Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół, dogmaty itp. Wasze zarzuty....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mówiąc o symbolach podkreśliłem to słowo bo ysmbol w religii nie ejst dogmatem czy podstawą wiary, nie przywiązuj do sprawy czerpania z pogańskich symboli tak dużej wagi.


Zapytam Cię zatem o prostą rzecz, kto mówi Ci co jest symbolem, a co symbolem juz nie jest? Może sam bóg jest symbolem istoty tworzącej społeczność doskonałą, do której chcielibyśmy dążyć, taka nasza od dawien dawna upragniona utopia duchowa? To tylko dywagacje i albo wszystko rozpatrujemy na jednakowej stopie znaczeniowej, albo bawimy się w redaktorów i cenzorów i mowimy: to jest ważne, a to nie. Nie zapominaj, tak właśnie od początku działała cenzura watykańska, a w jej myśl człowiek mieszkał w centrum wszechświata, a Ziemia, jako dzieło boże, była płaska jak deska, każdy zaś kto wierzył inaczej był wyznawcą diabła.
  • 0



#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam 21 lat a zdazylem sobie wyrobic opinie na temat naszej religii i kosciola. I nikt nie jest w stanie moich przekonan podwazyc.. A ty ktosiuf majac 20 lat miales wiele czasu na to zeby poczytac a nie posluchac tego co ci wmawiaja... moim zdaniem 90% duchownych nie stara sie poznac prawdy tylko bazuje na tym jakie ksiazki im podlozyli..
  • 0

#33

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Apropo symboli . Zauważ że w Biblii nie ma napisane że święty mui mieć aureolę to jest symbol który pomaga wirzyć ludziom, poprzez symbole wiara jest bardziej przyswajlana i zrozumiała. Bóg nie jest symbolem...dlaczego....to odnajdziesz w Biblii. ALe ponieważ Bibilia była zmieniana więc nie można jej ufać. W koło Macieju....
  • 0

#34

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i zaczynasz powoli odkrywać najlepszy smaczek, trzeba szukać samemu.
Co do tego symbolu, bądź nie, podaj mi proszę fragment, który wprost, nie używając metafor, mówi o tym, że nie mogę popatrzeć na boga, jako na symbol tego, do czego ma dążyć człowiek, chcac stać się istostą doskonałą duchowo, pozbawioną tzw. piętna grzechu pierworodnego?
  • 0



#35

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobrze ale ty znów źle wiercisz. Zastanów się nad swoim pytaniem. Jest troche bez sensu. Jak Biblia może mówić "traktujcie postać Boga przedstawioną w tej ksiedze jako pewnien symbol tego do czego ma dążyć człowiek" skoro traktuje go jako głównego sprawce wszystkiego?! DOBIŁEŚ MNIE TYM PYTANIEM
  • 0

#36

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ktosiuf a jak interpretujesz to oto zdanie z Biblii:

Księga Rodzaju (Rdz. 1,26)

A wreszcie rzekł Bóg: [i][b]“Uczyńmy człowieka na Nasz .

:D
  • 0



#37

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne ci którzy zmieniali treść Biblii przeoczyli to zdanie.....powiem krótko jesli waszym zdaniem to zdanie świadczy o "czymkolwiek" to dlaczego do cholery jasne nikt go nie zmienił przez 2000 lat a w najnowszych wydaniach Biblii cały czas jest napisane UCZYŃMY
  • 0

#38

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to że Elohim schodzili na Ziemie i brali sobie kobiety za żony ?
  • 0



#39

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIE WIEM....ale odniesiesz sie do mojej odpowiedzi na twoje poprzednie pytanie czy nie?
  • 0

#40

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No dobrze ale ty znów źle wiercisz. Zastanów się nad swoim pytaniem. Jest troche bez sensu. Jak Biblia może mówić "traktujcie postać Boga przedstawioną w tej ksiedze jako pewnien symbol tego do czego ma dążyć człowiek" skoro traktuje go jako głównego sprawce wszystkiego?! DOBIŁEŚ MNIE TYM PYTANIEM


uno: dostałeś je jako przykład, a nie temat do zastanowień na następna połowę wątku
due: Skoro Cie dobiłem to odpowiem na twoje, stwórca ludzkości ma swoje ideały, niestety na starcie człowiek nie jest na tyle pojętny aby mógł te ideały przejąć z miejsca i nimi żyć, pokazuje mu zatem w sposób "teatrzykowy" jak te ideały maja wyglądać, utopia, uczciwość, prawda, rzetelność, sprawiedliwość w najczystszej postaci. W przedstawieniu tym sam odgrywa rolę idealnego stworzenia, chociaz nim nie musi być do końca (czego przykłady mamy w dalszej części biblii jak bóg ukazuje sie czytelnikowi w swej pełniejszej zawistnej i zazdrosnej postaci. Nie to jest jednak tematem przedstawienia, człowiek ma pojąć, to co ma go zbliżyc do istoty idealnej, umiejącej kreować dobro. czy to wystarczy na interpretacje twojego określenia? moim zdaniem, aż nadto.
tre: to co napisał =[dj_cinex]= powyżej

A wreszcie rzekł Bóg: “Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam” .


Zastanowienie się nad Twoim pytaniem było, a czy ty przeanalizujesz odpowiedź jaką uzyskałeś? Dlaczego jeżeli argument Ci "nie leży" bawisz się w cenzora i mówisz, że żle wiercę? Zamiast bawić sie w zdawkowe odbicie piłeczki podaj kontrargumenty, to wystarczy za wszystko.


... to dlaczego do cholery jasne nikt go nie zmienił przez 2000 lat a w najnowszych wydaniach Biblii cały czas jest napisane UCZYŃMY


Bo utknęło to w kanonach tradycji do tego stopnia, iż jakakolwiek zmiana jest juz niemozliwą bez zbędnego zwracania na istotę sprawy uwagi.
  • 0



#41

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... to dlaczego do cholery jasne nikt go nie zmienił przez 2000 lat a w najnowszych wydaniach Biblii cały czas jest napisane UCZYŃMY


Może dlatego aby powoli "prawda" wychodziła na jaw ...
  • 0



#42

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...............................brak mi słów. Czyli tak Bóg nie istnieje, ludzie twozra Biblię ktora ma stac sie podstawą dla przejęcia władzy przez Kościół, jednocześnie jednak od samego poczatku niezauważalnie w pierwszych słowach Biblii ukrywają całą prawdę ze bogów jest wielu....
  • 0

#43

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...............................brak mi słów. Czyli tak Bóg nie istnieje, ludzie twozra Biblię ktora ma stac sie podstawą dla przejęcia władzy przez Kościół, jednocześnie jednak od samego poczatku niezauważalnie w pierwszych słowach Biblii ukrywają całą prawdę ze bogów jest wielu....


Ja ci powiem od siebie tyle, że od poznania tego słynnego zdania (Bóg w liczbie mnogiej), zaczełem sie interesować pierwszą cywilizacja na Ziemi (Sumerem) - i to co tam znalazłem potrafi odpowiedzieć na wszelkie niezgodności Biblijne ...
  • 0



#44

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

...............................brak mi słów. Czyli tak Bóg nie istnieje, ludzie twozra Biblię ktora ma stac sie podstawą dla przejęcia władzy przez Kościół, jednocześnie jednak od samego poczatku niezauważalnie w pierwszych słowach Biblii ukrywają całą prawdę ze bogów jest wielu....


To kolego jest juz nadinterpretacja (w mojej opini) do tego niezupełnie celna, ludzie dostają lub tworzą, jak wolisz, wizję idealnego utopijnego świata, mającą stać się podłożem doskonałości, Kościół zaś manipulując umiejętnie półprawdą i fałszem dosiada się do narracji i zaczyna robić kasę na zejściu ludzi od poszukiwania owej utopi, sam tworzy pewnego rodzaju niespójną wizję własnej utopi, aby móc przeżyc i przetrwać. Niektóe pasożyty w ciele ofiary uwalniają substancje narkotyczne, by wmówić, że jest jej lepiej, po czym wykorzystują ją, by przeżyć, może zbyt ekstrawaganckie porównanie, ale przemyśl je. Co by się stało, gdyby Kościół nie zablokował dostępu do wiedzy i edukacji na ponad 1000 lat? Ludzie dzisiejeszy poziom rozwoju uzyskaliby wczesniej, a co za tym idzie, pytania jakie dzisiaj rozpatrujemy pojawiły by się znacznie wczesniej, gdy Kościół nie miał tak uwarunkowanej pozycji jak teraz. Nie zatapia się łodzi na której się płynie, ponadto zaś zacznij rozróżniać pojęcia Kościół i wiara chrześcijańska, bo nie sa one synonimami, w przeciwieństwie do Kościół i Chrześcijaństwo, gdzie możesz sobie pozwolić na takową wymienność pojęć.
  • 0



#45

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Absurd absurd absurd

A to, że bogów jest wielu, nie jest wcale ukryte w Biblii. Biblia opisuje po prostu innego Boga, kim kowiek był, niż ten, o którym stara się nauczać współczesny Kościół


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych