Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowód na istnienie Boga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#46

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest wlasnie ludzkie myslenie, ze "ktos" musial to wszystko stworzyc. Nikt nic nie musial i nie musial byc to ktos ani zadna postac osobowa.
  • 0

#47 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

tup tup tup jasne


Normalnie mnie rozwaliłeś tym głębokim komentarzem. :hmm:

Uważam, że jakiekolwiek próby znalezienia dowodu na istnienie Boga, od samego początku są skazane na totalne fiasko. Nikt z nas, ani żaden inny człowiek na świecie nie jest w stanie tego zrobić. Możemy pisać sobie tutaj na forum, co nam się żywnie podoba i popisywać się przed sobą nawzajem erudycję i pomysłowością w udowadnianiu innym, że się grubo mylą. Ale na tym niestety nasza mądrość się kończy. Ale szukać odpowiedzi zawsze można...
  • 0

#48

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak sama nazwa wskazuje jest to WIARA w Boga, gdyby byly dowody to juz nie bylaby to wiara tylko fakt.
  • 0

#49 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

>>muhad

"chyba" o to slowo klucz !  

zastanawiam sie i zastanawiam sie... ale boga nie widze i za cholere nie pasuje mi on do niczego  

a co do kosciola to juz wyjasnilem o co mi chodzilo, wiec nie pisz zeby pisac bo naprawde dojde do wniosku tak juz ci gdzies napisalem ze masz ograniczenie umyslowe dotyczace czytania.


Powiedzialbym cos ale wole ugryzc sie w jezyk.Tobie tez to proponuje bo jak narazie to brak Ci kultury osobistej.
  • 0

#50

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

>>muhad

powiedz plizzzzz :D nie daj sie prosic, czytam twoje posty od dluzszego czasu i widze pustke zakompleksionego czlowieczka ktory znalazl swoja "karme" w fantastyce :) wiec moze dowiem sie czegos bardziej przyziemnego od ciebie
  • 0

#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad taki jest :-D pewnie by Cię zjadł w byle jakiej dyskusji ale chyba mu sięteraz nie che :P
  • 0

#52

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

>>pi3gi

myslisz ? :D
  • 0

#53

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

foxsys, strasznie sie miotasz w tej dyskusji. Typowa ateistyczna agresja. Zawsze mnie to zastanawiało czemu większość ateistów tak zaciekle walczy z czymś, co według nich nie istnieje.

foxsys, a wiesz, że Twoja sytuacja jest analogiczna, jak osoby wierzącej? Róznica polega tylko na tym, że teista wierzy, że Bóg istnieje, a ateista WIERZY, że go nie ma.

Pozdrawiam :smile:
  • 0



#54

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

>>mariush

alez ja sie nie miotam tylko widze bezsensowne argumenty, to je komentuje :)

ale ok, juz nie napisze NIC w tym temacie

koncowe podsumowanie:

boga nie ma bo nie ma dowodow, a wiara w boga czy wszechmogace haribo to tylko i wylacznie fantazja wewnatrz czyjegos umyslu.

EOT

ps. muhad jezeli zdecydujesz sie COS mi powiedziec to zrob to w innym temacie zebym mial mozliwosc ci cos odpisac, (moja deklaracja o nic nie pisaniu w tym ) :)
  • 0

#55

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Foxsys, pomijając ton Twoich wypowiedzi, które w moim systemie wartości uchodzi za conajmniej niegrzeczny, chciałbym zadać Ci pytanie:
Czy mógłbyś sprecyzować pojęcie "bóg" istniejące w zbiorze Twoich myślokształtów? Wtedy będzie łątwiej pojąć, w kogo lub w co nie wierzysz. Mariush ujął to wyjątkowo trafnie-twoja obrona NIEWIARY jest równie silna jak obrona WIARY u zdewociałych miłościków Radyja. Przybliż więc nam pojęcie, którego istnieniu zaprzeczasz.
Nie jest wykluczone, że Twoje pojęcie siły sprawczej zwanej umownie Bogiem rzeczywiście ogranicza się do "wszechmogącego haribo" jak to poetycko ująłeś. W takim przypadku doskonale Cię rozumiem i popieram- nie istnieje wg mnie żadna żelka, pianka ni inny rodzaj "miśków" firmy Haribo o właściwościach wszechsprawczych-tu masz we mnie sojusznika.
Teraz pozostaje nam czekac na sprecyzowanie pzrez Ciebie, w CO/KOGO nie wierzysz

PS-korzystając z przywileju bycia moderatorem daję Ci specjalną dyspensę umożliwiającą Ci wypowiedź w tym temacie bez narażania się na posądzenia o brak konsekwencji w deklarowanym milczeniu-śmiało MÓW.
  • 0

#56

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

>>sadhu

dobrze niech bedzie :)

wiec tak krotko i zwiezle: nie wierze w ZADNA sile sprawcza ani w zaden byt ktory ma mozliwosci przypisywane bogu.

jestesmy bo... no i tu sie wykladam bo nie wiem (nikt nie wie) skad, lecz mojej dziury nie wypelniam czyms "co moze WSZYSTKO" i na co nie ma dowodow. czekam az w koncu sie dowiemy skad jestesmy, pewnie sie nie dowiemy :)

jezeli moje wypowiedzi zostaly odebrane jako radykalnie anty-beretowe to przepraszam nie to bylo moja intencj,lecz rzucanie w moim kierunku argumentami za istnieniem boga gotuje mi krew bowiem wedlug mnie, podkreslam wedlug mnie, nie mozna w zaden sposob nie majac jakich kolwiek wiarygodnych dowodow udowodnic isnienia bytu takiego jak bog wedlug interpretacji JAKIEGOKOLWIEK dziela religijnego, natomiast dowod nawet jako eksperyment logiczny, jest jak dla mnie duuuzo bardziej wierygodny niz slabe w swoim wydzwieku slowo WIARA

to tyle :)
  • 0

#57

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

doświadczenie kochani, wiara bez doświadczenia jest rzeczywiście pusta i bezsensowna, tak samo jak wiedza bez doświadczenia jest bezużyteczna.
  • 0

#58

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio słyszałem, że nauka próbowała bezskutecznie znaleźć miejsce w mózgu, odpowiedzialne za kontakty mistyczne. Moim zdaniem nauka przynajmniej w ciągu tego stulecia nie znajdzie miejsca gdzie człowiek kontaktuje się z Bogiem. Naukowcy jeszcze długo nie będą w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Ja mimowszystko wierzę że nie ma tego punktu, ponieważ człowiek kontaktuje się ze stwórcą za pomocą duszy. :rotfl:
  • 0

#59 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Foxsys ....uwazasz ze jestem zakompleksiony? Nic o mnie nie wiesz a to ze wydajesz takiego typu wypowiedzi tutaj to swiadczy zle tylko o Tobie.Nie masz prawa mowic jaki jestem.Nawet mnie nie znasz i nie wiesz w co wierze , nie wiesz jaki mam system wartosci ani jakim jestem czlowiekiem. To tyle jesli chodzi o moje kompleksy.Zastanow sie nad soba i nad tym co piszesz.


Pigi nie spodziewalem sie tego po Tobie.Szczerze sie zawiodlem.
  • 0

#60 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Foxsys, nie jestem pewna, czy Sadhu dobrze zrobił dając Ci możliwośc "wypowiedzi" w temacie, a to z tego prostego względu, że Twoje - szumnie nazwane "antyberetowymi" wypowiedzi, nie są ani takie jak je nazywasz, ani żadne inne. Są za to na bardzo niskim poziomie...eee..."intelektualnym"...?

to tyle


No i chwała Bogu...Uff... ;(


:lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych