Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik zniszczył mi życie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#106 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko, że skuteczny sposób to zależy od osoby. To, że pomogło wam, nie znaczy, że pomoże jemu/jej a tylko czas i pieniądze zmarnuje. Wizyta u dermatologa (potrzebne jest skierowanie od lekarza internisty z tego roku, pamiętać o tym) to podstawa. Przedyskutować sprawę, rozważyć również dietetyka. To nie są drogie sprawy ale wykup leków czy dokonywanie zabiegów już tak. Ale jak trzeba to trzeba.

 

 

I nie zwracajcie uwagi na inteligentów piszących "inni mają gorzej". Jak masz problem to spróbuj go zlikwidować. Tak to powinno działać, a nie jakieś tam wymówki ludzi bez charakteru. Kompleksy nie mają tu nic do rzeczy, problemy są od tego żeby je rozwiązywać.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 03.08.2015 - 20:34

  • 0

#107

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Argument typu "weź nie przeżywaj, pan X ma gorzej" jest beznadziejny naprawdę i aż dziwie się, że tyle osób "splusowało" post na pierwszej stronie, na którym takowy się opierał.

Rozumiem, że jak np lubię grać w piłkę i stracę nogę to nie mam co ubolewać i robić draki, bo przecież gdzieś tam jest osoba, która straciła dwie nogi, albo nogę i rękę, więc on ma gorzej. Rozumiem, że jak zarabiam 1000zł miesięcznie i ledwo wiąże koniec z końcem to też nie powinienem marudzić, bo przecież pod biedronką stoi bezdomny i on na pewno ma gorzej.

Każdy człowiek jest inny, ma inną psychikę i być może akurat dla niego intensywny trądzik jest dużym problemem z którym nie potrafi sobie psychicznie poradzić. Wiadomo jacy są ludzie, a szczególnie młodzi. Taki "ekstremalny" trądzik może być powodem drwin i poniżania, wymarzona dziewczyna nawet na niego nie spojrzy. Jeśli jest słaby psychicznie może się załamać i sobie nie poradzić. Pisanie, że ktoś ma gorzej nie jest ani pomocne, ani nie rozwiązuje problemu, jest po prostu bezsensu, bo każdy ma swoje problemy, z którymi musi sobie radzić i nie można tego porównywać do tych co mają gorzej.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 03.08.2015 - 21:19

  • 1



#108

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko, że skuteczny sposób to zależy od osoby. To, że pomogło wam, nie znaczy, że pomoże jemu/jej a tylko czas i pieniądze zmarnuje. Wizyta u dermatologa (potrzebne jest skierowanie od lekarza internisty z tego roku, pamiętać o tym) to podstawa. Przedyskutować sprawę, rozważyć również dietetyka. To nie są drogie sprawy ale wykup leków czy dokonywanie zabiegów już tak. Ale jak trzeba to trzeba.

 

 

I nie zwracajcie uwagi na inteligentów piszących "inni mają gorzej". Jak masz problem to spróbuj go zlikwidować. Tak to powinno działać, a nie jakieś tam wymówki ludzi bez charakteru. Kompleksy nie mają tu nic do rzeczy, problemy są od tego żeby je rozwiązywać.

Hmm, może przyznałbym Ci rację, lecz niestety na swoim przykładzie wiem iż lekarze dermatolodzy nie zawsze potrafią pomóc. Być może miałem pecha i trafiłem na nieodpowiednie osoby, lecz to mało prawdopodobne bo odwiedziłem ponad 10 prywatnych dermatologów, i zdecydowana większość powtarza jak mantrę "tetracyklina lub izotek". Jeśli ktoś zna lekarza, który NAPRAWDĘ potrafi pomóc w tych sprawach to zostawcie tu namiary, mam nadzieję iż nie zostanie to potraktowane przez administrację strony  jako reklama. Ja niestety nie potrafię wskazać żadnego lekarza, a na same wizyty wydałem ponad 5 tyś złotych...


  • 0

#109

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Trochę mnie dziwi, że problem typowo medyczny znalazł się na portalu "paranormalne". Ludzie mają mnóstwo różnych medycznych problemów, ale zazwyczaj nie są one paranormalne.

 

Ale mimo to, chciałbym skierować ten problem na tory "paranormalne". Otóż niektórzy ludzie wierzą, iż każde życie to tylko etap dla jakiejś duszy - to reinkarnacja. Przyjmuje się, że w wieku 2-3 lat w ciało dziecka wstępuje "dusza" - emanacja wcześniejszego istnienia. Jego celem jest przejście kolejnego etapu doskonalenia się...

Taka dusza może się znaleźć np. w ciele kogoś, kto ma trądzik nieuleczalny - i to jest spore wyzwanie. Jak sobie z tym poradzi - taką naukę z tego wyciągnie.

 

Czy będzie gwiazdą filmową? Zapewne nie. Czy będzie sławnym człowiekiem? Być może. Czy będzie normalnie żył? A to już zależy od jego determinacji... Prawdopodobnie problemem jest zdefiniowanie sukcesu albo choćby sensu istnienia. Mówiąc w skrócie - trądzik nie przeszkadza być człowiekiem.


  • 0

#110

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mój młodszy brat w wieku dojrzewania miał własnie dość ostrą odmianę trądziku. Co dzień jak wstawał do szkoły, krzyczał, że znowu ma całą twarz w pryszczach i jak ma się pokazać wśród ludzi. Leczył to długo i to naprawdę na różne sposoby - wiadomo: młody chłopak chce być atrakcyjny i podobać się płci przeciwnej. Trafił w końcu do jakiejś kliniki w Trójmieście (niestety nie pamiętam już gdzie), gdzie przepisano mu bardzo silne antybiotyki. Pomogły, ale podczas badań kontrolnych okazało się, że brat w wieku 20 lat miał wątrobę jak 50 letni mężczyzna nadużywający alkoholu. Tak te antybiotyki wyniszczyły mu wątrobę. Był na pół rocznej diecie, aby chociaż trochę narząd się zregenerował.

Dziś cały czas zażywa leki na trądzik, ale nie są już tak silne, cera wygląda ładnie i czysto (niestety trochę blizn pozostało), oczywiście używa cały czas różnych kremów do twarzy i płynów oczyszczających twarz, które przepisuje mu dermatolog. 

 

Wątroba niestety już nigdy nie będzie w pełni sprawna, stąd brat jest cały czas na określonej diecie.

Coś kosztem czegoś, ale da się to zwalczyć. 


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 04.08.2015 - 10:37

  • 0

#111

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Agnieszka81

A czy twój brat brał jakiś probiotyk do tego antybiotyku? Dziwię się, że z tą wątrobą jest aż tak źle.
  • 0



#112

sad658.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trądzik zniszczył mi całą młodość, tzn najlepsze lata. Nigdy dziewczyny nie miałem. Zostałem sfrustrowanym prawikiem 24 letnim. Ile ja w latach gimnazjalnych i późniejszych przecierpiałem z tego powodu, z powodu samotności, izolacji, nerwicy. Obecnie trądziku na twarzy nie mam, trochę na plecach, no i kilka przebarwień na policzkach, których ciężko się pozbyć. Jedynie jeszcze laser mi został. Ale szczęśliwy to ja chyba nigdy już nie będę, nie w tym wcieleniu, nie ze świadomością z taką przeszłością. Tak naprawdę mało osób ma ciężki rodzaj trądziku, czujemy się z tym osamotnieni, gdyż mało osób rozumie ten problem.  Nie potrafię się cieszyć życiem. 


  • 0

#113

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To foto z drugiego postu to fake. Błagam, napiszcie że nie istnieją ludzie z takim syfem na twarzy. To fake?
  • -1

#114

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To foto z drugiego postu to fake. Błagam, napiszcie że nie istnieją ludzie z takim syfem na twarzy. To fake?

Byłoby fajnie, gdyby to był fake. Niestety takie choroby jak najbardziej istnieją.

Zaś co do narzekania na trądzik... Szkoda gadać...


Użytkownik Silm4ril edytował ten post 14.08.2015 - 19:03

  • 0

#115

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to istnieją? Przecież jak taki gościu wyjdzie na ulice to ludzie spanikują i będą wymiotowywać z obrzydzenia. Nie śmieję się ale taka prawda.
 
obraza2.gif
 
Przystojniak z Civica się odezwał...
 
:facepalm:
 
Kronikarz

Ja nie obraziłem tylko napisałem jak ludzie by zareagowali, bo przecież tak by zareagowali, prawda? A Civic to świetne auto.

Użytkownik Snaker edytował ten post 14.08.2015 - 19:21

  • -2

#116

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki ślicznotek jesteś?...Może Twoja uroda narusza czyjeś poczucie estetyki...

Takie hasło jak: "brodawczak ludzki", albo podobne i wujek google pokaże, co spotyka ludzi. 

A poważniej, trochę zrozumienia dla ludzkich problemów.





#117

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to istnieją?

Co za idiotyczne pytanie :facepalm:

Wczoraj się urodziłeś i nigdy nie widziałeś takich przypadków, choćby w internecie?


  • 0



#118

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem brzydki, tyle powiem.

A ja się nie śmieję tylko piszę prawdę jak by ludzie zareagowali. Przecież nie każdy jest przyzwyczajony do takich widoków więc by się wystraszył. I chodzi mi o foto z DRUGIEGO POSTA, nie pierwszego.

Użytkownik Snaker edytował ten post 14.08.2015 - 19:26

  • 1

#119

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za różnica z jakiego posta człowieka obrażasz?? Nie masz za grosz kultury? Zachowaj swoje chamskie komentarze dla siebie. I jeszcze raz skomentujesz decyzję Moderatora, to Ci zasadzę taki prezent, że forum nie zobaczysz do Bożego Narodzenia.


  • 0



#120 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Tylko, że skuteczny sposób to zależy od osoby. To, że pomogło wam, nie znaczy, że pomoże jemu/jej a tylko czas i pieniądze zmarnuje. Wizyta u dermatologa (potrzebne jest skierowanie od lekarza internisty z tego roku, pamiętać o tym) to podstawa. Przedyskutować sprawę, rozważyć również dietetyka. To nie są drogie sprawy ale wykup leków czy dokonywanie zabiegów już tak. Ale jak trzeba to trzeba.

 

 

I nie zwracajcie uwagi na inteligentów piszących "inni mają gorzej". Jak masz problem to spróbuj go zlikwidować. Tak to powinno działać, a nie jakieś tam wymówki ludzi bez charakteru. Kompleksy nie mają tu nic do rzeczy, problemy są od tego żeby je rozwiązywać.

Hmm, może przyznałbym Ci rację, lecz niestety na swoim przykładzie wiem iż lekarze dermatolodzy nie zawsze potrafią pomóc. Być może miałem pecha i trafiłem na nieodpowiednie osoby, lecz to mało prawdopodobne bo odwiedziłem ponad 10 prywatnych dermatologów, i zdecydowana większość powtarza jak mantrę "tetracyklina lub izotek". Jeśli ktoś zna lekarza, który NAPRAWDĘ potrafi pomóc w tych sprawach to zostawcie tu namiary, mam nadzieję iż nie zostanie to potraktowane przez administrację strony  jako reklama. Ja niestety nie potrafię wskazać żadnego lekarza, a na same wizyty wydałem ponad 5 tyś złotych...

 

Mi tego nie mów. Przez pierwsze trzy lata leczenia byłem u czterech 'specjalistów'. Wydałem z 6000pln i zero efektu. Wstrętne uczucie kiedy walczysz o coś KILKA LAT a przez ignorancję lekarzy o zimnym spojrzeniu wszystko idzie na marne. Ale w końcu trafiłem na naprawdę genialnego lekarza, taki młody facet, bardzo profesjonalny i zafascynowany swoim zawodem. Leczenie od raz leczenie ruszyło z kopyta. Co prawda potem on gdzieś się wyprowadził i znowu musiałem zmienić dermatologa, ale ten nie wiedząc co robić po prostu kontynuował poprzednią terapie :D I tego mi było trzeba. Potem musiałem wstrzymać leczenie bo znacznie przedawkowałem Syntetyczną Witaminę A. Jakiś miesiąc temu po ok. 1,5 roku przerwy wróciłem do tej terapii i za pare miesięcy będę miał z głowy.

 

Grunt to dobry lekarz. Ci starzy są z reguły zżarci przez rutynę, na takich nie ma co liczyć, każdy pacjent dla nich to tylko "next, next, next".


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych