Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znikający tramwaj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dość racjonalnie staram się podchodzić do różnych zdarzeń ale jedno z nich zaskoczyło mnie i do dziś nie potrafię go sobie wytłumaczyć.Dobre kilka lat temu,chciałem gdzieś jechać,nie pamiętam gdzie,i stałem sobie na przystanku tramwajowym,tak się składało,że przyjeżdżając na przystanek tramwaj wyłaniał się zza zakrętu oddalonego o jakieś 100 metrów,może 80.Czekając spacerowałem wzdłuż,przystanek ma ok.20 metrów długości,dochodząc do skraju i praktycznie stając zobaczyłem wyrażnie,warunki były dość dobre i pora dzienna,wyłaniający się tramwaj i nie kawałek ale wyraźne ze dwa wagony.Odwróciłem się aby pójść w miejsce gdzie powinien zatrzymać się pierwszy wagon,szedłem owe 15 metrów i gdy odwróciłem się przede mną były puste tory a po pojeździe ani śladu.Nie byłem chory,zmęczony ani pod wpływem,zszokowany postanowiłem nie czekać i poszedłem do domu i nie wychodziłem już w tym dniu.Gdyby ktoś mi to opowiedział pewnie szukałbym różnych rozwiązań,jako,że osobiście to przeżyłem,widząc wyrażnie nie potrafię nawet po latach nijak tego ugryżć.
  • 0



#2

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może po prostu tak bardzo nie mogłeś się go doczekać? :D Czasem tak jest, że jeśli czegoś bardzo chcemy, widzimy to i nie jesteśmy pewni czy to się dzieje naprawdę.
  • 0

#3

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może po prostu tak bardzo nie mogłeś się go doczekać? :D Czasem tak jest, że jeśli czegoś bardzo chcemy, widzimy to i nie jesteśmy pewni czy to się dzieje naprawdę.

Powiem szczerze,że jakbym czegoś nie chciał nigdy tego nie widziałem,na tramwaj nie czekałem specjalnie długo,nie spieszyłem się,poza tym wierz mi nigdy nie chciałem ani nie pragnąłem tramwaju ;)
Tak na serio to widziałem go naprawdę dokładnie,nie kątem oka,i samemu ciężko mi w to uwierzyć ale tak właśnie było.
  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie pomyliłeś tramwaj z ciężarówką.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.03.2013 - 21:01

  • -5



#5

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie pomyliłeś tramwaj z ciężarówką.

Nie widziałe ciężarówki na torowisku nigdy,wierz lub nie to był tramwaj,którego później nie było i tyle.
  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spoko ale pewnie obok torów jest droga, albo tory mogą być na drodze nawet na samym środku.
Inaczej być nie mogło, to jest jedyne słuszne wyjaśnienie.
  • -1



#7

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spoko ale pewnie obok torów jest droga, albo tory mogą być na drodze nawet na samym środku.
Inaczej być nie mogło, to jest jedyne słuszne wyjaśnienie.

Torowisko jest stosunkowo szerokie,od ewentualnego skraju tramwaju do boku samochodu jest co najmniej 1,5 do 2 metrów,poza tym tramwaj z dwoma wagonami jest bardzo długi,zajmował cały zakręt i widziałem jego przód na środku torów a stojąc przy nich był właściwie naprzeciwko mnie.Nie jestem paranoikiem,próbowałem różnych wersji i odpowiedzi,niestety żadne mnie nie przekonały,widziałem naprawdę wyraźnie aczkolwiek zdaje sobie sprawę,że skoro nie przyjechał i do niego nie wsiadłem to po prostu go nie było,w każdym razie materialnie.
  • 0



#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może znajdź wskazany przystanek na google maps? Bo tak to możemy gdybać. Większość jak widzę - tak jak ja - doszło do wniosku, że jest to klasyczna droga z torami tramwajowymi na jezdni a to daje dużo możliwości ze wspomnianą ciężarówką włącznie. Z tego co mówuisz ułożenie tamtych torów nie jest tak typowe...
Biorąc jednak pod uwagę zakręt, niezależnie od ułożenia torów ciężarówka nadal wydaje się być dobrym rozwiązaniem - mogła przejechać na zakręcie (gdzie dostrzegłeś tramwaj) przed lub za torami a z doświadczenia wiem, że trudno określić dokładnie jak daleko od toru znajduje się jakiś pojazd.

Idąc na stację kolejową (5 par torów, 3 przed stacją, 2 za stacją, stacja pomiędzy nimi) mam wybór - iść przez tory albo wiaduktem. Na torach często stoi pociąg ale czasem stoi on za stacją (na ostatnim torze torze) a czasem przed (na drugim w kolejności torze). Ma to dla mnie znaczenie gdyż jeżeli pociąg stoi za stacją mogę przejść skrótem na stację ale jeżeli pociąg zastawia mi przejście nie jest to wykonalne a przynajmniej bezpieczne (można niby przejść pod albo po schodkach pomiędzy wagonami ale biorąc pod uwagę ryzyko, że pociąg ruszy i możliwy mandat lepiej tego nie robić).

Zanim nie znajdę się jakieś 20m od pierwszego z torów (czyli na oko 25 lub 50m od stojącego pociągu) nie jestem w stanie na 100% stwierdzić, czy znajduje się on przed stacją czy za. Z odległości jakiś 50m od torów (55 lub 80m od pociągu) - punkt gdzie mam dodatkową możliwość przejścia na ukos w stronę wiaduktu z czego czasem korzystam - jestem w stanie zacząć się domyślać na którym torze stoi pociąg i w większości przypadków trafiam ale jest to trudne i muszę mocno wytężać wzrok. Z odległości 100m od torów pociąg wygląda natomiast jak jakikolwiek inny pojazd i taki pociąg mógłby być równie dobrze ciężarówką - tyle, że ciężarówki raczej w tym miejscu nie stają (fragment torów który widzę znajduje się za skrzyżowaniem a na skrzyżowaniu ciężarówka stanąć nie może).
  • 0



#9

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

54°23'13.73"N 18°35'03.41"E
54°23'14.23"N 18°35'00.07"E
54°23'17.50"N 18°34'54.71"E
Wybaczcie potrafię tylko skopiować lokalizacją w google earth,pierwsza to ów zakręt,druga to przejazd przez tory na wysokości którego widziałem już tramwaj po wyjechaniu z zakrętu,trzecia to przystanek na końcu którego stałem od strony zakrętu i szedłem w kierunku początku przystanku.Mam nadzieję,że lokalizacja wystarczy i może ktoś zrobi jakieś zrzuty,z góry dziękuję.Nawet nie pamiętam jaki to był typ tramwaju,gdybym wiedział,że tak dziwnie zniknie mi z oczu z pewnością obserwowałbym go,nie odwracając się do niego tyłem.Część tramwaju widziałem już na prostej natomiast część jeszcze na zakręcie.

Użytkownik Padael edytował ten post 11.03.2013 - 22:40

  • 0



#10

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestes z Gdańska?!
Wlasnie ostatnio bylem na tym przystanku! Jechalem na klasyfikacje wojskowa, ale wysiadlem wczesniej, bo nie bylem piewien gdzie dokladnie znajdowalo sie Szkolne Schronisko Mlodziezowe i jak tam dojsc! Raz w zyciu na nim bylem i to jeszcze dokladnie na nim wysiadlem!
Gdy czytalem twoje posty to za kazdym razem wyobrazalem sobie to miejsce!!!
Ta cala sytuacja mnie przeraza

Użytkownik Critias edytował ten post 11.03.2013 - 22:53

  • -1

#11

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestes z Gdańska?!
Wlasnie ostatnio bylem na tym przystanku! Jechalem na klasyfikacje wojskowa, ale wysiadlem wczesniej, bo nie bylem piewien gdzie dokladnie znajdowalo sie Szkolne Schronisko Mlodziezowe i jak tam dojsc! Raz w zyciu na nim bylem i to jeszcze dokladnie na nim wysiadlem!
Gdy czytalem twoje posty to za kazdym razem wyobrazalem sobie to miejsce!!!
Ta cala sytuacja mnie przeraza

Tak jestem z Gdańska i to przystanek niedaleko Oliwy,właściwie następny to już Oliwa,ten to jeszcze Wrzeszcz.
Mnie to bardziej rozbiło niż przeraziło,nie mogłem zebrać myśli.byłem zszokowany.Potem myślałem sobie,że to może jakaś projekcja z przeszłości lub przyszłości,może rzeczywistość równoległa?Sęk w tym,że do dziś myślę o tych koncepcjach raczej jako o teorii,to była czysta praktyka,trwało to może z 2 sekundy ale to nie błysk .
  • 0



#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

54°23'13.73"N 18°35'03.41"E
54°23'14.23"N 18°35'00.07"E
54°23'17.50"N 18°34'54.71"E

Znalazłam przykładowy tramwaj i przykładowy autobus 2-przegubowy (jakich jeździ tamtędy wiele), jak widać nie różnią się specjalnie długością:
Dołączona grafika

A odległość do punktu gdzie znajdował się pojazd to nie 80-100 a 200m (btw, ja też zaniżyłam odległość na oko w mojej wypowiedzi - zamiast 50m powinno być 90m, zamiast 20: 35).
Wystarczająco by nie rozróżnić tych kilku metrów między torem a jezdnią.
Dołączona grafika

Biorąc pod uwagę odległość mogła to być nawet ciężarówka krótsza niż autobus 2 przegubowy zmieniająca akurat pas (pozorne wydłużenie pojazdu przez zmiana kąta patrzenia) zamiarem skrętu w lewo. Skręcając na skrzyżowaniu ciężarówka uciekła z zaciągu wzroku nie przejeżdżając obok ciebie.
Dołączona grafika
  • 2



#13

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to było kilkanaście lat temu,nie jeżdziły tam i chyba nie jeżdzą autobusy,poza tym ruch był znacznie mniejszy i powtarzam stojąc na przystanku obok torów widziałem tramwaj praktycznie z przodu.samochód czy autobus widoczny byłby pod kątem.Zapomniałem prawie o tej historii,jest dla mnie niesamowita,właściwie niemożliwa,ostatnio z moim przyjacielem rozmawialiśmy o rzeczach niemożliwych i przypomniał mi jak mu to mówiłem lata temu.Jestem pewien,że to był tramwaj i jestem pewien,że go widziałem,jak wspommniałem był to dzień i dobre warunki atmosferyczne a odlagłość między tramwajem a najbliższym samochodem jest co najmniej na dobrą szerokość samochodu a odległsć między punktem gdzie stałem a tramwajem to od 110 do 130 metrów.Poza tym tramwaj jest charakterystyczny i przede wszystkim węższy.Muszę również przyznać,że wówczas po ponownym odwróceniu nie jechało zupełnie nic.

Użytkownik Padael edytował ten post 12.03.2013 - 00:06

  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak widziałeś tramwaj który nagle zniknął. Często się zdarza że tramwaje znikają. Tylko co się dzieje z ludźmi którzy są w środku?
Na pewno masz rację. :lol

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.03.2013 - 10:51

  • 1



#15

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

byłeś pod wpływem czegoś ?
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych