Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybuchające żarówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

przepraszam że odgrzewam starego kotleta ale właśnie przeżyłem detonację żarówki LED  dokładnie taka Led E27 23W ciepła z szklanymi rurkami w których sa paski z diodami  LED,wystrzelił kondensator który wybił przód żarówki przebiło szklany klosz i  spadło do wanny to już druga żarówka w ciągu tygodnia ale w ciągu jednego dnia - obie tylko jedna rano druga kilka minut temu,kupiłem je w tesco.wezwany elektryk  nie stwierdził wady instalacji elektrycznej,lampa też jest dobra bo sprawdzał styki i włącznik i jest ok,wcześniej wybuchały nam żarówki szklane-żarnikowe  ale bez efektu w postaci szkła na podłodze,rozbitych kloszy w lampach  najzwyczajniej  było słychać trzask i gasło a czasem poszło zabezpieczenie przedlicznikowe.

 

było u nas 2  różnych fachowców w ciągu miesiąca bo nas troche  niepokoi to że  stale nam strzelają żarówki. co do żarówek to LEDy mamy tylko w toalecie łazience i w kuchni a w trzech pokojach i przedpokoju  zwykłe szklane żarówki. dziś wybuchły nam dwie żarówki dwie LEDowe z opisu j/w  ale tylko jedna miała parcie na szkło ta druga  wisiała na drutach.w obu przypadkach winowajcą był  kondensator a raczej to co z neigo zostało. obie żarówki "umarły" w  odstępie kilku godzin.były kupione w tym samym czasie.

 

pytanie do eksperta,czy  to może być tylko i wyłącznie wada żarówki czy faktycznie coś więcej?


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 01.12.2017 - 16:23

  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można znaleźć w necie opisy takich przypadków
https://www.elektrod...pic2651147.html

Też miałem takie przypadki z żarówkami. Wkręciłem 4, a po kilku dniach się jedna przepaliła, niedługo potem druga, a potem trzecia. Kupiłem nowe i po paru tygodniach była ta sama sytuacja, i tak jesze ze dwa razy. Panie, to nie są te czasy, że telewizor neptun chodził przez 20 lat.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.12.2017 - 18:39

  • 0



#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmieć do woreczka i zanieś do sklepu. Zgłoś reklamację.

To nie duchy, bo duchy nie siedzą w kondensatorze.





#19

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak mówi Staniq, weź paragon i do sklepu, muszą Ci ta żarówkę wymienić na nową.

Przyczyny szukał bym bardziej w jakości tych żarówek z Tesco :) Dobra żarówka LED swoje kosztuje, oczywiście nie neguję tych z Tesco ale takie rzeczy lepiej kupować w sklepach wyspecjalizowanych w oświetleniu.


  • 0



#20

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze nie "zabezpieczenie przedlicznikowe." tylko różnicowoprądowe tak zwana różnicówka. Po drugie skoro w dalszym ciągu wybuchają stare żarówki jak i oświetlenie LED to optuję za wezwaniem prawdziwego elektryka który pomierzy całą instalację a nie tylko wejście i wyjście, coś robi wam zwarcie więc zamiast szukać przyczyny na paranormalnych zaloguj się na elektrodzie czy innym forum i zapytaj o prawdziwego fachowca. Osobiście polecam wymienić całą instalację elektryczną skoro dzieją się takie rzeczy i przede wszystkim zachować zimną krew a nie bujać w obłokach.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych