Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewidywanie przyszłości podczas snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kasiula31.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Właściwie tylko dla tego postu zdecydowałam się założyć tutaj konto.
Przechodząc jednak do sedna sprawy powiem, że miewam ostatnio dziwne sytuacje i sny.
Czasami zdarza mi się zobaczyć jakąś część przyszłości w moim śnie, lecz nie jest to konkretnie to co ma się wydarzyć. Na przykład podam mój ostatni sen sprzed chyba dwóch dni.
Śniło mi się, że ktoś znalazł pamiętnik mojej ciotki, która zapisała w nim swoje złe zdanie na temat każdego członka rodziny, co po odnalezieniu tego właśnie pamiętnika wywołało wielki konflikt w rodzinie. Dziś okazało się, że ktoś znalazł mój własny pamiętnik, którego treść także nie podobała się moim domownikom.
Innym razem przed testem z chemii miałam gotowe odpowiedzi, ale istniało ryzyko, że nauczycielka zmieni pytania, czego bardzo się obawiałam. W nocy przyśniło mi się, że zostałam przyłapana ze ściągą. Gdy przyszedł dzień testu okazało się, że rzeczywiście pytania są inne.
Dodatkowo czasami zdarza mi się, że odgaduje imiona osób, które widzę pierwszy raz w życiu. Kiedyś zdarzyło mi się, że jadąc w autobusie zobaczyłam znajomą, ale gdy podeszłam bliżej okazało się, że to wcale nie ona, a dwa przystanki dalej do autobusu weszła właśnie ta koleżanka.
Czy jest możliwe, że w jakiś sposób przewiduję przyszłość czy są to tylko zabawne zbiegi okoliczności? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
  • 1

#2

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poczytaj o prekognicji. Całkiem możliwe, że doświadczasz czegoś podobnego.
  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodatkowo czasami zdarza mi się, że odgaduje imiona osób, które widzę pierwszy raz w życiu. Kiedyś zdarzyło mi się, że jadąc w autobusie zobaczyłam znajomą, ale gdy podeszłam bliżej okazało się, że to wcale nie ona, a dwa przystanki dalej do autobusu weszła właśnie ta koleżanka.


A gdzie tu przewidywanie imion? Po prostu spotkałaś dziewczynkę podobną do tamtej. Potem tamta wsiadła do autobusu.
Ogólnie marne te twoje przepowiednie, naciągane bujną wyobraźnią.
  • -3



#4

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak zwykle schemat forumowy dalej działa.

Nie przejmuj się krytyką, najważniejsze jest to co Ty czujesz i dbaj o to
. Sam mam bardzo dobrą intuicje, może nie nazywam tego przewidywaniem przyszłości w dosłownym znaczeniu tego słowa ale zawsze gdy odmawiam "intuicji" dzieją się rzeczy wbrew mnie, dlatego lepiej słuchać tej "nieznanej siły" bo może ona nam się bardzo przydać w życiu. Nie ma zbiegów okoliczności. Jeśli chcesz trochę nad tym pomyśleć, to polecam Ci obejrzeć film Znaki(Sgins z 2002 roku) i jego przesłanie. ;)
  • 0



#5

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obaj macie rację.
Z tą koleżanką to nic specjalnego, gdyby mieszkała na co dzień za granicą, albo chociaż w innym mieście, przyznałbym że to niezwykłe. A tak to wygląda mi to na zwykły zbieg okoliczności. Pewnie znacznie częściej jej nie spotyka gdy o niej pomyśli, tylko zwyczajnie nie zwraca na to uwagi.

...dlatego lepiej słuchać tej "nieznanej siły" bo może ona nam się bardzo przydać w życiu.


Dobrze prawisz.
Dodam tylko że to się nazywa instynkt i posiada go każde zwierze.
Swoją drogą to jest bardzo ciekawe.
Myślę, że ten instynkt (lub jak kto woli - intuicja) to nic innego jak wszystkie informację zebrane przez podświadomość która już je przeanalizowała i sama podjęła najlepszą decyzję, bez udziału logiki.
Nie wiem jak to działa, ale czasem gdy gram w ruletkę na kolory, to mam tak że dosłownie w ostatniej chwili, pod wpływem impulsu decyduję się zmienić zakład i zazwyczaj z pozytywnym rezultatem. Może to zwykłe szczęście, a może moje subiektywne spostrzeżenie, nie wiem.
Mimo wszystko, logika to jest prawdziwy dar i warto się nią kierować w pierwszej kolejności jeśli tylko daje nam rozwiązanie, a my akurat nie musimy uciekać przed jakimś drapieżnikiem ;)

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 16.02.2013 - 06:37

  • 0

#6

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tym co leczą kompleksy rozdając minusy dookoła współczuję,chyba mamusia nie przytulała,inni dostają plusy za nic,pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji
  • 0



#7

Chudi X.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że mamy podobnie, nawet bardzo. Zresztą, często miałem podobne sny, niestety miewam je do tej pory i naprawdę cieszę się, gdy nie śni mi się nic.

Miałem pewien okres w swoim życiu, gdy byłem bez pracy od ponad pół roku, bo straciłem ją przez brudne kolesiowskie zagrywki. Jakoś w tym okresie śniło mi się, że idę ubrany w ciuchy robocze i idę do pracy na rynek główny w moim mieście, na nocną zmianę w ochronie. Około tygodnia - dwóch później dostałem ponowną ofertę pracy w tej firmie, w której ją utraciłem.

Zawsze, gdy mi się śni, że kłócę się z ojcem, to jakieś dwa - trzy dni później awantura zawsze ma miejsce.

Raz mi się śniło, że kumpel z roboty wypełnia przy mnie wypowiedzenie z pracy. Zwolnił się naprawdę jakieś dwa tygodnie po tym śnie. Innym razem śniło mi się, że z tym samym kumplem ostro się o coś pokłóciliśmy, on nie chciał mnie oglądać itp. Też się sprawdziło. Od dwóch lat jesteśmy największymi wrogami.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych