Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwie propozycje zmian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwszą propozycją jest coś co raczej trudno żeby przeszło bo widzę że macie tak od dawna. Dotyczy to ostrzeżeń. Nie uważacie że lepiej by było zamiast pisania w temacie o kasacji ostrzeżeń ustawienie w panelu tak aby ostrzeżenia same wygasały po 30 dniach? Bo tak naprawdę taka prośba to tylko formalność ale z drugiej strony ktoś się zapomni, potem wyłapie trzeciego i zawieszenie konta a wcześniejszych ostrzeżeń mógłby już nie mieć. Również oszczędziłoby to pracy moderatorom którzy nie musieliby ręcznie ich usuwać i dawać potwierdzenia. Ręczne usuwanie ostrzeżenia miałoby sens tylko wtedy kiedy ostrzeżenia trzeba by było odpracować czyli np. kasacja ostrzeżenia za napisanie jakiegoś artykułu. Ale tak zwyczajnie żeby pisać "minęło 30 dni, usuńcie mi ostrzeżenia" to jest to nieco zbędne i ustawienie żeby ostrzeżenia same wygasały byłoby z pożytkiem dla wszystkich.

Druga rzecz dotyczy shoutboxu. Myślę że lepiej by było gdyby wypowiedzi dodawały się na bieżąco. Czyli nie tak że muszę co chwila odświeżać żeby przeczytać nowy wpis tylko jak ktoś wyśle to nie tylko on widzi że wskoczyło mu to do shoutboxa ale ja też żebym widział czyjąś wiadomość zaraz po tym jak ktoś ją wyślę. Kolejna bardziej kosmetyczna zmiana dotycząca shoutboxu to można by zwiększyć liczbę widocznych ostatnich wiadomości w oknie shoutboxu. Teraz jest ich 8 a myślę że byłoby lepiej gdyby było 15. Wtedy łatwiej podłączyć się do dyskusji i przede wszystkim to niweluje ryzyko tego że jak pisze dużo osób naraz to można przeoczyć jakiś wpis bo wysypie się kilka wiadomości naraz i jakaś już nie będzie widoczna bo przepadnie.

Pozostawiam do rozwagi.

#2

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[..] ale z drugiej strony ktoś się zapomni, potem wyłapie trzeciego i zawieszenie konta a wcześniejszych ostrzeżeń mógłby już nie mieć.

Dodam tylko, że to tak nie działa. Jeśli było przedawnione ostrzeżenie w momencie złapania kolejnego, nie jest ono liczone/sumowane.

Co do shoutboxa to się zgodzę, sama ostatnio się zastanawiałam czemu trzeba co chwilę odświeżać. :P

#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3011
  • Tematów: 2583
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie uważacie że lepiej by było zamiast pisania w temacie o kasacji ostrzeżeń ustawienie w panelu tak aby ostrzeżenia same wygasały po 30 dniach?

Silnik forum nie umożliwia automatycznej kasacji ostrzeżeń, więc niestety w tej kwestii nic się nie zmieni.

Druga rzecz dotyczy shoutboxu. Myślę że lepiej by było gdyby wypowiedzi dodawały się na bieżąco. Czyli nie tak że muszę co chwila odświeżać żeby przeczytać nowy wpis tylko jak ktoś wyśle to nie tylko on widzi że wskoczyło mu to do shoutboxa ale ja też żebym widział czyjąś wiadomość zaraz po tym jak ktoś ją wyślę.


Jest to możliwe. Problem jednak polega na tym, że SB odświeżający się na bieżąco generuje kilka razy więcej odwołań do bazy w jednej sekundzie niż cała reszta forum, co spowoduje zarżnięcie serwerów w godzinach szczytowej popularności (czyli codziennie wieczorem). Niestety (albo i stety :) ) VRP to dosyć duże forum i to, co bez problemu dałoby się zrobić na np. forum.milosnicy-turkucia-podjadka.pl, na paranormalne.pl zwyczajnie nie zda egzaminu.

Kolejna bardziej kosmetyczna zmiana dotycząca shoutboxu to można by zwiększyć liczbę widocznych ostatnich wiadomości w oknie shoutboxu. Teraz jest ich 8 a myślę że byłoby lepiej gdyby było 15. Wtedy łatwiej podłączyć się do dyskusji i przede wszystkim to niweluje ryzyko tego że jak pisze dużo osób naraz to można przeoczyć jakiś wpis bo wysypie się kilka wiadomości naraz i jakaś już nie będzie widoczna bo przepadnie.


A to akurat mogę zrobić :) Zwiększyłam liczbę widocznych wpisów do 20, wystarczy przewinąć zawartość.



#4 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Adminowałem tu i tam, i myślę, że jakiś plugin obsługujący ostrzeżenia nie byłby problemem, zwłaszcza, że forum stroi na silniku IP Board, które ma tysiące profesjonalnych rozszerzeń, które z reguły są bardzo dobrze zoptymalizowane.

#5

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3011
  • Tematów: 2583
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Adminowałem tu i tam, i myślę, że jakiś plugin obsługujący ostrzeżenia nie byłby problemem, zwłaszcza, że forum stroi na silniku IP Board, które ma tysiące profesjonalnych rozszerzeń, które z reguły są bardzo dobrze zoptymalizowane.

Automatyczna kasacja ostrzeżeń jest w najnowszej wersji (3.4.2) IP Board, ale aktualizacja z 3.1.4 do 3.4.2 to nie taka prosta sprawa. W przyszłości zaktualizuję forum, ale nie jest to kwestia najbliższych kilku dni -- więc trzeba cierpliwie poczekać.






#6

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Użytkownik Tenhan dnia 11.02.2013 - 10:25 napisał
Nie uważacie że lepiej by było zamiast pisania w temacie o kasacji ostrzeżeń ustawienie w panelu tak aby ostrzeżenia same wygasały po 30 dniach?

Silnik forum nie umożliwia automatycznej kasacji ostrzeżeń, więc niestety w tej kwestii nic się nie zmieni.


Trochę mnie to dziwi bo adminowałem na forum które swego czasu miało bardzo stary silnik i była ta opcja :P Jeżeli użyłaś słowa niestety przy tym że w tej kwestii nic się nie zmieni to oznacza że jednak widzisz że takie coś mogłoby być dobre i potrzebne więc może warto spróbować i posłuchać kolegi Androlla ;)

Jest to możliwe. Problem jednak polega na tym, że SB odświeżający się na bieżąco generuje kilka razy więcej odwołań do bazy w jednej sekundzie niż cała reszta forum, co spowoduje zarżnięcie serwerów w godzinach szczytowej popularności (czyli codziennie wieczorem). Niestety (albo i stety ) VRP to dosyć duże forum i to, co bez problemu dałoby się zrobić na np. forum.milosnicy-turkucia-podjadka.pl, na paranormalne.pl zwyczajnie nie zda egzaminu.


Na nieco mniejszych ale też dużych forach widziałem że to się sprawdzało. Ale rozumiem powody i szczególnie nie naciskam. Dzięki że chociaż jedna rzecz przeszła, od razu lepiej czyta się shoutbox ;)

#7 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano


Adminowałem tu i tam, i myślę, że jakiś plugin obsługujący ostrzeżenia nie byłby problemem, zwłaszcza, że forum stroi na silniku IP Board, które ma tysiące profesjonalnych rozszerzeń, które z reguły są bardzo dobrze zoptymalizowane.

Automatyczna kasacja ostrzeżeń jest w najnowszej wersji (3.4.2) IP Board, ale aktualizacja z 3.1.4 do 3.4.2 to nie taka prosta sprawa. W przyszłości zaktualizuję forum, ale nie jest to kwestia najbliższych kilku dni -- więc trzeba cierpliwie poczekać.




A to takie buty, rozumiem. Sam męczyłem się z aktualizacją forum, na szczęście działałem na MyBB które upraszcza aktualizację do minimum, także w 10 minut było po problemie, no pomijając drobne poprawki w bazie i w niektórych skryptach, zwłaszcza tych nie oficjalnych. Z IPB nie miałem styczności baaaaardzo długo, kiedyś ta funkcja była dostępna jako plugin, nie wiedziałem że już jest zintegrowana w silniku. A może mylę to z Vbulletinem, naprawdę nie pamiętam. W każdym razie dzięki za odpowiedź.




#8

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To i ja coś zaproponuję, nie zakładając nowego tematu.
Zauważyłem, że w ostatnim czasie powstaje mnóstwo tematów ze zdjęciami kurzu, dymu, naświetlonego paska, klamki i firanki, dziury w ścianie itp.
Tematy te, zazwyczaj nie posiadają żadnego merytorycznego wprowadzenia, a po kilku postach są zamykane przez moderatorów.
Czy nie dałoby się wprowadzić ograniczenia, polegającego na tym że tzw. "Nowicjusze" (poniżej 25 postów), do momentu stania się "użytkownikami" mieliby przywilej założenia tylko jednego tematu?
Mogliby wykorzystać go na przywitanie się, lub przedstawienie swojego problemu.
Nie chcę nikogo wskazywać palcem, ale podam przykład. Jest użytkownik, który założył 6 tematów z jakimiś dziwnymi zdjęciami. Wszystko to co w tych 6 tematach zawarte, zmieściłoby się spokojnie w jednym temacie zatytułowanym np. "Moje zdjęcia", a wyglądałoby o wiele bardziej estetycznie :)

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 14.02.2013 - 01:44


#9

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witaj DK, znow brak 20 wpisów :/



#10

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3011
  • Tematów: 2583
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj DK, znow brak 20 wpisów :/

Jakich wpisów?






#11

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zwiekszylas wpisy SB do 20 , chwile byly ale juz nie ma.



#12

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3011
  • Tematów: 2583
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwiekszylas wpisy SB do 20 , chwile byly ale juz nie ma.

Wyjaśniłam kilka dni temu na SB, że forum się zaczyna przytykać, skrypt SB nie sprawdza się najlepiej przy powiększonej liczbie wpisów. Trzeba będzie zaczekać do czasu aktualizacji do nowej wersji. Pracuję nad tym.






#13

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aha spoko. ;)



#14

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No z SB to przyznam że trochę strzał w nogę przy skrypcie, który po 20 wpisach przytyka forum - albo słaby serwer!

Moderowałam swego czasu równie duże forum i wpisy z SB można było sobie przejrzeć z ostatnich kilku (3) godzin i nic się nie przytykało, natomiast ruch był na nim kilkukrotnie większy niż kiedykolwiek zauważyłam na paranormalne, tym bardziej, że ostatnio tendencja ruchu na forum jest raczej malejąca.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych