Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto się bawi filmami z 9/11 ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat ten zakładam głównie z jednego powodu.
Zaczyna mnie już nudzić analizowanie filmów, które "pechowo" urywają się w najciekawszych momentach, bo komuś "zabrakło ochoty" skierować kamerę w odpowiednim kierunku, albo "przypadkowo się zagapił" w kluczowym momencie, albo też akurat wtedy "nieszczęśliwie" siadła mu bateria...
Do tej pory robiłem dobrą minę do złej gry, tłumacząc to w powyższy sposób.
Przychodziło mi to z trudem ale chciałem zachować chociażby pozory obiektywizmu - żeby nie wyszło, że szukam spisku na siłę.
No ale ileż można?
Wspomniany problem dotyczy nie tylko filmów z WTC7 (chociaż te szczególnie mnie interesują - z wiadomych względów) ale także nagrań z Pentagonu.
Niewiele się chyba pomylę jeżeli zaryzykuję stwierdzenie, że w takim przypadku, słusznym byłoby podejrzewać, że i niektóre nagrania z okolic Twin Towers, niekoniecznie muszą być, nazwijmy to nieco eufemistycznie - "do bólu autentyczne".
Chociaż uczciwie przyznaję, że twardych dowodów na to nie mam (jeszcze). :P
W związku z tym skupmy się może tylko na WTC7 (chociaż nie mogę sobie darować takiej okazji i nie przypomnieć, że w temacie "Odtajniono nagranie z uderzenia w Pentagon", zamieściłem ostatnio film, który daje przynajmniej podstawy, do podejrzeń o manipulację).
Ale wracając do tematu "siódemki".
Czy nigdy nie zastanowiło Was, że nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEGO nagrania, na którym można by zobaczyć południową elewację tego budynku, po zawaleniu się Twin Towers z poziomu chodnika? Nie zdziwiło Was, że nie ma ANI JEDNEGO nagrania kolapsu tego budynku, w takim ujęciu żeby było widać całą jego wysokość (niekoniecznie całą elewację ale chociażby jej połowę). Nie wzbudziło Waszych podejrzeń to, że jedyne filmy, które spełniałyby powyższe kryteria (zamieściłem je w temacie "BUDYNEK WTC 7") są albo uszkodzone albo "pocięte"? Podobna sytuacja jest ze zdjęciami z tego rejonu.
I proszę mi nie mówić, że nagrywanie południowej elewacji było niemożliwe ze względu na warunki - to nieprawda. Mogę zaprezentować przynajmniej dwa filmy, w tym jeden kręcony spod szklanej kładki (sic!), które (jak dla mnie) są ewidentnie "cięte" w momencie kiedy operator powinien był skierować kamerę w stronę wspomnianej elewacji.

Ale wróćmy do głównego bohatera tego tematu.

Jak to mówią - "W przyrodzie nic nie ginie". Jak się okazuje, na You Tube również :P
Wycofane z kanału NIST FOIA, po zaledwie ok 2 godzinach nagranie walącego się budynku WTC7, które próbowałem zaprezentować w sąsiednim temacie, "odnalazło się" na kanale innego użytkownika YT. Trochę to poszukiwanie trwało ale warto było, bo nagranie, które prezentuję, chociaż jakość (zarówno obrazu jak i dźwięku) ma nieco gorszą niż to wycofane, to zawiera... BONUS. :D :D :D



Bonusem jest zapis TCR widoczny na filmie, czyli nic innego jak "kod czasowy" służący do synchronizacji obrazu i dźwięku ( w tym przypadku najprawdopodobniej, na potrzeby publikacji w mediach, a konkretnie w wiadomościach jednej ze stacji telewizyjnych) To nic dziwnego, bo film nagrał reporter stacji NBC.
Oto dowód:



Jednym z problemów dotyczącym tego nagrania, (sygnalizowanym już przeze mnie sąsiednim w wątku ) było "cudowne i tajemnicze zniknięcie" wschodniego penthouse'a.
Zarówno w poprzednim (tym wycofanym przez NIST) jak i w obecnie prezentowanym nagraniu, problem ten jest widoczny gołym okiem. Penthouse jest i w mgnieniu oka (dosłownie w ułamku sekundy) już go nie ma...
ZNIKA.
Już samo to budzi zdziwienie.
Jednak na nagraniu, które omawiam, to "zniknięcie" nabiera dodatkowego smaczku.
Penthouse znika w sposób "cudowny" ale nie ma to absolutnie żadnego odzwierciedlenia w zapisie kodu czasowego widocznym na ekranie. Nic, null, ZERO...
Zapis kodu, w tym momencie nie zmienia się ani o jotę.
Wskazywałoby to na to, że wspomniany penthouse faktycznie zapadł się tego dnia w zaprezentowany sposób. Ale przecież wiemy, że to NIEPRAWDA.
Mam nadzieję, że nie muszę prezentować tych kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu nagrań, na których widać jak naprawdę to wyglądało ? :P
W takim razie wniosek musi być inny - ktoś majstrował przy kodzie czasowym... Ale zaraz, przecież to chyba niemożliwe, tym bardziej w warunkach ulicznych ?
Co nam zatem pozostaje?
No chyba nic innego, jak stwierdzenie, że ktoś troszkę "zmodyfikował" nagranie. Tym bardziej, że chwilę po wspomnianym fragmencie również w kodzie czasowym coś drgnęło.
Warto zwrócić uwagę na fragment filmu w 0:11 sec. To od tego momentu z kodem czasowym zaczyna się dziać coś dziwnego. Najpierw zaczyna on przeskakiwać o 2 setne sekundy, później o 4, żeby ostatecznie skoczyć do przodu aż o 30 setnych. Ciekawe? Ja myślę, że tak.
Podsumowując. Gołym okiem widać, że ktoś majstrował przy tym nagraniu. Pytanie brzmi PO CO?

Jeżeli tak, to zadajmy sobie pytanie ile z filmów nagranych tamtego dnia jest obarczonych podobną "wadą" - niekoniecznie tak ewidentną (może to być np. wyciszony dźwięk albo wycięta kontrowersyjna sekwencja). I czy na ich podstawie możemy wysuwać jakieś autorytatywne wnioski - jaka jest ich wiarygodność jako dowodu na poparcie oficjalnej wersji wydarzeń?
Jeżeli zmanipulowane jest, tak niewiele w sumie znaczące nagranie, to co z nagraniami o dużo większym ciężarze gatunkowym?
Jeżeli nagranie "manipuluje" duża stacja telewizyjna, to na ile wiarygodne są relacje innych stacji z tego dnia?
  • 3



#2

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Czyli sugerujesz co sugerujesz jeśli oficjalna wersja wydarzeń jest błędna? manipulacje rządu czy coś w ten deeseń?
  • 0

#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nic nie sugeruję. Wskazuję tylko na "dziury" wersji oficjalnej.
  • 0



#4

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaryzykowałem i sobie w/w filmiki zgrałem do prywatnego archiwum...Może mi transferu starczy do końca miesiąca...
Cudów i dziwów tego dnia było za wiele aby i teraz filmiki cudownie znikały...

Czyli sugerujesz co sugerujesz jeśli oficjalna wersja wydarzeń jest błędna? manipulacje rządu czy coś w ten deeseń?

Oficjalna wersja jest teorią której nie chcą potwierdzić-jedynymi potwierdzeniami są jakieś symulacje i spekulacje.
  • 1

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie no...
Jeden "wisi" już 2,5 roku, a drugi prawie 7 lat.
Chyba zapomnieli o nich :D
  • 0



#6

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Robakatorianin kolekcjonuj te filmy i zrób kopie :P Dobrze robisz
  • 0

#7

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapraszam tutaj : http://www.paranorma...745#entry531745
  • 0

#8

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Atak na WTC. Lot 175 - dowody mistyfikacji nagrania wideo!


Ave
  • 0



#9 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co pamiętam to nawet był reportaż "wtopa", jak to poinstruowany dziennikarzyna mówi o kolapsie w czasie dokonanym za jego plecami kiedy jeszcze do tego nie doszło. Kwiatków było aż za wiele według mnie i podziwiam herosów broniących oficjalnej wersji :)
  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ripsonar, te filmy jakie wrzucasz na forum to spiskowe bajki.
W tym co teraz podałeś jest napisane że to nie możliwe żeby samolot przeciął stalową fasadę budynku. Akurat to jest możliwe. Nie znasz się na tym, więc myślisz że to nie możliwe.
W necie jest mnóstwo nagrań na których widać samoloty wbijające się we wieże. Nie ma znaczenia że ty sobie wybrałeś jakiś filmik i dopisałeś do niego niemądre komentarze. W takim razie te pozostałe nagrania to też fotomontaże?
To takie info dla tych co nie żyją w spiskowym świecie, w przeciwieństwie do ciebie.
  • -4



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie te pozostałe nagrania to też fotomontaże?

Faktem jest jednak (pomijając kwestię, czy samolot mógł, czy nie przeciąć fasadę budynku), że na zaprezentowanym nagraniu, wyraźnie widać skrzydło chowające się za budynkiem.
Jak rozumiem, zgodzisz się, że to dość... nienaturalny widok?
Inna sprawa, że film Michaela Hezarkhaniego wywołuje dużo więcej kontrowersji - łatwo się o tym przekonać wpisując jego nazwisko w wyszukiwarkę.




  • 0



#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor tego filmu manipuluje widzami - dziwią go drzewa zaś czerwony wieżowiec za którego szczyt chowa się skrzydło, jest jego zdaniem za wieżami. Tymczasem zdjęcie zrobiono z Battery Park:
Dołączona grafika
Z produ budynek z półkolistą fasadą, zaraz za nim czerwony wieżowiec. Do WTC jest stamtąd 2 km.
  • 0



#13

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam to nawet był reportaż "wtopa", jak to poinstruowany dziennikarzyna mówi o kolapsie w czasie dokonanym za jego plecami kiedy jeszcze do tego nie doszło. Kwiatków było aż za wiele według mnie i podziwiam herosów broniących oficjalnej wersji Dołączona grafika

Chodziło o WTC7-bodajże 20 min przed zawaleniem się tego budynku. Taki lekki falstart...Ale spokojnie to tylko zbieg okoliczności (...kolejny...i kolejny...)

Ripsonar, te filmy jakie wrzucasz na forum to spiskowe bajki.
W tym co teraz podałeś jest napisane że to nie możliwe żeby samolot przeciął stalową fasadę budynku. Akurat to jest możliwe. Nie znasz się na tym, więc myślisz że to nie możliwe.

Samo przecięcie fasady jest możliwe-zapomniałeś o najistotniejszym-47 kolumnach rdzenia. Samolot nie miał szans skosić czy też w istotnym stopniu uszkodzić żadnej z kolumn zwłaszcza że się zdeformował po uderzeniu w ścianę zewnętrzną.

To takie info dla tych co nie żyją w spiskowym świecie, w przeciwieństwie do ciebie.

Podziwiam Twój sceptycyzm mimo wielu dowodów na kłamstwa i niemożliwość realności oficjalnej wersji.

Inna sprawa, że film Michaela Hezarkhaniego wywołuje dużo więcej kontrowersji - łatwo się o tym przekonać wpisując jego nazwisko w wyszukiwarkę.

Chodzi o teorie "no plane" i "ghost plane"?
  • -1

#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o teorie "no plane" i "ghost plane"?

To też - jest on dla zwolenników tych teorii jednym z przykładów na to, że coś jest nie halo.
Ale bardziej chodziło mi o kwestie dotyczące ścieżki dźwiękowej (w zależności od stacji, która emitowała film były na niej wyraźne przesunięcia czasowe), sprawę jego obróbki graficznej (widziałem gdzieś analizę sugerującą, że film jest dość mocno "podrasowany") ale także o miejsce z którego był on kręcony (z tego, co kojarzę autor twierdził, że kręcił go z lądu, z parku bodajże, podczas, gdy istnieją dowody, że ujęcia kręcone były z promu na rzece Hudson).
Nie interesowałem się jakoś szczególnie tym tematem, więc nie potrafię precyzyjnie opisać wszystkich niuansów dotyczących tego filmu i sposobu jego powstania ale jakby ktoś miał ochotę, to bez problemu znajdzie opracowania na ten temat - dziś, na szybko wklepałem w wyszukiwarkę nazwisko autora i pojawiło się całkiem sporo materiałów na ten temat.
  • 0



#15

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W głównym wątku w/w teorią zajmował się Quintus Maximus-i wszystkie jego wcielenia coś koło tego postu-ile w przód/tył, nie wiem. Jak ktoś chce to życzę miłego czytania.



  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych