Skocz do zawartości


Zdjęcie

Australia a sprawa muzułmanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Odrębność religijna (117 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z poniższym stanowiskiem australii w sprawie muzułmanów?

  1. Głosowano Tak (116 głosów [99.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 99.15%

  2. Nie (1 głosów [0.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 0.85%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Premier Australii do muzułmanów: jeśli wam się nie podoba w tym kraju, to wyjeżdżajcie. Muzułmanie, którzy żyją zgodnie z prawami muzułmańskiego (szariatu), zostaną wydaleni z Australii.

Premier Australii, Kevin Rudd, wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów, gdy powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju. Oto jedne z wypowiedzi Rudda:

„Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć. Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk, upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka!.”

„Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie jest to jakieś chrześcijańskie, prawicowe czy polityczne stwierdzenie, a po prostu fakt, ponieważ to właśnie chrześcijanie założyli ten kraj na chrześcijańskich zasadach i jest to bardzo wyraźnie widoczne w dokumentach. I mamy oczywiście prawo pokazywać o tym ilustracje na ścianach szkół. Jeśli Bóg was urazi, to proponuję wybrać inny kraj świata na swój dom, gdyż Bóg jest częścią naszej kultury. Będziemy przyjmować waszą wiarę i nie będziemy pytać, dlaczego tak wierzycie. Prosimy jedynie, byście przyjmowali też naszą wiarę i żyli z nami w pokoju i harmonii.”

„To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości, by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw – prawa do opuszczenia tego kraju. Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać. Zatem przyjmijcie kraj, który już przyjęliście.” - powiedział premier Australii, Kevin Rudd.

Osobiście uważam, że jest to świetne podsumowanie i komentarz do ciągłych protestów i roszczeń muzułmańskich w krajach również europejskich. I mam szczerą nadzieję, że taką właśnie strategię obierze większość krajów, które ten problem dotyka.

EDIT:
pisałam posta na szybko z roboty i zapomniałam dodać źródła:
http://www.freerepub...s/2238955/posts

Użytkownik Kocica edytował ten post 06.02.2013 - 18:00

  • 56

#2

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W końcu jakiś kraj pomyślał o zagrożeniu że strony Islamu
  • 5

#3

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

trzeba mieć jaja i jak by nie było narazić się wielu osobom ; ] ogólnie brawo.
  • 3

#4

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też uważam, że gościu głośno powiedział to, co wielu polityków sobie powtarza w duchu, ale boi się narazić bogatym inwestorom.
  • 0

#5

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W końcu jakiś polityk pokazał jaja i mówi wprost to, co od paru lat chodzi innym po głowie ale nie powiedzą na głos bo to takie niepoprawne politycznie. Brawo dla Australii!
  • 2



#6

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wszystko ok, tyle że jam bym religę chrześcijańską również wydalił, każdą religię, i wtedy będzie ok.
  • -13

#7

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Świetna mowa, oby jak najwięcej takich ludzi. Popieram w 100%. Pierwszy krok wykonał rząd australijski,
Japończycy też są przeciwni islamskiej imigracji i islamizacji. Czekamy na rządy europejskie.
  • 7

#8

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko ok, tyle że jam bym religę chrześcijańską również wydalił, każdą religię, i wtedy będzie ok.

Najlepiej to z siebie wydal te chore poglądy. Każdy ma prawo do własnego wyznania, a ty nie masz prawa decydować za kogoś.
  • 1

#9

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze tylko dodam, że nie tylko Australia i Japonia ma dość muzułman, także Tajlandia dostrzega problem
i mu przeciwdziała:

Tajlandia nie wpuści muzułmanów

"Tajlandia nie wpuści już więcej muzułmanów, uciekających łodziami z sąsiedniej Birmy.

„Marynarka tajska będzie odtąd surowsza dla uciekinierów i nie pozwoli im lądować na naszych brzegach”,
powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego, generał Paradorn Pattanathabutr agencji AFP.
„Jeżeli na nich natrafimy, dostaną żywność i picie i będą musieli zawrócić”, dodał generał.

Starcia pomiędzy buddystami i muzułmanami w Birmie, które zaczęły się w czerwcu 2012 roku, spowodowały
masową ucieczkę muzułmanów, kierujących się głównie do Malezji. Ponad tysiąc z nich zostało zatrzymanych
w Tajlandii po przybiciu do brzegu."

Świat powoli się budzi - szkoda tylko, że to przebudzenie zaczęło się na Dalekim Wschodzie, nie w Europie,
która ma z nimi największy problem. Jednak najważniejsze jest, że pojawiło się światełko w tunelu.

Użytkownik hayashi edytował ten post 06.02.2013 - 13:30

  • 4

#10

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brawo Australia!!!

Dołączona grafika

/mylo
  • 0

#11

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

owerfull

Jeśli cywilizacja ma wpływ na moje życie, to mam prawo żądać żeby religia katolicka, która hamuje rozwój tej cywilizacj (i mój) została wraz z wszystkimi innymi religiami wyrzucona na śmietnik historii. Dogmaty religii katolickiej są wątpłe. Równie dobrze Mahomet, Chrystus, Budda mógł być holograficznym tworem obcej cywilizacji. Powisz mi że jestem wariatem? A ja ci powiem że to 100 % bardziej sensowne niż jakiś kolo który rzuca ci 10 przykazań i wypisuje stek nielogicznych bzdur w dwóch książkach prawiąc o miłości a sam zabijając małe dzieci i kobiet dla rozrywki. Twój bożek to nic więcej jak kontrolny aspekt naszych pogdądów, wykorzystujący nasze tchórzostwo przed śmiercią. To nie kultura i dziedzictwo, to strach i lęk przed śmiercią.
  • -4

#12

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale tu nie chodzi o dogmat danej religii, zasadność czy cokolwiek innego. Przeprowadzasz się do kraju buddyjskiego - to respektujesz ichniejsze tradycje, obrzędy, święta, przeprowadzasz się do kraju gdzie główną religią jest hinduizm - respektujesz święta i styl życia, jak ci się nie podoba, to przeprowadź się tam, gdzie twój styl życia pokrywa się z tym, w danym kraju. Jeśli jedziesz do obcego kraju to dostosuj się do niego i naucz ich języka, a nie każ innym uczyć się twojego języka i przyjmowania twojej kultury - wchodzisz do kogoś do domu, w gości, to respektujesz jego sposób życia i zasady jakie w tym domu panują, a nie wpierdzielasz się z butami na kanapę i odpalasz szluga, bo tak się robi u ciebie...
  • 2

#13

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

owerfull

Jeśli cywilizacja ma wpływ na moje życie, to mam prawo żądać żeby religia katolicka, która hamuje rozwój tej cywilizacj (i mój) została wraz z wszystkimi innymi religiami wyrzucona na śmietnik historii. Dogmaty religii katolickiej są wątpłe. Równie dobrze Mahomet, Chrystus, Budda mógł być holograficznym tworem obcej cywilizacji. Powisz mi że jestem wariatem? A ja ci powiem że to 100 % bardziej sensowne niż jakiś kolo który rzuca ci 10 przykazań i wypisuje stek nielogicznych bzdur w dwóch książkach prawiąc o miłości a sam zabijając małe dzieci i kobiet dla rozrywki. Twój bożek to nic więcej jak kontrolny aspekt naszych pogdądów, wykorzystujący nasze tchórzostwo przed śmiercią. To nie kultura i dziedzictwo, to strach i lęk przed śmiercią.


typowe powierzchowne gadanie religijnego buntownika ktory nie wie niccccccc oprocz tego co przeczytal jak to "biblja" jest nielogiczna i te pe i te de w internecie ;) jesli juz hejtujesz to poczytaj i zorientuj sie o prawdziwych podstawach i zasadach chrzescijanstwa. i mowie to z pelna odpowiedzialnoscia bo sam tak kiedys pisalem, ale uwazam ze to bylo nie na miejscu i do tego w duzej mierze nieprawdziwe.

Użytkownik ViRuS edytował ten post 06.02.2013 - 14:33

  • -1

#14

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

owerfull

Jeśli cywilizacja ma wpływ na moje życie, to mam prawo żądać żeby religia katolicka, która hamuje rozwój tej cywilizacj (i mój) została wraz z wszystkimi innymi religiami wyrzucona na śmietnik historii. Dogmaty religii katolickiej są wątpłe. Równie dobrze Mahomet, Chrystus, Budda mógł być holograficznym tworem obcej cywilizacji. Powisz mi że jestem wariatem? A ja ci powiem że to 100 % bardziej sensowne niż jakiś kolo który rzuca ci 10 przykazań i wypisuje stek nielogicznych bzdur w dwóch książkach prawiąc o miłości a sam zabijając małe dzieci i kobiet dla rozrywki. Twój bożek to nic więcej jak kontrolny aspekt naszych pogdądów, wykorzystujący nasze tchórzostwo przed śmiercią. To nie kultura i dziedzictwo, to strach i lęk przed śmiercią.

Sorry, ale pierdzielisz. Gówno, a nie wpływ na twoje życie, to jest pierwsza sprawa. Każe ci ktoś chodzić do kościoła ?, nie wydaje mi się.

A co do mojego bożka, nie obrażaj go >/ ... tak na serio, jestem agnostykiem i jestem z tego dumny. Jednak poszukuję czegoś konkretniejszego od wątpliwości. Tobie tak trudno zrozumieć, że chrześcijaństwo jest podstawą naszej kultury ?, nie wiesz, że to właśnie bardzo zaawansowana cywilizacja Europejska rozwinęła się na piedestale chrześcijaństwa ?. Musisz zrozumieć takie podstawowe prawdy, bo bez nich ani rusz.

Druga sprawa to taka, że katolicyzm jako doktryna chrześcijaństwa absolutnie nie hamuje obecnie żadnego rozwoju. Takie coś to może było w średniowieczu, ale na płaszczyźnie bardziej naukowej. Obecnie nie ma czegoś takiego, więc nie opowiadaj bajek.

Czuję w tobie jakąś specjalną nienawiść do religii tego świata, przykro mi bardzo, ale choćby Koran nie popiera zabijania ludzi, no chyba, że w słusznej sprawie. Tak samo jest z kobietami, Koran powiada, że MY jesteśmy od kobiet zależni. Ale musisz coś jeszcze zrozumieć, nie wiem, może tobie tylko trudno. Takie skrajne, radykalne środowiska muzułmańskie o jakich mówimy nie mają nic wspólnego z wyznawaniem Koranu, oni są jak KK wyjęty ze średniowiecza, łamią własne prawa.

Nie sam Islam jest zagrożeniem, ale właśnie takie ugrupowania terrorystyczne i inne z nienormalnymi poglądami, bo oni wypaczają własną ideologię(patrz: Koran)

Jeśli chodzi o ekspansję, jest to oczywiście naturalny proces, cywilizacja stworzona na Islamie jako silniejsza mentalnie od naszej stopniowo przeprowadza rozlew swoich plemników na świat. Możemy jednak temu zaradzić i sankcjonować konsekwentnie ustawy przeciwdziałające takim zjawiskom. To nie jest nic trudnego, jak widać już niektórym oczy się otwierają, na razie wcale nie jest za późno, wbrew pozorom, Araby są głównie tam gdzie mają być, jeszcze nas nie podbili, ale warto zachować ostrożność :D .

Użytkownik owerfull edytował ten post 06.02.2013 - 14:41

  • 0

#15

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do postu powyżej - nie mogę się z kolegą zgodzić. W Koranie są dziesiątki wersetów, wzywających do walki
i zabijania "niewiernych" (wczoraj czytałem na FB ciekawą dyskusję muzułman z ateistami, ktoś naliczył 109
wersetów, wzywających do walki i zabijania). Więcej w tym poście, w którym przedstawiłem niektóre z nich.

Użytkownik hayashi edytował ten post 06.02.2013 - 14:48

  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych