Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tulpa - Istota w naszej głowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#16

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wierze w człowieka, jako istotę z mięsa, różniącą się od innych istot z mięsa tylko tym ze posiada świadomość (nie mylić z duszą która jest wytworem świadomości i nie istnieje)
Wierzę w naukę poznawczą, a nie puste naukowe, religijne czy psychologiczne slogany bez pokrycia.
  • 0

#17

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak to nie wierzysz w psychologię przecież post temu napisałeś coś o problemach psychicznych.
Ps. Nie mam nic ciekawego do roboty to chyba sam spróbuje zrobić tulpe.
  • 3

#18

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czytaj ze zrozumieniem.
Wiara w psychologię, a w psychologiczne slogany bez pokrycia to różnica.
  • 0

#19

Code 06.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak ani ty ani my nie mamy dowodów na nieistnienie czy istnienie takich rzeczy dlatego warto eksperymentować nie patrząc na swoją wiarę czy niewiare.
  • 0

#20

Arthur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiara czy nie wiara moim zdaniem nie ma większego znaczenia tutaj. Nawet z naukowego punktu widzenia to przecież ludzki mózg jest najmniej poznanym organem w ludzkim ciele i najmniej o nim wiemy. Więc nie wiemy także tego czy nie potrafi sam w sobie wytworzyć Tulpy puki się sami na własnej skórze o tym nie przekonamy. A i tak nawet jeżeli nam się nie uda to tez nie będzie wystarczającym dowodem na to, że coś takiego jest niewykonalne, ponieważ każdy mózg jest inny i ma inne możliwości.
  • 0

#21

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I jak? Ktoś poczynił jakieś postępy? Ja jestem z natury dosyć sceptyczny i nie wierzę we wszystko co jest napisane na "specjalistycznych" stronach, ale fakt możliwości Tulpy bardzo mnie zaintrygował. Więc zdecydowałem się spróbować(w końcu co mam do stracenia). Na razie bez większych efektów, ale dzięki ćwiczeniem poprawiła mi się kreatywność, koncentracja czy lepiej rozumiem samego siebie.

Ćwicze regularnie, raz dziennie po godzinie, próbuje fakt Tulpy łączyć ze świadomym snem. Generalnie jeżeli jest to trolling to bardzo skuteczny(polskie i angielskie forum, aktualne wpisy oraz pojedyncze relacje osób w różnych miejscach). Oprócz tego próbowałem poszukać jakiś opracować naukowych na ten temat, ale nic konkretnego i wiarygodnego nie znalazłem(w tym też opracować czy wypowiedzi specjalistów zaprzeczających istnieniu Tulpy). Więc zacząłem szukać na forach psychiatrycznych/psychologicznych i to co mnie zaciekawiło to osoby zgłaszające, że widzą jakieś postacie, z którymi na dodatek rozmawiają! Również pewnego rodzaju "Tulpa" występuje wśród małych dzieci. Czyli podsumowując możliwość istnienia Tulpy wydaje się przynajmniej prawdopodobne. Czas pokaże :)
  • 0

#22

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że Tulpa to coś jak Sigil.

Sigil (l.mn. sigile) to symbol stworzony dla specyficznego celu magicznego. Termin ten pochodzi z łacińskiego słowa sigillum, co oznacza "pieczęć". Przykładem samej idei sigili mogą być nordyckie runy.

Austin Osman Spare, w swoim Kulcie Zos Kia, sugeruje używanie sigili samych w sobie, tzn. poza rytuałami. Jego technika, zwana dziś sigilizacją, stała się centralnym elementem magii chaosu i stąd przedostała się także do wielu innych odłamów zachodniej magii.

Teoria sigili opiera się na założeniu, że jeśli pewne głęboko zakorzenione w podświadomości fakty mogą wywierać wpływ na nasze działania, to można wykorzystać ten fakt w odwrotny sposób. Wystarczy, iż wprowadzi się do podświadomości pewien symbol (sigil), uprzednio nadając mu pewne znaczenie. Następnie należy zapomnieć znaczenie owego sigilu, oraz: albo przypominać sobie co pewien czas jego wizerunek, albo go zniszczyć. W ten sposób wpływamy na naszą podświadomość.

Sigil może posiadać abstrakcyjną, obrazkową, lub semi-abstrakcyjną formę. Może występować zarówno fizycznie, wirtualnie jak i jedynie w myśli. Wizualne symbole są najpopularniejszą formą sigili, ale stosowane bywają także dźwięki i kształty. Istnieje wiele rodzajów sigili: alfabetyczne, runiczne, obrazkowe, fonetyczne, akustyczne, przestrzenne, oraz wiele innych, które opracowują sami zainteresowani sigilizacją.

Niektórzy uważają, iż sigile są świadomie używane jako magiczne narzędzia przez korporacje, takie jak Coca-Cola czy McDonald's, w formie szeroko znanych na świecie logotypów. Teoria ta jest zwłaszcza popularna wśród wyznawców teorii spiskowych.


  • 2



#23

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up

Może podobne, ale ja nie widzę w tym żadnej formy magi, może że w znaczenie przenośnym. Jeżeli to wszystko prawda to istnienie Tulpy jest dla mnie bardzo intrygujące z punkty widzenia nauki i możliwości ludzkiego mózgu.
  • 0

#24

Arthur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o wytworzenie Tulpy przy pomocy magii i innych tego typu praktyk to także podchodziłbym sceptycznie do tematu. Bardziej mnie intryguję własnie podejście do tematu od strony naukowej.
  • 0

#25

awasik39.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie mam nic do roboty, no to lece do kibla medytować! :mrgreen:
  • 0

#26

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś coś nazywano magią(a w cytacie nie są podane moje słowa), a dziś sam określiłbym to mianem podświadomości. To potężne narzędzie naszego umysłu potrafi wiele zrobić z nami samymi. Każda myśl tworzona przez nas nadaje rytm w naszej rzeczywistości. Oczywiście można to wyśmiewać ale tak jest i wierzę, że kiedyś się tego każdy człowiek nauczy, bo to co dzisiaj jest wyśmiewane za sto lat może być czymś powszechnym. Odkrycia zawsze będą wyśmiewane ponieważ wielu ludzi na tym zbija interesy....
  • 1



#27

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja napiszę tylko że tulpa to prawda. Mi się udało ale jeszcze nie potrafię z nią zbyt dobrze rozmawiać oraz nie steruje nią świadomie w wonderlandzie.
  • 0

#28

Code 06.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również potwierdzam że zjawisko Tulpy jest prawdziwe trzeba jedynie chcieć.
  • 0

#29

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze słyszę o jakiejś Tulpie. :P Code 06, niby chcieć to móc, ale skąd masz pewność, że to niezależna świadomości obcująca w Twoim świecie?
  • 0

#30

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo robią co im się podoba bez twojej wiedzy mnie jedna ( trzecia- mnożą się jak króliki ) chciała abym jej zrobił pojemnik wytwarzający samoistnie krew (jest wampirem) a jak powiedziałem nie to on powiedział że będzie pił krew z innej tulpy więc go zamrozilem i zamknołem go. Inna chce mi udowodnić żebym miał do niej zaufanie mam bogatą wyobraźne ale nie żeby wpaść na te pomysły W drugim przypadku w ogóle się tego nie spodziewałem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych