Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#76

Grim.
  • Postów: 32
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czarny papiez jest nazywany przez jezuitów...wiec sorry, ale to idealnie pasuje do tego papieza niz do Turksona. Poza tym rodzina - wlosi, tez tak jak mowi przepowiednia.

I dla mnie jesli wlasny naród zarzuca swojemu papiezowi to cos sie ma na rzeczy. Ludzie nie zmieniaja sie wbrew pozorom.
  • 0

#77

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czarny papiez jest nazywany przez jezuitów...wiec sorry, ale to idealnie pasuje do tego papieza niz do Turksona. Poza tym rodzina - wlosi, tez tak jak mowi przepowiednia.

I dla mnie jesli wlasny naród zarzuca swojemu papiezowi to cos sie ma na rzeczy. Ludzie nie zmieniaja sie wbrew pozorom.



O ile wiem to Niemcy też nie byli zadowoleni z wyboru ich papieża :)

Masakra, że po takich przepowiedniach różnych niesprawdzonych typu nibiru, koniec świata 2012, itp są jeszcze ludzie wierzący, ba! Wymyślający nowe teorie....nie wiem czy to śmieszne...czy jednak już smutne.
  • 0



#78

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czarny papiez jest nazywany przez jezuitów...wiec sorry, ale to idealnie pasuje do tego papieza niz do Turksona. Poza tym rodzina - wlosi, tez tak jak mowi przepowiednia.

I dla mnie jesli wlasny naród zarzuca swojemu papiezowi to cos sie ma na rzeczy. Ludzie nie zmieniaja sie wbrew pozorom.



A skąd wiesz, że jego pra pra pra itd babka nie była Polką i wtedy on byłby dla ciebie Polakiem. Jak dla mnie to szukanie dziury albo i łaty w całym :D
  • 0

#79

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem z przepowiednią Malachiasza jest przede wszystkim taki, iż odkryto ją jakieś pięć wieków po jego śmierci, a jego biograf nigdzie o niej nie wspomina. Idąc dalej, opisy są raczej skąpe i tak patrząc na nie to można sobie prawie każdego papieża dopisać pod każdym z nich (pomijając to że zawsze interpretuje się je już po wybraniu, a czasem nawet po śmierci papieża).
  • 0

#80

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www20.zippysh...32785/file.html pierwszy lepszy temat.. nie wiąże się to z papieżem, nie będę zakładam osobnego tematu dla paru symboli.. ale czy wie ktoś co to oznacza? trafiłem na to wczoraj idąc w przy linii drzew. Narysowane spray'em.
  • -1



#81

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezależnie od czynów nawego papy,niektórzy i tak będą oceniać go według swojego planu,dobre czyny będą interpretowane jako kamuflaż,upór to jedna z najmniej wyleczalnych dolegliwości bo samemu trzeba się leczyć.
Nie oceniam Franciszka ale dajmy mu szansę a dla co niektórych już jest oczywiste,że jest czarny,księża noszą sutanny czarne czyli zawsze się zgadza,jest Włochem,z pochodzenia jest nim wielu Argentyńczyków,i jest antychrystem,bo tak.
  • 0



#82

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Że jeszcze znajdują się tacy co przypisują apokalipsę św.Jana do dzisiejszych czasów, kiedy ci ludzię zmądrzeją?
  • 0

#83

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Że jeszcze znajdują się tacy co przypisują apokalipsę św.Jana do dzisiejszych czasów, kiedy ci ludzię zmądrzeją?

Może jak dorosną i poznają świat poza netem?
  • 0



#84

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja widzę standardowy błąd w wielu wypowiedziach na temat przepowiedni Malachiasza
Ludzie mylą Gloria Olivae z Petrus Romanus

Gloria Olivae czyli potencjalny czarny papież już był - był nim Benedykt XVI

do papieża Franciszka może się odnosić tylko i wyłącznie Petrus Romanus zostawiając już "czarnego papieża" w przeszłości

Inną sprawą jest że czarny papież wziął się tylko i wyłącznie z jednej interpretacji Gloria Olivae - skóra o kolorze oliwki
Ale interpretacji może być wiele.
  • 2

#85

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kontekście "fałszywego proroka", "apokalipsy", bestii itd. :P


Dołączona grafika


Nie traktujcie tego jako mojego głosu w dyskusji - raczej jako przerywnik.

P.S. sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :D
  • 0



#86

undertaker.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.ga...nauguracje.html

Po raz pierwszy od ponad 900 lat, a więc od momentu rozpadu chrześcijaństwa na katolicyzm i prawosławie, patriarcha Konstantynopola przyjedzie do Rzymu, by uczestniczyć w inauguracji pontyfikatu nowego papieża - informuje Radio Watykańskie. Według komentatorów to przełom.
Informację o niespodziewanym przybyciu Bartłomieja I, zasiadającego na tronie w dzisiejszym Stambule, 19 marca na mszę św. inaugurującą pontyfikat podało Radio Watykańskie.

Już w czwartek, po wyborze kard. Jorge Bergoglio na papieża, Bartłomiej I wystosował krótkie - choć uznane za "ciepłe" - oświadczenie: "Mam nadzieję, że Ojciec Święty przyczyni się do zaprowadzenia pokoju dla już dostatecznie umęczonej ludzkości, dla biednych i cierpiących" - napisał.

Pierwszy taki hołd od 1054 r.

W swoim oświadczeniu wyraził również "przekonanie, że nowo wybrany papież przyspieszy proces zmierzający do unifikacji dwóch Kościołów".

Przyjazd duchowego przewodnika Kościoła prawosławnego będzie pierwszym tego typu hołdem oddanym papieżowi przez najważniejszego dostojnika z Konstantynopola od czasu Wielkiej Schizmy w 1054 r. Wtedy to, w efekcie politycznej i kulturowej wojny biskupów Rzymu i Konstantynopola, rozpoczął się powolny rozłam Kościoła.


Użytkownik undertaker edytował ten post 16.03.2013 - 13:55

  • 0

#87

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki będzie Franciszek pokaże przyszłość.Wrażliwość społeczna i wstawiennictwo za biednymi może zmienić katolicyzm,dajmy mu czas,zobaczymy czy to tylko słowa czy coś więcej.Warto pamiętać,że jeśli mówi to szczerze to znajdą się siły,które za wszelką cenę będą się starały dezawuować jego osobę,prawdopodobnie już pierwszy atak nadszedł z pomówieniami o współpracę z juntą argentyńską.Należy też zwrócić uwagę,że zaakcentował sprzeciw w stosunku do związków homoseksualnych i aborcji.Nie trzeba być katolikiem aby podzielać sprzeciw dla takich związków a jeśli aborcja dotyczy ludzi,którzy bawią się swoim ciałem i nie chcą ponosić konsekwencji to w tym przypadku też jestem przeciwko.Po czynach poznamy nowego papieża i zobaczymy czy będzie reformatorem i normalizatorem czy kolejnym pięknoustym demagogiem i hipokrytą,który będzie potępiał różne rzeczy a jednocześnie jego armia pławić się będzie w pysze,rozpuście i zakłamaniu.
  • 0



#88

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inną sprawą jest że czarny papież wziął się tylko i wyłącznie z jednej interpretacji Gloria Olivae - skóra o kolorze oliwki


Od kiedy "Gloria" to "skóra"?
  • 0

#89

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gloria, to chwala - "chwala oliwki", a jak oliwki to Wlochy, a wiec nie wazne, czarny papiez czy oliwki.. zreszta sa tez i czarne oliwki, jakby nie patrzec to z kazdej strony pasuje.. mamy pozamiatane :P
  • 0

#90

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro zbieramy różne informacje na temat nowego papieża to dorzucę jeszcze jedną.
Otóż postać papieża Franciszka I pojawiła się już w 1979 roku, w powieści napisanej przez amerykańskiego politologa i pisarza Waltera Murphy'ego nosząca tytuł "The Vicar of Christ"
Czy to zbieg okoliczności czy nie tego nie wiem ale powieść opowiada o zamachu oraz w konsekwencji pogrzebie papieża Franciszka, przynajmniej tak wynika z opisu.
Ot, taka ciekawostka znaleziona w sieci.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych