Skocz do zawartości


Zdjęcie

PlayStation 4 już oficjalnie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A no i więc właśnie nowe dziecko Sony ma kosztować powiedzmy te 1500zł w sumie wątpie i wydaje mi się ,że około dwuch tysi będzie trzeba dać w dzień premiery. Jeżeli by zrobić porównanie do kompa za 2000zł to nie ma o czym mówić. Piszecie, że konsole nigdy nie dogonią pecetów bo można ciągle do nich dokładać, no i właśnie o to chodzi by kupić sprzęt i użytkować go do końca jego generacji bez wkładu i cieszyć się dobrymi osiągami. PS3 wyszło w 2006roku i jeszcze sporo pożyje, a komputer z 2006r to na dzisiejsze tytuły śmieć. Ja wiem, że do kompa można co roku dokładać podmieniając mu bebehy i się szczycić po pięciu przykładowych latach panowania jakiejś tam konsoli ,że już jest ograniczona i wstrzymuje rozwój. Gry konsolowe są casualowe? Jakbyś się przesiadł z klawiarury na jakąś strzelankę na najwyższym poziomie trudności powiedzmy głupi Killzone 2 to po 5 sekundach byłbyś trupem, to samo tyczy się innych gier na wysokich poziomach trudności. Konsole są stworzone by postacią/ autem/ czymkolwiek sterować łatwo i przyjemnie. Od tego są pady ale to nie znaczy, że zaraz jest super łatwo i tapowaniem na pałę guzików grę się przejdzie. W online można by pomysleć też, że piecyk jest lepszy ale konsole depczą im po piętach , PS Store które jest darmowe oferuje naprawdę wielkie możliwości, może nie takie jak w Xbox Live ale za tamto trzeba M$ wrzucić co rok trochę kaski. Piszecie też ,że ,,wnętrzności,, PS4 to nic wielkiego, może i tak ale ile trzeba dać za konsole z takimi podzespołami a ile za Komputer. Wydaje mi się ,że wiekszość to fanboje Pctów tutaj na forum, bez hejtingu panowie:) Ja tam jestem ciekaw takiego Crysis 4 na PS4:)

#32

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Adam jak już napisałem wyżej mam swój komputer od 6 lat i nic w nim nie wymienialem a gram we wszystko poza tym nieszczesnym crisisem który wymaga dx11 ;p mój pc daje rade tak jak ps3 i spokojnie da rade dłużej więc to nie do końca tak że trzeba w pc ładować niewiadomo ile kasy..a co do 2000 za pc to spokojnie można złożyć dobry piecyk. Prawda wole pc od konsol ale posiadam i xklocka i psp przyjemnie się gra ale nie w fpsy ^^ Bardziej jestem ciekaw crysisa 4 na pc i na nowych układach graficznych które wtedy wyjdą.

Użytkownik Legion a.k.a. Lidi edytował ten post 22.02.2013 - 16:23


#33

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem PC to trudno będzie go przekonać do konsoli. Bo przyjemność w PC polega na ciągłym gonieniu króliczka. To jest FUN dołożyć ram, kupić grafikę, nowy dysk. To nic, że to kosztuje więcej niż konsola, przede wszystkim CZASU. Czas jest cenny...chociaż nie w przypadku hobby. PC to hobby, które jednocześnie jest rozrywką. Konsola to 100% rozrywki. Wkładasz płytę i masz głęboko w nosie system, ustawienia, karty graficzne, ilość ramu na pokładzie, chłodzenie i zasilacze. To gra jest rozrywką i tylko to się liczy. Reszta jest zbędnym marnowaniem czasu, który nim nie jest mając hobby zwane PC.

Poza tym jest spora grupa, która używa ultrabooków czy notebooków do pracy, które nie pociągną gier, bo też nie do gier powstały. Dla nich sens kupna PC, wielkiego pudła, które nie ma jak wcisnąć pod TV (bo monitor to kolejny koszt, który lepiej dołożyć do jeszcze fajniejszego TV) jest absurdem. Dobra mała estetyczna obudowa ze świetnym chłodzeniem w dodatku cicha to nie wydatek 200 złotych. Suma sumarum 2000 zł za gotowca służącego latami vs? No właśnie co? Bo nie da się złożyć równie małego, estetycznego i kompletnie nieabsorbującego czasu PC pod TV za tyle samo.

Nie dla wszystkich konsola nie dla wszystkich PC. Ale konsola to świetne urządzenie i nie wiem po co i w jakim celu ma być prezentowana wyższość PC nad nią. Nie ma wyższości jednej nad drugim.

#34

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście podchodzę do PC w inny sposób. Ja na nim pracuje, więc dla mnie gry na PC to możliwość szybkiego przełączenia w wolnej chwili alt-tab na gierkę. Często mam jakąś w pasku, bo ramu mam tyle że mi to nie przeszkadza. Po co mi kolejny sprzęt.



#35

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Owszem jak masz PC, który pozwala na gry to jasne. Ale jak nie masz? Ja mam komputer do pracy i nie mam sprzętu do gier. Nie pracuję na PC, więc dla mnie PC to zbędny wydatek, hardware, który ma tylko posłużyć do gier w dodatku martwienie się o to jaka płyta/procesor/dysk/ram + wydatek na kolejny system, którego nie używałbym do niczego innego niż gry. Absolutnie zbędny wydatek, który przewyższy cenę konsoli, w dodatku jeszcze zajmie masę miejsca (zakładam peryferia via BT). Nie wyobrażam sobie pudła pod TV, ani składania tego (kupno firmowego jest już absolutnie nieopłacalna)(, gdzie konsola jakoś się odnajdzie pośród całego sprzętu audio-video. Dla mnie składnie PC pod gry to pomysł z krainy niedorzeczności a przewagi PC na konsolą nie zauważam, wręcz przeciwnie. Więcej wad niż zalet. A nie jestem onanistą pikselowo-klatkowym, nie zauważam różnicy w antyaliasingu x2 i x4 ani w 60fps vs 65fps.

#36

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ostatnio gram w Silent Hill 2 na Playstation 2. Wiem że jestem trochę do tyłu ale PS2 jest fajna. Mam dopiero 18 gier. Dużo jeszcze przedemną. Playstation 3 jest droga i gry tez są drogie. Jeżeli kiedyś PS2 mi się znudzi to kupię PS3.
P.S. Komputer nie jest do gier, nie. Komputery sa do internetu i do pracy.

#37

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

P.S. Komputer nie jest do gier, nie. Komputery sa do internetu i do pracy.


Bzdura.

Ps2 było ostatnią dobrą konsolą imho. Nowa generacja konsol zmieniła je w bardziej przypominające komputery osobiste urządzenia które postawiły na rozgrywkę multi i różnie społecznościowe pierdółki. Konsola dopóki była arcade, była dobra, nie do zapomnienia jest klimat kilkanaście godzin sam na sam z dobrym jRPGiem na ps2. Przez większy nacisk pozycji konsolowych na multiplayer - kampanie single w większości przypadków stały się bardzo casualowe a ogólny poziom gier znacząco spadł.

Po za tym przy ogłoszeniu ps4 sam przedstawiciel Sony mówił, że ps4 ma być jak najbardziej upodobnione technicznie i możliwościowo do PC...

Nagrywanie gejmplejów w real time i wysyłanie na fejsbunia - oto "największy plus" tej konsoli.. a po co to komu w ogóle ? Przekładanie takich nikomu nie potrzebnych funkcji ponad złożoność gier jest idiotyczne. Za parę lat poziom spadnie na tyle, że do przejścia gry wymagany będzie jeden palec jednej ręki ... ale co tam, ważne będzie pincet bzdurnych achievmentów do pochwalenia się przed innymi.

Dołączona grafika

;)

Użytkownik Tsu edytował ten post 24.02.2013 - 21:53




#38

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Z jednej strony zabawne, z drugiej... JAK JA NIENAWIDZIŁEM TYCH GODZIN BŁADZENIA PO MAPACH!!! :D Doom, Wolfenstein, Heretic - te gry były zaje...ste, ale jakimż koszmarem było łażenie po pustej mapie, po wybiciu wszystkich wrogów, jeśli gdzieś tam coś się przeoczyło; te godziny szukania kluczy... Brr! Ja osobiście jestem zadowolony z rozwoju FPSów, właśnie zagrywam się w Crysis 3 i niech no ktoś spróbuje powiedzieć że mapy w tej grze to "korytarzyk" :)

#39 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Mapy w Crysis 3 to nie korytarzyki tylko korytarze, spore ale nadal Dołączona grafika Taki pseudo sandbox jak dla mnie. I bardzo dobrze! Podoba mi się własnie taki kompromis pomiędzy wolnością a liniowością.

#40

DarthVader.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako posiadacz pierwszej wersji Playstation oraz użytkownik wszystkich konsol ze stajni Sony, mogę śmiało powiedzieć, że Sony odrobiło lekcję :) Pamiętam zeszłoroczną konferencję, która miała być poświęcona wyłącznie PS Vita. Rozczarowanie jakie pozostawiło Sony sprawiło im tyle krytyki, że tym razem konferencja wyglądała lepiej, do tego obfitowała w kilka całkiem fajnych zapowiedzi :) Ostatnią rzeczą, którą warto wspomnieć jest to, że Sony tym razem postanowiło nie zostać w tyle i wydać swoją konsolę przez premierą najnowszego Xbox'a, bądź w nie tak znacznym odstępie czasowym jak było to w przypadku PS3.

Trzymam kciuki za Sony i mam nadzieję, że PS4 będzie mi służyło równie dobrze jak PS3 (już 5 rok). :)

ps.Pierwszy post na forum :D Ciemna strona mocy wita wszystkich forumowiczów. :D

#41

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mapy w Crysis 3 to nie korytarzyki tylko korytarze, spore ale nadal Dołączona grafika Taki pseudo sandbox jak dla mnie. I bardzo dobrze! Podoba mi się własnie taki kompromis pomiędzy wolnością a liniowością.


Ha! tak rozumując to bez przeszkód można i stadion nazwać korytarzem :D

#42

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

robiłem kilka podejść do grania na PC i nie wyobrażam sobie by to była moja platforma do gier. Kupiłem PC 2 lata temu za 2100 zł i naprawde przestańcie pieprzyć, że wam gry chodzą płynnie na takich sprzętach, bo to wierutna bzdura. PS3 mam od premiery, poza zrąbanym ząbkowaniem (AA), graficznie prezentuje się bardzo dobrze po dziś dzień. PS4 też kupie na starcie i nawet nie myśle o tym, by przesiadać na PC. Granie myszą i klawiaturą jest tak nie naturalną dla mnie czynnością, że niema takiej siły która by mnie do tego przekonała. Wgrywanie patchy, instalowanie kodeków, bzdur i innych pierdół jest niewygodne i tyle. Jedyne co mnie martwi to upodobnianie konsol do pc-tów i uspołecznianie ich funkcji, które dla mnie są zbędne

Użytkownik asp edytował ten post 26.02.2013 - 15:39


#43 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak kupiłeś gotowca z media marku to się nie dziw, że nic Ci nie chce działać, albo kupujesz pc z głową i służy Ci lata, albo lepiej wydaj hajs na konsole, nie zmęczysz przynajmniej sobie mózgu :]

Użytkownik Rolland edytował ten post 26.02.2013 - 15:53


#44

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kupiłem PC 2 lata temu za 2100 zł i naprawde przestańcie pieprzyć, że wam gry chodzą płynnie na takich sprzętach


Haha, kolego, za 2100 zł 2 lata temu można bylo zafundować sobie, oczywiście odpowiednio dobierając bebechy, takiego peceta, że do dziś każda gra chodziła by na maksymalnych ustawieniach i komputer nawet by nie zawraczał ani razu. Trzeba po prostu myśleć i złożyć coś sensownego.

Dzięki coraz bardziej leniwym konsolowcom i podejściu "chcę sobie na weekendzie pograć dla rozrywki" będą coraz częściej teraz wychodzić gry o

http://www.youtube.com/watch?v=eE_msAKWdOs takim poziomie.

Może to i parodia ale oddaje dzisiejszy poziom gier.. dzięki temu że główni odbiorcy to własnie casualowcy.



#45

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to i parodia ale oddaje dzisiejszy poziom gier.. dzięki temu że główni odbiorcy to własnie casualowcy.


To nieuchronny efekt popularyzacji gier. Jednak każdy znajdzie coś dla siebie, jest masa hardcorowych gier w których trzeba siedzieć całymi dniami i uczyć się każdego elementu. Ja lubię czasem pograć w łatwe gry z wartką akcją, nie muszę robić jednego bossa po 50 razy żeby czuć satysfakcje.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych