", nie będzie zasilane byle bateryjką...

Użytkownik Nothing edytował ten post 11.04.2013 - 16:49

  • 0

#8

Jeyek.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po za tym "urządzenie wielkości laptopa" tutaj się zatrzymałem. Wytłumaczy mi ktoś gdzie to mogłoby mieć zasilanie? No cóż wg mnie urządzenie, które jest w stanie "nagiąć czasoprzestrzeń, tak aby można było zajrzeć do przyszłości", nie będzie zasilane byle bateryjką...


"Urządzenie wielkości laptopa" można przecież podłączyć do elektrowni. To wogóle nie musi mieć baterii tylko np. mocny zasilacz.

Ps: nie znam się na tym specjalnie, to tylko moje spekulacje:)
  • 0

#9

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przyszłość? Po co komu przyszłość, skoro ją możemy dowolnie kształtować... ja ******** :D Wehikuł który pozwala nam zajrzeć w PRZESZŁOŚĆ byłby o wiele lepszy. Moglibyśmy w końcu sprawdzić, czy pochodzimy od małp, czy znaleźliśmy się tutaj, ot tak.


Mimo wszystko wolał bym przenieść się w przyszłość i poznać numery totka, a Ty ?

Poza tym, jeśli faktycznie powstanie coś takiego jak wehikuł czasu, to marnie będzie wyglądał los rasy ludzkiej.
  • -1

#10

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sprawę traktuję jako kolejny głupi news z Iranu, tak samo jak z premierą ich "myśliwca" xD

Gość twierdzi że to są algorytmy, czyli teoretycznie można by je napisać w program komputerowy i uruchomić wszędzie, nawet na komórce(pomijam moc obliczeniową).
Zresztą tak wynika z tekstu, że urządzenie przewiduje przyszłość, a nie nagina przestrzeń i przenosi w czasie fizycznie.

Użytkownik cichy45 edytował ten post 11.04.2013 - 17:24

  • 0



#11

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli ta maszyna może np. przewidzieć stan innej maszyny za 5 lat, która może wtedy mieć gotowe rozwiązanie na kolejne 5 lat. Właśnie dostaliśmy nieskończoną ilość mocy obliczeniowej, obalenie wszystkich możliwych zabezpieczeń, rozwiązanie wszystkich obecnych problemów matematycznych, algorytmicznych, fizycznych. Razeghi, jesteś wielki! :D

Kto takie bzdury publikuje? Jak ktoś zbuduje superkomputer, który trafnie przewidzi prognozę pogody dla całego świata na najbliższe 2 dni, to będzie to największe osiągnięcie w historii w dziedzinie przetwarzania danych.
  • 2

#12

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ależ panowie i panie, kiedy miałem kilka lat, to największym osiągnięciem w dziedzinie techniki, były chińskie konsole, na których grało się w czołgi i Galaxiana. Kilka lat później już na PC-tach i konsolach nowszej generacji, grafika i inne aspekty sprawiły, że zamiast kilku pikseli otrzymaliśmy produkt, który bardziej przypominał wirtualny film, w którym sami kreujemy scenariusz i kolejne sceny. Teraz grami sterujemy za pomocą bezprzewodowych kontrolerów, a jeśli widzieliście materiały dotyczące X720 i PS4, to będziecie w szoku, jak bardzo technika poszła do przodu przez ostatnie 2 dekady. A mówimy tutaj nie o technologii wojskowej, ale powszechnie dopuszczonej do użytku technologii użytkowej.

Pamiętajcie, że wiele krajów układa swój budżet w taki sposób, aby obronność, wywiad i sprawy wojskowe były priorytetem. Jeśli więc naukowcy mają praktycznie nieograniczone pole do popisu, a także najnowocześniejsze laboratoria wyposażone w najlepszy sprzęt, to po 20, 30 latach otrzymujemy przedmioty, które dotychczas znaliśmy tylko z kart powieści science fiction.

Naprawdę, obejrzyjcie sobie kilka filmów sf sprzed 20 lat i zwróćcie uwagę, jak wiele urządzeń, które w umysłach scenarzystów, były sklasyfikowane jako technologia pisana kosmicznym rasom żyjącym kilka mileniów od momentu, w którym żyjemy lub dla cywilizacji, które żyły dawno, dawno temu, w odległej galaktyce.

Łatwo jest mówić, co jest niemożliwe, a co możliwe, ale nikt z nas (przynajmniej oficjalnie) nie pracuje w tajnym laboratorium, gdzie pracuje się nad wynalazkami, które zmienić mogą losy ludzkości.

Ponadto, nie mówi się tutaj o przeniesieniu dowolnego człowieka w przyszłość i naginania wydarzeń, lecz przeglądu przyszłości i podjęcia prób zmienienia jej, działając w teraźniejszości.
  • 1



#13

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra, nie zostałem zrozumiany, zasilacz, który mógłby utrzymać prąd o takim natężeniu jaki przybywa od razu z elektrowni musiałby być co najmniej wielkości przeciętnego pc.
2 sprawa, aby móc przewidzieć przyszłość, za co najmniej 7 lat, bezbłędnie, potrzeba nam jasnowidza, lub urządzenie które może zaginać czasoprzestrzeń. Jeszcze nie byliśmy, na innej planecie, a zabieramy się za podróże w czasie, nawet cybernetyczne są jak narazie niemożliwe. To przecież absurd... (ps. chodzi o człowieka, który stanął np. na marsie, czego oczywiście nie dokonano, a nie o jakies sondy)
  • 0

#14

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś ostatnio irańscy naukowcy sporo wynalazków mają na koncie. Być może ścigają się z północno-koreańskimi archeologami, którzy znaleźli jednorożca.
  • 3

#15

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uwaga! Pracowałem nad tym 13 minut, ale w końcu udalo mi się zrobić konia z 3 kończynami, 2 głowami i on potrafi ziać ogniem, i ma jeszcze skrzydła! Klękajcie narody, oto ja jestem waszym panem! Pokonując prawa dzisiejszej biologii i genetyki władam wami. Oczywiście, nie pokaże wam go bo chińczycy mogliby go szybko skopiować...
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych