Skocz do zawartości


Zdjęcie

Supaplex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję granie w starą i fajną gierkę. Supaplex to typ gry logiczno-zręcznościowej.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0e8Ys1ZPVcw

W poniższym linku możliwa jest gry na trzech poziomach prędkości-co jest bardzo istotne gdyż niektóre plansze wymagają niebywałej zręczności i minimalne spóźnienie się, przedwczesne wciśnięcie klawisza skutkuje katastrofą.
http://www.kongregat...supaplex-remake
Link odnaleziony przez Morgot-dzięki :beer:

Lata temu grałem na tej gierce i obecny remaik jest znacznie prostrzy gdyż nie trzeba zebrać wszystkich winogronek-czasem siedział człowiek i główkował mnóstwo czasu jak przejść tą podłą planszę.

Zapraszam do grania-mnie ponownie ta gierka wciągnęła-już jestem w pierwszej setce :D

Pamiętam że ze starych planszy kilka było praktycznie nie do przejścia-przynajmniej nikt ze znajomych nie potrafił znaleźć rozwiązania, zobaczymy jak w tej wersji będzie. Może wspólnie rozwalimy wszystkie planszę?

#2

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętam tą gierkę, zresztą to była moja pierwsza gierka jaką grałem w życiu ! Klasyka gier !!!

Dla wszystkich którzy lubią Supaplexa, polecam bardzo podobną w którą zagrywałem się przez setki godzin. Jest darmowa, a także jest ogromna ilość dodatkowych pakietów map.

Na początek polecam standardowy pakiet mapek, a potem z poniższej strony można ściągnąć dodatkowe kolekcje map.

Safrosoft RoX !

http://www.autofish.net/shrines/rox/

Użytkownik Kostek edytował ten post 19.03.2013 - 23:24


#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś jak miałem cyfre+ to była podobna gra :D

#4

radarek.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć. Jestem autorem tej gry. Cieszę się, że się podoba :). Gdyby ktoś miał jakieś problemy lub pytania to chętnie pomogę. Zachęcam do polubienia strony na facebooku: http://www.facebook.com/SupaplexRemake

#5

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gra przypomina trochę Boulder Dash. :)



#6

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Remake klasyka super :D pamiętam jak się zagrywałem radarek walnij remake prehistorica i bedzie super ;p

#7

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Boulder Dash był moim zdaniem bardziej klimatyczny :)

#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

grałem w to na 286 :D
dzięki za odświeżenie



#9

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Boulder dash też był fajny-lecz trochę za łatwy. Niestety podobną wadę ma obecna odnowiona wersja. Jeżeli można zostawić bezkarnie nawet kilkadziesiąt winogronek to nie trzeba się nagimnastykować aby to przejść. Kolejną wadę jaką wyłapaęm to brak nowego naliczania w rankingu-od jakiś 100.000 ranking stoi w miejscu. :/

#10

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę bardzo dobry remake.

Jeśli nie możecie sobie poradzić z jakimś levelem to polecam youtube. Tam jest wszystko :)



#11

radarek.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boulder dash też był fajny-lecz trochę za łatwy. Niestety podobną wadę ma obecna odnowiona wersja. Jeżeli można zostawić bezkarnie nawet kilkadziesiąt winogronek to nie trzeba się nagimnastykować aby to przejść. Kolejną wadę jaką wyłapaęm to brak nowego naliczania w rankingu-od jakiś 100.000 ranking stoi w miejscu. :/


Hej. Dzięki za opinię. Zamysłem gwiazdek było to, że gracz sam wyznacza sobie poziom na jakim przejdzie dany etap. Możesz przejść każdy poziom na 1 gwiazdce (minimalny wysiłek), ale czy będziesz czuł wtedy satysfakcję? Wątpię. Z tego co obserwuję to gracze nie poprzestają na tym i chcą zdobyć 3 gwiazdki. Idea była taka, żeby zablokowanie się na 2-3 poziomach nie sprawiło, że gracz porzuca grę.

W przygotowaniu mam kolejną wersję tej gry (zupełnie nowe poziomy) i tam troszkę zmieniłem podejście. Poziomy są podzielone na grupy i odblokowanie kolejnej wymaga zdobycia X w poprzednich poziomach. Przechodzenie po 1 gwiazdce na dłuższą metę nic nie da bo nie odblokujesz sobie w ten sposób kolejnej grupy.

#12

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli mógłbym coś zasugerować to proponuję poprawę grafiki na true color :)



#13

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamysłem gwiazdek było to, że gracz sam wyznacza sobie poziom na jakim przejdzie dany etap. Możesz przejść każdy poziom na 1 gwiazdce (minimalny wysiłek), ale czy będziesz czuł wtedy satysfakcję? Wątpię. Z tego co obserwuję to gracze nie poprzestają na tym i chcą zdobyć 3 gwiazdki. Idea była taka, żeby zablokowanie się na 2-3 poziomach nie sprawiło, że gracz porzuca grę.


Ok-a co z drugą stroną? Jeżeli jest do zebrania ok 40 winogronek a ja zbiorę więcej to nie ma za to żadnych bonusów.

Drażni mnie jeszcze jedna opcja z gwiazdkami-jak uzbieram już dwie gwiazdki, chcę dobić do trzeciej i niechcący dotknę wyjścia-i po ptokach...nie chce mi się ponownie walczyć z planszą. Można w takich sytuacjach włączyć jakiś komunikat typu:
"Pozostało ci jeszcze xxx do zebrania-czy na pewno chcesz skończyć planszę wcześniej?"


Za co są przyznawane punkty skutkujące podbiciem levela?

Edit:
Podobną gierką do w/w jest też Łoś:
http://www.youtube.com/watch?v=3QQb_ZgmiAY
Sporo planszy jest bardzo trudnych-może nawet trudniejszych niż supsplex

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 21.03.2013 - 22:11


#14

radarek.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli mógłbym coś zasugerować to proponuję poprawę grafiki na true color :)


W toku. Będzie zrobione w drugiej odsłonie gry :).

Ok-a co z drugą stroną? Jeżeli jest do zebrania ok 40 winogronek a ja zbiorę więcej to nie ma za to żadnych bonusów.


W większości plansz 3 gwiazdki == max. Póki co nie widzę powodu do bonusu. Jeśli zdobywasz 3 gwiazdki to jesteś mistrz i tyle :) (tutaj ew. myślę o jakiejś większej nagrodzie za 3 gwiazdki, żeby każdy 3-gwiazdkowiec czuł się doceniony).

Drażni mnie jeszcze jedna opcja z gwiazdkami-jak uzbieram już dwie gwiazdki, chcę dobić do trzeciej i niechcący dotknę wyjścia-i po ptokach...nie chce mi się ponownie walczyć z planszą. Można w takich sytuacjach włączyć jakiś komunikat typu:
"Pozostało ci jeszcze xxx do zebrania-czy na pewno chcesz skończyć planszę wcześniej?"


Takie sytuacje to rzadkość (nie często infotrony znajdują się w okolicy wyjścia). Potwierdzanie ukończenia z czasem stałoby się irytujące. Uznajmy to za część gry: nie możesz dotknąć przez przypadek wyjścia jeśli chcesz jeszcze sobie pochodzić po planszy :).

Za co są przyznawane punkty skutkujące podbiciem levela?


Podbiciem levela? Nie rozumiem tego stwierdzenia. Punkty po przejściu etapu są przyznawane w następujący sposób:
- max 6000 pkt za gwiazdki
- max 6000 pkt za czas (maleje liniowo aż do 0)
- bonus 3000pkt za nie użycie save/load

#15

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podbiciem levela? Nie rozumiem tego stwierdzenia. Punkty po przejściu etapu są przyznawane w następujący sposób:
- max 6000 pkt za gwiazdki
- max 6000 pkt za czas (maleje liniowo aż do 0)
- bonus 3000pkt za nie użycie save/load

Jak się używa save/load?
Nie o to mi chodziło-przy nazwie użytkownika jest określona liczba. Ja mam jedynkę i oznacza to że jestem na pierwszym levelu. Inni mają nawet 65. Podobno brakuje mi 34 punktów do wyższego levelu. Co ciekawe ludzie z czołówki mający dwukrotnie więcej punktów niż ja też mają pierwszy level-o co chodzi?

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 22.03.2013 - 21:25



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych