Skocz do zawartości


Zdjęcie

Criss Angel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#301 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

W wywiadach z jego rodziną było mówione że jako 4 latek unosił się nad ziemią.Ale czy to nie tylko pretekst do spopularyzowania jego osoby.Wydaje mi się że akurat Criss to jednak iluzjonista.Wcześniej wydawało mi się że ma zdolności paranormalne ale jednak coś mi mówi że to sztuczki.Nie potrafię znaleźć dobrej odpowiedzi na to jak chodzi po wodzie i lewituje[choć do tego podobno używa specjalnych butów,spodni].A sztuczka z wodą.Cóż tutaj można by się głowić ale niektóre sekrety iluzjonistów wychodzą po wielu latach.Sztuczki Coperfielda też kiedyś wydawały się niemożliwe a jednak duża część została wyjaśniona.Angel to jednak zupełnie inny typ iluzjonisty jednak jak na razie to wytłumaczenie wydaję się dość sensowne może kiedyś wyjaśni jak to zrobił.
  • 0

#302 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecież lewitacja nie jest niemożliwa z naukowego punktu widzenia. Gdybyśmy potrafili używac większych obszarów mózgu jednocześnie, to lewitacja byłaby tylko jedną z licznych zdolności.
Ten wywiad z rodziną to jedno. Są jeszcze zdjęcia, kiedy jako 4 latek lewitował. Wtedy jeszcze nie był znany.

Tak na logikę... Czy 4 latek nie jest za mały na wymyślenie i dopracowanie najwyższej sztuki iluzjonistycznej??
Przecież to absurd. Sami macie odpowiedź. Przecież dziecko w tym wieku ledwo liczyc potrafi.
  • 0

#303

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli umie chodzić po wodzie i w ogóle ma paranormalne zdolności, a wykorzystuje je tylko po to, żeby zarobić kasę, to jest dla mnie nikim sad2.gif



Pomyśl tak: może robi coś większego niż kase , uświadamia(przyzwyczaja) ludzi , a jedyną tego drogą są media .
  • 0

#304 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak na logikę... Czy 4 latek nie jest za mały na wymyślenie i dopracowanie najwyższej sztuki iluzjonistycznej??
Przecież to absurd. Sami macie odpowiedź. Przecież dziecko w tym wieku ledwo liczyc potrafi.


To jest oczywiste że nie.Ale mam wątpliwości co do jego latania bo wygląda to tak jakby było dobrze wyreżyserowane.
  • 0

#305

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I to trzeba bezgranicznie wierzyć od razu, że tak mowią? Rodzinka swojemu pomaga...


Ile razy mozna było zobaczyc lewitację Angela, oczywiście w strasznie tajemniczych okolicznosciach, magia, nieziemskie moce i odwieczne "nie podchódź bo cos ci sie stanie"...

A nagle cos mu się odmieniło i proszę http://pl.youtube.co...h?v=AKSoQtpWWMI



Ale na pewno miedzy blokami lata naprawdę, uzywając MOCY... Nie będzie się przemęczał wzlatując na mały stopien...bo po co.
  • 0



#306 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

A nagle cos mu się odmieniło i proszę http://pl.youtube.co...h?v=AKSoQtpWWMI


1.Już wcześniej to zamieszczałem w tym temacie na 20 stronie.

2.Ale jak wyjaśnić że przeleciał z jednego budynku na drugi nie wątpię że to jakaś sztuczka lecz sposób ukazany na filmiku raczej by mu na to nie pozwolił.
  • 0

#307

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jezeli potrafi "przeleciec" budynek to czemu uzywa sztuczki przy 30 cm wzniesieniu? ;) I to wlasnie jest dowod, ze to wszystko to tylko iluzja.
  • 0

#308 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pomyśl tak: może robi coś większego niż kase , uświadamia(przyzwyczaja) ludzi , a jedyną tego drogą są media .


I to może byc odpowiedź.


I to trzeba bezgranicznie wierzyć od razu, że tak mowią? Rodzinka swojemu pomaga...


Ale zrozum, że kiedy był małym dzieckiem nikt nie wiedział kim jest Criss Angel. Myślę, że rodzinka wtedy jeszcze nie wiedziała, że synek będzie taki sławny. Drugi raz powtarzam; 4 latek nie ma możliwości zrobienia sztuczki tego kalibru.


Ile razy mozna było zobaczyc lewitację Angela, oczywiście w strasznie tajemniczych okolicznosciach, magia, nieziemskie moce i odwieczne "nie podchódź bo cos ci sie stanie"...


Cris wielokrotnie podkreślał, że nie wszystko co pokazuje ,to sztuczki i iluzja. Mówił, że siła umysłu i kontrola nad własnym ciałem może dac pewne efekty. Chodzenie po ścianach budynku. Jak to wyjaśnisz? To również może opierac się na zasadzie lewitacji. Chodzenie po morzu również.

A nagle cos mu się odmieniło i proszę http://pl.youtube.co...h?v=AKSoQtpWWMI


a widziałeś film z pola golfowego, kiedy nie ma możliwości używania tej sztuczki z podestem i ze spodniami??
Wzniósł się do góry na kilkanaście metrów, a przecież na polu golfowym nie ma zabudowań i jest bardzo mało drzew. Nie ma się do czego przywiesic. Nie było helikoptera nawet, więc jak to zrobił??
Każdy z was bazuje na sztuczkach, które sam Cris ujawnił i na podstawie tego twierdzicie, że wszystko co pokazuje jest iluzją.

Zdajesz sobie sprawę, że lewitacja i inne tego typu to ogromny wysiłek i przeciążenie dla mózgu??
Kiedyś widziałem wywiad z Crisem i mówił, że używanie lewitacji za pomocą siły umysłu robi od czasu do czasu, a kiedy nie ma ochoty robi sztuczkę ze spodniami, ale wtedy nie wznosi się na takie wysokości.

Wracając do lewitacji z budynku na budynek. Sceptykom nie podoba się, zmiana pogody. Uważają, że skoro wzniósł się w słonecznym blasku a leciał w pochmurnym, to jest to montaż. A od kiedy chmura słońca przykryc nie może??



Ale na pewno miedzy blokami lata naprawdę, uzywając MOCY... Nie będzie się przemęczał wzlatując na mały stopien...bo po co.


To już mi arogancją zalatuje.


1.Już wcześniej to zamieszczałem w tym temacie na 20 stronie.

2.Ale jak wyjaśnić że przeleciał z jednego budynku na drugi nie wątpię że to jakaś sztuczka lecz sposób ukazany na filmiku raczej by mu na to nie pozwolił.


Mówię, oglądnij sobie filmik z pola golfowego, jak wznosi się na kilkanaście metrów do góry.
Nie ma możliwości w tym miejscu na sztuczki, bo jest za łyso.
  • 0

#309 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Oglądałem już praktycznie wszystkie filmiki ten z polem golfowym też i nie mam zamiaru podjąć się wyjaśnienia tego tricku[bądź nie] bo po prostu bym temu nie podołał.

Tutaj link:http://pl.youtube.co...feature=related

Cris wielokrotnie podkreślał, że nie wszystko co pokazuje ,to sztuczki i iluzja. Mówił, że siła umysłu i kontrola nad własnym ciałem może dac pewne efekty. Chodzenie po ścianach budynku. Jak to wyjaśnisz? To również może opierac się na zasadzie lewitacji. Chodzenie po morzu również.


Oglądałem też filmik na którym Criss leżał tak jakby na dwóch krzesłach i dwie kobiety stanęły mu na brzuchu także moim zdaniem bardziej chodziło mu o to.

A tutaj jak przejechał po nim walec.

http://pl.youtube.co...feature=related
  • 0

#310 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

wiesz, sztuczka z walcem jest przyziemna i łatwo ją zrobic. To nie ten kaliber co lewitacja i wszystkie inne jej pokroju.

Jak sam przyznałeś, lewitacji z pola golfowego, nie podjąłbyś się (jako sztuczki) i dałeś mi do zrozumienia, że jest niewykonalna, a za czym idzie - co oczy widzą w tym przypadku jest rzeczywiste.
  • 0

#311 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Niekoniecznie.Nadal nie wykluczam możliwości że lewitacja to kolejna sztuczka Crissa Angela.A na tym to polega aby widz nie miał pojęcia JAK ON TO ZROBIŁ?

A potem głowił się nad tym cały dzień.
  • 0

#312 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A spróbuj odwrócic myślenie. Niech widz się głowi nad sztuczką, której nie było. Ciekawe co wymyśli. Kto ma większy ubaw? :) Póki ktoś mi nie udowodni, że na polu golfowym doszło do manipulacji - ja swojego stanowiska nie zmienię. Na polu golfowym żadne nitki nie przejdą. Nie ma się do czego przywiesic ;)
  • 0

#313

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teoria z potężnymi magnesami w butach. Myślę, że coś podobnego wykorzystuje Cyril Takayama robiąc sztuczkę z "matrixem" (kładzie się w powietrzu, jedna noga wciąż dotyka ziemi) albo swobodnym siadaniem w powietrzu. To już nie są zwykłe sztuczki tylko użycie technologii nieco bardziej zaawansowanej. Tak samo można głowić się nad zniknięciem Copperfielda z klatki zawieszonej nad widownią, gdzie nie miał drogi ucieczki. Magnesy, technologia zwierciadeł czy nawet nanotechnologii (peleryna niewidka) czy nawet same hologramy wchodzą w grę imho.
  • 0

#314

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teoria z potężnymi magnesami w butach. Myślę, że coś podobnego wykorzystuje Cyril Takayama robiąc sztuczkę z "matrixem" (kładzie się w powietrzu, jedna noga wciąż dotyka ziemi) albo swobodnym siadaniem w powietrzu. To już nie są zwykłe sztuczki tylko użycie technologii nieco bardziej zaawansowanej. Tak samo można głowić się nad zniknięciem Copperfielda z klatki zawieszonej nad widownią, gdzie nie miał drogi ucieczki. Magnesy, technologia zwierciadeł czy nawet nanotechnologii (peleryna niewidka) czy nawet same hologramy wchodzą w grę imho.


Witam Pana,

Te potężne magnesy, to miniaturowe komory oscylacyjne - przeanalizowałem film z udziałem Davida Copperfielda w studiu, gdzie w końcowej sekwencji bierze on kobietę na ręce - i wzlatuje z nią w powietrze. Właściwie to wszystko zaczęło się od tego filmu. David zamknięty jest też w plexiglasowej skrzyni - tam po prostu NIE ma możliwości zawieszenia linek - wpłynięcia do tej skrzyni, manewrowania, zawracania tak, jak czyni to David. Nie wyobrażam sobie stopnia skomplikowania mechanizmów, cięgieł, hydrauliki, elektryki - która to miałaby ze sobą tak perfekcyjnie współpracować. Proszę spojrzeć na ten film - David wyraźnie dotyka rękami gdzieś pod pachami - oczywiście, może to być zmyłka dla poszukujących rzekomej iluzji - jednak sądzę (ale jak mówię: 50/50) że David włącza swoje urządzenia (lub aktywuje krzyżując wiązki pola magnetycznego). To właśnie Copperfield uzmysłowił mi (nam), że zakładanie nogi na nogę jest przymusem technologicznym. Jak wiemy, ufonauci posiadają 8-segmentowy pas z wbudowanymi komorami magnesowymi - drugie znajdują się w nadgarstkach (albo wszczepione do ciała, albo w formie małych "opasek"), trzecie w butach lub kostkach u nóg. Jest jesszcze inna wersja - z naramiennikami, ale wydaje mi się, że david używa własnie tej w formie: pas-nadgarstki-buty. Proszę zwrócić uwagę na niezwykłą płynność wznoszenia się, manewrowania. A wreszcie kolejny element (oprócz przymusowego zakładania kostki na kostkę) - nie wiem, ile mężczyźni z tego forum mają siły, ale kobieta, którą na ręce wziął David nie wygląda na szczuplutką modelkę.

Powiedzmy, na oko ma ok. 55 kg. Spróbujcie wziąć z uśmiechem 55 kg, utrzymać się w równowadze, będąc podnoszonym za linki (jak to sugerują niektórzy. Do momentu wzięcia kobiety na ręce, David mało manewruje nogami. Kiedy jednak z nią leci - wygląda, jakby pływał w powietrzu (przebiera nogami) - to ewidentny efekt braku sił wytwarzanych przez pędniki w rękach (są zajęte kobietą) - więc siły, które go wynoszą muszą powstać w wyniku interakcji tylko buty-pas - pewnie dlatego david tak zręcznie nimi przebiera.

I jeszcze jeden element - lądowanie z kobietą. Ja uważam, że dym, który rozchodzi się odśrodkowo jeszcze przed dotknięciem nóg Davida został rozproszony siłami magnetycznymi, a nie podmuchem wiatru przez Davida - co prawda nie mam jeszcze 100% pewności, ale uważam, że to właśnie pole magnetyczne wyhamowującego Davida zadziałało jak "odkurzacz" ze strumieniem wylotowym.

A co do latania Davida - kiedyś oglądałem film z tego latania - i jeśli mnie pamięć nie myli, po jednym z pokazów David wyszedł przed salę (na dwór) i wzniósł się tam. Ale tego nie jestem pewien. Szukałem tego filmu w internecie i nie potrafię znaleźć.

Co do Crissa Angela, już mówiłem, że nie ma absolutnie sposobu, aby nie korzystał on z pędników magnetycznych (lub podobnych) na polu golfowym/łące. Tam nie było manipulacji.

David jak wiadomo był w Katowicach parę lat temu. Słyszałem, że do jednego pokazu wziął dziewczynkę z publiczności, która w tę samą noc (po pokazie) miała w nocy swego rodzaju koszmary/ataki - i ze strachu (czy jakiejś innej przypadłości) wyrywała sobie włosy z głowy. Nie wiem, czy taka informacja jest gdzieś w internecie. Czy jest prawdziwa.

Za to polecam fragment wywiadu z dziennikarką Jolantą Pieńkowską, która przeprowadzała kiedyś wywiad z Copperfieldem - bardzo zastanawiające są jej słowa o przerażeniu/lęku, który jej towarzyszył, kiedy miała kontakt bezpośredni z Davidem.

[wszystkich, którzy mają zamiar znowu poopluwać sobie magnokrafty, pająka, mnie - serdecznie podarujcie sobie pseudo-intelektualne rajdy, które dowodzą Waszej daleko idącej ignorancji - która zaś wynika ze strachu, że wszystko, w co wierzycie, mogłoby się zawalić jak domek z kart, na który zbudowaliście swoje przekonania]

Pozdrawiam,
Dominik
  • 0

#315

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech, niektórzy tu mówią że Angel jest do kitu, ponieważ tylko udaje. No przepraszam bardzo, ale co ma robić?
Iluzja nie polega na tym, żeby na prawdę rozciąć człowieka, iluzja polega na tym żeby widzowie uwierzyli że tak jest. Uważam że on to robi genialnie. Nieważne, że ma podstawionych widzów, ale typowy amerykanin z paczką chipsów w jednej ręce i colą w drugiej w to uwierzy. Coperfield (pole kopru, lol xD ) to jakieś rytuały odprawiał co troche zniechęcało do oglądania, no ale szacun.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych