Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy papież - Fałszywy Prorok (Apokalipsa św. Jana)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#16

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pragnę zauważyć, że KRK od Pisma odszedł już wiele wieków temu i to znacząco. Nie posiadam dokładnej wiedzy, ale papież nie mógłby chyba całkowicie sam takich zmian dokonać, raczej potrzebna by mu była zgoda jakiegoś soboru. Wątpliwe jest też żeby ludzie wierzący w zupełnie różne rzeczy nagle zjednoczyli się w jedną, ogólnoświatową religię. Takie zjawisko byłoby małoprawdopobne nawet w zakresie samego chrześcijaństwa. Najważniejsze jest jednak to, że na pewno nie uznanoby za katolickiego świętego człowieka, który podważyłby dogmaty.
  • 0

#17

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skłonni do wiary w proroctwa zawsze znajdą wytłumaczenie,jeśli posypie się i papieży bązie więcej to i tak okaże się,że np którys po drodze nie wypełnił jakiejś formalności i tak naprawdę papieżem nie był,dla chętnego nic trudnego.
Ludzie naginają fakty do owej wiary,to ich kręci i jakiekolwiek argumenty do nich nie przemawiają ale jak to lubią to niechaj festiwal proroków trwa.
  • 0



#18

independent.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skłonni do wiary w proroctwa zawsze znajdą wytłumaczenie (...) dla chętnego nic trudnego.
Ludzie naginają fakty do owej wiary,to ich kręci i jakiekolwiek argumenty do nich nie przemawiają ale jak to lubią to niechaj festiwal proroków trwa.

Wytłumacz mi proszę, wręcz podaj mi argumenty które do mnie przemówią... jakim cudem jest tak dobrze przestawiony Watykan w apokalipsie, skoro nie ma w nich proroctwa? Heh "skłonni do wiary w proroctwa" - a może jedynie skłonni do myślenia, hmm?

(1) Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci sąd na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami (gdzie leży Rzym? Jest otoczony wodą), (2) z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu. (3) I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów (Siedem wzgórz Rzymu http://pl.wikipedia....m_wzgĂłrz_Rzymu) i dziesięć rogów. (4) A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane imię - tajemnica: "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi". (6) I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją zdumiałem się wielce. (krucjaty wymierzone w Chrześcijan) (7) I rzekł do mnie anioł: Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A zdumieją się mieszkańcy ziemi, ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata - spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć. (9) Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta. (10) I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać. (11) A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę. (12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. (13) Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii. (14) Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni. (15) I rzecze do mnie: Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki. (można te tłumy zobaczyć na placu św. Piotra) (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, (17) bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i to jeden zamysł wykonali - i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią. (18) A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi. (Dawniej kto miał władze nad królami? Kto ich koronował? papież)


i dalej...

(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (6) Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie (kto przyrządza wino w kielichu co niedziele?) (7) Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", (8) dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan, Bóg, który ją osądził. (9) I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru. (10) Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: " Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł! " (11) A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje: (12) towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru, (13) cynamonu i wonnej maści amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej mąki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich. (heh, coś mi to mówi) (14) Dojrzały owoc, pożądanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i świetne, i już ich nie znajdą. (15) Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili się na niej, staną z daleka ze strachu przed jej katuszami, płacząc i żaląc się, w słowach: (16) " Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę, (17) bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo! " A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka (18) i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: " Jakież jest miasto podobne do stolicy? " (No, Jakie?) (19) I rzucali proch sobie na głowy (skądś ja znam ten zwyczaj posypywania sobie głowy popiołem), i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie". (20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. (22) I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. (23) I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - (24) i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi. (wszystko się zgadza)

Naturalnie mógłbym to rozszczepić na drobniejsze części i się więcej rozpisać, ale po co, jak masz internet?
Daj mi argument, który sprawi iż uwierzę (niestety tylko wiara, prawda jest inna :D), że to nie proroctwo, a zwykła fantazja wyssana z palca przez kogoś komu się nudziło na wystpie Patos. No proszę ,wyciągnij mnie z tej iluzji. :)

Wiesz lub nie wiesz, ale to tylko niewielka część ciekawostek z Biblii, ale to dziwne, że mając do dyspozycji tak przepotężne narzędzie jakim jest internet, ty piszesz takie posty. :) Normalnie niech festiwal ignorancji trwa, taniec na lodzie rulez. :) Do autora tematu: nie było nigdy żadnego "prawdziwego papieża", przykro mi, to fikcja. Wszyscy byli fałszywi.
  • 0

#19

luk1407.
  • Postów: 122
  • Tematów: 11
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

to co napisałeś powyżej można dopasować praktycznie do wszystkiego

nigdzie w Biblii nie jest napisane co oznacza Bablilon czy Wielka Nieżądnica,


Pismo Święte to nie jest zgadywanka ani rebus, niektóre wiadomości z Księgi Apokalipsy zastały zapieczentowane i zostaną ujawnione albo nabiorą znaczenia w odpowiednim czasie.

Według objawień od Jezusa Chrystusa które czytam, Babilonem jest Unia Europejska:

a tak rysuje się jej przyszłość w Apokalipsie św. Jana


Ap 18,08 dlatego w jednym dniu nadejda jej plagi: smierc i smutek, i głód; i bedzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ja osadził. Ap 18,09 I beda płakac i lamentowac nad nia królowie ziemi, którzy nierzadu z nia sie dopuscili i zyli w przepychu, kiedy zobacza dym jej pozaru. Ap 18,10 Stanawszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedza: â??Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potezna! Bo w jednej godzinie sad na ciebie przyszedł!â?? Ap 18,11 A kupcy ziemi płacza i zala sie nad nia, bo ich towaru nikt juz nie kupuje: Ap 18,12 towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kosci słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spizu, zelaza, marmuru, Ap 18,13 cynamonu i wonnej masci amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej maki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich. Ap 18,14 Dojrzały owoc, pozadanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i swietne, i juz ich nie znajda. Ap 18,15 Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili sie na niej, stana z daleka ze strachu przed jej katuszami, płaczac i zalac sie, w słowach: Ap 18,16 â??Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpure i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamien i perłe, Ap 18,17 bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!â?? A kazdy sternik i kazdy zeglarz przybrzezny, i marynarze, i wszyscy, co pracuja na morzu, staneli z daleka Ap 18,18 i patrzac na dym jej pozaru, tak wołali: â??Jakiez jest miasto podobne do stolicy?â?? Ap 18,19 I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płaczac i zalac sie w słowach: â??Biada, biada, bo wielka stolica, w której sie wzbogacili wszyscy, co maja okrety na morzu, dzieki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinieâ??. Ap 18,20 Wesel sie nad nia, niebo, i swieci, apostołowie, prorocy, bo przeciw niej Bóg rozsadził wasza spraweâ??. Ap 18,21 I potezny jeden anioł dzwignał kamien jak wielki kamien młynski, i rzucił w morze, mówiac: â??Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i juz jej nie bedzie mozna znalezc.


A kupcy ziemi płacza i zala sie nad nia, bo ich towaru nikt juz nie kupuje: Ap 18,12 towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kosci słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spizu, zelaza, marmuru, Ap 18,13 cynamonu i wonnej masci amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej maki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich. Ap 18,14 Dojrzały owoc, pozadanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i swietne, i juz ich nie znajda. Ap 18,15 Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili sie na niej, stana z daleka ze strachu przed jej katuszami, płaczac i zalac sie, w słowach: Ap 18,16 â??Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpure i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamien i perłe, Ap 18,17 bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!â?? A kazdy sternik i kazdy zeglarz przybrzezny, i marynarze, i wszyscy, co pracuja na morzu, staneli z daleka Ap 18,18 i patrzac na dym jej pozaru, tak wołali: â??Jakiez jest miasto podobne do stolicy?â?? Ap 18,19 I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płaczac i zalac sie w słowach: â??Biada, biada, bo wielka stolica, w której sie wzbogacili wszyscy, co maja okrety na morzu, dzieki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinieâ??. Ap 18,20 Wesel sie nad nia, niebo, i swieci, apostołowie, prorocy, bo przeciw niej Bóg rozsadził wasza spraweâ??

ten opis bardziej pasuje do Unii Europejskiej
  • 0

#20

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzym leży nad morzem jako jedyny?Jak rozumiesz zdanie,że mieszkańcy upili się winem nierządu?Dlaczego jest tajemnicą,że bestia czyli Rzym lub Watykan leży na pustynii?Wybacz ale porównanie pijanej Nierządnicy krwią świętych do krucjat przeciwko chrześcijanom jest dla mnie niezrozumiałe,z przyjemnością i ciekawością czekam na wyjaśnienie.Krucjaty te musiały mi umknąć,zdarzają się przypadki prześladowań chrześcijan ale krucjaty to nie to samo.
  • 0



#21

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najbardziej mnie zastanawia sprawa jak możemy dać się oszukać jak będziemy wiedzieć że nas chcą oszukać ?

Idziesz ze znajomym na spacer. W pewnym momencie słyszysz słowa – „Odwróć się! Zobacz! To ta słynna aktorka!”. Wiele razy robiono Ci podobne żarty. Masz świadomość tego, że tym razem może być podobnie. Mimo wszystko, odwracasz się – zostałeś oszukany. Wzdychasz. Dlaczego się odwróciłeś? Ludzka ciekawość, ot co. Po pierwsze, nie będziesz chciał nic zrobić, by sprawdzić czy przepowiednia okaże się prawdą. Po drugie, nie będzesz w stanie niczego dokonać.

Człowiek nie jest w stanie przewidzieć przyszłości.


na to nie kazdy sie juz nabiera.. ale szczyt ludzkiej ciekawosci, to:
idziesz droga, a obok z drzewa lamie sie galaz i leci na twoja glowe i gdy twoj kolega krzyczy "uwazaj" to ty "co" i patrzysz w gore.. zamiast sie uchylic, to ty z ciekawosci musiales zobaczyc.. ;]
  • 0

#22

luk1407.
  • Postów: 122
  • Tematów: 11
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Rzym leży nad morzem jako jedyny?Jak rozumiesz zdanie,że mieszkańcy upili się winem nierządu?Dlaczego jest tajemnicą,że bestia czyli Rzym lub Watykan leży na pustynii?Wybacz ale porównanie pijanej Nierządnicy krwią świętych do krucjat przeciwko chrześcijanom jest dla mnie niezrozumiałe,z przyjemnością i ciekawością czekam na wyjaśnienie.Krucjaty te musiały mi umknąć,zdarzają się przypadki prześladowań chrześcijan ale krucjaty to nie to samo.


widzisz to co chcesz zobaczyć, znaczenie tych słów zna tylko Bóg i ujawni to w odpowiednim czasie

Kościół Katolicki to jest prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa, to co niektóre sekty (do spółki z ateistami) głoszą pod jego adresem to nic innego jak stek kłamstw, zamiast je czytać poczytaj biografie świętych, wtedy będziesz miał prawdziwy obraz Kościoła, a nie zafałszowany, głoszony przez sekty, stworzone przez masonerie żeby zamiast czynić dobro i naśladować chrześcijan skupiały się na pluciu na Kosciół


teraz KK zostanie zaatakowany przez Antychrysta, Benedykt XVI to niestety ostatni prawdziwy papież, teraz w Watykanie zasiądzie oszust, który Kościół będzie niszczył od środka, dlatego trzeba z uwagą obserwować wszelkie zmiany

http://www.youtube.com/watch?v=eF6CpVP6ukA
  • 0

#23

bobolino.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

teraz KK zostanie zaatakowany przez Antychrysta, Benedykt XVI to niestety ostatni prawdziwy papież, teraz w Watykanie zasiądzie oszust, który Kościół będzie niszczył od środka, dlatego trzeba z uwagą obserwować wszelkie zmiany


Mocne słowa.
Ale wierzę Ci.
Zostanie wybrany oszust, największy z oszustów, jakiego świat nie widział!
Skurczybyk, skubany oszust! Kłamca!
Ja cały czas obserwuję i widzę, że to wszystko do niczego dobrego nie zmierza...

Użytkownik bobolino edytował ten post 12.03.2013 - 19:30

  • 0

#24

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powiem szczerze niech ten świat już się skończy.
  • 3

#25

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


teraz KK zostanie zaatakowany przez Antychrysta, Benedykt XVI to niestety ostatni prawdziwy papież, teraz w Watykanie zasiądzie oszust, który Kościół będzie niszczył od środka, dlatego trzeba z uwagą obserwować wszelkie zmiany


Mocne słowa.
Ale wierzę Ci.
Zostanie wybrany oszust, największy z oszustów, jakiego świat nie widział!
Skurczybyk, skubany oszust! Kłamca!
Ja cały czas obserwuję i widzę, że to wszystko do niczego dobrego nie zmierza...

I hultaj,i łotr,i kanalia
nie pij tyle kawy

Użytkownik Padael edytował ten post 12.03.2013 - 21:28

  • 2



#26

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może i się narażę. i właściwie uprzedzając reakcje typu: "po co to czytasz w takim razie?" mam nieodpartą ochotę zadać inne pytanie. Mianowicie: KOGO TO OBCHODZI?
  • 0

#27

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy zapominają o esencji nauk Jezusa. Kochajcie Boga i bliźniego swego i postępuj tak jak chcesz by z tobą postępowali. Coś może to zmienić? Tak naprawdę będąc dobrym człowiekiem...wystarczy. Jesteś dobrym, nie dajesz sobą manipulować, nie nienawidzisz. Tego nie da się przękręcić.

Użytkownik wieslawo edytował ten post 12.03.2013 - 23:01

  • 2

#28

Kinuu.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Papież ni czarnoskóry, ni z Włoch~
  • 1

#29

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Papież ni czarnoskóry, ni z Włoch~

w Argentynie jest wielu Włochów nazwisko mówi swoje,czyli ma włoskie nazwisko jakby komuś do głowy trzebz było młotkiem wbijać do minusowego umysłu

Użytkownik Padael edytował ten post 13.03.2013 - 20:49

  • -1



#30

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to przepowiednię można uznać za obaloną.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych