Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt "Piktogram VRP 2007" !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
chciałbym tutaj wysunąć pewną ciekawą propozycję. Co powiecie na to, żeby zebrała się grupa użytkowników VRP w celu stworzenia własnego piktogramu? Moglibyśmy zaopatrzyć się w sprzęt (wskaźniki laserowe, deski, sznury, kamery na kijkach itp. itd.), przygotować plan (myślę o jakimś skomplikowanym wzorze ale wykonalnym przez laików) i wyruszyć na jakieś pole w nocy. Stworzylibyśmy własny piktogram :)

Cel projektu:
1. Sprawdzenie, jak skomplikowane wzory są wykonalne przez człowieka.
2. Sprawdzenie, czy wykonany przez nas piktogram zostanie przez zagraniczne strony/organizacje uznany za autentyczny (o to będziemy się starać)
3. Dobra zabawa (po ciężkiej pracy jakieś piwko :beer: (albo soczek) w ciekawym gronie się wypije i pogada na różne tematy ;) )

Jakże będzie też przyjemnie obserwować piękny piktogram naszej roboty :)

Oczywiście mówię o roku 2007, bo teraz już się nie uda (pól już nie ma, a czasu na zebranie ekipy brak).

Co o tym sądzicie? Wypali? Czy opłaca się to drążyć?
  • 0

#2

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ale jak widziałeś, nawet spotkanie forumowiczów nie wypaliło, a co dopiero mówić o pracy fizycznej.
Ponadto do takiej "imprezki" trza by zgarnąć spora grupe ludzi. no i naprawde usiąść nad wzrorem, bo to nie tylko trzeba go narysować, ale tez zaplanować jak poszczególne kaształy wykonamy.
  • 0

#3

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z planowaniem nie ma problemu, mam kilku znajomych którzy spokojnie będą mogli to zrobić - pozatym mamy rok czasu. Tak samo z ludem - jeśli wyznaczy się termin, topic będzie długo widoczny to myślę, że wielu pasjonatów się na to zdecyduje. Miałem dokładnie takie obawy jak Ty, ale przemyślałem to i stwierdziłem, że "spróbować nie szkodzi, większe są szanse, że się uda" :)
  • 0

#4

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobry i ciekawy pomysl! jestem za + jak wypali zjawie sie
  • 0

#5

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to najlepiej w przyszłe wakacje, bo nie sądze, żeby dużo osób znalazło jakiś długi termin podczas normalnego roku.
  • 0



#6

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem zdecydowanie za! Chętnie pomogę w tym projekcie jeśli w ogóle ruszy. ;-)
  • 0

#7

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przyszłe wakacje, no problem, to wystarczająco dużo czasu aby solidnie przygotować cały projekt :crazy: jestem absolutnie za :smile:
  • 0

#8

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pomysł sam w sobie jest fajny
tak jak to pisał Bercik spotkanie forumowiczów nie wypaliło a dopiero coś takiego

będzie tak jak ze spotkaniem, wszyscy chętni, wtedy się zacznie
wybór miejsca, z tym będize najwięcej problemów, potem temat ucichnie i pójdzie w zapomnienie

chociaz mam nadzieje ze bedzie inaczej :D
  • 0

#9

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to będzie naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Sprzęt to może najmniejszy problem.
Brakuje praktyki. W teorii to może dużo wiemy o piktogramach (no może niektórzy), ale jak konkretnie się do tego zabrać?
Plany, plany, ale przecież nie pójdziemy od razu w teren robić nasze "profesjonalne" dzieło. Najpierw trzeba wielu, wiele prób: Od "wydeptania" prostego kręgu, po bardziej skomplikowane, aż na innych aspektach właściwych kręgom kończąc. (uu ale to mądre :P )
Zresztą jak sprawdzić czy nasz testowy krąg wyszedł? trzeba by się wznieść w powietrze, a z tym może być problem.
Można by zrobić kilka większych kółek i potem czekać na relacje ludzi, może i specjalistów od kręgów i przekonać się na ile dobrze nam to wyszło.
Wtedy moglibyśmy wziąć się za coś poważnego. Takie testy można by robić na łąkach, albo polach, ale to dopiero w przyszłym roku (w sezonie)
Ostateczny krąg (może nie ostatni :> ), musiałby być w sporym oddaleniu od próbnych (czytaj: drugi koniec Polski), aby ludzie ich nie powiązali, a najlepiej to w odstępie jeszcze jednego roku (jeśli ktoś zwróciłby w ogóle uwagę na te wcześniejsze).

Najlepiej jakby ktoś z Forum był w posiadaniu jakiegoś pola/łąki i przeznaczyłby je na cele szkoleniowe :mrgreen: )
------
edit: A no i jeszcze jedno - pełna konspiracja, nie możemy tak sobie gadać o szczegółach projektu na forum, bo ktoś może wypaplać mediom jak plan będzie w zaawansowanym stadium - szpiedzy przemysłowi itp 8-)
  • 0

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Apophis_, propozycja jak najbardziej ciekawa ale jak ty chcesz zrobic wspolny piktogram jak tu nie mozna się ustawić na zwykle spotkanie ?? :D
  • 0

#11

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pomysł fajn i chętnie bym się do tego przyłożył, ale pozostaje kwestia miesca i czasu spotkania. Zobaczymy, moze w przyszłym roku? Oby!
  • 0



#12

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale wy jesteście dziwni...po co robić piktogram, będzieci jak te głupki z Wylatowa a potem będzie halo że banda dzieciaków nie miała co robić :lol : :lol : :lol : :lol : Nie lubicie jak ktoś pokazuje ewidentne fejki a teraz sami chcecie to robić... :lol : :lol : :lol : :lol :
  • 0

#13

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja np. chciałbym się przekonać jakiej siły i nakładu trzeba użyć żeby machną c piktogram.
To ułatwiłoby nam rozpoznawanie tych prawdziwych....
  • 0



#14

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie kawalek laki moge udostepnic jakies 0,5 ha
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli samo zgromadzenie się wyjdzie to już duży sukces. Mayo, ma racje, trzeba najpierw próbować od małych. Dobrze by było jeśli jest tu ktoś kto się na tym zna i może dać jakieś wskazówki.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych