Skocz do zawartości


Gdybys mial jeden,jedyny dzien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

z siebie. Do innych usmiecha sie. A zauwaz- kazdy nauczyciel.jest uczniem swojego ucznia. To jest dopiero cyrk. Mysle ze Enso nie traktuje tych slownych przekomarzan sie ze smiertelna powaga.

Użytkownik ayalen edytował ten post 28.03.2013 - 23:18

  • 0

#32

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby miało nie być jutra, kupiłbym 45-tkę
Naładował magazynek i za****ł komuś portfel
Zgarnął cały hajs, jaki miał na koncie
I wyjechał nową Carrerą z salonu Porsche
Kupił dwa bilety na Majorkę albo do Meksyku
Ale wcześniej bym od***ał kilku typów
I patrząc jak pociski rozrywają im aorty
Uśmiechnął się i któremuś napluł w mordę
Hehe i walnąłbym kilka Danielsów z lodem
C**j z prawem jazdy i c**j z tym samochodem
Śmignąłbym dwie paki po jakiejś wiejskiej drodze
Zapalił jointa, póŹniej utopił wóz w jeziorze
Może zadzwoniłbym do ciebie z budki mówiąc
Że zależy mi na tobie i jestem smutny
I mam w bagażniku kierowcę taksówki
Którą porwałem razem z nim
I stoję na dole z flaszką wódki
Wziąłbym łyka i o nic nie pytał
Pocałowałbym cię w usta, by poczuć smak życia
Wrócił się, przyłożył sobie lufę do skroni
Gdyby miało nie być jutra tak właśnie bym zrobił
I jeszcze wcześniej pobrałbym kredyt z banku
I przegrał na wyścigach konnych resztę hajsu
I do jutra byłbym martwy i k***a przyrzekam
Chyba to zrobię, bo jutro nic mnie nie czeka

I tak bym robił ciągle ;d
  • 1

#33 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a pewnie ze jutro nic Cie nie czeka, bo wszystko jest zawsze dzis, i dzis czeka az je zobaczysz. Jutro istnieje tylko w wyobrazni, kiedys powiedzialam gdzies ze to jest dzis przed drzwiami do Ciebie czekajace az je wpuscisz. Gratuluje wyobrazni, choc zapetliles sie nieco w osemke.
  • -1

#34

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdybym miał jeden dzień...

No nie wiem, postarałbym się przedłużyć ten czas do choćby 4 lat, wszystkimi możliwymi sposobami.

Jeżeli to by nie wypaliło, pozostaje wyznać miłość i czekać z nadzieją, że to tylko zły sen.

Mimo iż każdy uznał mnie za kompletnego kretyna, tak stracić ostatnie chwile? Wyznać miłość i tyle. Przecież to ani hardkorowe, ani niesamowite. Gdzie te pościgi, te wybuchy?

Nigdzie, według mnie lepiej jest odejść z tego świata, będąc kochanym przez jedną osobę, niż będąc znienawidzonym przez setki.

Zauważcie też, że prognoza może się nie sprawdzić, możesz przeżyć. Jeżeli przeżyłeś, możesz mieć dziewczynę i szczęśliwe życie, w drugim wypadku za kratami jest ponury świat.
  • 1

#35 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a gdybys mial jedno zycie? Na czym polega roznica?
  • 0

#36

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pytanie ciekawe jednakowoż oklepane.
Jedni zgodnie z zasadą carpe diem, łapali by dzień. Jednak jestem zdania, że większość z nas nie zrobiła by po prostu NIC.
Paru naiwniaków co najwyżej oddało by oszczędności życia na jakąś sektę...
Tyle już było tych końców świata, że myśle i mój własny raczej wziął bym z niedowierzaniem. ;)
Ale tak naprawdę co nam daje takie gdybanie? Teraz każdy jest kozaK... Jednak w obliczu realnego zagrożenia nie masz pojęcia jak się zachowasz. Prawdopodobnie większość skuliła by ogon i użalała by się nad sobą powtarzając w kółko "A co by było gdyby...?"
  • 0

#37 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

no coz, kazdy widzi po swojemu. Pojecia nie mam o jakim.koncu swiata mowisz, ja myslalam zupelnie o czyms innym otwierajac ten temat. Popatrz, pisalam o tym na poczatku- my mamy ten cholerny jeden dzien.Jedno zycie. Co z nim robimy? Oczywiscie, beda nastepne dni w ktore przeniesiemy wszystko czego zaniedbalismy poprzedniego dnia, i nie bedziemy o tym pamietac nawet, obwiniajac wszystko wokol o swoje zaniedbania, niefrasobliwosc, pewnie takze nieumiejetnosc wybierania tego co jest dla nas najwazniejsze w powodzi spraw mniej waznych.Takze dlatego wspomnialam o wiecznosci, ilez mozna zrec slodkosci, zgromadzic kasy, itp. ? Co dalej? Jak juz bedziemy nazarci po uszy, zamontujemy zlote bidety itp? A do nocy jeszcze kupa czasu, na co dalej zmarnotrawimy goniac za tym co chcemy posiasc na wlasnosc i lekcewazac to co mamy, to co nam.pozostanie na nastepne dni. Zawsze tylko siebie. Dzien to tak.niewiele by odnalezc siebie posrod przedmiotow. Zaledwie zycie. Powiedzialam: jeden dzien, poniewaz on jest wszystkim co mamy. Tak.jak zycie. Nastepny dzien bedzie juz nowy, inny. My bedziemy inni. Wiec dla nas obecnych - ten dzien, to zycie jest wszystkim, prawda? Nie traktuj tego tematu zbyt powaznie, ot, taka zabawa.
  • 1

#38

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje jedna rzeczywistość. Ty jesteś nią, chociaż o tym nie wiesz.
Kiedy obudzisz się w tej rzeczywistości nie będziesz czymś a wówczas będziesz wszystkim.
To jest wszystko.

Użytkownik PTR edytował ten post 30.03.2013 - 21:54

  • 0



#39

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

no coz, kazdy widzi po swojemu.

Tak.jak zycie. Nastepny dzien bedzie juz nowy, inny. My bedziemy inni. Wiec dla nas obecnych - ten dzien, to zycie jest wszystkim, prawda? Nie traktuj tego tematu zbyt powaznie, ot, taka zabawa.


Mym zdaniem powinno się absolutnie każdy temat traktować poważnie, każdą chwilę bez znaczenia na pozornie niedoskonałe widzenie. Coś co zwiemy zabawą zwłaszcza, bo być może dla innych tym ona niekoniecznie.
  • 1

#40 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

powiedzialabym jeszcze inaczej- nie- bedziesz. Jestes. Jestesmy. Pytanie: dlaczego nie wiemy o tym. Po to zyjemy...
Tomorrow, umknel mi Twoj wpis. Nie nazbyt powaznie nie znaczy lekcewazaco. Zabawa w wyobrazni, ja nie traktuje zycia jak zabawy, bo.bylaby to zabawa sama soba. Ale tez nie ze smiertelna powaga, bo nie wierze w smierc. Pozostaje zycie. Na cale zycie, na jeden dzien, na chwile nieskonczona jak.wiecznosc. Na wszystko co zrobimy ze soba. Bo to my jestesmy zyciem, dniem, chwila.Wiecznoscia ktora doswiadcza nietrwalosci formy aby wiedziec czym jest.

Użytkownik ayalen edytował ten post 30.03.2013 - 22:23

  • 0

#41

Paluch.
  • Postów: 71
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale spieniężyłbym wszystkie klamoty, zakupił swój wymarzony motocykl Ducati 1098 do tego kombinezon, kask, buty, rekawice najwyższej klasy ( nie wiem jakbym to zrobił w tak krótkim czasie ) i spotkał się z osobą która kocham najbardziej na świecie, nic więcej...
  • 0

#42 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

to jest dla Ciebie najwazniejsze? Zatem dlaczego tego nie zrobisz?
  • 0

#43

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Up
Życiem nie kierują chęci, no bo chęci to nie wszystko.
Kiedyś to zrozumiesz, kiedy kresu życia będziesz blisko.
Jedno słowo , tyle pytań, czemu to wszystko robimy?
Adrenalina, i wszystko jasne, dzięki niej się już nie kulimy...
  • 0

#44 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

nie - checi? A co, przymus? Ktos, cos zmusza nas do tego abysmy zyli, jedli, chodzili do pracy, myli sie. Dbali o kogos, o cos? Poza jednym, w kazdej dziedzinie zycia mamy wybor. Co nim kieruje oprocz naszych checi/ niecheci? Do czego czujesz sie zmuszany? Adrenalina daje kopa do dzialania, ale samo dzialanie jest pochodna wyboru- chce zeby bylo dobrze, wiec robie to co trzeba aby bylo dobrze. Dlatego ze chce, nie - musze. To obszar wolnosci, nie zniewolenia przymusem. Zadziwiajace jak mysli potrafia znieksztalcic, zagmatwac azymut.
  • 0

#45 Gość_penelopam

Gość_penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

Zapewne robiłabym to, co zwykle. Ale starałabym się spędzić ten czas z najbliższymi ;).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych