Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benedykt XVI chce abdykować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Według agencji ANSA Benedykt XVI ma zakończyć pontyfikat 28 lutego tego roku. Informacja ta miała zostać ogłoszona przez niego osobiście, po łacinie, podczas konsystorza podczas kanonizacji męczenników z Otranto


Źródło: Onet.pl

Użytkownik Tenhan edytował ten post 11.02.2013 - 11:55

  • 5

#2

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Papież Benedykt XVI ma abdykować 28 lutego – informuje agencja ANSA.

Według agencji Benedykt XVI ma zakończyć pontyfikat 28 lutego tego roku. Informacja ta miała zostać ogłoszona przez niego osobiście, po łacinie, podczas konsystorza ws. kanonizacji męczenników z Otranto.

Na początku 1990 roku Joseph Ratzinger doznał udaru mózgu. Ze względu na swoje problemy zdrowotne próbował co najmniej dwa razy zrezygnować ze stanowiska prefekta w Kongregacji Nauki Wiary, ale Jan Paweł II odrzucił jego rezygnację.

W 1998 roku papież Jan Paweł II mianował Ratzingera wice-dziekanem Kolegium Kardynałów; dziekanem został cztery lata później. Kolegium Kardynalskie składa się z wszystkich kardynałów w Kościele katolickim.

Według komentatorów religijnych Jan Paweł II mianował Ratzingera na to stanowisko z premedytacją. Wiedząc, że jego zdrowie jest coraz słabsze, papież chciał mieć pewność, że jego następcą będzie ktoś, kto podziela jego tradycyjne poglądy. Nawet jeśli Ratzinger nie zostałby wybrany, dalej pełniłby kluczową role w procesie podejmowania decyzji.

Źródło
(roma.ogginotizie.it,Onet/KK;PG)

Trochę więcej.

Podobno przez zły stan zdrowia. Acz...przecież większość papieży umierała będąc na "stanowisku". Dość nietypowa decyzja, chociaż nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dna.

Użytkownik wieslawo edytował ten post 11.02.2013 - 12:09

  • 1

#3

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jestem wierzący, ale dziwnie się czułem wiedząc że na czele przepotężnej, fanatycznej siły jaką jest katolicyzm, stał Niemiec :P

Mam nadzieję że następny papież będzie czarny :)
  • -4

#4

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak i wtedy będzie to ostatni papież ;)
  • 1

#5

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak i wtedy będzie to ostatni papież ;)


NAJWYŻSZY CZAS!!! :)
  • 2

#6

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe ciekawe kto go zastąpi teraz oby jakiś "młody" co wniesie jakieś pozytywne zmiany.
  • -1

#7

Szamanista.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurcze, jakieś pół roku temu byłą gadka gdzieś, że obecny papież abdykuje (przy okazji akcji z kamerdynerem), tylko gdzie to było...

Użytkownik Szamanista edytował ten post 11.02.2013 - 13:14

  • 0

#8

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak i wtedy będzie to ostatni papież ;)

A wtedy na czele chrześcijaństwa stanie murzyn i będzie koniec świata :)
Mama mi tak kiedyś mówiła, że jak murzyn zostanie papieżem to będzie koniec świata. Jeśli na tym forum jest ktoś czarnoskóry to proszę nie traktować określenia "murzyn" jako obelgę - nie chcę nikogo urazić; jednakże musiałam się wyrazić tak a nie inaczej.

A tak nawiasem mówiąc, to podobno jeśli chodzi o "murzyna" mającego niejaką władzę nad ludźmi to istnieje teoria, że może to być sam Obama.
Suma Summarum znów czeka Nas (no może nie dosłownie Nas) kolejny sobór Watykański i wypatrywanie białego dymu ;)
  • -1



#9

żywe srebro.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

a ja mialem glupi sen, znaczy chyba wcale nie taki glupi... dojdzie do jakiegos zamachu terrorystycznego, co prawda snila mi sie warszawa, ale byli tam turcy, wiec obstawiam berlin, byl jeszcze w tle izrael, ale mysle że może chodzić o berlin... zobaczymy... konflikt z wystrzeleniem rakiet przewidzialem, ciekawe czy to sie sprawdzi... trzeba poczekac kilka dni...
  • -5

#10

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Suma Summarum znów czeka Nas (no może nie dosłownie Nas) kolejny sobór Watykański i wypatrywanie białego dymu ;)


Raczej konklawe, a nie sobór ;)
  • 3



#11

Mystic.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co ciekawe mozna juz obstawiac u buka kto zostanie nowym papiezem. Najmniej placa uwaga za Petera Turksona z Ghany, nie tylko jest czarny, do tego ma na imie Piotr, skonfrontujcie to z przepowiednia Malachiasza dot. ostatniego papieza - to taka ciekawostka.

Klik
  • 7

#12

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Suma Summarum znów czeka Nas (no może nie dosłownie Nas) kolejny sobór Watykański i wypatrywanie białego dymu ;)


Raczej konklawe, a nie sobór ;)

Hahah :) Dlaczego napisałam sobór to nie wiem :) Zapomniałam, że istnieje takie coś jak konklawe i byłam święcie przekonana, że to sobór :)
No cóż skleroza nie boli :) Raz na jakiś czas wygłupić się nie zaszkodzi ;)
  • 0



#13

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie będzie czarnego papieża wy ignoranci. Jeśli chodzi o tę przepowiednię, o której macie mgliste pojęcie to sprawdźcie sobie w Google jak wygląda herb Benedykta XVI i kto się na nim znajduje....
  • 2

#14

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up
Mgliste pojęcie powiadasz? Odczytałeś tą przepowiednie jako, że może chodzić o m.in murzyna na herbie ?
  • 0

#15

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Papież ogłosił swoją decyzję podczas konsystorza w Watykanie, uzasadniając ją "brakiem sił do sprawowania powierzonej mu posługi". Wakat ma być najkrótszy, na ile to możliwe. Na razie nie jest znany termin konklawe, choć media spekulują, że nowy papież ma być znany jeszcze przed Wielkanocą. Papież nie weźmie udziału w konklawe.
Rzecznik Watykanu Frederico Lombardi podczas konferencji prasowej wyjaśniał, że decyzja o rezygnacji nie była podjęta pod wpływem chwili, lecz w ciągu kilku ostatnich miesięcy i zaprzeczył, by wynikała ona z "trudności z papiestwem", depresji czy poczucia niepewności. Jak zapowiedział rzecznik, Benedykt XVI po ustąpieniu z urzędu najpierw przeprowadzi się do letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo, a następnie zamieszka w zamkniętym klasztorze, gdzie poświęci się modlitwie i refleksji.


Oświadczenie papieża Benedykta XVI


"Najdrożsi Bracia,

zawezwałem was na ten Konsystorz nie tylko z powodu trzech kanonizacji, ale także, aby zakomunikować wam decyzję o wielkiej wadze dla życia Kościoła. Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. Jestem w pełni świadom, że ta posługa, w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę. Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

Najdrożsi Bracia, dziękuję wam ze szczerego serca za całą miłość i pracę, przez którą nieśliście ze mną ciężar mojej posługi, i proszę o wybaczenie wszelkich moich niedoskonałości. Teraz zawierzamy Kościół święty opiece Najwyższego Pasterza, naszego Pana Jezusa Chrystusa, i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Jeśli o mnie chodzi, również w przyszłości będę chciał służyć całym sercem, całym oddanym modlitwie życiem, świętemu Kościołowi Bożemu".


Źródło : http://www.polityka....i-abdykuje.read

Tematy połączone.
edycja:
ultimate

Użytkownik Bartoloneo edytował ten post 11.02.2013 - 14:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych