Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pogadajmy se o piwie - jakie polecacie, jakie odradzacie ? można pogadać o samoróbkach, o ile ktoś ma, zna i chce się podzielić doświadczeniem :>

wczoraj piłem piwo kings brau - dla mnie masakra jakaś. nie wiem ile jeszcze piw bd musiał wypić, żeby zapić smak tego czegoś... masakra po prostu.


osobiście najczęściej pije żubra - ale tutaj jak się kupuje skrzynkę to też trochę loteria, bo zależy jaki rzut się trafi - niektóre śmierdzą czymś starym.. taki posmak, jak by chłopaki użyli gorszej jakości produktów, albo nie wiem co.. ale jak już się trafi na normalny rzut, to piwo jest pyszne.

piw regionalnych jakoś nie mogę pić dużo - góra 2,3 i ciężko idzie więcej, a więc nie pijam zbytnio. smakuje mi noteckie ciemne, które można już teraz dostać chyba w każdej żabce : ]

#2

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie smakuje Ciechan, choć piję bardzo mało. Łomża też może być. Z nie tykam Żywca, Warki, Heinekena i innych piwopodobnych napojów, chyba, że ktoś mnie poczęstuje, albo przy spotkaniu w barze. Z zagranicznych Old Empire - zupełnie inny smak. Nie polecam piw hiszpańskich, np. Estrella, Mahou - siki w butelce.



#3

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Perłaaaaaa ~! :D Mocna, super mocna, chmielowa, summer, winter



a dalej...

Kasztelan niepasteryzowany, szczególnie lany, jest bardzo dobry, Łomża jest bardzo specyficzny smak, dobre na kaca, Książęce ciemne i smak palonego słodu, Żywiec Porter ostatnio mi posmakował również, Okocim prosto z beczki, kiedyś Tatra Mocna była dobra, teraz jest z nią gorzej.

Produkty piwopodobne - Lech, Harnaś, Tyskie, Warka(która niestety jest chyba najczęściej spotykanym w barach piwem).



#4

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

o tak. kurde - PERŁA. chmielowa - jest bardzo fajna, ale ma w sobie coś.. takiego, że jest za słaba w smaku na dłuższą metę - co nie zmienia faktu, że to bardzo dobre piwo ( Tsu zdziwiłeś mnie, że jest tyle odmian Perły :o wtf ? jesteś z Lubelskiego chyba co ?) . Tyskiego też nie lubię - Heineken też jest okropny.

tak a po po Heinekena, to pamiętam jak w biedronce była promocja i się wszyscy rzucili na Heinekena... niektórzy krzywili mordy jak by pili denat (tak tak j. haha :D) a jednak kupowali, bo to w końcu Heineken :D można się poczuć jak szlachta. ja nie skorzystałem :/


ps. znacie piwka jakieś takie typowo chmielowe ? często w piwach brakuje tej prawdziwej goryczki - żubr w jakimś tam stopniu ją oddaje, ale.. :>

Użytkownik żaba edytował ten post 01.02.2013 - 21:05


#5

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdy piłem Żubra, to ta goryczka zalatywała mi spirytusem, a może nawet lekkim kwasem, choć pewnie każdy inaczej ją odczuwa. Zależy też od partii jaka popadnie.



#6

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

masz rację Paweł. tak jak pisałem - nie wiem dla czego taki niestabilny jest ten żubr

#7

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam:
- Guinness (stout)
- Primator tmave (porter)
- Pszeniczniak (pszeniczne)
- Kriek (lambic)
- Chimay rouge (trappist)
- GEM Draft ("żywy" lager o 3-dniowym terminie przydatności do spożycia)
- Sandomierskie (lager)

Odradzam:
- Okocim, Warka, Tyskie, Tatra (lager)
- Strzelec pszeniczny, Frater pszeniczny, Ciechan pszeniczny (pszeniczne)
- Żywiec porter (porter)

Z typowo chmielowych lagerów polecam słowackie Urpiner 12%, ewentualnie czeskie Cerna Hora Pater.



#8

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żubr do drogich piw nie należy, więc pewnie za bardzo nie pilnują jakości. Może gdzieś w browarze, na nocnej zmianie, zaspany chłop wrzuci do kadzi z piwem o parę wiader polepszacza za dużo, nikt tego nie wychwyci i towar pójdzie w Polskę. Nawet jak jedna partia będzie zbyt gorzka, to kto to będzie reklamował? Póki nikt od tego nie umrze, nic wielkiego się nie stało.



#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie no bez przesady - wg mnie do jednych powiedzmy "rzutów" dodają dobre produkty, do innych gorszej jakości by zarobić. z tego co wiem, to czasem posuwają się nawet dalej niż granulowany chmiel z chin... dziwne, że nikt tego nie kontroluje. kontrola jakości cokolwiek..


albo jakieś niedomyte kadzie.. nie wiem

Użytkownik żaba edytował ten post 01.02.2013 - 21:51


#10 Gość_Wielki Imperator

Gość_Wielki Imperator.
  • Tematów: 0

Napisano

żubr dla mnie za gorzki. znaczy przy jednym tego nie czuje ale po trzech mam w pyszczku paskudny posmak. przestawiam sie na dębowe - jest lepiej jak dla mnie.

a dla poszukiwaczy nowych smaków, to pewien typek trzepie sporo recenzji rozmaitych piw : d wziął już na warsztat całkiem sporo rzeczy 8D


@żaba od kiedy żaby piją piwo? xD

#11

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

WySpecjalizowałem sobie Specjalne zdolności do trawienia tylko i wyłącznie Specjala.

A tak serio innymi piwami nie gardzę, lubię smakować, ale Specjal to nasz "rodzinny przysmak", wszystkie inne piwa (pilznery, nie pilznery) porównuje się do niego i jeśli nic na świecie nie pierdyknie to pewnie zostanie tak przez kilka pokoleń. :D



#12

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj w Anglii niestety dużego wyboru piw polskich nie mamy, tylko te z większych browarów, mi najbardziej do gustu przypadł Żubr, jednak muszę się zgodzić z przedmówcami - parę razy trafił mi się Żubr pozbawiony swojego smaku i goryczki. Stanowczo odradzam Lechy, Tyskie i Warkę, nie smakują jak piwo.

#13

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z Polskim polecić moge Zielonego Okocimia.. Naprawde dobre piwko

A z zagranicznych to niemiecki Warsteiner. Jak siedzialem rok w dortmundzie to obracalem tego 5 sztuk dziennie xD

#14 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Karpackie Super Mocne, Lech, Pilsner Urquell, Złoty Bażant, Budweiser

#15

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piast Jasny :) nie trafił mi się jeszcze jak to mówicie wyżej zły rzut. Każdy smakuje tak samo, co prawda nie jest rewelacyjny, ale przyzwyczajenie, że jak piwo to piast :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych