Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół, dogmaty itp. Wasze zarzuty....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#1

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym teamcie czekam na wszelkie wasze zarzuty wobec Kościoła Katolickiego, jestem Katolikiem więc wole abyście swoje poglądy na jego temat kształtowali na podstawie wypowiedzi kogoś kto ma z nim coś wspólnego a nie z wyssanych z palca glupotami
  • 0

#2

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście jeśli powiem że głównie będzie to Biblia......to zostanę zjechany bo przeciez jest malo wiarygodna.....
  • 0

#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm jako że spór powstał między nami to się wypowiem.
Zaczne od tego że na podstawie badań dowiedziono, że Stary Testament jest kopią tekstów Sumeryjskich, którzy mieli wielu bogów, a tu nagle pojawia się jeden. Pomijam fakt że w wielu miejscach mówi o sobie w liczbie mnogiej (z koronnym przykładem Genesis i stworzenia człowieka)
Dalej moge stwierdzić na podstawie tekstu jednego z teologów i jęzkoznawców (teraz nie pamiętam nazwiska) w NT także jest sporo przekłamań związanych z nieumiejętnym przekładem z języka hebrajskiego i aramejskiego. I tak np. Zastępy niebieskie nie dotyczyły wielu ludzi wielbiących Boga, tylko w przekładzie oznaczało to mniej więcej "armie boską" bądź "wojsko Boga". Takich smaczków jest więcej i postaram się więcej ich później przytoczyć.

NA koniec dodam, że mam z Kościołem COŚ wspólnego bo byłem praktykującym katolikiem i pewnie na podstawie mioch wypowiedzi źle mnie oceniłeś.
  • 0



#4

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NO tak, skoro ST jest KOPIĄ to dlaczego w tekstach sumeryjskich jest wielu Bogów a w ST jeden? Mówisz że dowiedziono....ale w wielu innych tematach kiedy "naukowcy coś potwierdzą" lub naukowo jest cos "potwierdzone" to wielu ludzi ztego forum węszy spiski. Widzę że teraz i ty wybiurczo kolekcjonujesz "naukowe dowody" mimo iż na tym forum wilekrotnie zaprzecza sie temu co "jest naukowo dowiedzione" i co nie pasuje do jakiejś nowej ciekawej teorii...
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktosiuf, widze, że obracasz "moją broń" przeciwko mnie :D Akurat temat pewnego rodzaju fałszerstw był już poruszany na forum i to kilka osób tego typu rzeczy udowodniało. Nie mam zamiaru obalać jakiejkolwiek wiary, bo to zadanie nie należy do mnie, ja tylko staram się jakoś dojść do prawdziwego przekazu zawartego w Biblii...
  • 0



#6

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm a pamiętasz sprawę bożka wyrzeźbionego z złota którego zaczęli wielbić na pustyni Żydzi? Ludzi sobie tego bożka stworzyli i zaczęli jemu oddwać cześć wierząc że ich uratuje. I wtym momencie tak, Bóg sugeruje istnienie innych bogów czy bożków.... ??????
  • 0

#7

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyj. 32, 1(...)4

A gdy lud wiedział, że Mojżesz opóźniał swój powrót z góry, zebrał się przed Aaronem i powiedział do niego :Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem(...)
I powiedzieli : Izraelu, oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemii egipskiej
  • 0

#8

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No... dziwna zazdrość Boga skądś musi się brać
  • 0



#9

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem o co teraz biega, ludzie zaczęli wątpic w to czy Bóg jest z Mojżeszem,przestali mu ufać, dlatego postanowili czcić jakiegoś wymyślonego przez siebie boga który miał stać się ich przewodnikiem w dalszej drodze....czy ty tego nie rozumiesz , Bóg nie był zazdrosny ("Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku") ale chyba coś było nie tak że ludzie zaczęli czcić innego NIEISTNIEJĄCEGO BOGA nie wiem jak ci to inaczej wytlumaczyc, przecież on wiedział że jest jeden (śmiesznie to brzmi) ale ludzie przestali mu ufać co wiązalo sie z odwroceniem sie od niego i obraniem sobie innego....
  • 0

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie Kosciol Katolicki to jest jedno wielkie nieporozumienie.. wrecz mnie przytłacza... i nie bede przytaczał tu jakis naukowych dowodow na to bo to jest zbedne. Kazdy sobie sam wyrabia własna opinie a wybor nalezy do was samych...
  • 0

#11

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nie wiem o co teraz biega, ludzie zaczęli wątpic w to czy Bóg jest z Mojżeszem,przestali mu ufać, dlatego postanowili czcić jakiegoś wymyślonego przez siebie boga który miał stać się ich przewodnikiem w dalszej drodze....czy ty tego nie rozumiesz , Bóg nie był zazdrosny ("Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku") ale chyba coś było nie tak że ludzie zaczęli czcić innego NIEISTNIEJĄCEGO BOGA nie wiem jak ci to inaczej wytlumaczyc, przecież on wiedział że jest jeden (śmiesznie to brzmi) ale ludzie przestali mu ufać co wiązalo sie z odwroceniem sie od niego i obraniem sobie innego....

A nie dopuściłeś myśli, że ten Bóg opisywany w Bibli też sotał wymyślony przez ludzi żeby nie czuli się opuszczeni i samotni po odejściu choćby Anunnaki?
Dla mnie jest to bardziej prawdopodobne niż to, że Ten Bóg istniał od zawsze, a ujawnił się dopieo izraelitom.
Zresztą ktoś (nie pamiętam kto) napisał na tym forum, że aktualny wizerunek kościoła mija sie z tym, który miał Jezus, jeśli miał zamiar utworzyć taką instytucję...
Tak czy inaczej to jak postrzegamy taką abstrakcyjną rzecz jak 'wiarę' i kościół zależy od nas samych i nie musimy się z tego nikomu tłumaczyć, tak jak to napisał Legalize.
  • 0



#12

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIe no jednak widzę że wciąż nie rozumiesz. Ci ludzie mówili o Bogu "Bóg Mojżesza" kiedy przestali mu ufać i odwrócili się od niego to albo pomyśleli że ich nowy Bóg będzie silniejszy albo ze "Bóg Mojżesza nie istnieje". Na litość boską tak BÓG WIE ŻE NIE MA INNYCH BOGÓW, ale ludzie nawet dziś mają innych bogów takich jak sex, pieniądze itp.

[ Dodano: 2006-02-17, 01:02 ]
TRAPER- staram się pokazać wam że moja wiara jest pradziwa opieram się na Biblii ja wierzę że ona jest prawdą, i jak już pisałem skoro ty w to nie wierzysz to dyskusja z tobą na ten temat nie ma sensu w tej formie jaką prezentujesz
  • 0

#13

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak... Opierasz się na oficjalnych naukach głoszonych przez kościół, racja? A jak wiemy z autopsji nie zawsze słowo 'oficjalne' jest tożsame z 'prawdziwe', więc wniosek sam się nasuwa. Nie twierdze że wszytko co Kościół głosi to bajki, ale nieumiejętne przetłumaczenie choćby fragmentu tekstu może owocować różnymi nieporozumieniami.

[ Dodano: 2006-02-17, 01:03 ]

TRAPER- staram się pokazać wam że moja wiara jest pradziwa opieram się na Biblii ja wierzę że ona jest prawdą, i jak już pisałem skoro ty w to nie wierzysz to dyskusja z tobą na ten temat nie ma sensu w tej formie jaką prezentujesz

Muzłumanin też twierdzi że jego wiara jest tą jedyną i prawdziwą...
  • 0



#14

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze teraz zaczne opierać sie na internecie, na naukach dr. Pająka i na wiedzy Jaszczurów...przepraszam ale na czym mam sie opierać jeśli na tym co głosi Kościoł?
  • 0

#15

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No sam widzisz. Wiara opiera się tylko na swojej księdze. I nie mówie, że masz brać argumenty z niewiadomych źródeł. Ja się powołuje na opinie ludzi zajmujących się badaniem pochodzenia poszczególnych ksiąg itd. Już sam Zecharia Sitchin ujawnił błąd w tłumaczeniu kilku zwrótów w ST. A jak wiadomo opanował hebrajski i to pozwoliło mu doczytać się tego w pierwszych wersjach pism wchodzących w skład Biblii. No nie wiem... Ja nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać, tylko chciałbym, żebyś na choćby niektóre rzeczy spojrzał troszke bardziej z dystansu, bo przyjmowanie wszystkiego na tak zwaną "gębę" jest troche nie logiczne...

Jak nie czytaliście to zapoznajcie sie z tymi artykułami:
http://bogowie.org.p...3?ido=16&poz=11
http://bogowie.org.p...p3?ido=16&poz=4
http://bogowie.org.p...p3?ido=16&poz=9
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych