Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupa podkarpacka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam

Widzę że przesiaduję tu trochę osób z podkarpacia, a część wyraziła chęć spotkania się celem wspólnych eksploracji miejsko-paranormalnych.
Z racji iż zima już powoli ustępuje (narazie bardzo powoli, ale jednak ustępuje) możnaby pomyśleć o I spocie.

Miejsce: hmm cóż najlepiej wybrać takie aby każdy miał w miarę podobną odległość do przebycia i aby było tam coś ciekawego. Kwestia ustalenia, więc niech każdy chętny wpiszę się w tym temacie, podając skąd jest. To nam na pewno ułatwi wybór miejsca. Jeśli oczywiście ktoś ma jakąś propozycje również może ją napisać.

Termin: hmm też kwestia ustalenia, ale wstępnie proponuję któryś weekend maja. Wtedy pogoda powinna już być odpowiednia.

Forma spotkania: proponuję pierw zwiedzić coś ciekawego, porobić fotki ewentualnie złapać ducha, potem wspólne piwko lub soczek. Zależy kto czym przybędzie:)

Oczywiście nie zamykamy się na osoby tylko z podkarpacia, każdy chętny może przybyć. Chodzi tylko aby ruszyć z tym tematem, a wtedy na grupy z innych części kraju będą się tworzyć. Dobrze byłoby to forum trochę ożywić,ponieważ życie na internecie się nie kończy, choć czasem może zaczynać:)

Więc pierwszy się wpiszę na listę:

Ebola- Rzeszów

Użytkownik Ebola edytował ten post 24.03.2013 - 10:42

  • 0



#2

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łukasz
30 lat
Rzeszów
Sprzęt używany: kamera z noktowizorem, dyktafon, miernik K2, Spirit Box, aparat, termometr cyfrowy z sondą, pogodynkę stacjonarną (mierzy temperaturę, wilgotność) , wykrywacz metali i przewodów


Chętny jestem ruszyć wszędzie o ile tylko czas, i żona, pozwoli.

Użytkownik LukeKZ edytował ten post 24.03.2013 - 11:17

  • 2

#3

magnum.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magnum
Rzeszów

Też byłbym chętny o ile tylko czas na to pozwoli.
Też myśle że maj to dobry miesiąc żeby coś zorganizować. Do tego czasu czekajmy jeszcze, zobaczymy ile osób będzie chętnych i wtedy będziemy ustalać dokładnął date i miejsce.
  • 1

#4

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie fajnie, że działacie. Macie moje pełne poparcie! Jeśli to wypali i będziemy się gdzieś spotykać to postaram się może o specjalne subforum, gdzie będziemy umieszczać fotki i relacje. A dla aktywnych nawet rangę na vortalu. :)

Dżek, lat 23, Krosno.

PS. LukeKZ, generalnie elegancki sprzęt. :]
  • 1



#5

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No widzę że jest szansa że coś ruszy:)

Więc jak każdy pisze coś o sobie to i ja nie będę się wyłamywał

Kamil 23 lata-rzeszów

Sprzętu tak zaawansowanego jak Łukasz nie posiadam, ale cóż może z czasem się to zmienić.

Pozdrawiam
  • 1



#6

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę Rzeszów ogarnia ;p Ja Tarnobrzeg - 25 lat, ze sprzętu który posiadam może byc kamera. Czekam na propozycje miejsca do zwiedzenia byle było ono klimatyczne, przyprawiającego o gęsią skórkę :0
  • 1



#7

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie że już jest kilka chętnych tylko by trzeba się ugadać na jakieś miejsce, wpisze kilka miejsc gdzie chciałem ruszyć tylko nie miałem za bardzo czasu.

Fortyfikacje niedaleko Przemyśla:
Fort Bolestraszyce
Fort Bolestraszyce 2
Bolestraszyce historyjka

też trochę czytałem na temat innych twierdz w okolicach i też były różne opowieści.

Zamek Krzyżtopór
zamek

Góra Śmierci w Pustkowie
Góra Śmierci
Góra Śmierci

Niedawno byłem w szpitalu z małymi problemami zdrowotnymi, najprawdopodobniej z przepicia i przemęczenia (znajomi z Irlandii przyjechali) i byłem w pokoju ze starszym panem i on mi opowiadał trochę jak tam było podczas budowy i okupacji Niemieckiej i tym bardziej się tym zaciekawiłem. Za dnia można zwiedzać lecz jest to zamykane na noc ale może by się ładnie spytać by można posiedzieć przez noc lub przyjść ja będą te noce muzeów to wtedy było to otwarte do 24 a mi się dnie pomyliły.


Zamek Golesz w Krajowicach
Ktoś pisał o tym miejscu a ja to miałem na oku.
Zamek Golesz
Zamek 2
Zamek 3
  • 0

#8

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Forty w Przemyślu fajna sprawa. Też od pewnego czasu chodzą mi po głowie. Niby strasznie daleko nie jest, ale jakoś do tej pory z różnych przyczyn nie udało mi się tam zawitać. Więc za fortami jestem jak najbardziej.

W Krzyżtoporze byłem pare lat temu, i powiem szczerze bez szału. Chyba żeby wybrać się tam w nocy:D Tylko byłby problem z wejsciem.

O Górze Śmierci ani o zamku w Goleszu nie słyszałem wcześniej, ale też wygłądają ciekawie.

Widzę że mamy kolegę z Tarnobrzegu, orientujesz się może jak wygłąda obecnie teren kopalni siarki "Siarkopol"? Byłem tam ze 2lata temu. Miejsce bardzo ciekawe, mnóstwo opuszczonych budnyków, hal, magazynów. Tylko słyszałem że zaczynają je powoli wyburzać ponieważ sporo firm tam inwestuje. Ale chyba zostało tam jeszcze coś ciekawego?

P.S widzę Łukasz że musiałobyć grubo:D

Użytkownik Ebola edytował ten post 26.03.2013 - 10:44

  • 0



#9

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krzyżtopór raczej nic wyjątkowego w sobie nie ma, zresztą to juz nie podkarpacie :P Przypomnial mi sie jeszcze zamek i góra sobien , byłem tam dwa razy i bylo ciekawie, raz nocą, bo mozna tam wychodzic kiedy sie chce http://pl.wikipedia....i/Zamek_Sobień Jezeli chodzi o golesz to akurat ten temat znam bardzo dobrze, wkoncu od dziecka sie wychowywałem w poblizu :) jest też koło dębicy stary poligon doswiadczalny niemców z drugiej wojny, jest kilka bunkrów, produkowali tam i wystrzeliwali rakiety V2, był tez obóz zagłady http://pl.wikipedia....ustkĂłw_Osiedle

Użytkownik palladino19 edytował ten post 26.03.2013 - 11:10

  • 1

#10

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to są miejsca jakie znalazłem i były dość ciekawe bo mogą mieć ciekawą historie może i zapomnianą, takie puste/opuszczone miejsca to znalazłem przez tą stronę, Opuszczone, lecz mogą to być tylko opuszczone i nic więcej, ja wróciłem do Polski w 2006 roku więc jeszcze nie znam okolic tak dobrze.

P.S. imprezowanie było bardzo dobre tylko mieszanie alkoholu i mało odpoczywania
  • 0

#11

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pustków koło Mielca jest. :)
Co do moich stron to zamek w odrzykoniu jest ciekawy, jednak w nocy chyba strzeżony.

Znany nawiedzony dom w Krośnie o którym był nawet program. Chwilę stał on pusty, lecz teraz ktoś w nim mieszka.

Poza tym strasznie jaram się opuszczonymi lub ruinami cerkwi czy kościołów z pobliskimi cmentarzami. A takich w Bieszczadach i Beskidzie Niskim jest sporo. Ostatnio byłem w byłym Króliku Wołoskim (aktualnie Królik Polski). Kiedyś istaniała tu przez krótko Repubika Komańczańska, wiele wsi zostało wysiedlonych i gdzieś w lasach pozostaly teraz ruiny.

Użytkownik alf dżekson Ÿ edytował ten post 26.03.2013 - 13:14

  • 0



#12

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli klasztor to może? Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu

fajnie jest tak połazić po takich miejscach ale jeszcze fajniej jak są zjawiska paranormalne

Użytkownik LukeKZ edytował ten post 26.03.2013 - 13:54

  • 0

#13

Misiek82PL.
  • Postów: 8
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć jestem z Przemyśl.
Mam 15 lat wokół miasta jest dużo fortyfikacji z czasów 1 wojny światowej najlepszy fort to chyba XIII San Rideau nigdy nie byłem w środku :rotfl: Chętnie udzielę informacji jak by były potrzebne jak się dostać najchętniej zabrał bym się z wami :P ale mam tylko te 15 lat i nie wiem czy będziecie chcieli.
  • 0

#14

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poszukiwacz93- Rzeszów.
3 osoby 20,21,23 lat.
sprzęt: Aparat fotograficzny , czołówki , latarki i ogromne chęci przyłączenia się do akcji :)
Wielokrotnie wybieraliśmy się w opuszczone tajemnicze miejsca posiadamy pewien staż w tej dziedzinie.
Jednak nie posiadamy stałego środka transportu i nasze wypady nie są zbyt częste.
  • 1

#15

Misiek82PL.
  • Postów: 8
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś czuję że to wypali ! :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych