Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormal Activity u kolegi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nowicjusz.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
Otóż kolega ze szkoły (Tomek) opowiedział mi dwa ciekawe zdarzenia ze swojego życia. Nie twierdzę, że kłamie, ale nie twierdzę też, że mówi prawdę. Do każdej dodam swoją hipotezę.

1. W nocy brat Tomka i on obudzili się, bo ktoś pukał do drzwi. To było by normalne, gdyby nie to, że było to w nocy, ktoś (lub coś) pukało młotkiem i dźwięk dochodził z dołu drzwi. (Od razu skojarzyło mi się to z creepypastą o stworku, co miał młotek i gwoździe w worku)
Hipoteza: prawdopodobnie nocny marek chciał się zabawić, uklęknął, wziął młotek i już :)

2. Tomek był razem z kolegą. Bawili się keyboardem. Kiedy kolega poszedł do siebie, keyboard zaczął sam grać. Grał tylko wtedy, jak Tomek był w pobliżu.
Hipoteza: Coś może być nie tak z jego domem, o ile nie kłamie.

Co o tym myślicie?
Od razu mówię, że to nie jest prowokacja.
  • 0

#2

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

2. Tomek był razem z kolegą. Bawili się keyboardem. Kiedy kolega poszedł do siebie, keyboard zaczął sam grać. Grał tylko wtedy, jak Tomek był w pobliżu.


Ale co grał coś konrketnego? Jak grał sam to mogło być coś automatycznie ustawione (keyoboard ma takie opcje), zdarzyło się może z 3 razy i odrazu mówią "Gra tylko wtedy kiedy Tomek jest w pobliżu".

1. W nocy brat Tomka i on obudzili się, bo ktoś pukał do drzwi. To było by normalne, gdyby nie to, że było to w nocy, ktoś (lub coś) pukało młotkiem i dźwięk dochodził z dołu drzwi. (Od razu skojarzyło mi się to z creepypastą o stworku, co miał młotek i gwoździe w worku)
Hipoteza: prawdopodobnie nocny marek chciał się zabawić, uklęknął, wziął młotek i już :)


To mogło być wszystko , łatwo to wytłumaczyć czymkolwiek. Podstawowe pytania, czy to dom czy blok, gdzie znajduje się pokój braci(z tego co napisałeś śpią razem), gdzie śpią rodzice, czy w domu mieszka jeszcze ktoś, o której godzinie to się wydarzyło, czy to było pukanie czy mocne walenie jakimś narzędziem w drzwi.

bo ktoś pukał do drzwi

dźwięk dochodził z dołu drzwi



To pukał do drzwi, pukał od dołu czy jak, nie rozumiem. Bracia nie otworzyli drzwi i nie zobaczyli kto to? Poszli zwyczajnie spać?
  • 0

#3

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1) Pozazdrościć słuchu, skoro potrafi będąc po drugiej stronie drzwi rozpoznać po dźwięku czy ma do czynienia z młotkiem, a nie siekierką, saperką, łomem czy łyżwą

2) demo mode

To nie może być prowokacja bo w prowokacje ludzie wkładają trochę wysiłku.
  • 2

#4

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

o Tomka Pece ci chodzi?? :mrgreen:
  • 0

#5

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od razu skojarzyło mi się to z creepypastą o stworku, co miał młotek i gwoździe w worku

Ten rym sprawia, że naprawdę bardzo sceptycznie do tego podeszłam :) wybacz...
Uważam to za trochę może niefortunny zbieg okoliczności.
  • 0



#6

grzybu87.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem chłopaki naoglądali się nowej części Paranormal Activity w ferie i teraz szukaja rozrywki :P.
  • 0

#7

Nowicjusz.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) W innych tematach były... Dziwne.

Rodzina mieszka w bloku (lub w domu, sam nie wiem, mieszka na drugim końcu miasta). Tomek ma 7 rodzeństwa :o. Nie chodzi mi o żadnego Tomka Pece :). A z tym keyboardem to pewnie masz rację, Cascco.
I czemu nie otworzyli drzwi??? Brat jest starszy, a Tomek ma 12 lat. Za drzwiami mógł być każdy: sąsiad, morderca... Długo by wymieniać :)
Ten rym to mi nawet nieźle wyszedł (choć nieumyślnie) :)
Oj, zapomniałem o najważniejszym: Nie otworzyli drzwi, tylko wyjrzeli przez wizjer i nikogo nie zobaczyli. A to pukanie, według jego relacji, było stałe, nie takie "puk, puk" i przerwa, tylko "puk, puk, puk, puk itd."

Użytkownik Nowicjusz edytował ten post 11.02.2013 - 14:07

  • 0

#8

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli wychodzi na to, że Nasz bohater Tomek to jeszcze jakby nie patrząc dziecko i może mieć trochę wybujałą wyobraźnię :) Dodajmy do tego współczesne bajki i gry komputerowe i "straszną" historię mamy jak znalazł :)

Swoją drogą przypomniało mi się, jak pobrałam kiedyś sobie Encyklopedię Zjawisk Paranormalnych :) Naczytałam się o "Wysysaczu (wiem dziwny wyraz) kóz". Chupacabrze.
Dołączona grafika
Były to wakacje i często przychodziła do mnie taka dziewczynka w wieku lat mniej więcej 11 - stu. Była wówczas u swojej babci na wakacjach.
Postanowiłam trochę zabawić się jej kosztem, bo była irytująca momentami. Powiedziałam jej, że od godziny 19 do godzin porannych (a najintensywniej we wtorki) grasuje w Naszej miejscowości ten stwór. Pokazałam to zdjęcie. Nawymyślałam trochę historyjek. Jej brat ją w tym upewnił. Panika gwarantowana. Jak zapewne się domyślacie, dziewczynka więcej do mnie nie przyszła, co więcej wróciła z wakacji u babci do domu.
Wiem, może to i chamskie, ale wtenczas o tym taki nie myślałam.
  • 1



#9

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wątpię żeby u tego Tomka w domu grasowała Chupacabra :P
  • 0

#10

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi komputer wiele razy się sam włączył, i raczej nie było to żadne zjawisko paranormalne, no chyba ze jakiś duch go włączył :) ale raczej nie.
  • 0

#11

TakiKtos.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://img45.imagesh...tomus2341mz.jpg o tym tomku mowa ? :] Tak na poważnie to lepiej chyba byłoby gdyby sam nam osobiście o tym napisał. Łatwo coś przekręcić. "Grał na keyboardzie", rozumiem, że wiek młody to i wyobraźnia wybujała :P
  • 0

#12

czorna666.
  • Postów: 72
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też miałam taki keyboard, że sam grał gdy wychodziłam z pokoju a gdy w pokoju byłam i się patrzyłam na niego z uporem maniaka to nie raczył się odezwać. Z kolei gdy przekroczyłam tylko róg pokoju i jakby to powiedzieć.. nie miał mnie "w zasięgu klawiszy" :mrgreen: to się odzywał i pogrywał pojedyncze dźwięki. Według mnie to nic paranormalnego. Dużo ludzi z tego co wiem przeżyło podobne "paranormal activity" z kayboardem :mrgreen: . Co do stukania młotkiem to albo ktoś robił sobie jaja, albo majsterkował przy czymś w tych godzinach (mam takiego sąsiada, co uwielbia wiercić o 23 w nocy..) albo rzeczywiście coś jest na rzeczy.
  • 0

#13

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w tych zdarzeniach nie widzę nic paranormalnego. Troszkę za bardzo wybujała wyobraznia, plus do tego kilka zbiegów okoliczności i wychodzi koledze jakieś nawiedzenie w domu. Radzę podejść do tego z przymrużeniem oka :)
  • 0

#14

Nowicjusz.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi też się tak wydawało, że kłamie.
On chyba tutaj tego nie napisze, bo nie jest zarejestrowany, ale jutro zrobię z nim mały wywiad :)
  • 0

#15

KPR.
  • Postów: 16
  • Tematów: 4
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) W innych tematach były... Dziwne.

Rodzina mieszka w bloku (lub w domu, sam nie wiem, mieszka na drugim końcu miasta). Tomek ma 7 rodzeństwa :o. Nie chodzi mi o żadnego Tomka Pece :). A z tym keyboardem to pewnie masz rację, Cascco.
I czemu nie otworzyli drzwi??? Brat jest starszy, a Tomek ma 12 lat. Za drzwiami mógł być każdy: sąsiad, morderca... Długo by wymieniać :)
Ten rym to mi nawet nieźle wyszedł (choć nieumyślnie) :)
Oj, zapomniałem o najważniejszym: Nie otworzyli drzwi, tylko wyjrzeli przez wizjer i nikogo nie zobaczyli. A to pukanie, według jego relacji, było stałe, nie takie "puk, puk" i przerwa, tylko "puk, puk, puk, puk itd."

Fajny fake! Ci co zauważyli to Gratuluję. Skoro słyszeli nawalanie młotkiem w DÓŁ drzwi, to po co patrzeli przez wizjer? A do tego co wywnioskował Cascco, to spali oni razem w pokoju. To po co w pokoju drzwi z wizjerem?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych