Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak korzystać z wyszukiwarki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Próbowałem (nie pierwszy raz zresztą) odszukać jakiś z tematów Forum wykorzystując do tego zainstalowaną w vortalu wyszukiwarkę. Niestety, nie wiem, czy to ja nie potrafię jej używać, czy też ona jest tylko na pokaz. Szukałem odniesień do hasła "orb" ...i (cenzura!).

#2

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyszukiwarka nie obsługuje fraz krótszych niż 4 znaki. Już kiedyś ktoś (Robakatorianin?) mi ten problem zasygnalizował i miałam zrobić z tym porządek, ale mi umknęło.

Jutro z rana zajmę się tym -- dziś już nie, bo sprawa wymaga przerwy w działaniu forum.





#3

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

(...) sprawa wymaga przerwy w działaniu forum.


Upsss... Nie chcę być powodem zamieszania, jakoś sobie poradzę. Dzięki za wyjaśnienie :)

#4 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Zawsze możesz użyć do tego googla wpisując: szukanafraza site:paranormalne.pl

#5

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki za praktyczną poradę Rolland. Działa!

Użytkownik equilibrium edytował ten post 03.04.2013 - 19:19


#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po trochę dłuższym czasie niż planowałam wracam do tematu wyszukiwarki. Krótko mówiąc, pierwotny plan rozszerzenia wyszukiwania do fraz krótszych, niż 4 znaki nie wypalił, ponieważ wpływ na wydajność jest iście piekielny -- byłoby to bez znaczenia przy forum, na którym jest łącznie 500 postów, ale jeśli jest pół miliona to niestety nie wchodzi to w grę. Pomijam już fakt, że przerwa w działaniu forum, o której wspomniałam w poprzednim poście, niezbędna do przeindeksowania bazy forum potrwałaby na pewno ponad 48 godzin... chyba skórka nie jest warta wyprawki.

Trzeba było więc znaleźć jakieś inne rozwiązanie i takie też jest. Wyszukiwarka forumowa została rozbudowana o moduł szukania za pomocą Google:

Dołączona grafika

Trzeba kliknąć w Forum po prawej stronie pola wyszukiwania i z listy wybrać Google. Dodatkowym plusem jest to, że działają od razu wszystkie opcje zapytań, jakie akceptuje normalna wyszukiwarka Google, czyli choćby + i -. Wadą natomiast jest sposób prezentacji wyników. Na chwilę obecną wygląd okna z wynikami pozostawia jeszcze trochę do życzenia, ale spróbuję dopracować jeszcze tą kwestię w wolnej chwili.

Wyszukiwarka Google'a nie jest ustawiona jako domyślna i nie zalecam używania jej jako podstawowego sposobu przeszukiwania forum. Ma sporo ograniczeń i nadaje się tylko do prostego przeszukiwania treści postów oraz tematów, ale potrafi wyszukiwać trzyliterowe frazy, jak UFO, WTC, GMO, NWO i tak dalej.



#7

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ma sporo ograniczeń i nadaje się tylko do prostego przeszukiwania treści postów oraz tematów, ale potrafi wyszukiwać trzyliterowe frazy, jak UFO, WTC, GMO, NWO i tak dalej.


Jeszcze HIV i jest to moja ulubiona lista wyszukiwania :mrgreen:

Dzięki o Pani, dzięki...
:beer2:

#8

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Ma sporo ograniczeń i nadaje się tylko do prostego przeszukiwania treści postów oraz tematów, ale potrafi wyszukiwać trzyliterowe frazy, jak UFO, WTC, GMO, NWO i tak dalej.


Jeszcze HIV i jest to moja ulubiona lista wyszukiwania :mrgreen:

You made my day ;)

Co do tematu to mi coś nie działa, wpisałem WTC i się ciągle ładuje, aż w końcu wyskakuje, że przekroczono limit. Może to wina internetu, bo mam akademicki.



#9

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tematu to mi coś nie działa, wpisałem WTC i się ciągle ładuje, aż w końcu wyskakuje, że przekroczono limit. Może to wina internetu, bo mam akademicki.

Sprawdziłem, u mnie wszystko działa.



#10

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, już działa, wystarczyło połączyć się jeszcze raz z netem



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro już o wyszukiwarce, to mam pytanie.

Czemu służy "Kontrola antyfloodowa "?
Tzn - wiem co to jest, chodzi mi o to jaka jest zasadność stosowania tego limitu czasowego, a konkretniej w wymiarze tych 20 sec.
Rozumiem, że służy to jakiemuś konkretnemu celowi (pewnie nawet zaraz dowiem się jakiemu :P) ale chodzi mi o konkretną kwestię.
A mianowicie o zapytania błędne.
Już wyjaśniam.
Próbuję znaleźć temat o nowej platformie NC+. Wiem, że był ale nie pamiętam jego tytułu, więc wpisuję pierwsze słowa, które mi się z nim kojarzą (oczywiście każde kolejne jest błędne, bo - nie znaleziono itd.)
Trochę mnie to frustruje, bo chciałbym ten temat znaleźć ale to jest małe miki w porównaniu z frustracja, która odczuwam, kiedy za każdym kolejnym razem czytam komunikat :
"Kontrola antyfloodowa jest aktywna. Należy odczekać 20 sekund przed rozpoczęciem kolejnego wyszukiwania." :/
Przy czwartym razie stwierdziłem, że znalezienie tego tematu wcale już nie jest dla mnie tak ważne jak parę minut wcześniej...
Nie można by tego jakość obejść ?



#12

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu służy "Kontrola antyfloodowa "? Tzn - wiem co to jest, chodzi mi o to jaka jest zasadność stosowania tego limitu czasowego, a konkretniej w wymiarze tych 20 sec. Rozumiem, że służy to jakiemuś konkretnemu celowi (pewnie nawet zaraz dowiem się jakiemu :P)

Wyszukiwanie to operacja, która ma największy wpływ na wydajność serwera (największe obciążenie bazy). Kontrola antyfloodowa służy temu, żeby w danym momencie nie szło do bazy kilka wyszukiwań naraz. Wartość 20 sekund to rozsądnie ustawiona pozostałość z czasów, kiedy VRP chodziło na pojedynczym serwerze.

Nie można by tego jakość obejść ?

Można. Zmniejszyłam limit czasowy do 5 sekund dla wszystkich grup użytkowników (za wyjątkiem Nowicjuszy). Na razie zostanie na tym poziomie, jeśli się okaże, że wydajność została na niezmienionym poziomie, to może jeszcze zejdę w dół nieco -- ale nie obiecuję :)

Oczywiście omawiana kwestia nie dotyczy wyszukiwania za pomocą Google'a, tutaj nie ma czego ustawiać.





#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

WIELKIE dzięki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych