Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja muza i rap


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W tych klimatach zdecydowanie mistrzem był Magik, cała reszta to taka kopia jak dla mnie, ale brawa za pracę :)

#17

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

oj ziomek kopia Magika ? weź :mrgreen: jak bym kopiował Magika, to bym robił zupełnie inne bity na amidze (na kaliber bity robili na amidze z tego co wiem), opierał kawałki na pojedyńczych rymach i wydzierał się w niebogłosy z mało zrozumianym psychodelicznym flow - ja robię to po swojemu, włożyłem w to wszystko bardzo dużo czasu i pracy, także wrzucając wszystkich jako podwładnych i marne kopie wielkiego króla Magika, bo robią psycho - to jest trochę nie halo. z psycho rapu mogę Ci wymienić wielu wykonawców z USA, nawet znalazła by się Francja i co ? oni też go kopiowali ?

i wiesz..właśnie przez takie gadanie, ludzie zaczynają go nienawidzić, nabijać się - bo jego psychofani robią z niego alfe i omegę rapu. ja mam do niego szacunek za kaliber - ale to była zupełnie inna muzyka - inna era - a więc takie gadki są nie na miejscu i jedynie wywołują uśmiech na mojej twarzy : ) psycho to psycho i zawsze ta muzyka będzie miała jakiś wspólny mianownik czy Magik by był czy by go nie było - tak samo inne odłamy rapu mają wspólne rzeczy, które charakteryzują dany odłam.

pis.

Użytkownik żaba edytował ten post 14.03.2013 - 15:55


#18

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

źle mnie zrozumiałeś i niepotrzebnie się unosisz, nie jestem żadnym zaslepionym fanem Kalibra, polski rap ogólnie uważam za zacofany względem reszty świata, ze zrozumiałych powodów - nie ten poziom póki co. A, to co pisał Magik, broni go w zupełności, długo jeszcze nikt nie osiągnie podobnego poziomu tekstów i stylu, który sam sobie wyrobił.

ps: co z tego, że na Amidze? do dzisiaj ludzie pracują na Atari ST.

Użytkownik szon666 edytował ten post 14.03.2013 - 16:15


#19

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

magik, magik. cały kaliber44 robił dobrą robotę. a 3xKlan? również klasyka.

ja, ja się wstydzę :D płyta będzie do kupienia za około miesiąc. :D
albo masz : klik klik



#20

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

3X Klan w pewnym sensie powstał na bazie kalibra, nigdy nie ukrywali inspiracji Kalibrem, co więcej dobrze sie znali :)

Za pozwoleniem autora wątku, możemy powrzucać troche muzy z gatunku, może ktoś coś odkryje, czego wcześniej nie znał ? ;)

Użytkownik szon666 edytował ten post 14.03.2013 - 16:33


#21

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

szon666 - nie unoszę się, szkoda że nie słychać tonu wypowiedzi, gdy się pisze ;p ja już jestem wyczulony na punkcie porównywania wszystkiego do Magika i umniejszania ludziom - ja go nie uważam za wybitnego tekściarza - dla mnie jego tekst, który zrobił na mnie wrażenie był ten z + i - mimo, że technicznie to nie był szał (rymowanie poszło bardzo do przodu od tego czasu) - ale miało to fajny pomysł, fajny klimat, nie mówił dokładnie o czym nawija, było to jego chore flow i ok. super


dżek - klimat oldskulowy, taki trochę jak z 2000 r. parę rzeczy kuleje - ale da się tego słuchać i w sumie fajne i nie budowane tylko na prostych pojedyńczych rymach. ale ten co wchodzi w 1:10 ? najsłabiej wg mnie i "to nie jest niebo daj mi lek na złe dni " cholera ale fałsz :D


szon666 - jednak wolał bym nie robić burdelu aż takiego w temacie - bo jak by nie było będzie pełno linków i stron z muzyką, która nie jest moja - a mojej muzy póki co będzie raptem jeszcze 2 linki ; ] i siła rzeczy utoną.

Użytkownik żaba edytował ten post 14.03.2013 - 16:46


#22

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja też nie miałem zamiaru nikogo urazić , doskonale zdaję sobie sprawę, że o gustach nie powinno się dyskutować, bo każdy słyszy i odczuwa inaczej :) Mimo wszystko w wolnej chwili spróbuję stworzyć wątek, w którym takowa wymiana linków, powiedzmy 1 na post, mogłaby powstać i nie byłaby śmietniskiem :)

#23

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kawałek praktycznie bez mix/master. :D
teraz mamy ogarnietego gościa co nam to zrobi.
dzięki akurat ten fragment jest mój. haha
krytyka mile widziana ^^



#24

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na muzyce hiphopowej mało co się znam. Rapu za dużo też nie słucham, ale te kawałki nie są złe.
Przy Death is a Bitch mam nawet skojarzenia z Sweet Noise. Ogólnie całkiem "pozytywnie" zakręcona muzyka.



#25

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o psychorap to prócz wspomnianych (K44 i 3xKlan) był także Banita


Banita obecnie startuje z nowym materiałem

A tu Rahim w lepszym projekcie niż 3xKlan ;)


"sorry master. " uznam to za próbę prowokacji... na którą nie odpowiem
Co do tematu mówienia że Magik był najlepszy w psycho rapie to racje masz. Każdy z wykonawców psycho rapu miał w sobie to coś. I tak na prawdę porównanie Magika choć by z Rahimem jest nie bardzo na miejscu ponieważ choć reprezentowali psycho styl to byli całkiem różni. To tak jak porównać boczek ze swojską. Niby to i to mięso ale nie mają tego samego smaku.

A tak co do twoich rapsów to na każdym kawałku wychodzisz prawie tak samo. Że można by się pokusić o powycinanie paru wersów z każdego kawałka i sklejeniu w jeden inny. Popatrz w podanych przeze mnie kawałkach Banity, 2 kawałki i w obu inaczej chłopaki wychodzą. O wiele lepiej się słucha czegoś takiego.

#26

Rojek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magik był bardzo dobrym psychoraperem.
Ale nie można powiedzieć że był on najlepszy a inni to jego plagiaty.
W K44 Joka i Dab mieli tak samo dobre solowe kawałki jak Magik.
Analogicznie w PFK z Fokusem i Rahimem, z tym że PFK nie grało już psychorapu IMO.



To jest IMO jeden z najlepszych kawałków Psychorapu.

Użytkownik Rojek edytował ten post 14.03.2013 - 17:15


#27

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie - prosiłem żeby nie robić mi syfu w temacie ze wszystkimi psychoraperami w pl :E bo po pierwsze większość znam, a po drugie serio wiem jak mam robić muzykę - nie chce się sugerować banitą czy rahimem - bo ja to robie inaczej, z zupełnie inną tematyką i podejściem do tematu. może i nie skromnie, ale szczerze nie czuje się gorszy w swoim stylu - i udowodnie to jak wszystko będzie głośne, będzie brzmiało po masteringu i przyjdzie czas na konkrety :-) z resztą - ludzie, którym wysyłałem demka do sprawdzenia moco docenili teksty i rymy - a Ty mi dajesz gości, co rymowali wtedy w większości kawałka na przysłowiowe "ści" i twierdzisz, że to jest zajebiste i to wzór rapu : d ja chyba do innych słuchaczy chcę trafić.

co do wchodzenia w bit tak samo - masz rację, ale wszystkie kawałki na tej epce są tak samo bardzo wolne, nie ma wielkich zmian tempa utworów w trackliście - w przeciwieństwie do np "spadaj" MZD - a melodyjne flow nie wchodzi w gre na tej epie. zobaczymy jak będzie na kolejnej epce, na którą defakto mam już materiał - i wezme rady do serducha, co by progres zaliczyć.


ps. "jestem tu" to nie psycho. ps 2 solo Daba też mi się podoba.


pozdro.

Użytkownik żaba edytował ten post 14.03.2013 - 20:42


#28

Makijashu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeciętniak jakich pełno wszędzie dookoła.

Dzisiaj YT jest poprostu zalewne taką amatorką i każdy się stara i każdy jest wyjątkowy oczywiście i do przodu cały czas ... ;]

Użytkownik Makijashu edytował ten post 15.03.2013 - 12:20


#29

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jasna cholera - przeciętniak w oczach hejtera to już coś ! jest progres w takim razie 8)

Użytkownik żaba edytował ten post 15.03.2013 - 13:06


#30

adrenalinaprank.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ładnie wbijam sie na paranormalne forum a tu taki temacik :D fajnie. całkiem w porządku te tracki czegoś tam jeszcze brakuje ale coś z tego może być dobrego , no i biciki bardzo spoko. ogólnie jeśli chodzi o podobne klimaty bo nie mówie że o typowy psychorap polecam


a ja tam bardzo lubie posłuchać czyjejś "przeciętnej" twórczości ,pozdrawiam fajna zajawka :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych