Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzdrowiciel na stadionie narodowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja ciotka wczoraj była na tych gusłach. Opowiadała, ze ludzie wstawali z wózków, były spazmy, krzyki, modlitwy, ale teraz jestem ciekawy tego, czy koleś może mieć rzeczywiście jakąś moc. Już pomijając kwestie tego czy to według uznania kościoła czy nie, czy to zgodne czy nie. Co ten koleś robi, ze ludzie zdrowieją. O ile naprawdę zdrowieją... Na pewno ktoś z tego forum tam był i móglby coś powiedzieć. Bo ja sam nie wiem co o gościu sądzic. Słyszałem, ze ma dużo uzdrowień na koncie, a nawet sporo wskrzeszeń. Co wy na to?

Wyczuwam jakiś efekt placebo, czy może po prostu siłę wiary w uzdrowienie. Kłóciłem się dzisiaj z babcią o to, ale nadal brak mi argumentów aby go zdemaskowac :D

XXI wiek a w środku Europy takie rzeczy się odbywają. W końcu kraj maryjny...

Użytkownik Dexter edytował ten post 07.07.2013 - 14:59




#32

Cooba.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja z góry przepraszam za wulgaryzmy, ale do [...] nędzy!!!! Co jest z tymi ludzmi? Z tymi samymi ludzmi co to brechczą z UFO, brechczą z duchów i innych tam pierdół. Nagle załącza się Tryb Wiary , czy jak?. [...] jeden z drugim płacą za jasełka z [...] bambusowym oszustem. Szlag mnie , [...], trafia! Uniosłem się... i [...]

 Edycja: Dziki Kurak


Dołączona grafika



#33

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kapitan Stopczyk powiedział by " ee nie wierzę... " To jest chore że ludzie wierzą w takie bajeczki o uzdrowieniu...





#34 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

moi znajomi skleli mnie na fejsie, oni tam byli i to dla nich takie duchowe przeżycie było :/:/:/ srata tata
ale Cooba dobrze napisał to hipokryzja jednym słowem.

Użytkownik mroova edytował ten post 08.07.2013 - 17:24


#35

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Człowiek powinien mieć prawo do decydowania o swoim życiu , czy chce zbudować dom z odpadów czy pójść do murzyna po uzdrowienie i wszyscy a szczególnie urzędnicy powinni je respektować.

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opowiadała, ze ludzie wstawali z wózków, były spazmy, krzyki,


Ok wstawali z wózków i co dalej? Bo część osób która jeździ na wózku nie ma całkowitego niedowładu nóg, i może wstać na chwilę lub zrobić parę kroków, więc jeśli ktoś wstał a potem wrócił na wózek to nic u niego się nie zmieniło.
Ciekawe co z ludźmi którzy nie mogą chodzić bo nie mają nóg? Te nogi odrastają w kilka sekund czy jak? Jest to gdzieś na filmie?



Babobij no i dobrze niech sobie idą też nie chcę im tego zakazywać, w tej sprawie chodzi jednak o to czy taki człowiek powinien być zapraszany przez polskiego biskupa do Polski. Czy twierdzenia o wskrzeszaniu ludzi i leczeniu z hiva to nie jedynie zabieg marketingowy i świadome dawanie złudnej i oszukańczej nadzieii.
Warto wspomnieć że nieżyjący już biskup Życiński wypowiadał się dość nieprzychylnie o pomyśle zaproszenia do Polski tego kaznodziei.

Dołączona grafika



Inni lewitowali, unosząc się nad ziemią.
http://www.se.pl/wyd...ora_336196.html

Taaaa... oczywiście

oraz to Natomiast chore na nowotwór Monika Stopińska (47 l.), Lidia Monarchowska (48 l.) oraz Zofia Wronka (56 l.) poczuły ogromny spokój i usłyszały głos dobrego Ducha, który zapewnił je, że zostały uzdrowione.

Czyli na tym polega cała tajemnica tych uzdrowień, tak się plota niesie o wskrzeszonych ludziach i wyleczonych z hiv.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.07.2013 - 15:23




#37

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla średnio rozgarniętego szympansa wystarczyłaby wzmianka o zmartwychwstaniach żeby parsknąć śmiechem. :roll:

Dla ateisty bo to nierealne i niemożliwe.
Dla katolika bo wtedy ten czarny klechta byłby równy Jezusowi w umiejętnościach. Z resztą katolicy przecież nie muszą mieć wyłączenia rozumu przy takich kwestiach.



#38

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Drobny wykopek tematu, bo o. Bashobora znów będzie uzdrawiać na Stadionie Narodowym. Ma być około 40 tysięcy chętnych, do tego Super Express oferuje plakat z charyzmatycznym ojcem i modlitwą o uzdrowienie wszelkich dolegliwości. Nastolatki miały Biebera, to emerytki mogą mieć Bashoborę.

Cała ta szopka ma jeszcze jeden, ciekawy aspekt. Otóż od lat KRK ostrzega przed wszelkimi bioenergoterapeutami i uzdrowicielami, jednocześnie sprzedając własnego uzdrowiciela. To tak, jakby Polmos prowadził kampanię społeczną na rzecz trzeźwości jednocześnie reklamując swoje wódki w telewizji.

Użytkownik Urgon edytował ten post 18.07.2015 - 08:13




#39

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Otóż od lat KRK ostrzega przed wszelkimi bioenergoterapeutami i uzdrowicielami, jednocześnie sprzedając własnego uzdrowiciela

 

Bo nikt nie lubi konkurencji :D



#40 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeden z dyskutantów napisał:

I właśnie o to chodzi, nasze ciało samo w sobie ma najlepsze zdolności naprawcze, a wszystkim steruje mózg.

 

Czyli mamy efekt placebo.

Nie wiem czemu służy ten prześmiewczy temat skoro nikt z nas chyba nie zaprzeczy że autosugestia to wielka moc.

I o tow tym wszystkim chodzi a wiara jest jedną z podstaw efektu placebo, więc takiej inicjatywie tylko przyklasnąć.



#41

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tja, bo pozytywne myślenie uleczy cię z raka, przywróci wzrok, zrośnie przerwany rdzeń kręgowy albo zwalczy AIDS.
To nie jest efekt placebo, ani pozytywne myślenie, to naciąganie głupich i zdesperowanych, by wydali kasę na coś, co im i tak nie pomoże. Ponadto wszelkie takie znachorsko-religijne praktyki odciągają chorego od właściwego leczenia.



#42

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale dajcie spokoj. Nawet dla osoby wierzacej jest to mocno watpliwe. W czasach wspołczesnych nie ma cudów i bardzo sie dziwie ze ojcowie kościoła (tak nadgorliwi w obronie życia zlepu komorek zwanego zygotą) nie chcą z ambony ostrzec przed takimi oszustami i fałszywymi ,prorokami'. Przeciez to może poskutkowac powstaniem nowego odłamu...dziwne to wszystko.


A tak w ogole to herezja i bluźnierstwo nazywac tego człowieka Jezusem. Naprawdę zaden ,,mądry'' ojciec kościoła tego nie krytykuje?!


Użytkownik Cadavera edytował ten post 18.07.2015 - 12:59


#43

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

O. Bashobora raczył nawiązać do problemu niepłodności, odmówił magiczną modlitwę za niepłodne kobiety, potem autorytarnie stwierdził, że część kobiet tą modlitwą, niejako z automatu uleczył. Nie dość, że uzdrawia, to jeszcze diagnozuje na odległość. Dobrze, że nie energetyzuje wody przez telewizor...



#44

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostrzegają przed uzdrowicielami... ale takimi, co przyjeżdżają np. z Filipin. "Ich" są już okej...



#45 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie jest efekt placebo, ani pozytywne myślenie, to naciąganie głupich i zdesperowanych, by wydali kasę na coś, co im i tak nie pomoże

 

Tego typu hohsztaplerka uprawiana jest czasami przez innych "specjalistów" niekoniecznie w sutannach.

Jakoś nie widzę, żebyście użalali się czy pomstowali na tych typków ale co innego być trendy i po opluwać duchownych.

Nie obchodzi Was ilu rzeczywiście ludziom to pomogło ale jesteście w stanie wyliczyć ilu się zawiodło.

Nie macie żadnych danych - bo skąd - ale wydajecie wyroki ex cathedra.

 

Najdziwniejsze jest to, że jesteśmy na niniejszym forum zwanym Paranormalne, ale sceptyków na metr kwadratowy jest chyba więcej niż na e-medycyna.pl. to primo.

Secundo, czy ktoś słyszał o remisji nowotworu czy też innych chorób?

Cud, to nie koniecznie musi być królik z kapelusza.


Użytkownik osiris edytował ten post 18.07.2015 - 21:08



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych