Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korea zaczątkiem konfliktu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#1

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
jak myślicie czy sytuacja w Koreii po kolejnym zaostrzeniu znowu uspokoi się i ucichnie czy jednak coś złego z tego może wyniknąć ?


Korea Północna, Korea Południowa oraz Stany Zjednoczone są już przygotowane na wypadek wybuchu kolejnej wojny na Półwyspie Koreańskim. Waszyngton zapowiedział już, że będzie bronił swoich azjatyckich sojuszników przy użyciu "parasola rakietowego". Eksperci ostrzegają jednocześnie, że tarcza antyrakietowa, mająca chronić USA przed atakiem nuklearnym, nie przeszła jeszcze wszystkich testów.


za każdym razem jest jakby coraz ostrzej gdy pojawia się sprawa Korei Pln.

media zachodnie straszą Iranem a naprawdę nieobliczalna może jest Korea Pln. ?

więcej

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Użytkownik piotrdln edytował ten post 09.03.2013 - 11:19

  • 0

#2

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jeśli Korea Pół, zaatakuje Południe lub zaatakuje jakieś cele militarne innych państw np. no wodach międzynarodowych, to kraje jak USA na pewno odpowiedzą atakiem. To, że Chiny wesprzą Koreę Pół w takim przypadku jest to bardzo MAŁO prawdopodobne(po prostu nie będzie im się opłacało, wdawać w konflikt zbrojny z USA, dla obrony kraju, których coraz bardziej ich irytuje i mniej słucha).

Korea Pół ma bardzo duży potencjał ludzki(1 mln żołnierzy) i zbrony(500 samolotów, 100 łodzi podwodnych, kilka tysięcy czołgów, altyleria), ale większość ich uzbrojenia pochodzi z lat 50, "najnowszy" z lat 70. Mogą zadać bardzo poważne straty Korei Płd(ostrzelać stolice z altyreli, a jak mają przenośnią bombę atomową to nawet ją w części zniszczyć), ale przy walkach trwających już kilka dni nie mają szans z potencjałem zbrojnym USA i Korei(myślę, że i inne kraje by się dołączyły do obrony Południa, w tym Japonia).

Myślę, że Korea Pół zdaje sobie sprawę, że nie ma żadnych szans w takiej walce, a po za zadaniem powaznych strat Południowi będzie musiała się liczyć z upadkiem rządów w swoim kraju. Jest to jedynie popisówa, związana z ambicjami rządzących, czy według mnie pokaz sił, aby utrzymać pozycje i władze wewnątrz kraju.

Użytkownik skar edytował ten post 09.03.2013 - 12:33

  • 12

#3

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przytaczam tutaj za zgoda autora Atraktora, post z koniecswiata.info

Presage 17, 84;

Po drugiej azjatycki Kraj Wiśni podzielony na pół,
Przed trzecią północ zagrozi Neptunowi i południowi,
Inwazji Atlantydów przeciwstawi się Czerwony Smok!
Tylko tajny układ uchroni świat przed Zupełną Zagładą!

Krajem Wiśni jest nazywana Korea tak jak Krajem schodzącego Słońca Japonia.
Z Koreą północną będzie podobnie jak z Kubą w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Wszyscy będą myśleli po stanowczym poparciu Północnej Korei, że III wojna światowa jest blisko, bardzo blisko i ZAPANUJE NA ŚWIECIE PANICZNY STRACH, jedna tak jak w przypadku konfliktu kubańskiego USA w tajnym traktacie porozumieją się z Chinami.
Kilka lat później Korea Północna zostanie przyłączona do Południowej, a w zamian Formoza (czyli Tajwan) zostanie włączona do Chin, tak jak przedtem Hongkong i Macao!
Nie ma to jak porozumienie supermocarstw.
M Nostradamus krytykował takie kupczenie losami małych państw i narodów!

Atraktor


Użytkownik Critias edytował ten post 09.03.2013 - 12:37

  • 0

#4

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten werset Nostradamusa jest prawdziwy i nieprzerobiony? do tej pory nei bralem ich na powaznie bo kilka pogmatwanych wersetow dopasujesz do wszystkiego na kilka sposobow i na rozne okazje.. ale ten jest tak dosadny ze trudno go inaczej zinterpretowac..
  • 0

#5

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobieństwo wystąpienia wojny jest bardzo, bardzo małe, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że cały czas ono wzrasta. Nie możemy wiedzieć co dzieje się obecnie w Korei Płn, nie mamy żadnych inforamcji i potwierdzeń o bombie atomowej.
Podpisanie paktów o nieagresji zwraca uwagę na ten kraj po raz kolejny. Możliwe, że chcą oni uśpić swoich przeciwników, tym, że nie chcą żadnych konfliktów zbrojnych , a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Napisałem wyżej, że nie wiemy co dzieje się w tym totalitarnym państwie.
Czas w tym przypadku jest sprzymierzeńcem Korei Płn.
Uważam, że gdyby Korea Płn podjeła się użycia bomby atomowej to w konsekwencji zostałaby usunięta z map. Niewątpliwie Amerykanie by odpowiedzieli jeszcze mocniej. Konsekwencje poniesiby wszyscy, nawet Polska, ale to już tylko moja teoria. Sadzę jednak, że nic takiego się nie wydarzy. Ja rownież bardziej obawiałbym się Iranu.
  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krajem wiśni jest nazywana Japonia a nie Korea. Komuś coś się pomieszało albo pomieszał specjalnie.
  • 0



#7

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten werset Nostradamusa jest prawdziwy i nieprzerobiony? do tej pory nei bralem ich na powaznie bo kilka pogmatwanych wersetow dopasujesz do wszystkiego na kilka sposobow i na rozne okazje.. ale ten jest tak dosadny ze trudno go inaczej zinterpretowac..


Ja tylko skopiowalem interpretacje "dzisiejszego Arteuzy" a la Atraktora, ale zauwazylem, ze Arteuza w 2009 roku napisal podobne centurie z innym oznaczeniem persage.


Napisane: 12 paź 2009, o 11:56 przez Arteuze tutaj

Persage XI 45 ,3

Na podzielonym półwyspie Azji
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem-
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje


Persage XI 45 ,8

Wielki Neptun odda Smokowi Formozę
Półwysep zostanie zjednoczony ale bez armii
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych
Póżniej oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.


Persage V 11,1

Bogate Wyspy przywrócą dawne prawo
I znowu jak kiedyś zagrożą Azji-
Ze Smokiem podpiszą tajny pakt-
Dzieląc daleką północ pomiędzy nienasyconymi.


Ja to rozumiem tak:
- Korea polnocna zagrozi USA atakiem atomowym
- Chiny i USA porozumieja sie ze soba
- Chiny podpisza tajny dokument z Koreą, ktora sie zjednoczy
- USA odda Chinom Tajwan

Wlasnie przeczytalem, ze Chiny apeluja o spokoj do Korei Polnocnej.
http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
http://tvp.info/info...lnocna/10353351

@Norbiss
Nie offtop, a temat na GP dziala.

Użytkownik Critias edytował ten post 09.03.2013 - 19:13

  • 0

#8

Norbiss.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki offtop rozumiem że Atraktor to następca Arteuzy. Wiadomo skąd się wziął, i gdzie pisze swoje interpretacje bo temat na gp mi nie działa.
  • 0

#9

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tylko skopiowalem interpretacje "dzisiejszego Arteuzy" a la Atraktora, ale zauwazylem, ze Arteuza w 2009 roku napisal podobne centurie z innym oznaczeniem persage.


wyjde na ignoranta, ale zapytam: te tutaj przytoczone persage to sa napisane przez Nostradamusa, a zinterpretowane przez Atraktor, czy to on je sam napisal??
  • 0

#10

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KRL-D nie zaatakuje, Kim po prostu sie wkurzył za sankcje i chce wywalczyć ich odwołanie poprzez straszenie, takie napinanie się aż ktoś pierwszy odpuści, bo do konfliktu nie dojdzie gdyż każdy wie jak on się skończy. Zniszczony Seul i duże straty Korei Płd oraz przegrana reżimu w KRL-D
  • 0

#11

Nacjonalista.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja może przedstawię swoją opinię.
Według mnie konflikt nie jest w interesie Korei Północnej i Oni dobrze o tym wiedzą. Jest to typowe machanie szabelką, aby zwrócić na siebie uwagę.
Kimowie zdają sobie sprawę, że i Chiny i Rosja coraz bardziej oddala się od KRLD i nie mogą już liczyć na ich wsparcie.
Jeśliby już doszło do konfliktu to raczej nie byłby globalny bo nawet przywódcy reżimów Korei i Chin mają zdrowy rozsądek i nie pójdą na pełną wymianę ognia z bronią jądrową włącznie. To też są ludzie i liczą sie z konsekwencjami.
Trzeba też wspomnieć o dość słabo wyposażonej armii z północy. W większości to sprzęt z poprzedniej epoki, a w dzisiejszej wojnie nie liczy się masa i liczebność tylko wyszkolenie, strategia i nowoczesny sprzęt.
  • 0

#12

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tylko czy właśnie Chiny czy inne mocarstwa nie będą chciały właśnie wykorzystać tej sytuacji w Koreii jako zasłony dymnej do swoich interesów i rozgrywek które taki konflikt by przykrył ?

nie zapominajmy o Tajwanie, który Chiny chetnie przejęłyby i taki konflikt nawet na niewielką skale sprzyjałby im w tym

ja doszłem do wniosku że jeśli wybuchnie tam jakiś konflikt to nie będzie to tylko decyzja korei płn. ale ona będzie jego "twarzą"

Użytkownik piotrdln edytował ten post 12.03.2013 - 18:14

  • 1

#13

slee.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie pierwszy raz kiedy Korea Płn. grozi wojną. Pokrzyczą, pogrożą, po czym dostaną nową transzę pomocy humanitarnej i znowu ucichną na kilka lat, dopóki ryż się nie skończy :) Tak było, jest i bedzie w tym kraju.
  • 0

#14

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byc moze jak wyzej, co jest pewnym schematem, ale trzeba brac pod uwage, ze korea ma nowego przywodce i nie wiadomo, czy jest on rownie konsekwentny..
  • 0

#15

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych