Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reprezentacja Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, chyba takiego tematu jeszcze nie było, ale naszło mnie po wybitnie genialnym kalekim meczu naszych orłów Fornalika i mało satysfakcjonującym wyniku - 5:0 z najgorszą drużyną rankingu. Co sądzicie o kadrze, jakie były by propozycję zmian, co można omówić jeżeli chodzi o taktykę gry w polu, tutaj możecie wypisywać wszystko co z naszą jedenastką można by było zrobić, według Was, aby jakoś, a może lepiej było.

Uprzejmie proszę pikników i osób nie interesujących się piłką nożną nie wypowiadać się w tym temacie, bo chciałbym widzieć tu wypowiedzi bardziej serio.

Jak oceniacie dzisiejszą grę chociażby Milika i Grosickiego ? Jak widzielibyście kolejne ustawienia na przyszłe potyczki w eliminacjach do MŚ ?



#2

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wasilewski out

Lewandowski ława dla przykładu i snickers w rękę

Majewski za Krychowiaka

Boenish out

Obraniak do Francji i nie wracaj już więcej

Ja vbym Salamona przygotowywal do gry na środku obrony. Nauczą go w Milanie tego włoskiego Katenaczio i będzie git

Chciało by się powiedzieć żeby bylo dwóch napastników obok siebie ale nie ma kogo tam postawić..

A Grosicki jak Grosicki jest prosty jak konstrukcja cepa piłka --> gaz do dechy --> uda się nie uda --> wracamy do początku. Techniki nie mozna od niego wymagać to nie Krzynówek Błaszczykowski czy Kosowski.



#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym poszukał ludzi którzy ogarniają grę w piłkę i nie potykają się na niej. Już samo to by dużo dało :D

#4

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wasilewski out, zgadzam się, bo to stara rura jest i biegać już nie za bardzo mu się chcę,
Krychowiak mógłby zostać, nie jest tragedia, tragedią są wykonania stałych fragmentów przez Mierzejewskiego, tutaj bym własnie Majewskiego widział, chociaż nie popisał się w meczu z Ukrainą, to stałe fragmenty mu wychodziły jak najbardziej,
Boenisch nie wiem co jeszcze robi w kadrze i na co liczy on sam, tak jak i Fornalik na niego,
Glik zaliczył taki sobie mecz, chociaż nie można powiedzieć nic specjalnego w potyczce z tak słabym rywalem, miał tam chyba z jedno bardziej efektowne przejęcie piłki,
Obraniak to ostateczność, nie popisuje się w środku pola zbytnio,

Wawrzyniak to chyba dla beki tylko został wystawiony, bo tyle akcji ile on spierniczył, to nawet się nie chce liczyć,

Kuby zabrakło, może w przeciwieństwie do świetnie taktycznie ustawionej Ukrainy, tutaj mógłby coś zdziałać,

Lewy z Milkiem chyba się zgadać za bardzo nie mogą, Lewy gubi się będąc postawiony bardziej z tyłu, niż zawsze, widać że nie umie rozegrać piłki z przodu i nadaje się tylko na szpic, Milika nie bylo widać wcale, Grosicki spieprzył sprawę kilka razy biegnąc na pałę i nie widząc kolegów

Brak dobrych zagrań na prostopadła jak to widać chociażby przy trójce naszej w BVB... pomieszanie z poplątaniem, wydaje się, że jest zero zgrania, być może jest to efekt braku wspólnych treningów (?) Nie wiem ile chłopaki spędzają ze sobą czasu, ale pewnie nie zbyt dużo..

No a na bramce to bym Tytonia widział, bo chłopakowi zależy, Boruc może najgorszy nie jest, ale jednak..

Nie umiemy chyba jeszcze grać w ustawieniu na dwóch napastników ;p



#5

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na obecną chwilę kadrowo niestety nie da się więcej wycisnąć, można jedynie zająć się naszą młodzieżą na poważnie, co zaowocuje za jakieś 10 lat. Ja osobiście liczę teraz na to że Niemcy i Włosi nam piłkarzy wytrenują :D Myślę że z Salamona będziemy mieli dobrego obrońcę, chłopak przede wszystkim umie wyprowadzić piłkę do przodu, a nie tylko wykopać bez pomysłu. Milik i Wolski też mają duży potencjał by stać się dobrymi piłkarzami. Do tego dołożyłbym Kubę Koseckiego. W tych piłkarzach widzę nasze największe wzmocnienie na najbliższe lata. Dobrych obrońców niestety mamy jak na lekarstwo, ale za to z przodu mamy naprawdę niezłe perspektywy. Przede wszystkim dobre, szybkie skrzydła i teoretycznie klasowego napastnika (który w praktyce strzela tylko dla Niemców). Brakuje tam tylko dobrego rozgrywającego do środka pola, takiego który pokierowałby całą grą. Niestety nie widzę takich piłkarzy w narodzie, więc może ufarbujemy jakiegoś lisa :P

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 27.03.2013 - 02:11


#6

daro88.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja bym całą tę jedenastke wymienił na Polską Reprezentacje Bezdomnych (http://mp-pilkauliczna.pl/), czyli na ludzi dla których Orzełek na koszulce nie jest tylko orzełkiem a Godłęm PAństwowym, na ludzi dla których kasa nie ma większego znaczenia, którzy nie grali by dla niej a dla Ojczyzny :)

#7

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatniego meczu nie widziałem, szczerze mówiąc szkoda mi było czasu i poszedłem spać. Nie czuje żebym stracił coś waznego. Po kolei:

No a na bramce to bym Tytonia widział, bo chłopakowi zależy, Boruc może najgorszy nie jest, ale jednak..


Tytoń został w tym sezonie przyspawany do ławki. Boruc jest jedynym sensownym wyborem, dobrze gra na linii i przedpolu plus ma doświadczenie wszelkiej masci. Tutaj nie widze absolutnie żadnej alternatywy.

Lewa obrona. Boenish w kadrze nie pokazuje absolutnie nic sensownego a w BL gra w kratkę. Zrobił mu trener krzywde w meczu z Ukrainą, dając mu jakieś dziwaczne wytyczne do gry z przodu. Chciał chyba wykorzystać jego warunki fizyczne i mocne kopyto a skończyło się tym, że luki musiał łatać prawoskrzydłowy. Wawrzyniak od czasów jego dopingowej wpadki, nie jest piłkarzem na miarę kadry która chce się bić o coś więcej jak o przedostatnie miejsce w eliminacyjnej grupie.

Para stoperów. Wasilewski ma problemy w klubie, by się nawet znaleźc na ławce. Nie przeszedł w zimowym okienku nigdzie, bo woli siedzieć na trybunach za wieksze pieniądze - to pokazuje, że jego sportowe ambicje są niewielkie. Glik znowu, strasznie nierówny a jego techniczna joga bonito z meczu z Ukrainą przeszła do legendy. Salamon niech powoli sie kształtuje w Milanie a możemy mieć z niego pożytek spory. Tylko powoli, te eliminacje raczej sa juz stracone więc tym bardziej nie ma presji. Dla mnie, to pewnia na następne eliminacje jak nie złapie go syndrom ,,trener mnie nie lubi" co już piłkarze z Polski pokazywali za granicą nie raz i nie dwa. Można tez liczyc po cichu, że Perquis sie w Betisie ustabilizuje i zacznie grac lepiej. Podsumowując, są perpektywy a chwila obecna to bieda z nędzą.

Prawa obrona to Piszczek. W ofensywie potrafi się pokazać, w kadrze grając w obronie ma tendencje do głupich wpadek (Rosja, nieszczesna Ukraina). Poziom Alvesa to nie jest ale nie można narzekać.

Defensywni pomocnicy. Pamiętam jak ludzie się śmiali z Lewandowskiego i jego słynnych ,,crossów". No i teraz możemy sie posmiać jeszcze bardziej. Polanski nie pokazuje jak Boenish swojego całego potencjału ale na te chwile to pewniak do 11 wyjściowej. Ma dobre wejścia z drugiej linii (których polska myśl szkoleniowa nie potrafi wykorzystać) i te zadziorność w obronie. A kto obok niego? Krychowiak? Nie przekonuje mnie a ligi francuskiej nie oglądam więc ciężko mi się wypowiedzieć o nim. Łukasik? Nie ten poziom na ten moment. Ciężko...

Rozgrywający. Tutaj jest najgorzej. Lekiem wydawał się byc Obraniak. Jest tylko jeden problem - z róznych powodów, w meczach kadry kopie się po czole bo inaczej tego nazwać nie można. O ile jeszcze na euro było w miarę (ironia troche, że dwaj najlepsi polscy piłkarze na polskim turnieju są z zagranicy) to teraz słabo, bardzo słabo. Kto za niego? Majewski pewnego poziomu chyba nie przeskoczy a innych rozgrywających o potencjale Xaviego, Iniesty, Pirlo czy Pastore nie widać. Jak wypadnie Obraniak, to wypada tez egzekutor stałych fragmentów.

Skrzydło jedno to Błaszczykowski, skrzydło drugie to już gorzej. Grosicki czasem gra dobrze czasem dużo gorzej a na takich sie najgorzej buduje drużyne. Mierzejewski nie pasuje na skrzydło. Nie wiem, można spróbować Rybusa tutaj jak wróci do pełni formy po kontuzji.
Lewandowski póki co, niewiele w biało-czerwonej koszulce pokazał. Czy mu sie nie chce, czy nie umieją go ustawić to nie wiem. Ma dwóch partnerów z drużyny i ciągle poza San Marino i meczem otwarcia nie strzelił bramki dającej jakiekolwiek punkty.

Zupełnie innym problemem jest wspomniany trener. Lato chciał po kosztach pokazać, że polska myśl szkoleniowa jest najlepsza. Nie jest i długo nie będzie. Fornalik nie przeskoczy chyba poziomu ekstraklasy. Najlepszym wyjściem byłoby rozgladanie sie już teraz, za trenerem na następne eliminacje na euro ale tutaj już decyzje podejmie Boniek i to będzie chyba jego największy test czy wie co robi na tym stanowisku.

#8

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problem nie leży w samych zawodnikach ale w trenerze. Szanuje Fornalika, bo zrobienie wicemistrza z takimi szmaciarzami jak Ruch to wielki wyczyn. Ale nie nadaje się do reprezentacji. Tutaj potrzeba trenera zagranicznego z doświadczeniem i umiejętnościami. Niech zażąda 10x tyle co Fornalik, ale niech to będzie naprawdę góna półka. Advocaat, Hiddink, Scolari albo coś tej kategorii. Zobaczcie, co zrobili Grecy. Tam nie ma żadnego dobrego zawodnika, wszyscy się kopią po czołach. Zatrudnili Rehhagela, stylu nie ma bo z takimi umiejętnościami go nigdy nie będzie, ale są WYNIKI.
U nas przez chwilę ruszyło się w dobrą stronę, jak zatrudniono Beenhakkera, ale od razu podniósł się jazgot i wrzaski, jak to u nas. A niestety, Beenhakker kasował dużo, ale zrobił OSTATNIE przyzwoite wyniki z naszą reprezentacją. I to z zawodnikami którzy niczego nigdzie tak naprawdę nie osiągnęli.
A trzymanie się na siłę kilku graczy, którzy dobrze grają w klubach jest idiotyczne. Lewandowski w reprezentacji nawet na ławkę nie zasługuje, bo po co komu napastnik, który na boisku jest kompletnie nieprzydatny, bo nie rozgrywa, nie broni i nie strzela bramek? Obraniak jest świetnym zawodnikiem, ale na miłość boską, nie na środku. Dać go na lewe skrzydło i niech tam się wykazuje. W środku jak zwykle ciemna dziura, więc zamiast szukać na siłę rozgrywającego, którego nie mamy w ogóle od czasu, kiedy Pisz skończył grać, wstawić dwóch twardych defensywnych zamiast szukać kreatywnych graczy.
I przede wszystkim nie próbować na siłę grać ładnie i efektownie, ale do cholery skutecznie. Nie kiwać, nie zakładać siatek, nie grać kombinacyjnie, tylko 2-3 podania z pierwszej piłki i próbować strzelać. A jak ktoś nie wie o czym mówię, niech obejrzy mecz z Portugalią (wyjazdowy) za Beenhakkera oraz kontry jakie robi Real Mourinho. Nie mamy zawodników do tego, by grać w jakikolwiek inny sposób. A taki Mierzejewski powinien mieć zakaz grania piłki wyższej niż na poziomie kolana i dalej niż na 20 metrów.
Polacy powinni grać twardo, kosić i jechać kontry skrzydłami lub podania na dobieg z własnej połowy. Nic innego się nie sprawdza, przykro było patrzeć jak najprymitywniejszy angielski styl z lat 70-tych jaki pokazała Ukraina rozkłada naszych orłów na łopatki. Kosa w Polaka, piłka do przodu, strzał lub dośrodkowanie i strzał. To wystarczyło na Polskę.

Fornalik to nie Beenhakker, z g... złota nie zrobi.

Użytkownik Dr Röck edytował ten post 27.03.2013 - 08:34




#9

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Korhil

Generalnie się z Tobą zgadzam, więc nie będę się powtarzać. Jedynie dodam trochę w sprawie Lewandowskiego. Często oglądam Bundeslige i tam Lewandowskich gra całkowicie inaczej. Pierwszą zauważalną zmianą jest to, że w reprezentacji częściej się cofa i próbuje wyprowadzać więcej piłek niż w Borrusi. Czemu tak robi?(trener, taktyka, indywidualna ambicja?) Nie wiem, ale próba robienia za pomocnika i napastnika wychodzi mu źle. W efekcie nie ma go tam gdzie powinien być. Oczywiście już nie wpominając o tym, że reprezentacja ma straszne problemy z wyprowadzeniem szybkich akcji, w których Lewandowskich bardzo dobrze się odnajduje. Ma umiejętności, ale to napastnik, nie może grać sam.

A co do meczy z SM i Ukrainą.

Generalnie nie wiem czemu, ale bardzo rzadko wykorzystujemy szybkość naszych piłkarzy. Jedna akcja z Ukrainą(gol) i kilka szybkich akcji z SM to zdecydowanie za mało. Głównie próbowaliśmy bawić się w atak pozycyjny, który nam wychodził fatalnie(niedokładne podania, złe warianty zakończenia akcji).
Również nie wiem co się stało z naszymi stałymi fragmentami, zawsze przynajmniej mogliśmy liczyć na nie. Z Ukrainą chyba ani razu nie zagrozliśmy w ten sposób bramce gości, a z SM jeśli zagroziliśmy to wynikało raczej z "amatorskiego-chaosu".

#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak obstawiacie dzisiejszy mecz? Po udanym początku eliminacji nadzieje są mocno rozbudzone, Polacy zagrali w tamtym roku świetne spotkania, mnie osobiście zabrakło tylko 3:2 ze Szwajcarią, ale i ten mecz był ok. 

Niemcy grają padakę, jeśli dzisiaj uda się wygrać, to myślę, że będzie to zwiastun ciekawych najbliższych miesięcy :)

Może w końcu doczekaliśmy się tego momentu, że nasza repra zacznie coś znaczyć w piłkarskim świecie i w końcu może jakiś sukces?

 

Ja obstawiam dzisiaj 1:2 dla naszych.





#11

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też stawiam, że Polska wygra 1:2. Mamy lepszych napastników niż Irlandia, ale gorszych pomocników.





#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie jak piszecie, że Polska wygra, to powinno być 2:1, a nie 1:2 - taki mały szczegół. Tak, wiem że się czepiam :D

Ja obstawiam remis 1:1.

Ciężko liczyć na porażkę Niemców z Gruzją, mimo że grają słabo.





#13

Darkin.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie podchodzę to gry naszej reprezentacji z takim entuzjazmem, jak wiele osób w związku z ostatnimi wynikami, bo w dużej mierze były one zasługą szczęścia, aczkolwiek Irlandia nie jest najsilniejszym rywalem.

 

Bardzo zasmucił brak powołania dla Błaszczykowskiego. Kompletnie nie mogę  zrozumieć Nawałki(no chyba, że faktycznie się obraził, bo Kuba się obraził za odebranie mu opaski kapitana), kiedy w dodatku kontuzjowany jest Piszczek. Nasze skrzydła wyglądają naprawdę słabo. W środku pola mamy tylko Krychowiaka, ale on jest typowym przecinakiem, więc podawać u nas nie ma komu. Lewandowski znowu będzie musiał się często cofać po piłkę i będzie krytykowany, że nie strzela.

Myślę, że będziemy bardziej defensywną stroną i nasza gra ofensywna, będzie w dużej mierze, polegała na wrzucaniu długich piłek na Lewego, który powinien wywalczyć kilka wolnych. No i właśnie ze stałych fragmentów gry powinniśmy korzystać, mając Glika, Krychowiaka, Lewego, czy Milika potrafiących grać w powietrzu.

 

Generalnie będzie to mecz dwóch raczej słabo rozgrywających piłkę drużyn, czyli dla neutralnego widza raczej nudny. Stawiam na remis albo jednobramkowe zwycięstwo Polski.



#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie jak piszecie, że Polska wygra, to powinno być 2:1, a nie 1:2 - taki mały szczegół. Tak, wiem że się czepiam :D

 

1:2 bo gramy na wyjeździe. 1:2 dla Polski :P





#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Panowie jak piszecie, że Polska wygra, to powinno być 2:1, a nie 1:2 - taki mały szczegół. Tak, wiem że się czepiam :D

 

1:2 bo gramy na wyjeździe. 1:2 dla Polski :P

 

A w ten sposób :D okej, to zwracam honor :D






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych