Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzyka elektroniczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dr Röck - nie masz pojęcia o czym mówisz chopie.

Mam więcej niż możesz się spodziewać.

Techno jako gatunek powstało w okresie tym samym w którym tworzyli artyści których wymieniłeś (lub niewiele później).

No jakieś 20 lat pózniej, faktycznie niewiele.
Dla mnie muzyka to coś tworzona na instrumentach lub na bazie dźwieków wygenerowanych własnoręcznie. Rap ani techno do takich się nie zalicza, bo sklejenie ukradzionych sampli z czyjegoś utworu to nie tworzenie muzyki. Sam dawno temu byłem muzykiem na komputerowej scenie i wiem, że zrobienie megaskomplikowanego techno to kwestia kilku minut w trackerze lub czyms bardziej zaawansowanym, a byle chiptune to najpierw wiele godzin przed generatorem lub syntezarorem, samplowanie, czyszczenie i składanie dźwięków, a dopiero potem układanie kompozycji.
Nie mówię już w ogóle o grze na realnych instrumentach bo to kompletnie inna liga.

Zresztą fani techno pewnie pojęcia nie mają, że gatunek wywodzi się praktycznie bezpośrednio z demosceny komputerowej, a rap z funku, przy czym sam rap to w zasadzie obranie muzyki funkowej ze wszystkiego i pozostawienie tylko sekcji rytmicznej, w dodatku ograniczonej do basu, werbla, stopy i jednego talerza. Prymitywizm w każdym calu, to właśnie są podstawy rapu.

Nie, to nie zalicza się do normalnej muzyki, bo muzycznie to jeszcze gorsze dno niż disco polo.



#47

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jak w techno kradną sample to haha - oczywiście techno to dla Ciebie te disco z energy 2000 - bo nie masz pojęcia czym to jest. W techno robi się wszystko samemu.

w rapie - masz samplowane bity i robione od podstaw.


a następnym razem lepiej doedukuj się jak już chcesz tak głośno szczekać.

#48

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Energy 2000 to nie jest techno nawet tylko jakiś mocno ******* na maksa dance :D

Sam słucham techno, jeden z moich ulubionych gatunków ( szczególnie minimal ). W zasadzie z elektronicznej nie przepadam chyba tylko za tym nowym dance'm, gdzieś od 2005 roku promowany jest chłam.

Zalecam przeczytanie punktu 3.2 FAQ.
Dołączona grafika
/Connor


#49

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@ Dr Röck
W takim razie czekam na ten mega skomplikowany kawałek od ciebie.
Skoro to zajmuje tylko parę minut to możesz wrzucić tutaj kilka utworów.

#50

dragK.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od siebie dodam, że słucham East Clubbers, b0unc3, beattraax i SKILLZmakeKILLZ. Są to w dużej mierze utwory trance'owe, a ich wykonawcy znani tylko na yt i newgrounds :) Polecam Drop - East Clubbers, crying soul - B0unc3 oraz Welcome to my fantasy - SKILLZmakeKILLZ :)

#51

Nonsensopedysta.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oprócz Skrillex'a jest wielu innych wykonawców nowej muzyki elektronicznej m.in. Flux Pavillion, Butch Clancy, Avicii, a słyszał ktoś z was o gatunku Trap? posłuchajcie tego, to jest trap

Użytkownik Nonsensopedysta edytował ten post 17.07.2013 - 16:04


#52

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja dodam jeszcze coś od siebie : jak ktoś lubi psytrance i wszelkie podgatunki i odłamy, polecam mu tą stronę : http://www.ektoplazm.com/

#53

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osobiście lubię muzykę elektroniczną, co prawda najchętniej słucham takiej łupankowej jak jakiś "znawca" muzyki by ujął. Hardcore, hardstyle, terrorcore i tym podobne.

Oczywiście jeden z bardziej znanych wykonawców:


#54

Violet_.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a za mną cały czas chodzi ta poschizowana piosenka z gatunku Witch house, o ktorego istnieniu nie mialam pojecia, a szkoda...

Użytkownik Violet_ edytował ten post 18.07.2013 - 00:28


#55

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://techno.org/el...ic-music-guide/ Polecam!



#56

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Link się pojawił już w pierwszym poście...

#57 Gość_Czarnoksiężnik

Gość_Czarnoksiężnik.
  • Tematów: 0

Napisano

To ja dodam jeszcze coś od siebie : jak ktoś lubi psytrance i wszelkie podgatunki i odłamy, polecam mu tą stronę : http://www.ektoplazm.com/




Dobry label z masą dobrego towaru. Mają nawet składankę naszych rodzimych artystów:

http://www.ektoplazm...usic/panta-deus

Kiedyś często tam zaglądałem, polecam.

Użytkownik Czarnoksiężnik edytował ten post 21.07.2013 - 18:18


#58

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano





To tak apropo IDM i Witch-house, czyli moje rzeczy w tym klimacie ;) Oraz szeroko pojęta elektronika równiez, wystarczy poszperac na kanale. W sumie trap też nie jest mi obcy... Pozdrawiam

Użytkownik Sony edytował ten post 23.07.2013 - 10:37


#59

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



wie ktos moze co to za gatunek ?
ewentualnie reflektował bym na jakies inne kawałki w podobnym klimacie

#60

soundesigner.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muzyka elektroniczna? To technologia, ktora pozwala nam odkrywac muzyke, i poszerzac jej palete barw. Od wczesnych experymentow John'a Cage'a, poprzez Serializm K.Stockhausen'a, po popularna muzyke Jean Michele Jarre'a, Tangerine Dream, Kraftwerk, do klubowych brzmien Techno, House, Drum'n'Bass, do muzyki Pop, House, Dubstep, Ambient, sciezek dzwiekowych do filmow, konczac na muzyce komputerowej, algorytmicznej, improwizowanej, field recordings, drone, soundscapes - wszedzie dominujacym czynnikiem jest Technologia - software, syntezatory, efekty, komputery - bez tego nie ma "Muzyki Elektronicznej". Polecam ksiazke Wlodzimierza Kotonskiego "Muzyka Elektroniczna", wyd. PWM, 2002.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych