Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największy cyberatak w historii internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

lunek.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trwa dochodzenie w sprawie największego cyberataku w historii internetu. Rozpoczął się on tydzień temu i spowodował spowolnienie działania sieci na całym świecie, zakłócił też działanie wielu serwisów internetowych.

Informatycy obawiają się, że sytuacja może jeszcze się pogorszyć tak, że sparaliżuje systemy bankowe i pocztę elektroniczną. Sprawę badają specjalistyczne jednostki policji z całego świata, zajmujące się bezpieczeństwem w internecie.

Szef grupy Spamhaus, zajmującej się zwalczaniem spamu internetowego, Steve Linford, mówi, że atak może również sparaliżować serwery rządu Wielkiej Brytanii. Częstotliwość ataków jest tak duża, że znacznie spowalnia działanie internetu na całym świecie.


Według Spamhaus, za atakiem stoi holenderska firma Cyberbunker współpracująca z grupami kryminalnymi z Europy Wschodniej i Rosji.

źródło http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Jak myślicie kto się z nami bawi? Może zwykli hakerzy a może służby jakiegoś rzadu?
Ja osobiście w ostatnim tygodniu zaobserwowałem ogromne spowolnienie internetu posiadam 60mb

Użytkownik lunek edytował ten post 27.03.2013 - 21:03

  • 2

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przesada jak to na Onet przystało.

To jest wojna Spamhaus kontra Cyberbunker wraz z sojusznikami. Ci pierwsi chcą zablokować działanie Cyberbunkera, Ci drudzy chcą zastraszyć i sparaliżować Spamhausa.

Że wyciągnęli ciężkie działa w postaci botnetów i masowego DDososania serwerów Spamhausa (a on ma serwery rozrzucone po całym globie) - jest skutek przeciążenia sieci światowej.
  • 0



#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przesada jak to na Onet przystało.

Gdybyś nie zauważył, obok tytułu newwsa widnieje logo Polskiego Radia - co oznacza, że Onet.pl korzystał z informacji IAR-u:
http://www.polskiera...a-blokada-sieci
Nie sądzę, aby Informacyjna Agencja Radiowa "przesadzała". Sam zauważyłem ostatnio u siebie spore spowolnienie działania Internetu.
  • 0



#4

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie martwcie się, rząd zmienił hasła z admin1 na admin123, tak że integralność naszych państwowych sieci jest bezpieczna.
  • 12

#5

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę przesadzacie, mi przez dosłownie dwa dni youtube ciężko działało a tak to normalnie działał i działa nadal ;), teraz jest taka infrastruktura rozbudowana że naprawdę potężne środki musiałyby spowodować odczuwalne spowolnienie internetu na całym globie.
  • 0

#6

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę przesadzacie, mi przez dosłownie dwa dni youtube ciężko działało a tak to normalnie działał i działa nadal ;), teraz jest taka infrastruktura rozbudowana że naprawdę potężne środki musiałyby spowodować odczuwalne spowolnienie internetu na całym globie.


Dokładnie. Ja zauważyłem problemy na jednym serwerze z mojej branży tj. gsm ale to raczej był problem jednej firmy a nie jakiegoś tam ataku. No i jeszcze z GG miałem problemy ale to nie pierwszy raz i nie ostatni - zawsze jest jakąś alternatywa choćby skype. Jak mój dostawca internetu ma problem to korzystam z modemu na kartę. Jak z operatorem gsm to go zmieniam na innego.

Człowiek uzależnił się od internetu i komórek bardzo mocno. Jakąś drobną awaria u operatora gsm i do mnie wydzwaniają ludzie z całego województwa bo myślą , że im się telefon zepsuł (serwis gsm prowadzę od ponad 10 lat). Co drugi klient nawet rozstać się z telefonem na pół godziny nie potrafi.
  • 0



#7

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zauwazylem u siebie baaardzo duze spowolnienie internetu w dodatku bardzo czesto sygnal zrwa sie na kilka kilkanascie sekund
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybyś nie zauważył, obok tytułu newwsa widnieje logo Polskiego Radia - co oznacza, że Onet.pl korzystał z informacji IAR-u:


No właśnie oba źródła wprowadzają zamieszanie i manipulują wypowiedziami szefa Spamhausu.

Wedle Onetu i Polskiego Radia:
"Szef grupy Spamhaus, zajmującej się zwalczaniem spamu internetowego, Steve Linford, mówi, że atak może również sparaliżować serwery rządu Wielkiej Brytanii."

Informacja wskazuje jakoby ataki mogłybyć wymierzone w serwery rządu Wielkiej Brytanii. Bzdury i brednie, bo Cyberbunker jest nimi zainteresowany równie mocno co zeszłoroczny śnieg. Ta wypowiedź w ustach szefa Spamhausu miała tylko pokazać skalę zjawiska.
O czym możemy się przekonać na innych portalach które raczą przekazywać informacje tak jak zostały wypowiedziane.

Według Pclaba:
"Szef organizacji Spamhaus przekonuje, że gdyby dokładnie takie działanie wymierzono w instytucje rządowe, to ich sieci upadłyby błyskawicznie."
Według forsala:
"Dodał także, że w przypadku, gdyby podobny atak skierowany został na rządowe serwery Wielkiej Brytanii, byłyby w stanie sparaliżować całą infrastrukturę sieciową Downing Street. "
  • 1



#9 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście irytują mnie strasznie takie rozbuchane nazwy tematów.... Wchodzę, a tu jakaś pierdoła ...
  • 0

#10

Pawel1990.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napiszę tyle...
http://niebezpieczni...olnil-internet/
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych