Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łowcy duchów (TAPS)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

ramzxp.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, do bardzo dawna jestem fanem serii TAPS(Łowcy duchów), chciałbym się zapytać, może ktoś posiada wiedzę, na ile ten dokument jest prawdziwy, bo całość może jest czymś w stylu "dlaczego ja?", a nawet o tym nie wiem?
http://www.filmweb.p...Ăłw-2004-295115 - tutaj jest opis, jak ktoś nie kojarzy o co chodzi. Pytałem się osobiście twórcy tego serialu i stowarzyszenia, twierdzi on, że wszystko jest prawdziwe. Niestety może być to tylko marketing.
  • 0

#2

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, do bardzo dawna jestem fanem serii TAPS(Łowcy duchów), chciałbym się zapytać, może ktoś posiada wiedzę, na ile ten dokument jest prawdziwy, bo całość może jest czymś w stylu "dlaczego ja?", a nawet o tym nie wiem?
http://www.filmweb.p...Ăłw-2004-295115 - tutaj jest opis, jak ktoś nie kojarzy o co chodzi. Pytałem się osobiście twórcy tego serialu i stowarzyszenia, twierdzi on, że wszystko jest prawdziwe. Niestety może być to tylko marketing.

Te wszystkie seriale dokumentalne o tematyce duchów czy to TAPS , czy Ghost Hunters z braćmi Klinge to najbardziej beznadziejne programy o tej tematyce. Był jeszcze jeden którego tytułu nie pamiętam. Zespół złożony z chudego faceta, kobiety i jeszcze kilku osób (chyba ghost lab). Programy nic tak na prawdę nie pokazują. Nie rozumiem czym ludzie się tak zachwycają. Najbardziej zawsze śmieszył mnie wspomniany serial Ghost Hunters. Szczególnie jedna scena utkwiła mi w pamięci gdy bracia widzieli cień, biegli za nim, po czym wracają do przyczepy podnieceni że nagrali ducha i co? Zawsze się okazuje że kamera którą noszą na uchu jest przekręcona tak że akurat tego momentu nie złapała, lub po prostu zapomnieli jej wyłączyć. Ich EVP również jest godne pożałowania. Słyszą tak na prawdę to co chcą słyszeć. Wiele razy przysłuchiwałem się ich nagraniom i nic nie słyszałem.
Najlepszy moim zdaniem dokument to goście z zaświatów. Niby jest to serial dokumentalizowany ale często pokazują autentyczne nagrania no i nie ma odgórnego wymogu łapania sensacji żeby podnieść oglądalność.
Pozdrawiam
  • 1

#3

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie akurat TAPS wygląda bardzo realistycznie. Jeśli chodzi o dowody ,nagrania itp. To bardzo często udaje się coś nagrać.Nie sądzę ,żeby to był jedynie chwyt marketingowy. Swego czasu oglądałem to codziennie i mam miłe wspomnienia.Co do reszty nie wiem, nie widziałem.
  • -2

#4

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja oglądam Ghost Hunters i Ghost Adventures. Ghost Hunteri byli już przyłapani na udawaniu/fałszowaniu (w jednym Haloween Special jak byli w starym forcie i Grantowi został pociągnięty kaptur przy kurtce 3 razy i po tym Jason poprawiał mu kaptur że niby nic i klepną w plecy Granta a kaptur ponownie się złożył) ale oglądam tak z ciekawości. Ghost Lab też oglądałem ale nie podoba mi się trochę nudne. Mi najbardziej podoba się Ghost Adventures, może i oni też coś fałszują i nie zawsze zgadzam się z tym co znajdują ale najbardziej mi się oni podobają. Wszystko trzeba brać z umiarem bo bardzo łatwo jest coś sfałszować i sprzedać. Też był jakiś program z grupą z chyba Anglii, był tak jakiś medium i jeszcze jedna kobieta która twierdziła że jak jest w pobliżu jakiegoś ducha to puchła. O ile to prawda to nie wiem ale mam wątpliwości i też nie oglądam tego programu.
  • 0

#5

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja oglądam Ghost Hunters i Ghost Adventures. Ghost Hunteri byli już przyłapani na udawaniu/fałszowaniu (w jednym Haloween Special jak byli w starym forcie i Grantowi został pociągnięty kaptur przy kurtce 3 razy i po tym Jason poprawiał mu kaptur że niby nic i klepną w plecy Granta a kaptur ponownie się złożył) ale oglądam tak z ciekawości. Ghost Lab też oglądałem ale nie podoba mi się trochę nudne. Mi najbardziej podoba się Ghost Adventures, może i oni też coś fałszują i nie zawsze zgadzam się z tym co znajdują ale najbardziej mi się oni podobają. Wszystko trzeba brać z umiarem bo bardzo łatwo jest coś sfałszować i sprzedać. Też był jakiś program z grupą z chyba Anglii, był tak jakiś medium i jeszcze jedna kobieta która twierdziła że jak jest w pobliżu jakiegoś ducha to puchła. O ile to prawda to nie wiem ale mam wątpliwości i też nie oglądam tego programu.

Puchła bo zawsze przed akcją jedli kolację, więc to pewnie wzdęcia bo musisz przyznać że kawał baby z niej był:) sory za uszczypliwość;)
  • 0

#6

ramzxp.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To TAPS niby wygląda wiarygodnie, ale praktycznie w każdym odcinku mają nagrane ruszające się drzwi, krzesła czy coś na termowizji. Podkręcają też atmosferę, niepotrzebnie. Szkoda, bo to bardzo sympatyczny dokument, według mnie absurdy TAPS:
-duch pobiera energię z baterii urządzenia/kamery
-"wydział międzynarodowy", duch pobiera energię z przejeżdżającego pociągu lub prądu rzeki
-zamiast zaczaić się za tymi duchami i podejść po cichu, to biegną tam gdzie zobaczą cień, dać im jeszcze kij baseballowy
-kamery (oprócz termowizyjnej), to zwykłe konsumenckie kamerki z marketów, w paru odcinkach mieli jakieś samsungi i sony
-mieli ze sobą w sezonie 6 latarkę z poluzowanym włącznikiem do komunikacji z duchem i akurat wtedy duch odpowiadał na pytania świecąc latarką
-zbyt emocjonalnie do tego podchodzą
-w paru odcinkach był egzorcysta(to ma być naukowe?)
-zawsze jak ktoś upada na ziemię, niby popchnięty, to nie widać jego nóg
-w serial wplatają dużo przerywników z efektami specjalnymi, typu na krótko miga jakaś twarz ducha wygenerowana komputerowo, takie przejścia, ale pewnie wpływają one na nastrój oglądających
  • 0

#7

FilemonKot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To TAPS niby wygląda wiarygodnie, ale praktycznie w każdym odcinku mają nagrane ruszające się drzwi, krzesła czy coś na termowizji. Podkręcają też atmosferę, niepotrzebnie. Szkoda, bo to bardzo sympatyczny dokument, według mnie absurdy TAPS:
-duch pobiera energię z baterii urządzenia/kamery
-"wydział międzynarodowy", duch pobiera energię z przejeżdżającego pociągu lub prądu rzeki
-zamiast zaczaić się za tymi duchami i podejść po cichu, to biegną tam gdzie zobaczą cień, dać im jeszcze kij baseballowy
-kamery (oprócz termowizyjnej), to zwykłe konsumenckie kamerki z marketów, w paru odcinkach mieli jakieś samsungi i sony
-mieli ze sobą w sezonie 6 latarkę z poluzowanym włącznikiem do komunikacji z duchem i akurat wtedy duch odpowiadał na pytania świecąc latarką
-zbyt emocjonalnie do tego podchodzą
-w paru odcinkach był egzorcysta(to ma być naukowe?)
-zawsze jak ktoś upada na ziemię, niby popchnięty, to nie widać jego nóg
-w serial wplatają dużo przerywników z efektami specjalnymi, typu na krótko miga jakaś twarz ducha wygenerowana komputerowo, takie przejścia, ale pewnie wpływają one na nastrój oglądających

To wszystko ma na celu podniesienie oglądalności. Tak jak wspomnialeś stosują przerywniki. Oglądasz a przed reklamą pokazują jakąś niesamowitą scene której możesz spodziewać się w następnej części. Tak jak było w łowcach UFO. Przed reklamą pokazali fragment gdzie twarz kosmity zagląda do domu. Facet siedzący w środku wystraszony jak diabli i co się okazało? Drugi członek ekipy leżał na zewnątrz i użył kukły:))) jedna wielka kpina i należy do tych programów podchodzić z minimum 90% rezerwą:) z duchami już tak jest że ludzie spotykają swoich zmarłych bliskich, słyszą stukanie, ale nie da się tego nagrać. W każdym bądź razie nie ma przekonujących dowodów. Kto to przeżył ten wie że coś jest. Kościół i naukowcy na 100% wiedzą ale uparcie milczą;)
  • 0

#8 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten program jest tak słaby, że szkoda go oglądać.. jedyny godny tego typu był na ZoneClub...jakieś 5 lat temu
W każdym odcinku były jakieś fotki, w miarę wiarygodne i nagrania ...ale jak to dobry program szybko go zawiesili...
  • 2

#9

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


  • 1

#10

ramzxp.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


To TAPS niby wygląda wiarygodnie, ale praktycznie w każdym odcinku mają nagrane ruszające się drzwi, krzesła czy coś na termowizji. Podkręcają też atmosferę, niepotrzebnie. Szkoda, bo to bardzo sympatyczny dokument, według mnie absurdy TAPS:
-duch pobiera energię z baterii urządzenia/kamery
-"wydział międzynarodowy", duch pobiera energię z przejeżdżającego pociągu lub prądu rzeki
-zamiast zaczaić się za tymi duchami i podejść po cichu, to biegną tam gdzie zobaczą cień, dać im jeszcze kij baseballowy
-kamery (oprócz termowizyjnej), to zwykłe konsumenckie kamerki z marketów, w paru odcinkach mieli jakieś samsungi i sony
-mieli ze sobą w sezonie 6 latarkę z poluzowanym włącznikiem do komunikacji z duchem i akurat wtedy duch odpowiadał na pytania świecąc latarką
-zbyt emocjonalnie do tego podchodzą
-w paru odcinkach był egzorcysta(to ma być naukowe?)
-zawsze jak ktoś upada na ziemię, niby popchnięty, to nie widać jego nóg
-w serial wplatają dużo przerywników z efektami specjalnymi, typu na krótko miga jakaś twarz ducha wygenerowana komputerowo, takie przejścia, ale pewnie wpływają one na nastrój oglądających

To wszystko ma na celu podniesienie oglądalności. Tak jak wspomnialeś stosują przerywniki. Oglądasz a przed reklamą pokazują jakąś niesamowitą scene której możesz spodziewać się w następnej części. Tak jak było w łowcach UFO. Przed reklamą pokazali fragment gdzie twarz kosmity zagląda do domu. Facet siedzący w środku wystraszony jak diabli i co się okazało? Drugi członek ekipy leżał na zewnątrz i użył kukły:))) jedna wielka kpina i należy do tych programów podchodzić z minimum 90% rezerwą:) z duchami już tak jest że ludzie spotykają swoich zmarłych bliskich, słyszą stukanie, ale nie da się tego nagrać. W każdym bądź razie nie ma przekonujących dowodów. Kto to przeżył ten wie że coś jest. Kościół i naukowcy na 100% wiedzą ale uparcie milczą;)


True! W jednym z odcinków zdenerwowało mnie to, że zrobili nagranie zjawy w pełnej postaci w podczerwieni, groźna muzyka, grant drze japę "what was that!", reklamy, po reklamach powtórka i okazuje się, że to dźwiękowiec. :)
  • 0

#11

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sensacje muszą robić bo wtedy robi się człowiek bardziej ciekawy a to się lepiej sprzedaje na wizji, dlatego takie programy można oglądać ale nie bazować się na nich całkowicie że to tylko oni prawdę mówią. Bardziej można się skupiać na tym jak i co oni robią czy nawet jak się zachowują byście mieli jakieś punkty odniesienia jak sami byście podejmowali takie próby.
  • 0

#12 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście najbardziej śmieszą mnie, odczucia ekip, które prowadzą dochodzenie: "coś, mnie dotknęło, czuję dziwny chłód.." "słyszeliście to, co to był..." - odechciewa się oglądać. Dołączona grafika
  • 0

#13

Dark_Paranoia.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem oglądam TAPS i myślę, że to nie jest do końca ściema. Oglądałam ostatnio taki jeden odcinek. Jeden z badających poczuł, jak coś koło niego przeszło. I jednego jestem pewna - nikt nie potrafiłby zrobić na siłę miny podobnej do tej, którą zrobił ten koleś :mrgreen: .
  • 0

#14 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobry aktor wszystko potrafi zagrać ;]
  • 0

#15

As Pik.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej realistyczni wyglądają G.A. może dlatego że tylko w 3 kręcą cały materiał.. Owszem myślę że niektóre ich "dowody" to po prostu będna argumentacja danego zjawiska lecz w przeciwieństwie do G.H. ich materiały nie są tak jednostajne i szablonowe. Druga sprawa, Huntersi zwłaszcza ale i chłopaki z Adventures też.. po kilku epizodach z "złymi mocami" delikatnie mówią unikają tego typu akcji... zwłaszcza popatrzcie na wczesne odcinki G.A. gdzie ostro prowokowali etc.
Takie moje zdanie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych