Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opolskie: Policjanci widzą UFO (08.01.13)


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#16

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie trafione na 100% bo kilkukrotnie widzialem nie bedac tez wtedy sam rzeczy jak z filmu sci-fiction.. ludzi ktorzy opisuje podobne relacje jest naprawde bardzo wielu, tylko ze nikomu sie nie wierzy, tak jak i mi nikt nie wierzyl, a ja jestem pewien tego co widzialem i tak - nie mialem wtedy aparatu - zreszta nawet jakbym mial to w tym momencie nie myslalem ze bede potrzebowal na to dowodow co widze, tylko sam patrzylem z niedowierzaniem.. slepo we wszytkie relacje nie wierze, tylko przyrownuje je do moich i takie uwarzam za mozliwe.. jesli niema na to twardych dowodow to jest to jedyne kryterium jakim moge sie kierowac.. ewentualnie moge na wszytko mowic ze nieprawda jest, bo nie :roll:
  • 1

#17

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie trafione na 100% bo kilkukrotnie widzialem nie bedac tez wtedy sam rzeczy jak z filmu sci-fiction.. ludzi ktorzy opisuje podobne relacje jest naprawde bardzo wielu, tylko ze nikomu sie nie wierzy, tak jak i mi nikt nie wierzyl, a ja jestem pewien tego co widzialem i tak - nie mialem wtedy aparatu - zreszta nawet jakbym mial to w tym momencie nie myslalem ze bede potrzebowal na to dowodow co widze, tylko sam patrzylem z niedowierzaniem.. slepo we wszystkie relacje nie wierze, tylko przyrownuje je do moich i takie uwarzam za mozliwe.. jesli niema na to twardych dowodow to jest to jedyne kryterium jakim moge sie kierowac.. ewentualnie moge na wszytko mowic ze nieprawda jest, bo nie :roll:

Nie mówię,że ci nie wierzę ale osobiście gdy widziałem coś niezwykłego starałem sobie w racjonalny sposób to wyjaśnić i poszukiwałem różnych bardziej przyziemnych możliwości.Myślę,że podstawową rzeczą jest by nie zamykać się w skorupie sceptyka lub wierzącego ślepo.Samemu zdarzyło mi się kilka niewyjaśnionych rzeczy ale nie potrafię do dziś ich zdefiniować ,nazwać jednoznacznie,jestem w stanie je opisać ale nie włożyć w szablon.Mimo,że bardzo często zerkam w niebo,interesuje się astronomią i robię to od wielu lat muszę przyznać,że nigdy nie widziałem nic czego bym nie potrafił wytłumaczyć,dlatego porsche jest dla mnie pospolitszy niż ufo.Jak czytam niektórych,że widzieli ufo wielokrotnie to zastanawiam się dlaczego nie miałem takiej okazji,powtarzam,nie mam wątpliwości co do życia pozaziemskiego.Również gdy czytam,że ktoś w swoim 16 czy 17 letnim życiu widział wiele razy duchy każe mi to się zastanowić.Oczywiście wiek nie ma tu znaczenia ale dłuższe życie teoretycznie daje większe możliwości czasowe chociażby.Jeśli ktoś ma wątpliwości i się nimi dzieli to nie trzeba przypinać łatek sceptyka co to w nic nie wierzy.Należy zgadzać się lub nie z argumentami,nie z człowiekiem.

Użytkownik Padael edytował ten post 03.03.2013 - 13:01

  • 0



#18

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mieszkam w województwie opolskim i nie zaobserwowałem tu nic dziwnego, jeszcze ;)
Różnie to bywa z "widziadłami" na tle nocnego nieba. Nad lasem widać dziwnie poruszający się obiekt, a w rzeczywistości jest to po prostu jakiś promień światła czy coś podobnego.
Nie mam pojęcia jak podejść do ilości informacji (czy świadczą o prawdziwości, czy nieźle opracowanej historyjce). Bardziej zająłbym się szukaniem racjonalnych wytłumaczeń niż doszukiwał się w tym dziwnych manifestacji statków kosmicznych... Prowadząc takie badania należałoby najpierw sprawdzić, czy w miejscu pojawienia się obiektu nie było żadnych, nazwę to, możliwości wykreowania niezidentyfikowanego obiektu.
  • 0



#19

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o moje zdanie w tej kwestii, to mamy do czynienia z „fejkiem”.

Ja w tego typu relacje wierze

I obaj macie prawo wierzyć, jeden w fejka, a drugi w prawdziwość relacji. Tylko że w takim podejściu nie będziecie mieli możliwości dialogu, ani tym bardziej wspólnej oceny zjawiska.

Na podstawie tego artykułu nie można stwierdzić, czy opisane zajście miało miejsce faktycznie, czy nie. Zadbali o to autorzy z Infry, pozbawiając tekst wszelkich weryfikowalnych przesłanek. Oczywiście nie można mieć do nich o to pretensji, bo akurat im najbardziej zależy na tym, żeby opowieść na zawsze pozostała niewyjaśniona. Ale żal jest. Bo przecież gdyby wypytali policjanta o pogodę w momencie obserwacji i porównali odpowiedź z danymi z najbliższej stacji meteo, i gdyby zrobili porządny szkic topograficzny trasy obserwacji, który mogli by porównać z mapą nieba i sprawdzić położenie jasnych ciał niebieskich - wtedy mogło by się okazać, że nie była to żadna planeta ani Księżyc. Albo przeciwnie.
  • 0



#20

HologramBis.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

ciekawa manifestacja, dzis pobserwuje niebo zeby dostrzec ufo
  • 0

#21

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy, że UFO czyli NOL to nie statek obcych tylko Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Patrząc na to zdarzenie w ten sposób z całkowitą pewnością można stwierdzić, że policjanci wiedzieli UFO. Obiekt latał i nie można go było zidentyfikować.

Większość osób jednak powie: "widział UFO czyli zielone ludziki - wariat".
  • 2



#22

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy, że UFO czyli NOL to nie statek obcych tylko Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Patrząc na to zdarzenie w ten sposób z całkowitą pewnością można stwierdzić, że policjanci wiedzieli UFO. Obiekt latał i nie można go było zidentyfikować.

Większość osób jednak powie: "widział UFO czyli zielone ludziki - wariat".

Ta nie trzeba odrazu przywiązywać do tego ufoludki :D Mogli widzieć poprostu coś innego a odrazu przypisali temu barwy i kolory bo naogladali sie obcy vs predator czy innych.
  • 0

#23

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

widze, że niektórzy zachowują się jak grammar nazi i za każdym razem jak widzą te 3 literki "ufo" muszą napisać rozprawkę na temat "ufo i znaczenie tego słowa"... Strasznie mnie to irytuje, używamy potocznego znaczenia tego słowa i każdy wie o co chodzi.
Lynx, powiedz skąd wziął się dokładny opis i rysunki tego co widzieli ? Raczej trudno pomylić kropkę światła od dokładnego zarysu obiektu
  • 1



#24

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również jestem z opolszczyzny i bardzo chciałabym, żeby to co widzieli policjanci było prawdą. U mnie niestety nic się nie dzieje, a mieszkkam na totalnym odludziu - las, pola, łąki... Często wychodzę na dwór poobserwować gwiazdy, ale jakoś nigdy UFO nie widziałam...a takim policjantom się udało. Jak to jest? Wychodzisz, obserwujesz, wypatrujesz i nic. A ktoś przypadkowy cos zaobserwuje. No, może raz coś widziałam, ale nie wiem co to, bo było w jednym miejscu, tylko zmniejszało się i powiększało, znów zmniejszało, aż w końcu zniknęło. Wzięłam to za wyjątkowo dużą gwiazdę (która o tej porze wieczoru mi nie pasowała w tym miejscu).
  • -1

#25

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, powiedz skąd wziął się dokładny opis i rysunki tego co widzieli ?

Nie wiem. Mogę tylko przypuszczać, że w jakimś stopniu jest on pokłosiem współczesnej popkultury, w której akronim UFO automatycznie przywołuje na myśl latający spodek z kopułką na szczycie i światełkami od spodu.
  • 0



#26

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lynx, cenie twoje posty w innych tematach, ale tutaj na prozno tobie doszukiwac sie logiki oraz przekonywac takich jak ja, aby szukali logicznych wytlumaczen, bo jak mam logicznie wytlumaczyc ze widzialem wracajac z pracy obiekt ktory nie dosc ze byl spodkiem, to byl przeogromny i od spodu mial wiele swiatel (przyrownujac do czegos co kazdy znas moglby sobie wyobrazic, to statek z poczatku filmu dzien niepodleglosci.. nie do konca ale tak mozecie to sobie wyobrazic) ktory bezposrednio nade mna wolno przelecial na wys. 100-300 m.
Widzialem to z bratem, nie bylem pod wplywem czegokolwiek i mnie zamurowalo tak ze za nic tego nie umiem wytlumaczyc inaczej jak UFO..
  • 0

#27

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tym może coś być.
Piloci wojskowi też wielokrotnie widywali NOLe podczas rutynowych lotów nad lotniskiem, ale rzadko się chwalili w gronie innych, żeby nie być narażonym właśnie na pośmiewisko. Jeśli latali parami lub trójkami, zachowywali to dla siebie.
  • 0

#28

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx, cenie twoje posty w innych tematach, ale tutaj na prozno tobie doszukiwac sie logiki oraz przekonywac takich jak ja, aby szukali logicznych wytlumaczen, bo jak mam logicznie wytlumaczyc ze widzialem wracajac z pracy obiekt ktory nie dosc ze byl spodkiem, to byl przeogromny i od spodu mial wiele swiatel (przyrownujac do czegos co kazdy znas moglby sobie wyobrazic, to statek z poczatku filmu dzien niepodleglosci.. nie do konca ale tak mozecie to sobie wyobrazic) ktory bezposrednio nade mna wolno przelecial na wys. 100-300 m.
Widzialem to z bratem, nie bylem pod wplywem czegokolwiek i mnie zamurowalo tak ze za nic tego nie umiem wytlumaczyc inaczej jak UFO..

Obiekt o rozmiarach 300- 500 metrów średnicy i na wysokości 100 -300 metrów widział by kazdy w promieniu 40-50 km .Wiec albo masz setki świadków którzy widzeli to samo co ty(moze nawet setki tysięcy ) albo tylko ty to widziłąeś bo ci sie to przyśniło .Albo kłamiesz.

Również jestem z opolszczyzny i bardzo chciałabym, żeby to co widzieli policjanci było prawdą. U mnie niestety nic się nie dzieje, a mieszkkam na totalnym odludziu - las, pola, łąki... Często wychodzę na dwór poobserwować gwiazdy, ale jakoś nigdy UFO nie widziałam...a takim policjantom się udało. Jak to jest? Wychodzisz, obserwujesz, wypatrujesz i nic. A ktoś przypadkowy cos zaobserwuje. No, może raz coś widziałam, ale nie wiem co to, bo było w jednym miejscu, tylko zmniejszało się i powiększało, znów zmniejszało, aż w końcu zniknęło. Wzięłam to za wyjątkowo dużą gwiazdę (która o tej porze wieczoru mi nie pasowała w tym miejscu).


Bo policjanci zasadniczo mają dyzury i to jeszcze w nocy. Jeżeli tak rzadko mamy raporty policyjne o UFO to znaczy że znaczna część obserwacji jest poprostu fake. Inaczej policyjne, wojskowe czy po prostu filmy z kamer łapiących meteory stanowiłyby 99.5 procent zgłoszeń.
  • 0



#29

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obiekt o rozmiarach 300- 500 metrów średnicy i na wysokości 100 -300 metrów widział by kazdy w promieniu 40-50 km .Wiec albo masz setki świadków którzy widzeli to samo co ty(moze nawet setki tysięcy ) albo tylko ty to widziłąeś bo ci sie to przyśniło .Albo kłamiesz.


Nie klamie i mi sie nie przysnilo, o 300-500 m srednicy tez nie pisalem (a ze nawiazalem do filmu.. chodzilo mi o wyglad obiektu, nie wielkosc), jak przelatywal nade mna to dla mnie byl ogromny, ale nie wiem jak bardzo napewno nie 300m.. porownujac do samolotow pasazerskich, widzianych z podobnej odleglosci (inny kat, bo na lotnisku na pasie stac nie przystoi ;] ) to moze ze 4-5 krotnosc samolotu pasazerskiego..

Obiekt byl czarny - nie metaliczny, z wieloma swiatlami od spodu, a gdy najpierw go spostrzeglismy z przodu lecacego w nasza strone to z daleka wygladal jak lecacy przodem samolot z wlaczonym reflektorem.. i przez pierwsze kilkanascie sekund myslalem ze "ale nisko leci samolot.." gdy juz byl na kilkanascie sekund przed nami to bylem dopiero pewien ze to nie samolot i mi szczena opadla (doslownie), brat od dobrej pol minuty juz powtarzal "K.. co to!??" wykrzykujac to z takim przerazeniem ze ja sie na glos z niego smialem, bo myslalem ze to samolot, a on sceny odwala..

Swiadkowie? na drodze miedzy polami? akurat tez wtedy za duzo aut nie jechalo gdzies tam wczesniej jakies z naprzeciwka, przed i za nami w najblizszym otoczeniu auta innego nie bylo.. moge podac dokladnie gdzie to bylo: na trasie Wroclaw-Olawa, zaraz wyjezdzajac z Groblic to spostrzeglismy, a przelatywalo nad nami na jakies ponad 500-700m przed Jankowicami..

Dokladnie to bylo tak:
wracalismy razem z pracy (w jednej firmie robilismy) okolo godz. 21, we wskazanym wyzej miejscu zobaczylismy po prostej przed nami bialo-zolte swiatlo na wysokosci jak normalnie spostrzegloby sie samolot jakies 60-70 stopni nad horyzontem (chyba dobrze to okreslam :/ ), w dosyc sporej odleglosci, bylo w tym momencie zwyklym punktem na niebie o wielkosci 2 jowiszy i lecialo w naszym kierunku (zwiekszalo sie), przy tym wyraznie obnizajac lot, przez pierwsze sekundy oboje na to nie zwrocilismy szczegolnej uwagi, ale po kilkunastu sekundach brat zaczal powtarzac pytanie co to jest, ja na to ze to samolot - przeciez we wroclawiu jest lotnisko (co prawda z drugiej strony ale skads musza dolatywac), a on ze samolot? tak nisko? potem ze to za wolno leci samolot by spadl (jego slowa), ja ze to wojskowy tranporter moze.. a to ciagle lecialo na wprost nas znizajac lot. Po okolo 1,5-2 minut bylo to juz blisko nad nami i musialo zwolnic, bo dosc szybko od 2xjowiszy do teraz sie zwiekszylo, brat juz dobre kilkanascie sekund klnal pytajaco co to jest ja z poszatku sie jeszcze z niego smialem, caly czas myslac ze to moze ten wojskowy transporter.. jak zobaczylem juz ze to zniza sie naprawde nisko to sie sam przerazilem i zaczalem do brata krzyczec zeby sie zatrzymal, on ze mnie chyba "pomerdalo", ze tu w polu i ze nic nie jedzie innego.. widzialem dokladnie jak przelatuje nad nami, bardzo pomalu - mysmy przeciez jechali z 90 km/h napewno (miedzy wioskami) a to idealnie nad nami po prostej lecac z na przeciwka, moglem widziec przyklejony do przedniej szyby jak sie to przesuwa nad nami przez ponad 5 sekund od momentu "wejscia krawedzia" nad nas.. mogl brat wczsniej puscic noge z gazu, bo tez wpatrywal sie w to wiec predkosc mogla sie zmniejszyc do 70? ale to i tak dlugo nad nami przelatywalo (wiec to moze troche posluzyc za ocene wielkosci tego obiektu), jakbym umial dokladnie ocenic wysokosc to by mozna bylo to calkiem dokladnie nawet policzyc, ale dokladniej jak na 100-300m (wysokosci) tego nie zdolam ocenic..
jak to wygladalo? naprawde samemu sie temu dziwie, ze byl to nie bylszczacy spodek krecacy sie dokola czy cos, tylko poprostu na maksa chamsko hollywoodzki statek matka, bardzo ale to bardzo podobny do tych z dnia niepodleglosci tylko nie tej wielkosci no i z duza iloscia swiatelek rownomiernie rozmieszczonych od spodu..

jak to przelecialo i widzialem to juz w tylnej szybie, to kawalek jeszcze pojechalismy do miejscowosci gdzie przy pierwszej latarni sie zatrzymalismy i wysiedlismy widzac jak obiekt lecial dalej prosto ale juz sie wznoszac i po chwili stania tam widzielismy juz tylko kropke wielkosci 3 jowiszy nadal sie oddalajaca, brat caly czas nalegal aby juz odjezdzac wiec wkoncu wsiadlem.. gdy sie zatrzymalismy spojrzalem tez najpierw czy nikogo tam nie ma przy drodze i czy tez to widzial, ale nikogo tam nie widzialem, a jedynie akurat jechalo z naprzeciwka auto (nie wiem czy cos widzieli)

nic nie poradze ze to niewiarygodne i ze nie ma innych swiadkow poza mna i bratem, ale mysmy to widzieli i za nic nie moglismy tego pomylic z samolotem, satelita, ksiezycem czy piorunem kulistym.. jestem tez zdrowy na umysle (chyba :P ) nie cpalem i nie pilem wtedy, nie bylem tez przemeczony.. wiec albo bylo to na bezczelnego prawdziwe UFO, albo mielismy halucynacje zbiorowa, co byloby rownie paranormalne.. innych opcji poprostu nie ma, wiec przykro mi ze ciezko wam sie z tym pogodzic i pewnie latwiej bedzie wam nazwac mnie klamca, ale ja nie klamie co widzialem i stad moje latwowierne podejscie do podobnych tematow, poprostu po moim doswiadczeniu nic mnie nie dziwi, chyba ze cos jest ewidetnie glupia relacja, albo prowokacja..

EDIT: czytam to jescze raz i troche nieskladnie ta relacja - sory, ale mialo byc zwiezle..

Użytkownik manitoris edytował ten post 04.03.2013 - 13:11

  • 1

#30

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo policjanci zasadniczo mają dyzury i to jeszcze w nocy. Jeżeli tak rzadko mamy raporty policyjne o UFO to znaczy że znaczna część obserwacji jest poprostu fake. Inaczej policyjne, wojskowe czy po prostu filmy z kamer łapiących meteory stanowiłyby 99.5 procent zgłoszeń.



A gwiazdy niby o jakiej porze sie obserwuje? W nocy właśnie. :)



To, że obiekt jest duży, to nie znaczy, że musi go widzieć wiele osób. Gdyby u mnie się taki pojawił, to nikt nie wiedziałby o tym. Nie wszystkie manifestacje mają miejsce w miastach (nie wiem, może się niektórym wydaje, że wszędzie jest masa potencjalnych świadków). Są miejsca na prawdę wyludnione - jeden domek i lasy, lasy, lasy...pola, łąki.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych