Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głosy z głośników od komputera stacjonarnego. Proszę o pomoc!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kolekcjoner.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym opisać tutaj swoją PRAWDZIWĄ historie.
Otóż ok. 8 miesięcy temu zakupiłem nowe głośniki do komputera z firmy Art i wtedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy... tj. przy włączaniu komputera, przy użytkowaniu go, nawet gdy komputer był wyłączony ale listwa była podłączona do prądu z głośników nieregularnie można było słyszeć ludzki głos. Trwa to ok. 4-5 sek. i brzmi tak jakby ktoś mówił przez mikrofon lub przez CB radio. jest to dość upierdliwe zjawisko a w początkowych sytuacjach wręcz przerażające gdyż nawet w nocy gdy potrzebowałem wifi bo siedziałem na telefonie na Fejsie to nieraz było słychać czyjś głos /rozmowe jednej osoby pojedyńcze słowa.
Proszę o identyfikacje tego zjawiska.
(zjawisko nadal występuje nieregularnie ale nadal.)


Bardzo przepraszam za błędy ortograficzne lecz sa one spowodowanę tym że posiadam orzeczenie o Dysortografii.

  • 0

#2

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Sam sobie odpowiedziałeś - to właśnie CB radio kogoś z okolicy. Głośniki mają to do siebie że potrafią łapać takie fale.
  • 5



#3

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witaj. Nagraj to jak mozesz. Może to jakies sprzezenie ze stacji krótkofalarskiej, tel. komórkowego itp. W cewkach od głosników mogą indukowac sie jakieś fale.

@kamilus - ubiegłeś mnie ;)

Użytkownik Sala Samobójców edytował ten post 23.02.2013 - 17:58

  • 0



#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wymień kable na lepiej ekranowane i efekt zniknie. Ewentualnie zaekranuj blaszką czy folia aluminiowa.Jak robiłem swój pierwszy wzmacniacz to złośliwie i upierdliwie odtwarzał jakąś czeska radiostację(mieszkałem przy granicy). :mrgreen: .
Komórka odpada bo jest szyfrowana. Za to słuchawki bezprzewodowe do stacjonarnej jak najbardziej.
  • 0



#5

Kolekcjoner.
  • Postów: 10
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba zainwestuje w leprze głośniki :D

Witaj. Nagraj to jak mozesz. Może to jakies sprzezenie ze stacji krótkofalarskiej, tel. komórkowego itp. W cewkach od głosników mogą indukowac sie jakieś fale.

@kamilus - ubiegłeś mnie ;)


Nagrać tego zabardzo nie da rady bo to jest takie baaardzo mało zrozumiałe aczkolwiek da się troszkę zrozumieć
  • 0

#6

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakis czas temu u mojego brata w glosnikach bylo slychac radio ruskie, ale to raczej na wskutek propagacji, jak slyszysz cb to byc moze ktorys z sasiadow ma zle wystrojona antene lub np gada z uzyciem wzmacniacza mocy., poszikaj w sklepach ze sprzetem radiowym dlawikow , ewntulanie kup jakies lepsze markowe glosniki .
  • 0

#7

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miałem kiedys tak samo z glosnikami Creative'a.
  • 0

#8

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.paranorma...__1#entry362393

Na moich x-530 też odbieram różne radia :)
  • 0

#9

eerie.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałam tak samo, ale tylko przez 1 dzień. Słychac było język rosyjski, albo tak mi się wydawało. Skoro to trwało tylko 1 dzień, to pewnie któryś z sąsiadów bawił się radiem. Niemniej jednak zaskakujące doświadczenie :)
  • 0

#10

Ganjah.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem to samo u siebie.Zauważ że radio słychać tylko wtedy gdy poziom głośności (głośniki) jest ustawiony blisko zera.Często siedze w nocy przy kompie co wymusza takie ustawienie.Poradzilem sobie z tym problemem zmniejszając poziom głośności w windowsie,jednocześnie zwiększając ten poziom na głośnikach.Efekt-brak ruskiego radia które doprowadzało mnie do szału :) Mam nadzieje że w miare czytelnie opisałem co i jak.

Użytkownik Ganjah edytował ten post 17.03.2013 - 06:02

  • 0

#11

adrenalinaprank.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzę że akcja z ruskim radiem bardzo popularna :D
  • 0

#12

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając temat, to też sobie przypomniałem jak w roku 2001 miałem 2 głosniki firmy Art o ile sie nie myle, i była ta sama sytuacja :D Mimo wyłączonego komputera, z głosników dochodzily odgłosy jakby własnie ktos po rosyjsku rozmawiał, ale jakis czas pozniej problem znikł.

Użytkownik palladino19 edytował ten post 18.03.2013 - 12:57

  • 0

#13

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Skoro odbierasz radio na głośnikach komputeowych, świadczy to o tandetnym wykonaniu głośników. Brak badań kompatybilności EMC, zapewne równiez brak dopuszczenia do użytkowania w kraju.
Druga sprawą jest źródło zakłóceń, być może ktoś nadaje z niekoncesjonowana mocą.

noxili, komórkowe telefony nie są szyfrowane, a posiadają transmosję cyfrową, słychac by było rup trzaski itp szumy.

hubiii p, strojenie anteny CB nie ma nic do zakłóceń.

Pan Jacek, bzdura, nic w cewkach głośników sie nie indukuje, a już na pewno nie słychac tego w głośnikach, mała impedancja wyjsciowa wzmacniacza, skutecznie to zwiera.

Zakłocenia te to prąd indukowany w kablu sygnałowym, lub w samym układzie przedwzmacniacza wejściowego. Sygnał AM, jest demodulowany przez któryś półprzewodnik w układzie wejsciowym i wzmacniany przez końcówke mocy.
  • 0

#14

Arden.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj i umnie wydarzyło (Dla osób mieszkających w Polsce to wczoraj bo w Polsce jest już po 24:00 a ja mieszkam w Irlandii i u mnie jest po 23:00) coś dziwnego.Moji rodzice słuchali na laptopie powtórke z skoków narciarskich. Do Laptopa Mojej Mamy jest podłączony głośnik beprzewodowy. W pewnym momencie z głośnika wydobył się kobiecy krzyk.Krzykneła(Ta kobieta z głośnika) :,,Szybciej!" Po jakiś 10 minutach znowu ten sam krzyk. Ten sam głos. Te same słowo.Z tego samego głośnika. Zastanawiające jest to że mieszkamy w Irlandii a z naszych sąsiadów nikt nie jest Polakiem a krzyk był po Polsku więc to nie mogło wyłapać żadnego radia. Nie wiem co o tym myśleć...


Użytkownik Arden edytował ten post 16.02.2019 - 00:07

  • 0

#15

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może to nie kwestia głośnika, a samych skoków? Może gdzieś tam przy nadawaniu programu wystąpił jakiś błąd i było słychać kogoś ze studio, z publicznosci ogolnie zgromadonej?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych