Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eksperyment z ryżem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

weirdo.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widział ktoś ów eksperyment, próbował go powtórzyć? Szukałem na forum ale nie znalazłem tematu o tym, a myślę że to całkiem ciekawa sprawa , o ile filmik nie jest sfabrykowany.
Kojarzy mi się z eksperymentami japońskich badaczy na wodzie, ale o ile tamtych w dou nie wykonam, ten może i tak.
  • 2

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bzdura i tyle, co tu więcej pisać, tak samo jak te badania japończyków a konkretnie jednego japończyka co twierdził że myśli mają wpływ na kształt płatków śniegu.
Po katastrofie w Fukushimie prosił ludzi żeby modlili się w intencji skażonej wody.
  • -10



#3

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No dobra eksperymenty eksperymentami ale jak wyjaśnić to że rośliny które bombarduje się pozytywnym myśleniem i ogólnie dużo się z nimi rozmawia rosną lepiej i żyją dłużej..?
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie tylko dlaczego nie pokazał na końcu trzeciej szklanki. Nie obchodzi mnie, że jego zdaniem "nie było zmian". Jak się robi eksperyment z 3 szklankami to się na końcu pokazuje wszystkie trzy a nie tylko dwie.
  • 2



#5

ryuk.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra eksperymenty eksperymentami ale jak wyjaśnić to że rośliny które bombarduje się pozytywnym myśleniem i ogólnie dużo się z nimi rozmawia rosną lepiej i żyją dłużej..?


Mam nadzieję, że niczego nie sknoce. Rozmawiając z rośliną na ogół mamy twarz zbliżoną do niej, co skutkuje podczas rozmowy "obdarowywaniem" roślinki, wydychanym przez nas, dwutlenkiem węgla. Co wpływa pozytywniej na proces fotosyntezy tejże roślinki.
  • 1

#6

weirdo.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ana Mert - zapodałem ten filmik bo jest po polsku, niemniej w internecie jest tego dużo więcej i tam są pokazane całościowe skutki eksperymentu. Przypuszczenia z japonczykami się sprawdziły w 100 %.



  • 2

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wy naiwni jesteście. Tak to ciężko zrozumieć, że wystarczy w jeden słoik nałożyć starego ryżu a w dwa pozostałe świeżego i poczekać na wiadome rezultaty?
Aha jeszcze jedno. W jednym z opisów tego eksperyment jest powiedziane że woda czy tam ryż reaguje źle na słowa nieprzyjemne a dobrze na miłe. Tylko chyba nikt nie pomyślał że na świecie są tysiące różnych języków. W każdym języku dane słowo brzmi inaczej. W takiej sytuacji ryż musiałby rozumieć dany język.

No dobra eksperymenty eksperymentami ale jak wyjaśnić to że rośliny które bombarduje się pozytywnym myśleniem i ogólnie dużo się z nimi rozmawia rosną lepiej i żyją dłużej..?


Tak, słyszałem o tym. Ale czy są jakieś dowody na to oprócz zapewnień gospodyń domowych?
  • -1



#8

DreamDiver.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz się przekonać czy to nie jest żaden pic, to najlepiej sam się za to weź. Jeżeli to prawda, to woda nie reagowałaby moim zdaniem na konkretny język, bo jak wspomniałeś języków na świecie jest ogrom, ale na jakąś uniwersalną informację przekazywaną wraz ze słowami. Słowa mogą w ogóle być zbędne, podobno wystarczą same mysli. Gdyby się tak głebiej zastanowić, to składamy się w większości z wody, więc niewykluczone, że w jakiś sposób moglibyśmy oddziaływać na jej strukturę.
  • 1

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale sprawa eksperymentów Emoto z wodą to nie nowość było już to przerabiane na forum. Przeprowadzano kontrolowane doświadczenia z wpływem emocji na kształt płatków i nie uzyskano potwierdzenia tych teorii
W badaniu opublikowanym w Journal of Scientific Exploration 1900 osób skupiało swoją uwagę przez 3 dni na butelkach z wodą, po porównaniu ich z próbkami kontrolnymi okazało się że nie ma wielkiej różnicy
http://www.thefreeli...ff?-a0206951893

James Randi również oferował milion dolarów jeśli Emoto udowodni swoje twierdzenia. Jakoś do tej pory nie podjął takiej próby.
On jest jedynym człowiekiem na świecie który twierdzi że coś takiego wychodzi mu w badaniach. Jakoś nikt inny tych badań nie jest w stanie powtórzyć. Ogólnie, jak można ufać w badania kogoś kto prosi ludzi żeby modlili się za wodę?
Natomiast sam Emoto to doktor ale jedynie medycyny alternatywnej i nic więcej

Aha rozumiem że dawanie minusów jest jedynym ratunkiem dla was? ponieważ nie ma żadnych dowodów że te twierdzenia są prawdziwe to trzeba się ratować minusikami. Typowe.
  • 3



#10

weirdo.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację, to że ktoś z inny światopoglądem bombarduje minusami świadczy o jego niskim poziomie. Ludzie, napiszcie lepiej posta, czemu się nie zgadzacie, zamiast robić mu syf w statystykach.

Też się zastanawiałem czy jeden ze słoików nie był brudny lub czy ryż nie zawierał jakiegoś szybko gnijącej cząsteczki innego pokarmu. Niby dużo osób wrzuca filmiki z rezulatatami, niemniej każdy mógł to sfabrykować, żeby nabić sobie więcej wejść na swoje youtubowe konto. Może zalezy to od kolejnosci pakowania do słoika, ryz z wierzchu ktory stygl chwile zanim sie go zapakowalo do naczynia, mogl juz zebrac na wierzchu jakies paprochy? Przeprowadzilbym ten eksperyment w domu ale moja druga polowka pewnie postuka się w czoło, a ja nie przepadam za wychodzeniem na nawiedzonego ;)
  • 0

#11

DreamDiver.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ ja nie dałem mu żadnego minusa.

Nie wiedziałem o żadnych przeprowadzonych eksperymentach w tej sprawie. Spróbuję trochę o tym poczytać.
  • 0

#12

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no dobra zalozmy ze wysylajac pozytywne mysli w kierunku zywych organizmow np. roslin wspomagamy je i rosna one szybciej sa zdrowsze i tak dalej
dlaczego wiec kierujac takie same pozytywne mysli w kieruku sloika w ktorym hodujemy plesn dzieje sie cos wrecz przeciwnego?
pozytywne mysli powoduja ze plesn rosnie wolniej a negatywne wspomagaja jej wzrost?
  • 0

#13

weirdo.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W eksperymencie nie chodzi o pleśń a o ryż, to do niego wysyłamy myśli. Dobre emocje spowalniają jego rozkład, złe natomiast powodują szybszy porost czynnika degradującego. Ciekawe jak by sprawa wyglądała z innymi surowcami, może klej z mąki i wody? On tez lubi pleśnieć a mniej roboty z gotowaniem.
  • 0

#14

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Że tak powiem pierdu pierdu.
Skoro jesteście tak wielkimi zwolennikami tej teorii zróbcie jak na filmie, a okaże się że zmarnowaliście łącznie 30 minut życia.
Ale oczywiście wy jako naiwni ludzie wmówicie sobie że coś zrobiliście źle i dalej będziecie w to wierzyć.
  • 0

#15

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do roślin, w książce Wilcocka jest opisany eksperyment Backstera, gdzie podłączył roslinę do wariografu, i pomyślał o tym, że chce ją spalić. Wariograf odnotował zmianę, jakby się bała. Jesli będę miał czas, to przetłumaczę to i zrobię osobny temat. Ogólnie jest tam dużo przykładów popartych dowodami, że rośliny w jakiś sposób odbierają myśli. Backster robił te eksperymenty w jakiejś klatce, która powstrzymywała fale elektromagnetyczne, podpinał do wariografu nie tylko rośliny. Myśląc nie emitujesz CO2.

Edit: znalazłem takie coś, na szybko: http://darmowa-energ...h/backster.html

Użytkownik Ferdynand Kiepski edytował ten post 03.02.2013 - 17:16

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych