Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecia rocznica Katastrofy w Smoleńsku


100 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam dość tej wojny, tej ciągnącej się od 3 lat kłótni wśród moich rodaków, mam dość podziału społeczeństwa na zwolenników zamachu, zwolenników błędu pilotów, zwolenników sztucznej mgły i Bóg wie czego jeszcze. Ok, rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie, rozumiem, że każdy chce coś dodać, opowiedzieć się po którejś ze stron, rozumiem wagę wydarzenia która jest bardzo poważna, ale ludzie, gdzie podział się rozsądek? Zamiast skupić się na upamiętnieniu w rocznicę tych wszystkich ofiar, zamiast połączyć się w ten jeden dzień - my nadal się kłócimy! Wczoraj w warzywniaku w kolejce po bułki zasłyszałem rozmowę grupki starszych ludzi, w wieku ok 60 lat, która brzmiała mniej więcej tak:

- Panie, skoro Pan nie widzisz, że to był zamach to głupi Pan jesteś, i nie będę wcale z Panem rozmawiać.
- Sam żeś pan jest głupi, w telewizji w tvnie mówili blablabla (...)
- To Ruskie zadymili żeby Kaczyński nie doleciał, my wiemy jak było i telewizja nas nie oszuka
- Tusk i Putin zamach zrobili


Wracając z owego sklepu miałem przyjemność mijać zastępy ludzi wracających z kościoła, i wiecie co? Jedyny temat w rozmowach jakie mogłem usłyszeć to Smoleńsk, z taką samą wyliczanką jak powyżej. W tym momencie uświadomiłem sobie, że ja nie rozumiem tego co się dzieje. Chociaż staram się jak mogę, to nie potrafię pojąć w jaki sposób sprawa Smoleńska potrafiła podzielić nasz naród w takim wielkim stopniu.

Jak to jest możliwe, że w rocznicę katastrofy, w której zginęła ELITA naszego kraju obywatele zamiast oddać hołd ofiarom, połączyć się na te cholerne 24 godziny - zapominają o nich (ofiarach), i toczą dalej polsko-polską wojenkę dotyczącą PRZYCZYN z 2x wzmożoną siłą (bo rocznica)? Wszędzie słyszę "Kaczyński, Rosja, Zamach, Tusk, nie zgadzasz się ze mną to poszedł precz głupcze", często dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy ktoś o innym poglądzie bądź bez określonego zdania jest od razu zjechany z góry do dołu epitetami typu "Ty idioto, jełopie, debilu, pisiarzu, peowcu". Czy taka "dyskusja" w czymś pomaga? Jeśli tak, to w czym? W bezsensownym skłócaniu społeczeństwa? Chyba tak, bo ja nie widzę żadnych innych efektów. :/ A może o to w tym właśnie chodzi, i komuś to na rękę? Nie wiem.

No dobrze, gdzie więc jakaś pamięć o ofiarach katastrofy, przecież ciągle toczy się gorąca dyskusja na jej temat? W tym rzecz, że prawie nigdzie! W TV poświęcono ofiarom śmieszną ilość czasu, reszta została przeznaczona na debaty z udziałem polityków i ekspertów. I znów to samo... Ważniejsze są przyczyny wypadku/zamachu jak kto woli, niż ofiary. Im się nie należy żaden szacunek. Kij w to, że rocznica, będzie przynajmniej pretekst do kolejnej wojny, lepiej się pokłócić, chociaż i tak nic z tego nie wyniknie, to jest ważniejsze i koniec.

Nie mogę już patrzyć na tę szopkę. W telewizji kłótnie, w internecie kłótnie, w warzywniaku również gorąca i zaciekła dyskusja, na ulicy to samo. Ktoś może powiedzieć, że to chyba dobrze, ludzie o tym mówią, to oznaka zaangażowania w sprawy kraju, bądź godna pochwały postawa patriotyczna naszych obywateli, których to martwi. Teoretycznie miałby rację, ale.. nasz kraj został już tak mocno podzielony, że każda dyskusja o Smoleńsku (nawet ta w pełni słuszna, bez zaczepek, na wysokim poziomie) będzie (już jest) skazana na porażkę i skończy się wzajemnym obrażaniem uczestników. To widzę w TV, to widzę w internecie, to widzę dosłownie wszędzie, i to mnie bardzo boli, jako Polaka, który po prostu chciał kupić bułki, szlugi i lampkę (znicza) ku pamięci wszystkich tragicznie zmarłych, a został uświadomiony, że żyje w kraju zaślepionych fanatyków pozbawionych rozsądku, obojętnie czy to zwolennicy zamachu, czy przeciwnicy, poziom jest ten sam. Kupiłem co miałem kupić, i zwiałem szybko na chatę, bo zaczęło mnie to już poważnie dołować. Zastanawiam się teraz, czy to ja jestem jakiś dziwny, że nie rozkminiam takich akcji, czy to społeczeństwo powariowało, Tak czy siak - jestem coraz bardziej przerażony tym co się dzieje w Polsce.

W domu oddałem hołd zmarłym paląc lampkę na parapecie, kameralnie bo to nie jest show. Czuję, że taki skromny gest jest bardziej potrzebny rodzinom ofiar, niż to co opisałem powyżej.
  • 2

#77 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

A politycznie wysmienicie naganiaja sie politycy obu stron, my rozmawiamy, snujac przypuszczenia na temat przyczyn katastrofy. Nie od rzeczy byloby zauwazyc ze niektorzy czlonkowie rodzin sami uczestnicza w tej nagonce.



niby dobrze gadasz Aylen, ale robią to w bardzo małym stopniu, moim zdaniem prawda została już odkryta, zaniedbania po obu stronach i procedury +bałagan straszny(zamiana ciał)..
  • 0

#78 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

nie wiem czy dobrze gadam czy zle, patrzac na to wszystko sama zaczynam ulegac teoriom spiskowym, choc podzielam absolutnie zdanie Rollanda, i na zdrowy rozum, przy takiej ilosci zlamanych przepisow, zaniedban, lekcewazenia zasad - juz zaden spisek nie byl potrzebny. A tragedia na niewyobrazalna skale, ilez osob cierpi po smierci jednego czlowieka? A tu tej smierci bylo tak wiele, tak wiele lez, cierpienia. Zdolalo na chwile zjednoczyc wszystkich, w tamtych dniach po katastrofie, teraz do glosu doszly emocje, te niedobre, zagluszajac rozsadek. Polityka demoralizuje zywych, kosztem nawet zmarlych, to obrzydliwe. A watpie zeby po takim czasie, w takich okolicznosciach i w atmosferze klotni i wzajemnych oskarzen mozna bylo dojsc do czegos sensownego. Wiec pozostana spory, lansowanie siebie, teorie do czasu gdy cos innego wstrzasnie ludzmi.

Użytkownik ayalen edytował ten post 11.04.2013 - 11:18

  • 0

#79

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano




przestańcie z tymi kondolencjami po 3 latach od śmierci,
bo to po prostu nie wypada,

rok trwa żałoba a wy się obudziliście z kondolencjami po 3 latach ...


Dla tych co utracili bliskich w tym dniu, co roku rana od nowa się otwiera.


a skąd wiesz, że nie codziennie ? albo za każdą wzmianką w mediach ?

i co co roku bedziesz składał kondolencje ?

życzenia ślubne też składacie po 3 latach mimo, iż mogliście złożyć wcześniej ?






za nim coś napiszesz, pomyśl co rozmówca wyżej miał na myśli.
zamiast bez sensu zapychać temat, nic nie dającą treścią. To po co po 3 latach dalej piszesz w tym temacie jak to też nic nie da, niczego nie odkryjesz nowego, chyba że Jesteś z zespołu Macierewicza. ...........!!!!!!


"kochanie" to ty się zastanów zanim coś napiszesz i nie wyjeżdzaj mi tu z Antkiem aby przykryć swój nietakt i brak kultury kondolencjami po 3 latach

może zaraz zaczniecie jeszcze internetowe świeczki tu wklejać ...

Użytkownik piotrdln edytował ten post 11.04.2013 - 14:48

  • 1

#80 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

echh dalej nie kumasz, czytaj miedzy wierszami....:P.
Czasem trzeba widzieć podwójnie znaczenie słów....
W sumie cały ten temat jest nie potrzebny, niczego nie wnosi do życia. Moderatorzy powinni zrobić jeden zbiorczy, a nie w kółko powstają nowe..bez sensu. pozdrawiam.

Użytkownik Kochanie edytował ten post 11.04.2013 - 15:44

  • 1

#81

Crux.
  • Postów: 51
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak groteskowo z mojej strony

  • 1

#82

żywe srebro.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@ Rolland

nie pisz, że to jest czy byla ELITA, bo jaka to elita? no chyba że elita kretaczy... aż mi sie wywraca wszystko do góry nogami w brzuchu, jak sluszę że to miala być ELITA... wy chyba nie wiecie, co piszecie, bo dla mnie ELITA, to jest ktoś w stylu Pana Profesora Aleksnadra Wolszczana, to jest ktoś w stylu Owsiaka, jakkolwiek niezawsze się z nim zgadzam, ale ok, dużo zrobil dla tego kraju, ELITĄ można nazwać też takie osoby jak Marek Edelman, Religa, czy inni ludzie ze świata nauki, kultury, sportu... Ale napewno nie takie dno, napewno żaden polityk, który zginąl w Smoleńsku nigdy nie należal do elity ;/ Aż mnie krzywi, jak slyszę tylko "zamach w smoleńsku", solidarność, komuna (jakby niebylo, to solidarność jest tożsama komunie-takie są fakty), jak tylko slyszę lustracja, albo inne szity...

Oto Polska wlaśnie...
  • -1

#83

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Elita, nie elita, ale ludzie. Szacunku trochę - bronić się nie mogą, a najwyraźniej wszystkich nazwałeś "elitą krętaczy".
  • 2

#84

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

niby dobrze gadasz Aylen, ale robią to w bardzo małym stopniu, moim zdaniem prawda została już odkryta, zaniedbania po obu stronach i procedury +bałagan straszny(zamiana ciał)..


Pytanie zasadnicze i podstawowe brzmi: Jaka prawda została odkryta? Frustrujące jest właśnie to, że tu owej prawdy nie można nawet zobiektywizować w oparciu o dowody. Mamy dwie teorie ( jedną Macierewicza, drugą Laska i Millera). Obie są tylko teoriami, gdyż jako RP nie mamy dostępu do dowodów w tej sprawie. Obie w pewnych punktach zahaczają o absurd. Macierewicza cechuje nieufność i doszukiwanie się wszędzie spisków, tak było zawsze, nawet Lech Kaczyński wypowiadał się, że Antoni Macierewicz jest świetny w pracy wywiadowczej i kontrwywiadowczej jednakże wyciągane przez niego wnioski są częstokroć zbyt daleko idące. Na plus zaliczyć jednak trzeba Macierewiczowi, że wypowiadane przez niego tezy stały się pewnym inicjatorem dalszych działań prokuratury.

Lasek natomiast to fanatyk. Dla niego nie ma znaczenia, że nie miał w ręku orginalnych dowodów niezbędnych do zbadania katastrofy. Dla niego wystarczą rosyjskie zapewnienia, że koipie danych są ok, bo... są ok. I Lasek jest happy. Kreśli więc swoje wykresiki. Wbrew faktom przekonuje o obecności Błasika w kokpicie, mówi, że badał wrak, zadając kłam swojej wcześniejszej wypowiedzi, że nie zbadał wraku przez Klicha. Ten człowiek nigdy nie weźmie pod uwagę szerszego horyzontu dowodowego. Używając porównania taki z niego ekspert jak z Kalisza wybitny mecenas. Oboje ochrzczeni przez TVN.

W mojej opinii właśnie dlatego prokuratura sięgnęła po swoich ekspertów, w tym człowieka badającego katastrofę Iła Kościuszki, potrafiącego powiedzieć Rosjanom prosto w oczy, że w ich maszynie jest konstrukcyjny błąd. Stąd ponowne wizyty prokuratorów w Smoleńsku, badanie wraku na obecność materiuałów wybuchowych, pomiary szczegółowe brzozy, ekspertyzy.


Lasek powinien do niego się udać i powiedzieć, że wszystko już jest wyjaśnione :)
  • 0



#85

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ci co dziś nie żyją zrobili nie zła dziurę w budżecie. Teraz Tusk ją łata naszymi pieniądzmi, chociaż mi w niczym nie zawiniliśmy. Śmieszny kraj, moim zdaniem nie było żadnego zamachu. PiS miało gdzieś edukacje itd. wyszkolili se takich pilotów to mają. PO też nie lepsze. Ludzie co roku głosują na tych samych. Jak nie PiS to PO. Czasem mam wrażenie że udzie jak idą na wyboru to widzą:

Dołączona grafika

Co rok albo Pis albo Po a później narzekamy...Może czas skończyć z nimi i wybrać inną partie? Tak ludzie do niczego nie dojdą. Co do smoleńska to juz wgl...Ostatnio jakaś mod ana teorie spiskowe. Rozumiem, nie możemy być ciemnotą, ale to już przesada.
  • 1

#86 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Kochanie, jesli slowa o kumaniu byly skierowane do.mnie- to fakt- nie kumam i nie zamierzam kumac domyslow, one powoduja niejasnosci a nie- wyjasniaja prawde. Sadze ze o faktach powinno sie mowic jednoznacznie i czytelnie, a tak to zobacz- niby ktos niby cos niby wie. Gdyby zamiast Rosjan byli Niemcy- zamiany cial bylyby.nie do.pomyslenia. U Rosjan wszystko jest mozliwe. Fakty zwykle sa jednoznaczne, w przeciwienstwie do wieloznacznych domyslow.

Użytkownik ayalen edytował ten post 11.04.2013 - 23:46

  • 0

#87

żywe srebro.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@nanorobot

wreszcie ktoś, kto ma choć trochę podobny światopogląd do mnie, serce rośnie ;] a tak na poważnie, to niestety ale pis, po to dawne aws, dawna uw, zresztą oni wszyscy są siebie warci...
Pytanie za 100 pkt: gdzie w polsce jest największe koryto, gdzie przepychają się między sobą? na wiejskiej;]

Użytkownik żywe srebro edytował ten post 12.04.2013 - 19:07

  • 1

#88 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

@ Mefistofeles

Nie twierdzę, że zespół Laska jest najlepszy, na świecie ale na pewno bardziej wiarygodny niż, zespół Macierewicza. Pisałam już w innym temacie więc nie będę się powtarzać.
Podważył raport Maku, gdzie całą winą obarczono stronę polską, było też wiele niedociągnięć, ale na litość boską, staram się ich zrozumieć, gdyby w 2010 roku Tusk ogłosił, że to wina tylko i wyłącznie Rosjan, albo nie daj boże, że to był zamach ..wiesz co by się stało w Polsce ? mielibyśmy tu drugi Katyń, bo raczej nikt by nam nie pomógł jak to już pokazała historia. Całe to szamotanie Macierewicza jest dla mnie bardzo niebezpieczne, w wierzę w Polaków i wiem, że nie dopuszczą do tego by chory pogląd pana M. owładnął sumienia i myśli bo miało by to tragiczne skutki. Rozumiem jak działają procedury w Polsce, albo raczej ich brak, i wiem też, że mamy na to nikły wpływ.

Użytkownik Kochanie edytował ten post 14.04.2013 - 19:59

  • 0

#89

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Mefistofeles

Nie twierdzę, że zespół Laska jest najlepszy, na świecie ale na pewno bardziej wiarygodny niż, zespół Macierewicza. Pisałam już w innym temacie więc nie będę się powtarzać.
Podważył raport Maku, gdzie całą winą obarczono stronę polską, było też wiele niedociągnięć, ale na litość boską, staram się ich zrozumieć, gdyby w 2010 roku Tusk ogłosił, że to wina tylko i wyłącznie Rosjan, albo nie daj boże, że to był zamach ..wiesz co by się stało w Polsce ? mielibyśmy tu drugi Katyń, bo raczej nikt by nam nie pomógł jak to już pokazała historia. Całe to szamotanie Macierewicza jest dla mnie bardzo niebezpieczne, w wierzę w Polaków i wiem, że nie dopuszczą do tego by chory pogląd pana M. owładnął sumienia i myśli bo miało by to tragiczne skutki. Rozumiem jak działają procedury w Polsce, albo raczej ich brak, i wiem też, że mamy na to nikły wpływ.


To twoja interpretacja, do której masz prawo. Ja mam prawo do swojej i przy tym pozostańmy. Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak zespół Laska. Lasek był jednym z ekspertów zespołu MIllera, wyciągniętym przez media na autorytet. Ze skompletowanioem swojego zespołu ma dość poważne problemy, ale poczekamy do wtorku aż zacznie prostować. Zobaczymy co wyprostuje. Ja go w każdym razie trzymam za słowo.

Po drugie Tusk nie miał niczego ogłaszać. Żadnych tez o zamachu, o winie pilotów. Profesjonalizm cechuje powsciągliwość na gorąco, nie uważasz? Profesjonalizm polega na zwołąniu nadzwyczajnego posiedzenia z ekspertami z zakresu katastrof lotniczych i ustalenia strategii działania w tym newralgicznym przypadku.

Macierewicz jest fanatykiem, zgadzam się. Takim samym fanatykiem jest jednak Lasek. Tu jest absolutny znak równości.
  • 1



#90 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

To twoja interpretacja, do której masz prawo. Ja mam prawo do swojej i przy tym pozostańmy. Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak zespół Laska. Lasek był jednym z ekspertów zespołu MIllera, wyciągniętym przez media na autorytet. Ze skompletowanioem swojego zespołu ma dość poważne problemy, ale poczekamy do wtorku aż zacznie prostować. Zobaczymy co wyprostuje. Ja go w każdym razie trzymam za słowo.



Czasem jak Ciebie czytam to odnoszę wrażenie, że tylko ty masz tą najświętszą rację. Większość informacji jakie posiadamy zdobywamy za pomocą internetu bądź z radia, telewizji. I trzeba uważać, żeby nie popełnić jakiejś gafy informacyjnej a już na pewno nie przekonywać do tego innych. Piszesz z jednej strony, że nie ma czegoś takiego jak zespół Laska, właśnie jest ...ten o którym piszesz poniżej, mi również o niego chodziło ;]. Trzeba czytać ze zrozumieniem jak wcześniej mówiłam jednemu z kolegów.

Co do Tuska to chyba nie zrozumiałeś, wysnuwałam tezę hipotetyczną : zawsze istnieje opcja, że gdyby cała katastrofa okazała się zamachem, może czasem lepiej wybrać mniejsze zło i mataczyć niż powiedzieć prawdę co miało by doprowadzić do przykrych konsekwencji zbrojnych.

Proszę Cię nie porównuj Laska do osoby Macierewicza, który po 3 latach twierdzi, że ma dowody na to iż 3 osoby przeżyły katastrofę.
A raczej 4 niewiarygodnych światków, którzy gubią się w zeznaniach. To jakaś kpina co piszesz.
  • -1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych