Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecia rocznica Katastrofy w Smoleńsku


100 replies to this topic

#1

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Trzecia rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zbliża się wielkimi krokami. W normalnym kraju ( niestety Polska normalnym krajem nie jest) byłby to dzień oddania hołdu ofiarom, z państwowymi uroczystościami w tle, wspomnienia, zaduma, wnioski na przyszłość. Niezależnie od tego jaki kto miał stosunek do tych, którzy zginęli, Lecha Kaczyńskiego, Jerzego Szmajdzińskiego, Sebastiana Karpiniuka, ówczesnej generalicji ooraz każdej z ofiar dzień ten powinien mieć specjalne miejsce gdyż był to prawdziwy cios w majestat państwa, jego fundamentalne struktury. Skala niespotykana we współczesnym świecie.

Co mamy na zielonej wyspie Tuska? Ignorancję, bagatelizację, wyszydzanie, którego symbolem dość prostym w swej wymowie jest zaplanowana na ten dzień Tuskowa wizyta w Nigerii. Każdego obywatela mającego inne zdanie: bez znaczenia czy jest oszołomem wierzącym w hel, naukowcem dającym swoje nazwisko mało popularnym hipotezom, czy zwykłym obywatelem, dla którego klocki nie pasują choć o zamachu nawet nie myśli, czy też wyznawcą zamachu, czy też obywatelem wskazującym nieśmiało nieprofesjonalizm na konkretnych przykładach. Wszyscy Ci ludzie to "sekta smoleńska" z którą się nie rozmawia.

W normalnym Państwie gdy urządzenia wskazują TNT komunikat jest następujący: "Urządzenia stwierdziły obecność trotylu, tym niemniej na obecnym etapie materiał poddany jest analizie aby mieć 100 % pewność. Jeżeli się potwioerdzi zbadamy jego pochodzenie. Gdyby coś się zmieniło będziemy Państwa informować."
Na zielonej wyspie, gdy pojawia się TNT komunikat brzmi : "Nie stwierdzono trotylu" a fanatycy dostają białej gorączki aby przekonać każdego, że to nie trotyl :)


W normalnym Państwie, gdy profesjonalna analiza zapisów CVR nie rozpoznaje głosu Błasika w kokpicie podważając tym samym ten punkt ustaleń z raportu, osoba z Komisji badającej katastrofę wydaje oświadczenie: " z punktu widzenia raportu nie ma to istotnego znaczenia, jednakże w świetle nowych faktów czujemy się w obowiązku zweryfikować nasze ustalenia i jednocześnie przeprosić rodzinę generała za zaistniałą pomyłkę" . No właśnie....ale to godziłoby w Tuskowy mit o doskonałości, przecież jesteśmy tacy nieomylni, wspaniali, nieskazitelni :) My jesteśmy elita, oni to dno :)

dlatego na zielonej wyspie komunikat wygląda tak: "To bez znaczenia, dalej uważamy, że Błasik mógł tam być, przecież są tam wypowiedzi anonimowych osób, analiza tego nie wyklucza". Więc przyjmijmy, że tam był :)


W normalnym Państwie gdy minister mówi o wspólnych sekcjach, które nie były wspólne, o przekopywaniu ziemi w głąb, to wie co mówi. Bierze na siebie odpowiedzialność za te słowa.
Na zielonej wyspie wytykanie gadania bzdur przez urzędnika państwowego to zwykłe jątrzenie :)


W normalnym kraju, gdy dochodzi do katastrofy lotniczej, w której ginie prezydent wraz z generalicją zbiera się sztab kryzysowy, który w sposób profesjonalny opracowuje dalszą strategię działania rozważając rozmaite warianty i biorąc pod uwagę różne czynniki.

Na zielonej wyspie decyzja jest podjęta przez jednego człowieka, a minister infrastruktury mówi ok, bo ja i tak się na tym nie znam :)


Najsmutniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że wszystko jest legitymizowane przez media, które doskonale zdają sobie sprawę, że to one kreują rzeczywistość.
  • 10



#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie najbardziej rani fakt, że owe wydarzenie zepsuło mi obchody imienin na co najmniej dekadę 8/
  • 3

#3

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W normalnym kraju już by o tym wszyscy zapomnieli..
  • -14



#4

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W normalnym kraju już by o tym wszyscy zapomnieli..


uchowaj Boże od życia w takim "normalnym kraju"

P.s. Zapracować na żałosną reputację na tak tęczowym forum wygłaszając tak tęczowe poglądy to prawdziwy majstersztyk. Szacun

A mnie najbardziej rani fakt, że owe wydarzenie zepsuło mi obchody imienin na co najmniej dekadę 8/


Biedaku :) żałoby narodowej w tym dniu nie ma więc świętuj ile wlezie, nie stygmatyzuj jednak ludzi, którzy ten dzień przeżywają inaczej. Oni to oszołomy, a Ty jesteś trendy? :) oj biedny człowieczku :)
  • 1



#5 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

pamietam tamten dzien, przez chwile trwala nadzieja ze ktos ocalal, potem komunikat ze zgineli wszyscy.ludzie. Ludzie, choc polecieli politycy. Plakalam, jak wielu, wielu ludzi. Kazda smierc to rozpacz, to cierpienie. Potem patrzylam z niedowierzaniem jak z ludzkiej tragedii robi sie igrzyska. To rani. Ilu ludziom tamta chwila odebrala wszystko.
  • 1

#6

Kinuu.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też pamiętam.. Obudziłam się w sobotę gdzieś o 10-11, pierwsze co słyszę, to siostra mówiąca, że prezydent nie żyje. Na początku brałam to za żart, lecz potem zobaczyłam wiadomości. Również brat uznał to najpierw za żart.. Cały ten dzień wydawał mi się nierealny - dlaczego akurat umarł nasz prezydent?
  • 0

#7

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tej całej sprawie jak w soczewce skupiły się wszystkie problemy trawiące ten nieszczęsny kraj czyli:

1) Służalczość względem zagarnicznych czynników decyzyjnych - natychmiastowe przekazanie śledztwa w ręce rosyjskie.
2) Niedbałość i obłuda naszych polityków - niedopilnowanie praktycznie niczego w należyty sposób, włącznie z umieszczeniem zwłok we właściwych trumnach. Próby tuszowania rażących zaniedbań, i wciskania kitów o "świetnej współpracy" z rosjanami które ostatecznie zostały zdemaskowane jako bezczelne łgarstwa.
3) Korupcja - nawet na pogrzebach ukręcono niezłe lody, gdyż organizatorzy pochówku z ramienia rządu odrzucili ofertę darmowego dostarczenia trumien ze strony ogólnopolskiego stowarzyszenia usługodawców pogrzebowych, a zamiast tego wybrano odpłatnie jakąś nieznaną firmę-worek z biurem w bloku mieszkalnym (sic!).

Ogólnie rzeczbiorąc jeśli ktoś miałby mieć jakiekolwiek złudzenia co do uczciwości obecnego rządu, to po analizie przebiegu całej sprawy smoleńskiej powinien je bezpowrotnie utracić, o ile oczywiście jest osobą przy zdrowych zmysłach, nie należącą do rządzącego układu.
  • 4

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze mnie ciekawi w stronę jakiego kraju ida takie porównania jak "W normalnym kraju".

Bardzo wygodny argument, bo nie znając kraju docelowego nie można się nie zgodzić. HIe hie.
  • 0



#9

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jest normalnym kraj, gdzie z jednej strony mamy ludzi, którzy mówią, że nie wiedzą jaka jest przyczyna największej w powojennej historii tragedii ale chcą ją wyjaśnić, a z drugiej rząd, media i establishment, który od początku wie jaka jest" właściwa" prawda, a wszelkie próby wyjaśniania tej tragedii nazywa" jątrzeniem", " tańczeniem na grobach" i z uporem maniaka robi wszystko, by nikt w żaden sposób nie próbować rzetelnie wyjaśnić tej sprawy.

Nie mam jednej, doskonałej i uniwersalnej definicji" kraju normalnego", ale to co dzieje się w naszej ojczyźnie z pewnością by się do tej definicji nie zaliczało.

Użytkownik Shay edytował ten post 08.04.2013 - 01:13

  • 2

#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z drugiej strony "establishment" jest znacznie bardziej przekonujący niż Macierewicz z szałem w oczach i cała spółka zoo.

Tak czy siak argument "w normalnym państwie [wpisz dalszy ciąg]" jest pod pewnymi względami ułomny. Po pierwsze nie prezentuje alternatywy, po drugie nie można sie do niego odnieść, po trzecie ten "normalny" kraj istnieje tylko w naszej głowie.

Jednak (fakt) ciężko użyć jakiegoś konkretnego przykładu, bo do jakiego kraju byś nie porównywał zawsze znajdzie się kuriozum które zbije argument.
  • -1



#11

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze mnie ciekawi w stronę jakiego kraju ida takie porównania jak "W normalnym kraju".

Bardzo wygodny argument, bo nie znając kraju docelowego nie można się nie zgodzić. HIe hie.


No tak, masz rację, powinienem wyrażać się precyzyjniej. Nie wziąłem pod uwagę faktu, ze dla lemingu wiodącego swoje życie na raju na ziemi, czyli zielonej wyspie kierowanej przez premiera tysiąclecia zwrot "normalny kraj" to bliżej nie zidentyfikowana abstrakcja:)

Otóż aby nie wymieniać już Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, USA itp wymienię choćby: Czechy, Węgry. Te kraje na tle zielonej wyspy są meganormalne.

Ty naprawdę myślisz, ze Polska władza zachowała sie profesjonalnie? :) A może wierzysz w teorie spiskową mówiąca o tym, ze przywódca na miejscu Tuska zachowałby sie podobnie?:)

Z drugiej strony "establishment" jest znacznie bardziej przekonujący niż Macierewicz z szałem w oczach i cała spółka zoo.


Naprawdę, a czymże to Ciebie przekonał poza zniewalającym spojrzeniem, na które zwracali uwagę? lądujacymi debesciakami, pilotem, który jak nie wyląduje to go zabiją? Pijanym blaskiem w kokpicie? Przekopywaniem ziemi w głąb i sekcjami? Przy wyswietlacym sie trotylu stwierdzeniem o nie stwierdzeniu trotylu? :) A może "badaniem wraku" ? :)

Tak czy siak argument "w normalnym państwie [wpisz dalszy ciąg]" jest pod pewnymi względami ułomny. Po pierwsze nie prezentuje alternatywy, po drugie nie można sie do niego odnieść, po trzecie ten "normalny" kraj istnieje tylko w naszej głowie.

Jednak (fakt) ciężko użyć jakiegoś konkretnego przykładu, bo do jakiego kraju byś nie porównywał zawsze znajdzie się kuriozum które zbije argument.


O widzisz, sam przyznałeś, ze nie żyjesz w normalnym kraju, gdyż takowy istnieje tylko w Twojej głowie :)
  • 2



#12 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Normalny kraj to pewnie taki ktory dopasowuje sie do naszych norm- kazdy.ma swoja wizje normalnosci. Ciekawa jestem czy gdyby przeprowadzic referendum na temat normalnosci- choc dwie opinie pokryly by sie? Moze sensowniej starac sie zeby bylo jak najmniej nienormalnie?
To co dzieje sie w sprawie smolenskiej tragedii czasem kojarzy mi sie z uprawianiem jakiejs mentalnej nekrofilii.
Trudno uwierzyc w przypadek- mowie o katastrofie. Zwolennicy spisku zamiast koncentrowac sie na probach udowodnienia swoich racji, powinni poszukac tego co tak spektakularne zdarzenie mialoby maskowac, czegos co odbylo sie cicho, poza swiatlami kamer wycelowanymi w miejsce katastrofy.
Przeciw spiskowi przemawia znajomosc realiow, i tu juz nie ma o czym mowic, zlekcewazono wszystko co mozna bylo zlekcewazyc, slynne polskie
,,jakos to bedzie'' Ano nie zawsze i nie dla wszystkich. A reszta, zerowanie na ludzkiej tragedii, wzajemne opluwanie sie, zamiatanie pod dywan swoich niedociagniec, szukanie winnych wszedzie dookola...Boze moj, jakiez to ludzkie.
  • 0

#13

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Katastrofa w Smoleńsku była niewątpliwie tragedią, jednak nie sądzę, by warto było do niej wracać i ją rozpamiętywać. Powinniśmy się skupiać na teraźniejszości oraz na przyszłości, przeszłość jest martwa, już się jej nie zmieni.

Użytkownik optymista edytował ten post 08.04.2013 - 09:18

  • -3



#14 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko jęki i narzekania... Do roboty byście sie wzieli a nie płacz że Polska to nienormalny kraj. To jaki kraj jest głównie jest wina ludzi. Władza sama się nie wybiera i nie wybierała. To nie komuna. Pamiętacie jak kiedyś wszystko załatwiało się na lewo i kombinowaniem ? Niestety takie podejście zostało i dla sporej większości to nadal norma. Zero inicjatywy i własnego wkładu. Byle się nachapać i nie narobić przy tym.

Nie popieram Tuska bo dla mnie to żaden polityk, a tym bardziej premier z resztą więszkość polityków jest politykami tylko dla wysokich zarobków ( nie narobić się a mieć z tego pieniądze ) ale na jego miejscu też bym uciekł do Afryki wiedząc jaki cyrk szykuje PiS ze swoją armią zombie popleczników ....


Dopóki ludzie się nie zmienią nie zmieni się nic

Użytkownik convers edytował ten post 08.04.2013 - 09:35

  • 2

#15

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Apropos wyborów, w 2011 r na 17 mln oddanych głosów 2 mln były nieważne, kto normalny uwierzy w to że prawie co ósmy głosujący nie potrafił poprawnie wstawić x, albo pofatygował sie tylko po to aby oddać pokreśloną kartkę ?
  • 6


 


Odpowiedz



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych