Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podwójne morderstwo i samobójstwo Chrisa Benoit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

25 Czerwca 2007 r. USA obiegła szokująca wiadomość. 40-letni gwiazdor wrestlingu Chris Benoit zamordował swoją 43-letnią żonę Nancy oraz swojego 7-letniego syna Daniela który cierpiał na zespół chromosomu X a dzień później popełnił samobóstwo. Chris Benoit udusił swoją żonę którą wcześniej również ranił nożem i syna (co ciekawe syna udusił jego markowym chwytem z wrestlingu, "crippler crossface") a sam się powiesił. Przy ciałach swoich bliskich położył Biblię a jego żona miała związane nogi i nadgarstki. Najprawdopodobniej Chris nie miał żadnego konkretniejszego motywu a wszystkiemu zawiniły duże ilości sterydów, painkillerów i innych środków które brał. Stwierdzono że w momencie morderstwa Chris miał zmiany w mózgu jak u 85-latka z alzheimerem a stężenie testosteronu w jego krwi było takie jak u dorosłego słonia. Kolejną rzeczą jaka mogła się przyczynić do takiego stanu są uszkodzenia mózgu jakie odniósł w trakcie swojej kariery. Benoit nie należał do osób które oszczędzają się w ringu, zawsze dawał z siebie wszystko, przyjmował wiele ryzykowanych akcji, przy ciosach krzesłem w głowę nie zasłaniał się rękami (jeden z wrestlerów powiedział że Chris był jedną z tych osób które zdecydowałyby się nawet przyjąć chairshoota w tył głowy) oraz przede wszystkim jedną z jego akcji kończących był diving headbutt czyli akcja gdzie skakał na rywala z narożnika bezpośrednio uderzając go głową (też rzadko podpierał się rękami). W domu Benoit były też problemy rodzinne, jego żona podejrzewała go o romans z jedną z div oraz tematem wywołującym napięcia w domu była choroba Daniela. Lekarz Benoit który udostępniał mu te wszystkie środki został skazany na 10 lat więzienia.

w/w akcja (jak widać czasami wykonywał ją ze znacznej wysokości)


Świadkowie którzy widzieli go na krótko przed zdarzeniem twierdzą że nie przejawiał żadnych oznak że mogłoby być z nim coś nie tak, zachowywał się normalnie.

Ostatnie zdjęcie Chrisa zrobione przez fanów na krótko przed tragedią

Dołączona grafika

Tak samo jego koledzy wrestlerzy byli w szoku (jak zawsze w takich sytuacjach wszyscy są zaskoczeni że jak ktoś mógł, był taki spokojny itd.), Chris był dość wrażliwym gościem (jak dwa lata wcześniej na atak serca zmarł jego przyjaciel Eddie Guerrero który też był wrestlerem to Chris na wizji płakał jak dziecko), nie miał etykietki aroganta, był lubiany na zapleczu. Benoit był jednym z najlepszych wrestlerów w historii jeżeli chodzi o technikę, osiągnął w tej dziedzinie niemal wszystko, posiadał mnóstwo pasów największych federacji wrestlingowych takich jak World Wrestling Entertainment czy World Championship Wrestling, w obu tych federacjach po razie posiadał główny pas World Heavyweight Championship, we wcześniejszej fazie swojej kariery osiągnął też wiele w Japonii. Nawet 2 dni po zabiciu żony kiedy dokonał morderstwa odbywała się gala PPV na którą miał zabookowaną wygraną kolejnego pasa (ECW Championship) lecz oczywiście na gali się nie pojawił (już wcześniej wysłał smsa do kolegi Chavo Guerrero że nie dojedzie na jeden z live eventów bo jego żona i dziecko "mają problemy pokarmowe"), został zastąpiony przez innego wrestlera a na gali podano że Chris nie pojawił się ze względu na "problemy rodzinne". Dzień później kiedy już wiadomo było co się stało zrobiono 3-godzinną galę RAW poświęconą Chrisowi Benoit i jego rodzinie za którą później domagano się przeprosin. Kariera wrestlingowa piękna ale niestety to wydarzenie przekreśliło wszystko. Federacja WWE traktuje Chrisa tak jakby nigdy nie istniał, jakby mogli to niemal by zrobili orwellowską ewaporację ale nie da się wykreślić kogoś kto tak wiele osiągnął, nie zafałszują historii pasów czy na liście zwycięzców prestiżowego royal rumble matchu nie wpiszą że w 2004 roku nikt nie wygrał. Jednak na wizji w trakcie gal nigdy o nim nie wspominają, jego walki są cenzurowane na DVD, o jego wstąpieniu do WWE Hall of Fame też nie ma mowy a w normalnych okolicznościach miałby to pewne, w internetowej encyklopedii na stronie głównej WWE jest wpisany na listach mistrzów lecz nie ma jego biografii.

Są fani którzy potrafią oddzielić Chrisa wrestlera od Chrisa człowieka, ja też staram się to robić ale nie jest łatwo oglądać jakąś dawną walkę z jego udziałem i zapomnieć że on zrobił takie coś i to nawet jeżeli jestem pewien że nie był wtedy świadomy. Po prostu szprycowanie się i urazy głowy zrobiły swoje. Wiadomo że w wrestlingu najmilej widziani są przypakowani najbardziej jak to jest możliwe a że Benoit nie był wysoki to tym bardziej pod tym względem musiał wspiąć się na wyżyny. Rzadko kiedy wrestler który nie ma więcej niż 180 cm osiąga najwyższe trofea w tej dziedzinie, dla wielu promotorów "gwiazda wrestlingu zaczyna się od 6 stóp". W federacji w której był wcześniej, w WCW miał problem z tym że był niedoceniany ze względu na warunki fizyczne, jak w końcu wygrał pas wagi ciężkiej tylko dlatego że kilku innych było kontuzjowanych to na zapleczu wyrzucił go do kosza i odszedł z federacji po czym przeszedł do konkurencji. Generalnie w WCW nie tylko on miał ten problem i kiedy przeszedł z WCW które później upadło do WWE z kilkoma innymi wrestlerami którzy też byli świetni technicznie ale nie dawano ich do walk wieczoru ze względu na wzrost a ciągle promowano dziadków typu Hogan to u niego i u tych zawodników jak ich porównać z czasów WCW i WWE to mieli duży przyrost masy mięśniowej (prezes WWE też jest znany ze słabości do dużych chłopców). Za tym że nie był świadomy tego co robi przemawia za tym fakt że popełnił samobójstwo dzień później więc całkiem możliwe że wtedy odzyskał świadomość, zobaczył co zrobił i się powiesił. Ciekawe jest też to że 14 godzin przed tym jak policja znalazła ciała ktoś wyciął numer i na wikipedii wpisał że Benoit i jego żona nie żyją.

Oczywiście po tym wszystkim wybuchła wielka debata na temat sterydów w WWE, sprawą zainteresował się też rząd USA. Od tego czasu w WWE obowiązuje program "talent wellness policy". Wrestlerzy wyrywkowo są brani na testy antydopingowe, za wykrycie zakazanych środków za pierwszym razem jest grzywna i zawieszenie na 30 dni, za drugim większa grzywna i zawieszenie na 60 dni a za trzecim zwolnienie. Szkoda tylko że to wszystko to tak naprawdę pic na wodę i brani na kontrolę są tylko ci którzy czymś podpadną. Kolejną zmianą jaką wywołała ta tragedia jest zakaz w WWE podduszania różnymi linami i sznurami (w 2010 roku jeden z wrestlerów zapomniał się i przydusił ring announcera krawatem i został za to zwolniony).

Jak widać czasami pęd za karierą może źle się skończyć. Problemy Benoit ciągle narastały aż w końcu bańka pękła i wydarzyła się taka tragedia.

Chris i jego syn

Dołączona grafika

Nancy Benoit

Dołączona grafika

Tribute wyemitowany przez WWE poświęcony jego osobie.


Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.02.2013 - 11:47


#2

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za dzieciaka, w latach 90-tych oglądałem ten 'sport' na TNT wieczorami jak się kończył Cartoon Network :) Lubiłem typa bo nie przebierał się w pedalskie maski czy ciuszki i dość często wygrywał (przynajmniej w walkach, które trafiło mi się obejrzeć). Byłem w lekkim szoku gdy parę lat temu dowiedziałem się jak narozrabiał.

PS. To właśnie na wrestlingu pierwszy raz zetknąłem się z określeniem NWO.

PS 2. Dzięki cartoonowi i TNT nauczyłem się sam angielskiego :) Polecam pozwalać oglądać dzieciakom bajki w językach obcych! Byle bez przesady.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych