Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzyka elektroniczna


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo tak właściwie co nie jest muzyką elektroniczną? Dużo gatunków pod to się kwalifikuje. Może zrozumieniu i ogarnięciu laikom pomoże ten poradnik :
http://techno.org/el...ic-music-guide/
Zamieszczajcie albumy, utwory, wykonawców - które wpadły wam w ucho, które/ych lubicie słuchać.
Zakładam, że nie będziecie wklejać setów Energy :D

Ja osobiście polecam krążek Kid A zespołu Radiohead, genialne połączenie elektroniki i rocka. Nie warto słuchać pojedynczych utworów, za to warto sięgnąć po całość, ale utwór który najbardziej polecam, to numer 4 - ze względu na piękny motyw przewodni i ze względu na kombinatorykę - numer 1.

Użytkownik WYP3H edytował ten post 10.04.2013 - 19:26


#2

Redux.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- mau5, Daft Punk, Justice,
- JMJ, gartner, kraftwerk, the prodigy ( :D ) (po kilka utworów)
Sorry za niechlujny post :)

#3

TheSznikers.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prince Club, Huxley, Dusky, Detroit Swindle.... I ostatnio świeżak a lister.

#4

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shpongle, dla lubiących goa czy ambient w psychodelicznej odmianie, poza tym dużo fajnych rzeczy można znaleźć w projektach techno Craiga czy Derrica Maya (tutaj szczególnie lubię kaotic harmony jako rhythim is rhythim). No i mój ulubiony niemal czysto elektroniczny zespół - Tangerine Dream gdzie szczególnie polecam utwór Logos part one (B) z filmu Twierdza i inny stylowo, nowszy, krążek Mars Polaris zrobiony dla NASA (Outland imho genialne).
A z takich w jakiś sposób obracających się w kręgu elektroniki to polecam awangardowych amerykańców - The Residents.

Użytkownik skittles edytował ten post 10.04.2013 - 23:25




#5 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Kraftwerk, i nie mam nic więcej do powiedzenia w temacie :]

#6

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

John 00 Fleming, Dj Eco



#7

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://soundcloud.co...-ghas-los-funky - nowocześniejsze techniczne brzmienie
https://soundcloud.c.../hexogen-eat-it

i złote lata muzyki techno, także muzyki trance - ale tutaj akurat tekno


co do techno to warto jeszcze sprawdzić Chrisla Liebinga - człowiek, który dał początek nowemu odłamowi techno - schranz. muzyka oparta na przesterach i pompowaniu - niestety z czasem sam zabił ten odłam (jak wielu djów przed paroma laty zaczął grać wolniej, bardziej poszedł w stronę minimal techno)

Użytkownik żaba edytował ten post 11.04.2013 - 07:28


#8

McBekon.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jean Michel Jarre obowiązkowo, Air, Kraftwerk (jak wspomniano wyżej), Chemical Brothers, Royksopp, Fatboy Slim, Laser Dance. Z trance'owych klimatów Blank & Jones - ale tylko starsze albumy (Substance, Nightclubbing, Monument czy też kompilacje "The Mix"). Bardziej chilloutowe klimaty to Ibizarre. Jest w czym wybierać.

#9 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Turboweekend, muza electro. polecam :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=3k5GfJjlr7s

a był jeszcze taki zespół U96.
(coś mi dalej niedziała Dołączona grafika)

Użytkownik Kochanie edytował ten post 11.04.2013 - 15:24


#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

J.M.Jarre, Vangelis, Isao Tomita, Klaus Schulze, Brian Eno, M. Oldfield, Kitaro, Kraftwerk, Tangerine Dream, DAF, Can/ Neu!, Cabaret Voltaire, ELO, Marek Biliński, OMNI, Kapitan Nemo.
A teraz moje notowania.
Najlepsze w/g mnie:
















edit: Tak, tak jestem dinozaurem i robię wykopaliska. W moim pojęciu TO właśnie jest muzyka elektroniczna.

Użytkownik Staniq edytował ten post 11.04.2013 - 17:04




#11

Jenot.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z muzyki elektronicznej najbardziej lubię kilmaty psychedelic trance, dlatego z czystym sumieniem polecam Infected Mushroom. Wybór ulubionego kawałka nastręcza mi ogromne trudności - większość utworów zasługuje na wyróżnienie. To ostatnio najczęściej ląduje na mojej playliście:






Użytkownik Jenot edytował ten post 11.04.2013 - 18:56


#12

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat rzeka :)

co do techno to warto jeszcze sprawdzić Chrisla Liebinga - człowiek, który dał początek nowemu odłamowi techno - schranz. muzyka oparta na przesterach i pompowaniu - niestety z czasem sam zabił ten odłam (jak wielu djów przed paroma laty zaczął grać wolniej, bardziej poszedł w stronę minimal techno)


Nikt nie mówił, że schranz ma być szybki. Schranz zabrnął w ślepą uliczkę gdy zaczęli go robić tacy wykonawcy jak Amok czy Felix Kröcher, wtedy zaczęło się to upodabniać bardziej do jakiegoś tandetnego hardstyle'u.
Liebing poszedł w dobrą stronę a wykonawców z jego wytwórni CLR się miło słucha.

http://www.youtube.com/watch?v=IWotYfMyuaY
http://www.youtube.com/watch?v=dB2o0I7lHnM

#13

cerasus.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja słucham typu muzyki elektronicznej która się zwie IDM (Intelligent Dance Music) bądź Braindance.
Opisując własnymi słowami, muzyka bardzo abstrakcyjna i eksperymentalna. Utwory są różne różniste, od łagodnych pięknych melodii, po dzikie szarże beatów które mogą już nie przypominać muzyki niektórym ludziom (przykładowo Autechre - Ganz Graf).

Muzyka ta wyróżnia jest bardzo inna, i na pewno nie zalicza się o dziwo do muzyki tanecznej 'fizycznie'.
To jest bardziej taniec dla ucha i zmysłów : )


Do wykoncawców IDM zaliczają się osoby jak legendarny Aphex Twin, Autechre, Bogdan Raczyński, Plaid, Abfahrt Hinwil, C.H District... mógłbym mnóstwo wykonawców ogadać, bo Kocham muzykę tego typu, jak i ogólnie muzykę elektroniczną.

Wychowałem się na muzyce japońskiego 'elektronika' Isao Tomita, Jean Michel Jarre, Kraftwerk (uwielbiam!), Vangelis..

Elektronika jest the best. Kocham multum dzwięków!







#14

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

J.M.Jarre, Vangelis, Isao Tomita, Klaus Schulze, Brian Eno, M. Oldfield, Kitaro, Kraftwerk, Tangerine Dream, DAF, Can/ Neu!, Cabaret Voltaire, ELO, Marek Biliński, OMNI, Kapitan Nemo.
A teraz moje notowania.
Najlepsze w/g mnie:
















edit: Tak, tak jestem dinozaurem i robię wykopaliska. W moim pojęciu TO właśnie jest muzyka elektroniczna.





Wszystko, co zostało wklejone w poprzednich postach to też elektronika.

#15

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up

Grzech ich nie znać. :)

Do IDM'u dodał bym jeszcze Mouse On Mars, stare kawałki Speedy J, Squarepusher, Amon Tobin i moi ulubeńcy Boards of Canada <3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych