Skocz do zawartości


JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - o sceptykach i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego nie mowa o jakimś aktualnym projekcie, ale o projekcie jeszcze z czasów głębokiej zimnej wojny. Odtajnione dokumenty mówią nam o tym, że kilkadziesiąt lat temu pracowano nad takimi projektami i że nic z nich nie wyszło.

Zresztą nie tylko armia USA doszła do wniosku że coś takiego jak jasnowidztwo raczej nie istnieje. Do dziś nie udało się żadnemu człowiekowi - czy to naukowcowi czy też osobie przekonanej o istnieniu takiego zjawiska czy też w końcu samym "jasnowidzom" - udowodnić, że coś takiego faktycznie istnieje. Mamy póki co jedynie osoby które twierdzą, że potrafią przewidywać przyszłość albo (jak Jackowski) odczytywać jakieś informacje z przedmiotów (czy w jakiś inny sposób). I to wszystko. Oni twierdzą, że potrafią, ale żaden test póki co tego nie udowodnił.
  • 0



#17

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie wynika to, że za pierwszym razem mu się nie udało. Za drugim razem trafił, ale nie musiało być to wcale wynikiem zdolności paranormalnych, a jedynie czystej psychologii. W miedzyczasie mógł popytać rodzinę, znajomych, sąsiadów (nie twierdzę, że tak było - zwracam uwagę jedynie na taką możliwość). Ludzie, szczególnie na wsi chętniej będą rozmawiać ze znanym jasnowidzem, niz z policjantami. Pomijam już kwestię, że policja potrafi spaprać każde sledztwo. Tak więc jego wiedza, czy raczej przypuszczenie gdzie moga znajdować się zwłoki NIE MUSIAŁA wcale wynikać ze zdolności parapsychicznych. W pewnym stopniu przeciwko niemu świadczy tez fakt, że pomylił się również w przypadku przyczyny śmierci.



ja tam proponuje abyś pojechał gdzieś na drugi koniec polski, wziął z policji jakąś sprawę zaginionej osoby której nie znałeś, gdzie nie ma żadnych śladów - po prostu znikła jak kamfora , potem popytaj ludzi na wsi, rodzine , znajomych, sąsiadów czy kogo tam chcesz i wskaż za drugim razem gdzie znaleść zwłoki tej osoby ,

no dobra możesz za trzecim a nawet za czwartym razem wskazać, to uznam, że też jesteś jasnowidzem albo Jackowski to detektyw a nie jasnowidz ;)

tylko wskaż konkretne miejsce jak Jackowski, a nie lewe wybrzeże wisły między krakowem a warszawą ;)


co do przyczyny to nie wiemy czy się mylił, mogła się policja pomylić - po prostu policja nie znalazła dowodów na inną wersje a sam stwierdzasz, że wiesz iż potrafią spaprać niejedno

Zresztą nie tylko armia USA doszła do wniosku że coś takiego jak jasnowidztwo raczej nie istnieje. Do dziś nie udało się żadnemu człowiekowi - czy to naukowcowi czy też osobie przekonanej o istnieniu takiego zjawiska czy też w końcu samym "jasnowidzom" - udowodnić, że coś takiego faktycznie istnieje. Mamy póki co jedynie osoby które twierdzą, że potrafią przewidywać przyszłość albo (jak Jackowski) odczytywać jakieś informacje z przedmiotów (czy w jakiś inny sposób). I to wszystko. Oni twierdzą, że potrafią, ale żaden test póki co tego nie udowodnił.



żaden test nie udowodnił też istnienie Boga, a miliardy ludzi w niego wierzą a w niektórych regionach jakbyś zaprzeczył jego istnieniu to by Tobie nawet krzywde zrobili

Użytkownik piotrdln edytował ten post 21.03.2013 - 18:12

  • -2

#18

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

żaden test nie udowodnił też istnienie Boga

A to prowadzi do tego, że Bóg również nie istnieje, i nie zmieni tego fakt że miliardy ludzi w niego wierzą, a nawet robią sobie krzywdę.
Co do wcześniejszej części Twojej wypowiedzi, to jest szansa żeby w niewielkiej miejscowości wskazać bardziej lub mniej dokładnie, ale trafnie miejsce ukrycia zwłok. Dlaczego Krzysztof Jackowski nie pomógł szukać Osamy Bin Ladena? Czy mógłby wskazać gdzie obecnie przebywa zbrodniarz Joseph Kony?

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 22.03.2013 - 05:06

  • 1

#19

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do wcześniejszej części Twojej wypowiedzi, to jest szansa żeby w niewielkiej miejscowości wskazać bardziej lub mniej dokładnie, ale trafnie miejsce ukrycia zwłok.


to jak wspomniałem weź kilka spraw zaginionych i wskaż nawet za 4tym razem gdzie oni leżą (bo Jackowski wskazał nie jednorazowym strzałem tylko wielokrotnie)


Dlaczego Krzysztof Jackowski nie pomógł szukać Osamy Bin Ladena? Czy mógłby wskazać gdzie obecnie przebywa zbrodniarz Joseph Kony?


to proste - on szuka martwych a nie żywych
  • -1

#20

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Dlaczego Krzysztof Jackowski nie pomógł szukać Osamy Bin Ladena? Czy mógłby wskazać gdzie obecnie przebywa zbrodniarz Joseph Kony?


to proste - on szuka martwych a nie żywych

a mnie sie wydawało, że zaginionych...
Do pana Jackowskiego nie zwracają sie ludzie, którzy wiedzą, że ktoś z rodziny nie żyje, tylko ci, którym ktoś zaginął i nie wiadomo co się z nim dzieje.
  • 1

#21

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...) I co wówczas? Jasnowidz gorzej się czuł? Jego "moc" akurat nie uaktywniła się? A może po prostu to zmyślenie akurat nie miało nic wspólnego z rzeczywistością?

Może po prostu mana mu się skończyła? Trzeba trochę podlevelować żeby zwiększyć jej limit, LOL.

A teraz ujmując sprawę nieco poważniejszym tonem... Cóż, Jackowski tak już ma. Wszem i wobec chwali się, czego to on nie umie, ilu spraw nie wyjaśnił, ale jak przychodzi co do czego to podkula ogon i zwiewa albo zamiata sprawę pod dywan udając, że jej nie ma (chociaż widać że dywanik dziwnie wybrzuszony jest, bo tyle tego było że po prostu nie da się wszystkiego ślicznie upchać).

Oczywiste dla mnie jest, że jeśli facet próbuje rozwikłać SETKI śledztw, a następnie udowadnia, że pomocny był tylko w... ja wiem, kilku, MOŻE kilkunastu przypadkach (i to nawet jeśli wliczymy te jego dyplomy za bliżej nieokreśloną 'pomoc w śledztwie'), to automatycznie wali to szarlatanerią na kilometr. Skoro nie ma dowodów na to że pomógł w większości śledztw to, co tu dużo mówić, najprawdopodobniej nie wniósł nic nowego do sprawy. W przeciwnym wypadku na bank miałby dowody, bo znając go od razu domagałby się oficjalnych papierów potwierdzających jego trafne przewidywania, a przy okazji poprosiłby także o medal. A że trafił w jednym na kilkadziesiąt śledztw? Cóż, statystyka, jeśli dostatecznie dużo razy strzelasz to prędzej czy później trafisz.

Ponadto ŻADNA z prób znalezienia ciała nie miała miejsca w warunkach kontrolowanych. Co za tym idzie, nie da się wykluczyć czy w grę nie wchodziły inne czynniki. Może facet ma intuicję, może naprawdę nieźle dedukuje, a może po prostu dorwał się do informacji ze źródła, o którym nie wiedziała policja.

Przepowiedni Jackowskiego nie komentuję. Nie ma po co - zostały rozstrzelane niczym skazaniec postawiony przed plutonem egzekucyjnym.

Jeśli zaś o fundację Randiego chodzi i zgarnięcie oferowanej przez nią milionowej nagrody... Cóż, w typowym dla siebie stylu, Jackowski najpierw hucznie trąbił jak to on nie zgarnie tej nagrody, a następnie schował łeb w piasek. Skoro jest tak bardzo pewien swoich zdolności to dlaczego za wszelką cenę stara się uniknąć poddania ich rzetelnym testom?

Przechodząc do samego filmiku. Jedna z rzeczy, które mnie niezmiernie rozbawiły - Jackowski stwierdza, że stowarzyszenie racjonalistów polskich się go... boi bo nie chce, żeby brał udział w spotkaniu na uniwersytecie. Ciekawa logika. Czyli gdyby protestowano przeciwko wykładom na temat polowania na wróżki zębuszki i niewidzialne różowe jednorożce, to oznaczałoby to, że wszyscy się tego boją, przynajmniej według prawień Jackowskiego. Doprawdy, intrygujące.

Oczywiście powód jest zupełnie inny. Racjonaliści najprawdopodobniej nie organizują żadnej wielkiej delegacji bo, no właśnie, nie traktują tego gościa poważnie. Bo czy poważnie można traktować samozwańczą wyrocznię, która myli się w zdecydowanej większości przypadków, jednocześnie mając tupet aby chwalić się jak wielkie są jej zdolności?

Ponadto: no właśnie, NAUKOWE koło śledcze. Nie pseudonaukowe, nie bajkowe, ale NAUKOWE. Czyli takie, które stosować się powinno do zasad metody naukowej, uwzględniając takie rzeczy jak na przykład empiryczne dowody. Problem polega na tym, że ani Jackowski, ani ktokolwiek inny dowodów na istnienie zdolności nadprzyrodzonych nie ma. W chwili obecnej nie istnieje NIC co by wskazywało, że zdolności jakie miałby posiadać Jackowski w ogóle istnieją... Więc co to robi w kole naukowym? Może zajmą się jeszcze wróżeniem z fusów, tarotem i jednorożcami?

Tak swoją drogą, teksty Jackowskiego o tym, jak to się go sceptycy boją, wieczne przechwalanie się jaki to on nie jest wielki, ton głosu i sposób argumentacji... Widać Jackowski ma ego wielkości góry lodowej, która ubiła Titanica.

(...)to proste - on szuka martwych a nie żywych

Ok, najpierw jasnowidzenie, teraz się okazuje, że Jackowski... uczył się od ghuli? Fantastyka pełną gębą, lol.

Użytkownik Rainbow Lizard edytował ten post 24.03.2013 - 01:58

  • 2

#22

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

To dość ciekawy materiał który może pomóc w ocenie "umiejętności" (lub ich braku) Jackowskiego.



Na podstawie wycinku z życia nie można, nikogo oceniać, ba... ja w związku z wydłużającym się mym życiem doszedłem do wniosków, by absolutnie i nigdy nie oceniać jednostki, a tym bardziej nie rozumiem takich bździn gdy kogoś nie rozumiem. Nie będę pana J. bronił, bo i on sam tego na pewno nie potrzebuję, ale dziwi mnie upór z jakim ludzie podchodzą do czegoś czego i tak nie chcą wcale poznać.
Samo istnienie na tym padole nie jest też dowodem posiadania "umiejętności" (lub ich braku) do przeżycia i raczej nie o to w życiu chodzi by cokolwiek innym udowadniać, a raczej by sobie samemu i w to uwierzyć. Tak właśnie postrzegam zachowanie pana J.

Jasnowidzenie to nie moc, jasnowidzenie to skutek przekraczania własnych uprzedzeń, to że istnieje taka zdolność u niektórych osobników dla mnie osobiście nie podlega dyskusji, mnie bardziej irytują zależności jakie mają ścisły związek z przyzwoleniem ich nabywania i niska samoocena względem braku możliwości dowiedzenia sobie samemu sensowności posiadania czegoś "niesensownego".

Bądźcie pewni jednego, że gdybyście zechcieli posiąść możliwość przewidywania to tak by się wam działo, lecz obawy wasze wynikające z braku możliwości dostrzegania wyłącznie tego co byście chcieli zmieniły by (mogły by zmienić) życie w koszmar. Nie przeraża mnie co pan J. napisze (powie), bo to i tak rzeczywistości mej nie zmienia, lecz to jak on sam swoją rzeczywistość zmienia budzi we mnie lęk o niego lęk o człowieka.

Czy pan J. ma rację...tak, niestety tak.
...wy też, każdy swoją na własny użytek.
  • -2

#23

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano




Dlaczego Krzysztof Jackowski nie pomógł szukać Osamy Bin Ladena? Czy mógłby wskazać gdzie obecnie przebywa zbrodniarz Joseph Kony?


to proste - on szuka martwych a nie żywych

a mnie sie wydawało, że zaginionych...
Do pana Jackowskiego nie zwracają sie ludzie, którzy wiedzą, że ktoś z rodziny nie żyje, tylko ci, którym ktoś zaginął i nie wiadomo co się z nim dzieje.


znajduje zaginionych pod warunkiem, że są martwi

i z reguły on to musi ogłosić rodzinie takiej zaginionej osoby, że ma wizje i wie że ta osoba nieżyje czym gasi nadzieje - stąd gdyby "leciał w kulki" i wielu osobom mówił nonstop, że ich najbliższy nieżyje a on potem by wrócił do domu to by Jackowskiego zjedli żywcem za "okrutność"

on sam kiedyś o tym opowiadał coś w tym stylu, że czuję właśnie z tego powodu duży ciężar i odpowiedzialność bo wie jak pomyłka mogłaby się dla niego skończyć

Użytkownik piotrdln edytował ten post 24.03.2013 - 16:15

  • 0

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Martwych jest mu łatwiej znaleźć ponieważ żywi mogą zmienić miejsce swojego pobytu a nieżywi już nie bardzo. Dlatego jak strzela różne miejsca gdzie się ciało może znajdować to za którymś razem trafi.
A filmik słaby, dwaj koledzy którzy są sami sobą zachwyceni(a zwłaszcza Bernatowicz Jackowskim), sceptycy są według nich głupi bo nie wierzą. A Bernatowicz woli zatykać uszy i żyć w swoim świecie ezoteryki bo tak jest szczęśliwy.
  • 0



#25

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedną z rzeczy, jakie można zarzucić Jackowskiemu jest jego podejście do tego, co mówi na temat nadchodzących wydarzeń na świecie. Z jednej strony chełpi się tym jak to przewidział kryzys, ale gdy przepowiednie się nie sprawdzają i jasne się staje, że są one tworzone w oparciu o wnikliwą analizę sytuacji obecnej, nagle okazuje się, że Jackowski tak naprawdę to nie od jasnowidzenia jest, tylko od szukania ciał.

A gdy i to mu nie wychodzi, zaczyna nerwowo machać kwitami z policji.
  • 1

#26

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

znajduje zaginionych pod warunkiem, że są martwi

i z reguły on to musi ogłosić rodzinie takiej zaginionej osoby, że ma wizje i wie że ta osoba nieżyje czym gasi nadzieje - stąd gdyby "leciał w kulki" i wielu osobom mówił nonstop, że ich najbliższy nieżyje a on potem by wrócił do domu to by Jackowskiego zjedli żywcem za "okrutność"

on sam kiedyś o tym opowiadał coś w tym stylu, że czuję właśnie z tego powodu duży ciężar i odpowiedzialność bo wie jak pomyłka mogłaby się dla niego skończyć

oh, naprawde?? a co powiesz na to?

Rozmowa z Aleksandrą Kiełczewską z Centrum Poszukiwań Ludzi
Zaginionych ITAKA

"Gdy zawodzą racjonalne metody poszukiwań, rodziny często uciekają
się do tych mniej konwencjonalnych, np. jasnowidzów.
- My nie polecamy jasnowidzów. W ciągu 10 lat naszej działalności
jasnowidz nie rozwiązał nam żadnej sprawy. A taki kontakt może
narobić sporo kłopotów. Podam przykład: Matka usłyszała od
jasnowidza, że jej zaginiony syn nie żyje. Jasnowidz opisał
okoliczności jego śmierci w tak dramatyczny sposób, że kobieta
przeżyła traumę. A chłopak odnalazł się za kilka dni."

Witam,
czytałam wypowiedz na forum gazeta.pl o panu krzysztofie jackowskim i nie wiem co mam o tym sądzić.Podobnie jak u innych skasował 200zł,miał wizje którą nam na kartce krótko opisał objecując że jeszcze nad tym popracuje tylko potrzebuje jesze trochę czasu,dlatego też kazał nam za parę dni do niego zadzwonić.W naszej sprawie chodziło o okoliczności w jakich zgineła nam bliska osoba. Oczywiście pan jackowski był dla nas telefonicznie nie osiągalny! Nawet na ponowną,płatną wizytę w warszawie nie chciał z nami się więceij spotkać! Zadaję sobie również pytanie czy te potwierdzenia policyjne którymi pan jackowski się reklamuję,są rzeczwiście przez kogoś sprawdzone i prawdziwe??

a mnie napisał,że zachoruje na raka a mój syn wyląduje w więzieniu...o
losie jak ja sie bałam....ale nic z tego sie nie
sprawdziło...zapłaciłam 400zł.....kretyn nie jasnowidz z tego
Jackowskiego....

o Karinie ..powiedział,że jest martwa i przyjedzie wskazac miejsce zwłok...a dziewczynka ODNALAZŁA SIE trzy dni po tej "wizji" ...K.J. to palant i oszust

Co do Jackowkiego ja pamiętam akcje ratownicza, podczas której uruchomiono ok 400 osób bo Jackowski wskazał rodzinie miejsce odnalezienia gdzieś pośrodku jakiejś doliny Tatrach

Sprawa była w mediach - kłopot w tym, że dwoje zaginionych młodych ludzi 17 - latki dziewczyna z chłopakiem - odnalazło się w ... wiezieniu w Czechach. Dzieciaki zrabowały z domu pieniądze, i uciekły, a kiedy kasa sie skończyła zaczeły kraśc po sklepach.
WOPR wniósł sprawę o oszustwo wzgl. jackowskiego, niestety, co uzyskali nie ogłoszono juz - chodziło o mobilizację paruset osób do poszukiwanie, a to ogromne sumy i niebagatelne wyroki...
Szkoda..

przepraszam, jeśli w cytatach znajdują się błędy lub słowa niekulturalne, ale to cytaty. Nie mogę ich zmieniać.
  • 4

#27

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sprawa z Jackowskim jest taka, że jest zwykłym oszustem żerującym na naiwności innych. Nie wierzę w żadne jego słowo, bo dlaczego zakładać że akurat w danym momencie znów nie kłamie i nie fantazjuje? Medialny celebryta i tyle. Poza tym temat już był wałkowany wielokrotnie.

http://www.paranorma...-jasnowidzenie/

Może połączyć oba wątki?
  • -1



#28

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może Jackowski to pijaczek może jest durny może wymyśla lecz dużo się mniej więcej spełnia i fajnie go posłuchać jak dla mnie po prostu go lubię dzięki za temat i mądre jak i te głupie jak moja wypowiedzi PEACE ;)
  • -2

#29

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to jest po prostu inteligentny człowiek który jest dobrze rozeznany i dlatego niektóre rzeczy może przewidzieć ale nie powiedziałbym że to jest efekt jakiegoś nadzwyczajnego daru tylko to jest po prostu efekt wiedzy.
  • -1

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasnowidz z Człuchowa powołany na biegłego
http://trojmiasto.ga...#LokKrajTxt#Cuk

Świat idzie do przodu, ciekawe kiedy na biegłego z medycyny powołają jakiegoś szamana.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych