Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prędkość internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Ana Mert - dzięki

Sprawdziłem prędkość na tym Twoim Speedtest.net i wyniki są ciekawe - trzy testy przeprowadziłem w odstępach co kilka minut

PING 26ms / 26ms / 26ms

Download 12Mbs / 3,80 Mbs / 8,38 Mbs

Upload 0,88 Mbs / 1,77 Mbs / 1,07 Mbs

Wynika z tego, że albo jakiś program mocno pracuje mi w tle, albo połączenie jest strasznie niestabilne albo...
Musze chyba rzeczywiście pościągać parę programów do obserwacji mojego ruchu w sieci...

@ Robakatorianin

Znajomy na innym forum bardzo zachwalał program do przyspieszania połączenia (płatny) http://www.tuneup.pl/ ale ja nie odważyłem się go ściągnąć, bo ktoś inny pisał, że to straszny syf... Sam nie wiem... ale też chętnie bym się dowiedział :D



#17

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten programik miałem na próbę-bez rewelacji, nawet nie wiem czy cokolwiek zmienił. Później nie dawałem rady się tego badziewia pozbyć.

#18

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pishor, żeby nie było, to masz tu moje wyniki dosłownie sprzed chwili:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika
Mogę tak co 5 minut sprawdzać i wyniki będą prawie identyczne.
Żeby testy na tych stronach były mało wiarygodne, to chyba serwery musiałyby być oblężone przez masę testerów.
Co prawda wartość wysyłania jest dość dziwna, ale tym sobie głowy nie zawracam.

A co do TuneUP, to używałem zawsze, gdy tylko korzystałem z Windows-a. Nie w celu przyspieszania internetu,
ale do czyszczenia systemu z różnych śmieci, a także do wyłączania zbędnych opcji w systemie,
o których nawet nie miałem pojęcia. Ogólnie do robienia porządków w systemie. Nigdy mnie nie zawiódł i nie sprawiał problemów.
Nie wiem, Robakatorianin, jakim cudem miałeś problem z usunięciem go...

Użytkownik boxxer7 edytował ten post 26.03.2013 - 23:42


#19

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@boxxer7
Ano miałem-mogło to być przyczyną albo skutkiem wywalenia całego systemu i zmiany rozszerzenia z NTFS na RAW. Jak postawiłem nowy system to postanowiłem tego czegoś nie instalować...

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę tak co 5 minut sprawdzać i wyniki będą prawie identyczne.


Rozumiem, że z tego faktu wynika dla mnie wniosek, ŻE...? :P



#21

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Że złego zdania o MM powiedzieć nie mogę ;-)

#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to w takim razie w czym według Ciebie tkwi problem?
Ty masz MM i ja mam MM.
Twoje testy są takie same, niezależnie do "testera" i ilości prób - moje nie (na co dałem przykłady).
Więc?



#23

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to podłącz skrętkę bezpośrednio z modemu do kompa i wtedy rób pomiary. Jak będzie tak, jak do tej pory, to znaczy, że gówniany sygnał dociera do Twojego domu i Ty nic na to nie poradzisz. Ewentualnie sprawdzić na innym modemie jeszcze, ale szczerze wątpię, by to była wina tego urządzenia.

#24

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OK dzięki - ale upewnię się.
Chodzi Co o to żebym ominął model i kabel bezpośrednio podłączył do komputera?
Ale wtedy wogóle będę miał internet? Bo coś kojarzę, że mi ci goście z MM ten modem jakoś kofigurowali...
I pytanie drugie.
Gdybym chciał ominąć router (tak na próbę tylko) to jak mam to zrobić?
Próbowałem w ten sposób, że kabel od modemu (który w tej chwili podłączony jest do routera) podpinałem bezpośrednio do komputera ale twedy nie miałem dostępu do internetu



#25

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ominął modem tylko router. Modem być musi.
Strzelam, masz pewnie taką Motorolkę:

Dołączona grafika

Modem masz połączony z routerem skrętką, więc router na chwilę odłącz i skrętkę włącz do kompa.
Nie musisz nic konfigurować, to nie jest Neostrada ;-) Jak już podłączysz wszystko do kupy i nie będzie neta,
to zrestartuj modem... po prostu odłącz na minutę od zasilania i włącz ponownie.

Próbowałem w ten sposób, że kabel od modemu (który w tej chwili podłączony jest do routera) podpinałem bezpośrednio do komputera ale twedy nie miałem dostępu do internetu

Właśnie dlatego, że nie zrestartowałeś modemu. Spróbuj i powiedz, czy coś się zmieni.

#26

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak podejrzewałem, że trzeba na chwilę wyłączyć modem ale wolałem nie eksperymentować na żywym organizmie, żeby nie zostać bez internetu na ten świąteczny czas :)
enyłejs...
Kabel koncentryczny ze skrętką (wg mojego rozumienia) mam podpięty do modemu właśnie. Modem podpięty jest do routera kabelkiem z wtyczką podobna do telefonicznej (nie znam fachowej nazwy) taki sam kabel (tylko wychodzący z innego gniazda) łączy router z komputerem.
Tak czy siak.
Zrobię to w następujący sposób.
Kabel łączący modem z routerem wypnę z tego ostatniego i wepnę do komputera. A następnie zrestaruję modem wyłączając go na chwilę...
Czy tak?



#27

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kabel łączący modem z routerem wypnę z tego ostatniego i wepnę do komputera. A następnie zrestaruję modem wyłączając go na chwilę...
Czy tak?

Dokładnie tak.

Modem podpięty jest do routera kabelkiem z wtyczką podobna do telefonicznej (nie znam fachowej nazwy)

RJ-45

#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzięki - spróbuję jutro



#29

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kabel łączący modem z routerem wypnę z tego ostatniego i wepnę do komputera. A następnie zrestaruję modem wyłączając go na chwilę...
Czy tak?

Dokładnie tak.


Zrobiłem próbę - po trzy testy w odstępach kilkuminutowych.

Rano, ok godz. 9.00
wyniki
PING - 26ms | 26 ms | 26 ms
DOWNLOAD - 17,43 Mb/s | 17,73 Mb/s | 18,01 Mb/s
UPLOAD - 0,79 Mb/s | 0,76 Mb/s | 0,76 Mbs

Jak widać, wyniki są bardzo podobne - zresztą internet wtedy hulał aż miło, więc nawet nie próbowałem odłączać routera.
Ale ok. południa internet znów zaczął "przycinać", więc ponowiłem próbę - znów trzy testy w odstępach kilkuminutowych.

południe, ok. 12,00
wyniki
PING - 32 ms | 26 ms | 26 ms
DOWNLOAD - 0,39 Mb/s | 2,83 Mb/s | 18,11 Mb/s
UPLOAD - 10,48 Mb/s | 1,88 Mb/s | 0,76 Mb/s

No tu już jest zupełne szaleństwo. :/

W związku z tym, tą drugą, "południową" próbę postanowiłem wykonać z odłączonym routerem ale... nie dałem rady. :/
Po prostu, po odłączeniu routera straciłem dostęp do internetu (pomimo zrestartowania modemu).
Jakieś sugestie?

Obie próby były wykonane z podłączonym routerem, na SPEEDTEST.NET



#30

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od 24:00 do... zdaje się 13:00 masz 20 Mb, więc te wyniki z godziny 9:00 dałoby się jeszcze przeżyć i zaakceptować.
Natomiast wyniki z południa, czyli 0,39 Mb i 2,83 Mb są gorzej niż kiepskie. Co ciekawe prędkość wysyłania wtedy rośnie...
W każdym bądź razie musisz odłączyć ten router, żeby wyeliminować ewentualne problemy na urządzeniach pośredniczących.

Po prostu, po odłączeniu routera straciłem dostęp do internetu (pomimo zrestartowania modemu).

Nie restartuj modemu przyciskiem na obudowie, odłącz od niego przewód zasilający. Tak zrobiłeś?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych