Skocz do zawartości


Zdjęcie

PlayStation 4 już oficjalnie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Panie i panowie, dosłownie przed chwilą rozpoczął się zupełnie nowy rozdział w branży elektronicznej rozrywki. Sony pokazało światu PlayStation 4!

Koniec plotek i domysłów. PlayStation 4, czyli nowa konsola od Sony, dosłownie przed chwilą została oficjalnie zaprezentowana na konferencji w Nowym Jorku. 20 lutego 2013 roku - fani elektronicznej rozrywki zapamiętają ten dzień na długo, bo dał on początek nowej generacji sprzętów do grania.

Pod względem hardware'u PlayStation 4 bardzo przypomina peceta i ma być przyjazne deweloperom produkującym gry. Główne podzespoły to: procesor X86, ulepszone pecetowe GPU, 8GB RAM-u DDR5, HDD. Potwierdziły się plotki na temat kontrolera Dual Shock 4, który posiada panel dotykowy z przodu i Light Bar do wychwytywania pada w przestrzeni.

Dołączona grafika

Na konferencji pokazano kilka pierwszych gier oraz demo technologiczne Unreal Engine 4 - następcy silnika graficznego, którym napędzana jest spora część współczesnych gier z najwyższej półki.

Sony pracowało nad PlayStation 4 od pięciu lat. I tym razem postanowiło być o krok przed Microsoftem, bo przy okazji poprzedniej generacji jako pierwszy, rok przed konkurencją debiutował Xbox 360. A teraz jest to PS4.

Dołączona grafika

PlayStation 4 ma być najbardziej społecznościową konsolą, jaka dotąd powstała. Szczególnie ciekawie zapowiada się możliwość obserwowania na żywo, jak i w co aktualnie grają nasi znajomi. Będzie można też śledzić poczynania najlepszych graczy z całego świata (również na wideo), a także w szybki i wygodny sposób wrzucać do sieci filmiki ze swoich gier. Do tego pełna integracja z Facebookiem i usługami streamingującymi, takimi jak chociażby Gaikai.

To już pewne: PlayStation 4 nie będzie obsługiwało gier z PlayStation 3. Pewnie będzie można kupić je ponownie w wersji cyfrowej, ale te na fizycznych nośnikach nie zadziałają. W sumie mogliśmy się tego spodziewać.

Ostro: na PlayStation 4 zagramy w Diablo III! Przedstawiciel Blizzarda potwierdził czteroosobową kooperację.

Ku naszemu zaskoczeniu, Sony nie pokazało dziś wyglądu swojej nowej konsoli. Wiemy za to, kiedy się pojawi: Święta Bożego Narodzenia 2013. W najbliższych dniach spodziewajcie się kolejnych szczegółów.

A tymczasem żegnamy się z wami i dziękujemy, że byliście z nami. Dobranoc!

A tak wyglądają pierwsze konkretne gry na PlayStation 4:"

Killzone: Shadowfall

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Driveclub:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

inFamous: Second Son

Dołączona grafika

Dołączona grafika

źródło: Komputer Świat

http://www.youtube.com/watch?v=pBW6P5HWWmg

http://www.youtube.com/watch?v=8XWdDhSEqho

Więcej na GameFaction

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 21.02.2013 - 07:07




#2

cyna.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro została "zaprezentowana" to proszę o zdjęcia konsoli i specyfikacje techniczną i cenę

#3

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
cyna, nie spamuj, dobrze wiesz że te informacje nie zostały jeszcze podane.

Wracając do tematu.

Zapoznałem się dość dokładnie z tą prezentacją, w tej chwili nie można jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Oczywiście grafika i animacja robi „wow” i to jest fakt. Dla mnie znakiem zapytania pozostaje kwestia tego jak rozwiążą sterowanie „ciałem”. W tej chwili w tej kwestii prym wiedzie x-box, jeżeli nadal będą potrzebne dodatkowe kontrolery to Sony strzeli sobie tym w stopę.
Tak czy inaczej, kupuje dzisiaj świnkę skarbonkę i zaczynam zbierać kasę 8)



#4

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ulti szczerze mówiąc ta grafika nie jest "wow"....każdy lepszy domowy piecyk ma grafe która generuje ładniejszą grafike także nazywanie tego nextgenem mija się z prawdą bo ten nextgen ledwie dogania obecne konfiguracje pctowe. Zamiast wywalac kase na taka konsole wole sobie zrobic upgrade grafy w piecu i pograc w crysisa na porządnych ustawieniach. Szału niestety nie ma ;p wstecznej kompatybilnosci z ps3 też nie ma.. co prawda można będzie na gaikai pograć w tytułu z ps3 ale oczywiscie bedzie trzeba zaplacic...mimo ze powiedzmy masz taka gierke w domu.

#5 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli progres w branży gierkowej dalej będzie opierał się na większej liczbie trójkątów, teksturach w wyższych rozdzielczościach, tesselacji i blurach i ewentualnie przepalonym HDR, to ja podziękuję, czekam na przełom typu DMM (Digital Molecular Matter), tutaj przedsmak - do tego czasu DLA MNIE ten biznes kręci się w kółko i zjada swój ogon.

#6

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się Andro potrzeba czegos nowego w stylu DMM widziałem jakis czas temu ciekawy projekt jak sobie przypomne nazwe to wrzuce jakies info... w kazdym badz razie w przypadku ps4 i nowego xboxa trudno nawet mowic o jakims progresie ot troche silniejsze bebechy pare bajerow w stylu wstrzymania konsoli jak na psp i pelno spolecznosciowego badziewia dzieki ktoremu znajomi beda wiedzieli ile razy pierdnales grajac w jakas gierke..

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby pokazali, ale tak naprawdę nie pokazali. Co to za prezentacja gdzie nie widać jak wygląda sama konsola? Gdzie w takim razie ukryli ją w czasie tego pokazu? Dziwne to trochę.
A grafika, no nie wiem. Wygląda lepiej niż w najnowszych grach na ps 3, ale trudno to ocenić. Z ulepszaniem grafiki jest taki problem, że można to robić do pewnego stopnia, nie można zrobić grafiki która będzie lepsza od rzeczywistości.



#8

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko tak naprawde to spisek i to nie było ps4 tylko wszystko było podłączone do pc xD a tak na poważnie obecnej grafice do realnosci jeszcze daleko także pole do popisu mają tyle że ani sony ani mc sie nie popisalo doganiajac po prostu zwykłe piecyki.

"Ci, którzy liczyli na to, że na prezentacji PlayStation 4 rzeczywiście zobaczą nową konsolę, mogli się czuć nieco zawiedzeni - pokazano nam, do czego będzie zdolna, ale sam sprzęt pozostał ukryty. Zamiast tego, zobaczyliśmy nowego pada PlayStation - DualShock 4 - oraz współpracujący z nim sensor PlayStation 4 Eye. Są już oficjalne zdjęcia tych sprzętów i pierwsze specyfikacje.

Nowy pad wygląda podobnie do DualShocka 3, ale "czucie" związane z korzystaniem z niego jest zupełnie inne, o wiele bardziej prezycyjne. Przyciski Start i Select zostały połączone w jeden - o nazwie Options, dodatkowo pojawił się przycisk Share, dający dostęp do społecznościowych funkcji konsoli. Kontroler wzbogacił się o wejście słuchawkowe, wbudowany głośnik, panel dotykowy, służący jako dodatkowy rodzaj interakcji oraz belkę świecącą w jednym z trzech kolorów, która współdziała z kamerką PlayStation Eye dodawaną do każdej konsoli PS4. W połączeniu z nią DualShock 4 ma działać niczym PlayStation Move. Jednocześnie, dzięki wbudowanym czterem mikrofonom kierunkowym kamerka PlayStation Eye będzie potrafiła rozpoznać graczy stojących przed konsolą i ich pozycję, ma więc działać podobnie do Kinecta. Nową, potwierdzoną funkcją ma być możliwość automatycznego logowania się do swojego profilu poprzez rozpoznawanie twarzy użytkownika.

Specyfikacje? Proszę bardzo:

Dual Shock 4
Wymiary: 162mm x 52mm x 98mm
Waga: 210 g
Przyciski: PS, SHARE, OPTIONS, strzałki kierunkowe, przyciski akcji (trójkąt, kółko, krzyżyk, kwadrat), R1/L1/R2/L2/L3/R3, gałki analogowe, panel dotykowy (pojemnościowy), żyroskop, akcelerator, Light Bar, wibracje, wbudowany głośnik mono, wejście USB (Micro B), wejście słuchawkowe
Komunikacja: Bluetooth Ver2.1+EDR
Bateria: ładowalna Lithium-ion (1000mAh)

PlayStation 4 Eye
Wymiary: 186mm x 27mm x 27mm
Waga: 183g
Rozdzielczość: 1280 x 800 x 2
Frame Rate: 1280x800 @ 60fps, 640x400 @ 120fps, 320x192 @ 240fps
Obsługiwane formaty: RAW, YUV
Pole widzenia: od 30cm~do ∞, 85°
Mikrofon: 4 kanałowy
Długość kabla: 2m"

cdaction.pl

#9

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyznam że nie zostałem powalony zaprezentowanymi obrazkami/filmami, ale też nie nastawiałem się na zbytnią rewolucję, tym samym nie odczuwam jakiegoś ogromnego zawodu.

Osobiście ulubionymi moimi gatunkami są FPSy i sandboxy, co przekłada się na to że w grach bardzo silnie przemawia do mnie jakość grafiki. Czekam na czasy, kiedy dostępny będzie sprzęt generujący obraz taki jak widzę za oknem, ale do tego jeszcze dość daleko. Nawet obiecanki-cacanki przedstawicieli Sony o tym że PS4 bedzie w stanie generować grafe jak w "Avatarze" mnie nie do końca podnieciły - to jest nieco zmanipulowane zobrazowanie, ponieważ łatwiej jest uzyskać wiarygodnie wyglądające "obce" środowisko, niż naprawdę wiernie odtworzyć coś co znamy z codzienności. Dlatego nie kręci mnie jakoś straszliwie wizja pomykania po fotorealistycznych unoszących się w powietrzu skałkach - chciałbym wreszcie wirtualnie przejsć się po swojskim, iglastym lesie :)

W związku z nieszczególnym postępem graficznym (przynajmniej sądząc po udostępnionych materiałach) najpewniej odpuszczę sobie kupno nowych konsol. Może kilkuletni odpoczynek od grania, które i tak mnie zresztą ostatnio coś mało rajcuje, sprawi że jeszcze następny nextgen ponownie mnie zachwyci :)

Użytkownik Tytus84 edytował ten post 21.02.2013 - 11:22


#10

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzie mozna obejrzec cala ta konferencje, bo na yt sa tylko kilkuminutowe wycinki?

#11

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

UP@ Legion a.k.a. Lidi

Doganiając piecyki powiadasz? To pokaż mi kompa który ma 8 GB DDR5? Nawet na allegro takiego nie ma. Co do karty grafiki nie ujawnijli jeszcze jej specyfikacji, także też nie można gdybać na ten temat, ale sądząc po samej pamięci ram to karta grafiki słaba nie będzie... Pad podobno od pierwszego PlayStation DualShock jest perfekcyjny leży świetnie w dłoni to po co ,aż tak coś zmieniać co już jest praktycznie prefekcyjne? Co do nie powalających was na kolana zwiastunów gier, to uwierzcie mi , że jest spiora różnica jak wyświetlasz obraz na youtubie na swoim zacofanym monitorze , a co innego jest na obraz na przygotowanycyh do tego TV FullHD i ponad 200HZ , które oddają rzecywistość przesyłanego obrazu przez kabel hdmi a nie zwykły kabel rgb, ale oczywiście nikogo nie hejtuje i jest za wcześnie by jeszcze gdybać, ale zapowiada się ciekawie. Swoją drogą ciekawe co szykuje M$ podobno Xbox 720(o ile taką będzie nosił nazwę) nia l mieć 8GB DDR3. M$ oraz Sony będą się nieźle cigać w technologiach, co nam graczom wyjdzie tylko na dobre:) Więcej dopracowanych gier z super grafiką:) Jestem ciekaw jak to się wszystko potoczy oraz jak wszystko wyjdzie w praniu.

#12

po1son.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Adam89_PL

PS4 - pamiec dzielona miedzy procesor glowny, a procesor graficzny
PC - oddzielna pamiec dla procesora graficznego i procesora glownego (GDDR5 oraz DDR4/DDR3 )

Pomijam mozliwosc rozbudowy samego PC, ktorej to mozliwosci kazda konsola jest pozbawiona.
Techniczna przewaga PC nad konsolami jest faktem, z ktorym chyba nie ma za bardzo co polemizowac ;)

Użytkownik po1son edytował ten post 21.02.2013 - 19:37


#13

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Imho to będzie straszny niewypał, nie da się teraz wyprowadzić na rynku gier przeciętniaka o trochę lepszych parametrach i liczyć na sukces, to musi być coś przełomowego, coś "holy shit it's amazing". A ten produkt zaprezentowany tutaj, ja wiem, będzie to chociaż obsługiwać zaawansowana teselacje zbliżoną do DX11 ?



#14

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Imho to będzie straszny niewypał, nie da się teraz wyprowadzić na rynku gier przeciętniaka o trochę lepszych parametrach i liczyć na sukces, to musi być coś przełomowego, coś "holy shit it's amazing". A ten produkt zaprezentowany tutaj, ja wiem, będzie to chociaż obsługiwać zaawansowana teselacje zbliżoną do DX11 ?



DX11 będzie obsługiwane bez problemowo, głupie PS3 miało zaledwie 512 mb DDR3 a Uncharted 3 zmiażdżyło mnie:) Takl ja wiem, że może po trochu korytko, ale która gra korytkiem nie jest? Tylko sandboxy ale w nich grafika nigdy nie powalała. Ja wiem czy nie wypał? Konsolę biore w dzień premiery bez względu na cenę, i mam nadzieje powiedzieć "holy shit it's amazing" :) Jest sporo studi czy studiów nie wiem jak to poprawnie odmienić deweloperskich właśnie pokroju Noughty Dog , Guerrilla Games czy Sony Santa Monica , które w exach napewno się popiszą. Narazie jak już pisałem nie ma co gdybać, zobaczymy jak to będzie latać ja tam jestem ciekaw. Niby fakt pieca mozna kupić nawet za 30 tys zł , którym będzie mozna sterować satelitami z NASA bo i takie egzemplasze na aukcjach można zobaczyć, ale ten sprzęt będzie kosztować w maksie i to w dzień premiery conajmniej 10 razy mniej.

#15

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tej generacji konsol spodziewalem sie troszke wiecej bo dostajemy to samo tylko w ladniejszym pudelku i z obsluga fb. Zapasc calej branzy niestety trwa.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych