Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opolskie: Policjanci widzą UFO (08.01.13)


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#31

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... Obiekt byl czarny - nie metaliczny, z wieloma swiatlami od spodu ...


Z uwagi na to iż zjawiskami ogólnie mówiąc paranormalnymi (w tym UFO) interesuję się od mniej więcej 25 lat, cały ten czas gdzie i jak tylko mogłem kolekcjonowałem w głowie wszelakiej maści opowieści znajomych i ludzi których przez te lata spotykałem (żałuję tylko, że ich nie spisywałem, bo prawdopodobnie spora część poszła niestety w zapomnienie).
Twoja opowieść brzmi bardzo podobnie do opowieści kolegi, z którym swojego czasu pracowałem. Też widział ogromny obiekt ze "światełkami od spodu", który bezszelestnie nad nim przeleciał i zniknął za okolicznym wzniesieniem. Opowiadał to z wielkim przekonaniem, bardzo poważnie i pomimo, że znając go kilka lat nie miałem podstaw by mu nie wierzyć to wiecie jak to jest, przyjmuje się takie opowiadanie z dużą rezerwą.
No ale teraz czytając Twoją relację, przywołałem z pamięci tamtą historię, są one naprawdę bardzo podobne i ówczesna rezerwa drastycznie się zmniejszyła :).

Natomiast w związku z tematem, żeby nie było, że offtop :), uważam, że jak najbardziej coś jest na rzeczy, należy tylko wziąć pod uwagę fakt, że dwoje ludzi w takich okolicznościach ma tendencje do nakręcania się w wzajemnie i powiedzmy "koloryzowania" relacji z faktycznych wydarzeń.
Załączone "dowody" niestety nie są wartościowe ani niezależnie wiarygodne, zatem jeśli nie znajdą się nowe dowody albo nowi świadkowie tego zdarzenia, to najprawdopodobniej nic więcej się nie dowiemy ani tym bardziej nie przekonamy co wydarzyło się tamtej nocy.
  • 1

#32

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo policjanci zasadniczo mają dyzury i to jeszcze w nocy. Jeżeli tak rzadko mamy raporty policyjne o UFO to znaczy że znaczna część obserwacji jest poprostu fake. Inaczej policyjne, wojskowe czy po prostu filmy z kamer łapiących meteory stanowiłyby 99.5 procent zgłoszeń.



A gwiazdy niby o jakiej porze sie obserwuje? W nocy właśnie. :)


O czwartej rano to wszystcy znani mi obserwatorzy albo sa juz delikatnie żecz ujmując "nietomni" , albo już spia albo właśnie zwijają sprzęt(uwazając by czegoś nie zapomnieć). O tej godzinie pod gołym niebem poza miastem operuja głównie policjanci, kierowcy karetek i ochroniarze czy stróze nocni.Więc niewiem czemu akurat ktoś siedziwi że to policjańci sa świadkami zdarzenia




Obiekt byl czarny - nie metaliczny, z wieloma swiatlami od spodu, a gdy najpierw go spostrzeglismy z przodu lecacego w nasza strone to z daleka wygladal jak lecacy przodem samolot z wlaczonym reflektorem.. i przez pierwsze kilkanascie sekund myslalem ze "ale nisko leci samolot.." gdy juz byl na kilkanascie sekund przed nami to bylem dopiero pewien ze to nie samolot i mi szczena opadla (doslownie), brat od dobrej pol minuty juz powtarzal "K.. co to!??" wykrzykujac to z takim przerazeniem ze ja sie na glos z niego smialem, bo myslalem ze to samolot, a on sceny odwala..

Swiadkowie? na drodze miedzy polami? akurat tez wtedy za duzo aut nie jechalo gdzies tam wczesniej jakies z naprzeciwka, przed i za nami w najblizszym otoczeniu auta innego nie bylo.. moge podac dokladnie gdzie to bylo: na trasie Wroclaw-Olawa, zaraz wyjezdzajac z Groblic to spostrzeglismy, a przelatywalo nad nami na jakies ponad 500-700m przed Jankowicami..
nieskladnie ta relacja - sory, ale mialo byc zwiezle..



Manitoris ale pomyśl sam i przyznaj : w promieniu 50 km od Groblic mieszka ok milion mieszkańców(jezeli wliczymy wrocław) włacznjie ze mną. Gdyby coś oświetlone tej wielkości i na tej wysokości pojwiłaby sie pod Wrocławiem to widziąło by to tysiace osób . Poza toba nikt nie raportował tego .Byłoby doskonale widoczne dla tysięcy kierowców wracajacych do domów. Kierowcy na A4 , wyjeżdzjacy z Sudetów(a wiec wyżej położeni i z doskonałym widokiem na prawie całą Nizine Wrocławską.

Są miejsca naprawdę wyludnione - jeden domek i lasy, lasy, lasy...pola, łąki.

Tylko ze zdarzenie nie było na Syberii tylko pod Wrocławiem. Przyznaję zdarzają sie dziwne , naprawdę dziwne obserwacje na tym terenie(sam opisywałem takie zdarzena) ale fruwający obiekt wielkości szczytu Ślęzy powinien być widoczny na całym Dolny Ślasku prawie . Zwłaszcza że rzekomo schodził z większej wysokości. W momencie gdy był jeszcze duża kropą to powinna widzieć go cała Polska i pewnie z połowa Europy.
No cóz skoro Manitoris pozostaje pewny , wspominał juz kilkakrotnie(jest zdesperowany ) trzeba przyjąć że była to :

1)halucynacja dziwnego pochodzenia(czy przypadkiem w pracy nie macie kontaktu z jakimiś oparami?)
2) Fenomen nieznanego nam typu (obserwacja była mozliwa tylko zbyt na małym obszarze)Jasnowidzenie zdarzeń które były lub będą) lub "portal czasowy itp ,itd.
Co to było nie wiemy.Ufo to nie było bo nie latało w znanym nam sensie.
  • 0



#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, cenie twoje posty w innych tematach, ale tutaj na prozno tobie doszukiwac sie logiki oraz przekonywac takich jak ja, aby szukali logicznych wytlumaczen

Nikogo nie zamierzam przekonywać na siłę, ani tym bardziej nie zamierzam nikomu zabraniać wiary w to co chce. Zwracam tylko uwagę, że poszukiwanie logicznych wyjaśnień jest jedyną drogą do określenia co widzieli policjanci z opolskiego. Stwierdzenie, że było to UFO powinno być tylko początkiem, a nie wnioskiem końcowym postawionym już na samym wstępie.
  • 0



#34

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Noxili ale obiekt byl jak juz wyjasnilem wielkosci kilku samolotow, a nie szczytu Slezy.. z przyrownaniem do filmu to chodzilo mi o wyglad statku, nie wielkosc.. a z mojej relacji napewno tez wyczytales, ze mimo iz obiekt sie zblizal to ja dopiero gdy byl naprawde blisko mialem pewnosc ze to nie samolot, a z odleglosci 1 km wygladal dla mnie poprostu jak ciekawie nisko lecacy samolot..

znasz tamta droge na Olawe? to wiesz ze Groblice i Jankowice to malutkie wioski gdzie po 20-tej zywej duszy na ulicy nie ma.. a od kranca Wroclawia jest juz to ponad 14 km.. gdzie ludzie i tak we Wroclawiu nawet jakby nade mna cala gora sleza przeleciala to by tego nie widzieli (zabudowania terenu, juz nie mowiac o lunie swiatel nad miastem, co mozliwe ze nawet wzglednie nisko przelatujacy obiekt by uniewidocznilo..)

Nie dziwie sie ze mi nie wierzysz, sam bym sobie nie uwierzyl nie bedac tego swiadkiem..

Polecialo dalej prosto w strone wroclawia ale wznoszac sie przy tym tak ze nad wroclawiem to juz moglobyc na wys wielu km.. a powatarzam z odleglosci ok. 1 km to byla poprostu duza ciekawa kropka.. jakich mnostwo ludzi zignoruje biorac za samolot np.

swoja droga ty powazniej bierzesz portal czasowy niz ufo? ciekawe podejscie..
  • 0

#35

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Brawo za odwagę dla tego policjanta. Raport to raport, jak coś się wydarzyło to to trzeba opisać, o żarcie nie ma co mówić, bo zdanie fałszywego raportu, który zyskuje popularność w całej Polsce, oznacza wywalenie z pracy.
  • 0

#36

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Brawo za odwagę dla tego policjanta. Raport to raport, jak coś się wydarzyło to to trzeba opisać, o żarcie nie ma co mówić, bo zdanie fałszywego raportu, który zyskuje popularność w całej Polsce, oznacza wywalenie z pracy.


Odwaga pff jak przyjdzie co do czego na rynku w jakimś mieście tzn. "burdy" to uciekają aż piepsz rośnie jedynie mandaty wstawiają. Nikt nie może potwierdzić tej informacji że tam było UFO oprócz policjantów także nie można ich wywalić.
  • 1

#37

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..Nikt nie może potwierdzić tej informacji że tam było UFO oprócz policjantów także nie można ich wywalić.


Czyli typowa interwencja - nikt nie moze potwierdzic, ze cie napadli jak nie widzialo tego pol miasta.. wiec nastepnym razem jak zobaczycie w tv reportaz o "opieszalosci" organow scigania, to bedziecie mogli byc bardziej wyrozumiali..
  • 0

#38

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

^ Tak dziala nasz piękny kraj.
  • 0

#39

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brawo za odwagę dla tego policjanta. Raport to raport, jak coś się wydarzyło to to trzeba opisać, o żarcie nie ma co mówić, bo zdanie fałszywego raportu, który zyskuje popularność w całej Polsce, oznacza wywalenie z pracy.


Pod warunkiem, że fałszywy nie jest również policjant i że raport nie jest czyimś wymysłem.
  • 1

#40

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

swoja droga ty powazniej bierzesz portal czasowy niz ufo? ciekawe podejscie..


Poprostu zawsze mam taki rodzaj szacuneku do rzeczywistości, że zakładam że być może istnieje coś czego jeszcze nie znamy. Oczywiście zawsze prawdopodobniejsze jest najprostsze rozwiązanie.
Sposób opisania i twojego dziłania wskazuje że raczej w to zdarzenie wierzysz więc najprostsze rozwiązanie raczej jest mało prawdopodobne. Problem w tym że zdarzenie jest nieprawdopodobne.
  • 0



#41

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całe zdarzenie jest przedstawione w ten sposób, że niema żadnych szans ustalić, czy miało ono miejsce, czy nie. Wszystko jest anonimowe, włącznie z nazwami miejscowości. Mamy film z kropką i rysunek. Mamy film z wypowiedzią podobno policjanta, ze zmienionym głosem. To wszystko co mamy. A po akcji "Michy ze Zdanów" powinniśmy liczyć na nieco więcej. W tej chwili zarówno twierdzenie, że to bzdura jak i twierdzenie, że "z pewnością to był latający spodek" jest nieuprawnione. Dopóki nie pojawią się kolejne informacje, cały materiał nie przedstawia sobą żadnej wartości.
  • 1

#42

Extremis.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podjakow zabawne naprawdę to co mówisz że materiał jakim dysponujemy nie przedstawia żadnej wartości. Z takim podejściem można uznać że 100% materiałów o obecności pozaziemian na Ziemi można uznać za pozbawiony wartości włącznie z tym co POZWOLONO ostatnio ujawnić Miedwiediewowi, setką nagrań i analiz zrobionych chociażby przez takiego Sidora, badań Barskiego, usuniętych niedawno linków Youtuba z zestawieniem filmów z UFO w przestrzeni kosmicznej nie mówiąc o wywiadach Lindy Moulton Howe. Nie oszukujmy się - nigdy NIE BĘDZIEMY dysponować artefaktem który będzie mógł przekonać całą ludzkość w 100% bo choćby ujawniono oficjalnie działania Obcych na Ziemi i ci sami Obcy by to oficjalnie potwierdzili znalazłaby się grupa 20 % obywateli świata jeszcze wątpiących.

Materiał jest jaki jest. Do oryginału raportu rzeczonych policjantów bez nakazu sądu nikt się nie dokopie. Cieszmy się z tego co jest - co nie oznacza że negatywne opinie są nieważne, bo zdanie sceptyków bardzo sobie cenię. Zwłaczcza że jak narazie ten element pasuje do układanki
  • 0

#43

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podjakow zabawne naprawdę to co mówisz że materiał jakim dysponujemy nie przedstawia żadnej wartości.


Nie, to nie jest zabawne. Raczej smutne. Nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć prawdziwości owego materiału, więc pozostaje on problematyczny, a jego wartość co najmniej dyskusyjna. Pamiętajmy do czego mogą się posunąć ludzie tworzący takie materiały - Zdany powinny być przestrogą na przyszłość.


Z takim podejściem można uznać że 100% materiałów o obecności pozaziemian na Ziemi można uznać za pozbawiony wartości włącznie z tym co POZWOLONO ostatnio ujawnić Miedwiediewowi,


Przecież Miedwiediew sobie zwyczajnie zakpił z dziennikarki.

setką nagrań i analiz zrobionych chociażby przez takiego Sidora,


Tego Sidora o którym Ivellios pisze:
"Tomasz Sidor też prawdopodobnie do normalnych nie należy, co zresztą udowadnia regularnie na swoim forum ufo-relacje.pl. Podobnie jak z Mizerą, z Sidorem możesz się tylko zgodzić, bo jak nie, to natychmiast dowiadujesz się, że jesteś [cenzura] łachudrą, debilem czy jakimś innym palantem."
http://ivellios.com/...woje-dokonania/


Materiał jest jaki jest.


A jest nędzny. Nawet bardzo nędzny.

Do oryginału raportu rzeczonych policjantów bez nakazu sądu nikt się nie dokopie.


Jeśli ktoś po 4 latach w policji awansuje do stopnia starszego sierżanta, to raczej jest dobrym policjantem. Nie widzę powodu, dla którego nie miałby ujawnić choć miejscowości. Zresztą nie oszukujmy się, cała ta szopka z ukrywaniem się niema sensu - szefowie i tak będą wiedzieć o kim mowa, skoro jest raport policyjny.


Cieszmy się z tego co jest - co nie oznacza że negatywne opinie są nieważne, bo zdanie sceptyków bardzo sobie cenię. Zwłaczcza że jak narazie ten element pasuje do układanki


Mi na razie ten element pasuje co najwyżej do ufoków z aplikacji IPhone.
Dołączona grafika
  • 0

#44

Extremis.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pdjakow właśnie szanuję takich ludzi jak ty z którymi można normalnie powymieniać poglądy !!! :)

1. " Nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć prawdziwości owego materiału, więc pozostaje on problematyczny, a jego wartość co najmniej dyskusyjna "

Ale, przynajmniej moim zdaniem nie powinniśmy go odrzucać tego raportu w 100% Zwaszcza że znajdziemy w tym rapocie elementy o których zwykły kretyn - żartowniś pojęcia mieć nie może, przynajmniej bez zapoznania się z przypadkami spotkań I i II stopnia np. ogromny strach właściwie bez powodu towarzyszący policjantom podczas obserwacji. Chociaż zgodzę się jeżeli powiesz że to marny argument.

2. " Zdany powinny być przestrogą na przyszłość "

Zdany to oczywiście żenujący przypadek bezzensownego wciskania ludziom ciemnoty właściwie nie wiadomo po co i nie wiadomo dlaczego z takim uporem bo chyba już wszyscy wiedzą o " aferze miskowej ".

3. " Przecież Miedwiediew sobie zwyczajnie zakpił z dziennikarki"

No nie powiedziałbym. Rosyjscy prezydenci i premierzy bardzo poważnie traktują swoje stanowiska. Wbrew powszechnej opinii Rosjanie to bardzo poważny i honorowy naród. Poważnie wątpię czy Miedwiediew pozwoliłby sobie na tak głupi żart będąc na tak wysokim stanowisku w państwie będąc właściwie " trzecim po Bogu ". Każdy kto ma odrobinę oleju w głowie wiedziałby że uskuteczniając żart w takiej formie i na taki temat uruchomiłby automatycznie lawinę domysłów ( a po ostatniej aferze z rzekomo sfabrykowanymi zwłokami kosmity szczególnie ) " strzeliłby sobie w stopę " o ile nie byłoby to akurat w Rosji polityczne samobójstwo. Raczej to media ( mas media dla kretynów ) obróciły całą sprawę w żart. Mam pytanie : czy wiedziałeś o tym co M. powiedział za kulisami ??? :

http://kinostok.tv/v...v-o-prisheltsah



"- Mówię to pani pierwszy i ostatni raz - Prezydent Rosji, w chwili objęcia urzędu otrzymuje specjalną walizkę z kodami do uruchomienia broni jądrowej oraz specjalną teczkę opatrzoną klauzulą „Ściśle tajne”. Ta teczka w całości jest poświęcona przybyszom z obcych planet, którzy odwiedzili naszą Ziemię. Jednocześnie istnieje raport specjalnej jednostki, ściśle tajnej, która zajmuje się kontrolą przybyszy, znajdujących się na terytorium naszego kraju. Tak więc te dwie teczki są przekazywane razem z walizką z kodami. Po zakończeniu urzędowania teczki są przekazywane nowemu prezydentowi. Bardziej dokładne informacje otrzyma Pani z filmu dokumentalnego pt. „Faceci w czerni” . Więcej nie powiem, bo to może spowodować panikę."



4. SIDOR

Sidor, ach Sidor...
Prawdopodobnie wszystko to co ktokolwiek i kiedykolwiek napisał o Sidorze jest prawdą jak i to że facet to pierd...ony geniusz. Podziwiam gościa i szanuję za to że sam przeprowadza analizy materiałów które otrzymuje, byle fake pic na wodę fotomontarz u niego nie przejdzie i za to że sam zbiera bardzo wartościowy materiał i poświęca na to naprawdę masę czasu - komu jak komu ale Sidorowi można wierzyć. Patrz jak przejechał się właśnie po Zdanach i Fundacji Naitilus. Osobiście uważam że jego zasługi dla sprawy przewyższają jego OCZYWISTE minusy. Bardzo nie podoba mi się natomiast jego AŻ TAK agresywny stosunek do środowiska ( chociaż czasami myślę że facet ma sporo racji), oraz to że mentalnie przygotował się już na wojenkę z Obcymi ( Obcy to zło zuo zło zuo zuo!!!! )

5. " Zresztą nie oszukujmy się, cała ta szopka z ukrywaniem się niema sensu - szefowie i tak będą wiedzieć o kim mowa, skoro jest raport policyjny "

Uwierz mi ukrywanie się z takimi przeżyciami jest uzasadnone a już szczególnie w tak zaściankowym środowisku jak Polska. Już nawet z własną rodziną nie mogę o tym podyskutować bo się ordynarnie pukają w czoło, a co zrobiłby policjant nawet na stanowisku Generała gdyby zaczął opowiadać że był ścigany przez 45 minut przez UFO.

Użytkownik Extremis edytował ten post 07.03.2013 - 15:04

  • 0

#45

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

4. SIDOR
Sidor, ach Sidor...
Prawdopodobnie wszystko to co ktokolwiek i kiedykolwiek napisał o Sidorze jest prawdą jak i to że facet to pierd...ony geniusz. Podziwiam gościa i szanuję za to że sam przeprowadza analizy materiałów które otrzymuje, byle fake pic na wodę fotomontarz u niego nie przejdzie i za to że sam zbiera bardzo wartościowy materiał i poświęca na to naprawdę masę czasu - komu jak komu ale Sidorowi można wierzyć.


Rzecz jasna mowa o "prestissimo" (Tomasz Sidor). Jego "analizy" foto i video w temacie Księżyca to zwykła żenada. Nie jest świadomy własnej ignorancji.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych