Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupa podkarpacka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#16

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pustków koło dębicy jest wiem bo nieraz juz bylem ;) Poligon Blizna- Pustków. Info masz tutaj:

http://pl.wikipedia....ustkĂłw_Osiedle

I tutaj

http://blizna.ovh.or...izna/blizna.htm

Cytat
"W czasie II wojny światowej miejscowość znajdowała się w obrębie wielkiego poligonu SS Truppen-Übungsplatz "Dębica", na którym testowano broń rakietową V-1 i V-2."

"Historia poligonu rozpoczęła się w 1940 w miejscowości Pustków niedaleko Dębicy. Niemcy zorganizowali tam poligon SS Truppenübungsplatz - Heidelager "Wrzosowisko"

Użytkownik palladino19 edytował ten post 27.03.2013 - 12:05

  • 0

#17

magnum.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest też dom na Zalesiu podobno przy pętli 18-stki.Podobno dzieją sie tam hardkorowe rzeczy :)
Ostatnio mi kumpel mówil, że był tam kiedyś ze znajomymi i juz nie ma zamiaru tam wracać. Podobno słychać śmiechy dzieci, jakieś odgłosy łańcuchów i ogólnie drzwi sie same otwierają itp.
Kilkoro z was ma dobry sprzęt więc można by było obczaić co tam sie wyprawia :)
Nie wiem tylko czy dalibyśmy rade tam teraz wejsc po słyszałem od kogoś,że podobno ten dom ogradzili i nie ma tam wstępu, ale jak jest naprawde to nie wiem. Może ktoś z was ma więcej info o tym miejscu.
  • 0

#18

Misiek82PL.
  • Postów: 8
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opuszczone fabryki, szpitale itd nas interesują ? Wiem gdzie mieści się jedna taka fabryka zwiedzania jest tam na max 2h.
  • 0

#19

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest też dom na Zalesiu podobno przy pętli 18-stki.Podobno dzieją sie tam hardkorowe rzeczy :)
Ostatnio mi kumpel mówil, że był tam kiedyś ze znajomymi i juz nie ma zamiaru tam wracać. Podobno słychać śmiechy dzieci, jakieś odgłosy łańcuchów i ogólnie drzwi sie same otwierają itp.
Kilkoro z was ma dobry sprzęt więc można by było obczaić co tam sie wyprawia :)
Nie wiem tylko czy dalibyśmy rade tam teraz wejsc po słyszałem od kogoś,że podobno ten dom ogradzili i nie ma tam wstępu, ale jak jest naprawde to nie wiem. Może ktoś z was ma więcej info o tym miejscu.


Byłem w tym domu ze 2 lata temu i to nawet 2razy po zmroku. Nic szczególnego nie zauwazylem, ot zwykly niedokonczony zapuszczony budynek. A teraz rzeczywiście trwa tam remont więc na pewno tam nie wejdziemy.

A co do opuszczonych szpitali, to myślę że jak najbardziej, a gdzie dokladnie się taki znajduje?

Cieszę się że temat wzbudził zainteresowanie, widzę że jest szansa że to wszystko ruszy do przodu:)
Myślę że po świetach można zacząć ustalać termin i miejsce.
Pozdrawiam
  • 0



#20

Misiek82PL.
  • Postów: 8
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie że przedtem mało się tym interesowałem i do końca nie wiem gdzie owe fabryki i szpitale się znajdują :/ Na końcu Żurawicy jest jedna fabryka czy coś takiego są tam 2 duże piece i piwnica to tyle na tym moje informację się kończą.
  • 0

#21

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

magnum gdzie konkretnie jest ten dom przy tej pentli? Ja już gdzieś słyszałem że jest właśnie gdzieś tam taki dom a wiele ludzi myli to z tym domem na Sikorskiego co był opuszczony i niedawno prace się wznowiły. Ebola właśnie chyba ty mówisz o tym, ja też tam byłem chyba ze 3 razy a kumpel znalazł piwo zamknięte w butelce, ja tam nagrałem tylko coś co brzmi jakby ktoś mówił po angielsku "certain house" jak nikt nic nie mówił tylko kolega wchodził po schodach a na drugim "over here" jak się spytałem w piwnicy gdzie zabiłeś rodzinę. magnum daj dokładniejsze namiary jak możesz.
  • 0

#22

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

magnum gdzie konkretnie jest ten dom przy tej pentli? Ja już gdzieś słyszałem że jest właśnie gdzieś tam taki dom a wiele ludzi myli to z tym domem na Sikorskiego co był opuszczony i niedawno prace się wznowiły. Ebola właśnie chyba ty mówisz o tym, ja też tam byłem chyba ze 3 razy a kumpel znalazł piwo zamknięte w butelce, ja tam nagrałem tylko coś co brzmi jakby ktoś mówił po angielsku "certain house" jak nikt nic nie mówił tylko kolega wchodził po schodach a na drugim "over here" jak się spytałem w piwnicy gdzie zabiłeś rodzinę. magnum daj dokładniejsze namiary jak możesz.


No racja, mój błąd. Chodziło mi o ten na Sikorskiego. Więc o tym na Zalesiu nie słyszałem, więc również prosiłbym o dokładniejsze dane.

LukeKZ a te odgłosy nagrałeś w tym na Sikorskiego?
  • 0



#23

magnum.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postaram sie coś dokładniej napisać dziś wieczorem bo teraz jestem w pracy i nie mam jak sie skontaktować z kolegą, od którego otrzymałem informacje o tym domu. Jeżeli mi nie ściemniał to powinien mi powiedziec jakąś dokładniejszą lokalizacje. Wieczorem dam znać.
  • 0

#24

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ebola, tak to było za pierwszym razem jak tam byłem. Za piereszym tazem to siedziałem tak dość długo innymi razami to tylko tak przejazdowo tam podeszliśmy.
  • 0

#25

Vendol -A-.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też byłbym zainteresowany eksploracją miejsko-paranormalną (o ile czas i fundusze pozwoląDołączona grafika.)
Mateusz;
19lat;
Mieszkam w takim wypizdowie więc nie ma nawet sensu opowiadać gdzie to jest Dołączona grafika.(okolice Jasła, Dębicy)
Schrony w Stępinie byłby dobrym celem, lecz uważam że w głównym schronie kolejowym wszystko co ciekawsze i niezbadane zostało zatopione, więc lepszym pomysłem mogłoby być poszukiwanie bunkrów bierno-oporowych, ale żeby ustalić miejsce gdzie są należałoby przeprowadzić wywiad środowiskowy w tamtym rejonie. (Chyba że ktoś z forum zna ich położenieDołączona grafika.)
  • 0

#26

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Schrony w Stępinie z niektorych plotek kryją złoto, lecz wszystkie piwnice są zalane, a i sa dostęp jest tam tylko z przewodnikiem. Co do bunkrów, to sporo pozostałości ożna szukać w Dolinie śmierci koło Dukli, jeszcze nei dawno przechodząc tamtędy można było znaleźć jakąś czaszkę. Jedna z najbardziej krwawych bitew w tych okolicach gdzie zginęło przeszło 200tys żołnierzy.
  • 0



#27

magnum.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie tego domu na Zalesiu to gadałem z tym kolegą i mówił ze ten dom jest koło tej zajezdni 18-stki, koło jakiegoś krzyża,kolor szaro-zielony,ale co do koloru to nie jest pewny. Dokładnie nie pamieta wszystkiego bo był tam podobno z 5 lat temu i było ciemno. Ma sie zapytać kolegi który mieszka w tamtym rejonie, podobno on wie dokładnie gdzie ten dom jest. Także jeszce będe dawał znać jak będe miał wiecej informacji.
  • 0

#28

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm szaro-zielony? Ale opuszczony czy ktoś tam mieszka? Chętnie bym go spenetrował.

LukeKZ przesłuchałem nagrania, z Twego innego tematu dotyczącego tego domu na Sikorskiego, i lasu gdzie wymordowano Żydów. O ile w nagraniach z domu nic szczególnego nie usłyszałem(może mam za słabą wyobraźnie), to ten las naprawdę jest ciekawy. Parę razy byłem w nim na spacerze w nocy z dziewczyną (swego czasu oglądaliśmy horrory w nocy w samochodzie w różnych "strasznych" miejscach, co z resztą polecam:D) i słyszałem tam różne dziwne odgłosy, jakby ludzą rozmowę, gwizdy gdzieś w oddali itp. Jest duża szansa że byli to np myśliwi, albo ktoś równie zakręcony co my, ale po przeczytaniu Twego tematu naszły mnie wątpliwości co do tego miejsca. Więc również chętnie wybrałbym się tam nocą.
  • 0



#29

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym lesie nie daleko strzelnicy jest miejsce na ognisko, dość spore, dlatego jak tam byliśmy to przechodziliśmy by mieć pewność że tam nikogo nie ma by nie mieszało nam nagrań. W te dni to akurat nikogo nie było, jedyne co nas za pierwszym razem zainteresowało to było takie dziwne buczenie jakby ktoś na basie grubą strunę ruszał, lecz po przejściu w kierunku tego dźwięku okazało się że to jest jakaś pompa czy coś takiego. Las może płatać figle i różne rzeczy się słyszało nawet raz było coś takiego że jak staliśmy w miejscu obok jednej z mogił to po drugiej stronie słychać było jakby ktoś staną na gałęzi i ją złamał. oboje się popatrzyliśmy w tym kierunku i nawet kamerę skierowałem tam ale nie było widać żadnego zwierzęta a dźwięk wydawał się pochodzić dosłownie z 5-10 metrów. A drugi dziwny przypadek to było jak mi się kamera wyłączyła nie wiem z czego, nagrywała i w jednym momencie się wyłączyła. Miejsce bardzo fajne, najlepiej by jechać tam wiosną bo mało jest owadów lecz sam widzisz jaką mamy idealną wiosnę.


Zwiedzanie takich opuszczonych miejsc też było by fajną sprawą od czasu do czasu. Najlepiej było by jakby tam było coś paranormalnego ale w dzień tez można coś złapać lub fajne fotki porobić.
  • 0

#30

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich ponownie.
Z racji że swięta dobiegają końca a wiosna coraz bliżej myślę iż trzeba wziąć się do roboty i coś postanowić odnośnie spotu.
Ponieważ wiekszość chętnych jest z Rzeszowa, proponuję aby pierwsze spotkanie odbyło się w tym właśnie mieście, a potem wspólnie udać się gdzieś gdzie będzie coś ciekawego.

Wybrałem 3 lokalizacje nad którymi myślę że warto się zastanowić:

1. Pokręcić się gdzieś po Rzeszowie. Można by przebadać "nawiedzony dom na Zalesiu" i rezerwat Leśny Bór. Jest to najprostrza opcja, co nie znaczy że musi być najmniej ciekawa.

2. Góra Śmierci w Pustkowie, niecałe 50km od Rzeszowa. Minusem jest fakt iż teoretycznie nie można tam przebywać nocą, ale myślę że wystarczy ładnie poprosić kogoś kto to pilnuje, i problemów być nie powinno.

3. Fortyfikację w okolicach Przemyśla. Blisko 100km od Rzeszowa, czytając różne artykuły na ten temat widać iż jest tam co zwiedzać. Smaczku dodają miejscowe legendy przyprawiające o ciarki na plecach.

Np: Legenda Fortu XIII

Po zakończeniu I wojny światowej, kiedy Przemyśl wraz z większością fortów Twierdzy Przemyśl wrócił do niepodległej Polski, twierdza z powodu zniszczenia i utraty walorów obronnych została przeznaczona do likwidacji. Najlepiej zachowane forty przeznaczono na magazyny wojskowe, a pozostałe miały zostać rozebrane (szczególnie zainteresowane rozbiórką fortów były huty śląskie poszukujące złomu). Do rozbiórki przeznaczony został m.in. fort San Rideau. Podczas prac rozbiórkowych, wg relacji świadków, w 1923 odnaleziono w zasypanym pomieszczeniu żywego jeńca rosyjskiego, któremu udało się przeżyć osiem lat w podziemiach fortu.
Źródło: http://pl.wikipedia....II_"San_Rideau"

Termin: Proponuję sobotę 27.04.2013, godzina do ustalenia, w zależności jak komu będzie pasić. Dokładne miejsce zbiórki również do dogadania.
Dodam iż dysponuję samochodem, niestety osobowym:P

Oczywiście miejsca i termin są tylko propozycją i jak najbardziej mogą być modyfikowane. To tyle ode mnie. Przepraszam za kiepską składnie postu, ale świętowanie mnie jeszcze do końca nie puściło:)
Wszystkich chętnych proszę o komentarz.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia.

Użytkownik Ebola edytował ten post 01.04.2013 - 11:10

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych