Skocz do zawartości


Zdjęcie

Criss Angel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#286

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widziałem ostatnio także na youtubie, jak było pokazane jak można zrobić sztuczkę Crissa z lewitacją. Zdolność parapsychiczna godna kontrowersji.
  • 0



#287

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze kilka wyjaśnień niesamowicie paranormalnych zjawisk:

http://pl.youtube.co...feature=related

http://pl.youtube.co...feature=related

I po raz kolejny okazuje się że to są bardzo proste sztuczki a nie jakaś magia :)
Chociaż przyznam ze nie mam pojęcia na czym polega sztuczka z przecinaniem ciała na pół przez piłę (tu mała dygresja bardziej by to było wiarygodne gdyby na ostrzu piły były ślady krwi a jak widać zarówno u Copperfielda jak i Crissa Angela piła jest czysta), ktoś ma jakieś pomysły jak to jest zrobione?
  • 0

#288 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Angel to tylko iluzjonista, to, że mówi, co to nie on - jeszcze niczego nie dowodzi. Przecież wystarczy spojrzec na niego, jaką probuje wytworzyć wokół siebie atmosferę, te tandetne łancuchy, branzolety i inne ustrojstwa... lol. prawdziwy ŁIZARD z niego biggrin3.gif


Tak ale niektórych sztuczek się nie da wyjaśnić a poza tym sam napisałem że raczej nie ujawniał by swojej najlepszej sztuczki.

http://pl.youtube.co...feature=related

Jak to wyjaśnić.Nie wykluczam że to sztuczka ale pomimo wszystko jak on mógłby to zrobić.Tam nie było zupełnie niczego.Criss jest oczywiście bardzo cwany ale może naprawdę potrafi lewitować.
  • 0

#289

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podstawiona publuczność oraz fotomontaż :) ?
  • 0



#290 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

http://pl.youtube.co...feature=related

Jeśli on nie jest indygo to coś na pewno praktykował[zapewne czarną magię]

Podstawiona publuczność oraz fotomontaż smile2.gif ?


Z pewnością na każdym z filmików by tak robił,i niby jak to mógłby być fotomontaż

http://pl.youtube.co...h?v=sBQLq2VmZcA

Tu jak chodzi po wodzie.Pewnie też fotomontaż.

http://pl.youtube.co...feature=related

Kolejny pokaz latania.Na 100% to nie jest fotomontaż,publika zdecydowanie może być podstawiona.Jest to pewnie jakaś sztuczka bądź zdolności ale nie fotomontaż,nie tylko lata ale robi wiele innych rzeczy także to też miałoby być FAKE'M.
  • 0

#291

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na wodzie chodził po specjalnym szkle. Ale na filmie o lewitacji nad drzewem nie mam pojecia ale on napewni nie lata własnymi siłami to jest niemozliwe - dla nas. Ciekawe czy kiedyś ujawinią swój sekret.
  • 0



#292 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Podobno lewitacja jest możliwa poprzez odpowiednie działanie naszego mózgu.

Znalazłem a jednak:

specjalnie skonstruowane buty/spodnie - lewitacja King Rising / Sooperman / Criss Angel


źródłó:wikipedia

Szkoda że to tylko sztuczka.

Ciekawe jak te buty są skonstruowane.

A co do chodzenia po wodzie to na pewno nie jest szkło[Szkło akrylowe inaczej: pleksi, plexiglas, metapleks to przezroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest polimer - poli(metakrylan metylu) (PMMA). Niektóre rodzaje pleksiglasu zawierają też pewne ilości innych polimerów i kopolimerów poliakrylowych.] ponieważ Crissowi spadły buty a nie mogły one przejść przez szkło w dodatku ludzie przepływali przez miejsce gdzie szedł Angel jedna z osób przepłynęła pod nim.

Możliwe wyjaśnienie [jeden z komentarzy pod filmikiem]:

He's using some kind of stepping stones, at first I thought maybe glass or plastic stilt like things because of his unusual walking motion, but he kicks his shoe off and you can clearly see nothing coming out from his pants, then I thought maybe he's using a crane like in some other tricks and the people around him are just actors, but when he tests the water at 1:35 it's very obvious it's stepping stones of some degree.


  • 0

#293

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To już wiemy skąd się biorą NOLE
  • 0

#294

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Angel uzywa butów z magnesami pozwalającymi na pewne utrzymanie jednego buta przy drugim... W king rising też można takie stosować, widziałem kiedyś do kupienia gdzieś w jakimś "magicznym" sklepie.

A swoją drogą sposob Balducciego też jest fajny :D jeden znajomy do dziś twierdzi, że potrafię latać :D

Przy okazji taka ciekawostka, jak silna może być przy takich sztuczkach sugestia. Zawsze pokazywałem znajomym lewitację Balducciego tak jak powinna wygladać odpowiedni kąt itd. Po przeczytaniu potem kilku artykułów o wpływie na widza, postanowiłem zaryzykować i pokazałem tą sztuczkę 2 razy pod róznymi kątami. Było juz ciemno, słabe oswietlenie na ulicy spowodowały, że sciema przeszła jednak. Po pierwszym pokazie właściwym i po pierwszym :o znajomego, pozwoliłem mu ukucnąć i zobaczyc na własne oczy ze nie podpieram się nigdzie ani nie unoszę na palcach. Powiedziałem mu to z taką pewnością, że naprawde zobaczył to co chciałem :D mimo, że osoba postronna od razu dostrzegłaby drugą stopę na ziemi, mocno zasugerowane zachowanie i sprzyjające warunki nie pozwoliły na to mojej ofierze.

Oczywiście nie było to ot tak "chodź pokaze ci latanie" tylko akurat przy okazji wakacyjnego przesiadywania na ławce wyszedł temat różnych paranormalnych rzeczy. Odpowiednia ściema, ostrzezenie zeby nie podchodził blizej bo to niebezpieczne, potem udawane zawroty głowy i szczyt wszystkiego - genialnie mocno bijące serce ( ze stresu przed możliwoscią bycia zdemaskowanym :D ).

To taka ciekawostka, zeszło na ten temat, musiałem się pochwalić, bo akurat wtedy wyszło to genialnie :)


Wystarczą sprzyjające warunki i można wcisnąć każdą sciemę człowiekowi. Szczególnie, gdy nie jest zbyt bystry, wmówienie mu, że ma 11 palców nie jest problemem :D


Pozdrawiam :)
  • 0



#295 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

bardziej by to było wiarygodne gdyby na ostrzu piły były ślady krwi a jak widać zarówno u Copperfielda jak i Crissa Angela piła jest czysta), ktoś ma jakieś pomysły jak to jest zrobione?
Go to the top of the pageReport Post+-
Quote Post


Chodzi o odpowiednią pracę luster.Zresztą na Polsacie był taki program w którym tłumaczyli sztuczki z gościem w masce i akurat ta też była tylko nie pamiętam jak to dokładnie zrobił.

Zresztą:

http://www.joemonste...sztuczki_z_pila

Tylko po angielsku.

Wystarczą sprzyjające warunki i można wcisnąć każdą sciemę człowiekowi. Szczególnie, gdy nie jest zbyt bystry,


Na to chyba też byś się nabrał

http://pl.youtube.co...h?v=3xsOT1JNppY
  • 0

#296

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie tak ;)


Wiadomo, iluzjonista zawsze jest górą, bo wie na czym polega trik... kiedy my juz też wiemy, nie mozemy zrozumieć jak mogliśmy się na to dać nabrac, przecież to takie proste i oczywiste.

Mówiąc o kimś, że nie jest bystry, mam na myśli sytuację, w której osoba-widz, nie podejmuje nawet podstawowych prób wyjaśnienia sobie tego, co widzi. Gdy powiedzmy "znikniesz" monetę z rąk, typowy widz śmieje się i wykrzykując "no nie oszuscie, gdzie to schowałeś" próbuje znaleźć ją bezskutecznie w Twoim rękawie, drugiej ręce, na ziemi, czy gdziekolwiek. Natomiast ten, o którym myślę jako "niebystrym" rozdziawia papę, wybałusza oczy i stwierdza: "koleś. jesteś niesamowity, brrrrr, przyprawiasz mnie o ciarki" po czym w strachu odchodzi :P
  • 0



#297

Gurgio.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O czym wy gadacie, Criss to tylko iluzjonista nie jakieś dziecko indygo :P a że jest przy tym GENIUSZEM jego iluzje wyglądają, jak wyglądają ;)

Zresztą uwierzcie, naprawdę nie domyślacie się nawet co iluzjoniści potrafią wykombinować, aby ich iluzja się udała ;) możliwe też, że Criss używa do swoich sztuczek rzeczy nawet nam nie znanych (np. aerożel, takie fajne coś, nikt o tym nie pomyślał :P ) dlatego nie potrafimy tego wytłumaczyć - a jego raczej na takie bajery stać ;)
  • 0

#298

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ana co by mu był aerożel przecież dzięki temu się nie da latać.
  • 0



#299 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie trochę bawią te próby wyjaśnień jego pokazów. Moim zdaniem do niektórych doprawia się własną ideologię, by potwierdzic, że są zwykłymi sztuczkami. Kiedy chodzi po morzu ludzie przechodzili w miejscach, po których Angel przechodził, więc szkła nie było. A co jeśli rzeczywiście lewituje i tę umiejętnośc wykorzystał do chodzenia po wodzie? Wszyscy uważacie, że skoro nie umiecie robic takich rzeczy, to są niemożliwe dla ludzkiego mózgu. Mnisi potrafią, dlaczego nie on?
  • 0

#300

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli umie chodzić po wodzie i w ogóle ma paranormalne zdolności, a wykorzystuje je tylko po to, żeby zarobić kasę, to jest dla mnie nikim :/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych