Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szyfrowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#31

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, rozumiem :D

Jakbyś zmienił zdanie, wrzuć na PW, będę milczał jak grób :)



#32

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pomyślę o tym 8)

#33

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że nie ma pośpiechu ;)
IYKWIM :P



#34

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma bata ja chcę zobaczyć jak to robak rozwiązuje :] bez podpowiedzi. :]

Może przy odrobinie szczęścia się uda :grr:
Zobaczę za parę godzin czy będą jakieś postępy.

Może jakieś ogólniki dotyczące tego nie-szyfru?

#35

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może jakieś ogólniki dotyczące tego nie-szyfru?

ogólniki czyli co ?np. o czym jest mowa w tekście ?

Użytkownik Stoner edytował ten post 29.01.2013 - 20:05


#36

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To raczej nic nie pomoże a może zaszkodzić. Bardziej interesuje mnie naprowadzenie na rodzaj techniki zapisu, ten tekst przypomina jakiś obecny szyfr, połączenie kilku technik?

Edit:
Dodatkowy tekst jeszcze niczego nowego nie wniósł...
Me dotychczasowe spekulacje:
Jest to szyfr podstawieniowy rozszerzony o podwójne znaczenie niektórych symboli. Literki su, źi, er tworzą pojedynczą literę mimo to w tekście pojedynczo mają odmienne znaczenie. x=y, su=z, r=a...tak najczęściej typuję. Jednak coś mi się nie zgadza w tekście albo źle kombinuję lub tekst jest unikatowy.

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 29.01.2013 - 22:10


#37

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może się mylę, ale Stoner chyba to okrasił na dodatek anagramami...





#38

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm...
atik dla przykładu?

Mnie zaciekawiło:
jóx i jóxs
oraz
kuwekew i kuwekewex
To chyba są te same wyrazy przekształcone na liczbę mnogą. Najbardziej pasują mi: tym, tymi oraz huk i huki. Do drugiego jeszcze nie typowałem.

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 30.01.2013 - 00:51


#39

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm...
atik dla przykładu?

Mnie zaciekawiło:
jóx i jóxs
oraz
kuwekew i kuwekewex
To chyba są te same wyrazy przekształcone na liczbę mnogą. Najbardziej pasują mi: tym, tymi oraz huk i huki. Do drugiego jeszcze nie typowałem.

No ja myślałem raczej o deklinacji, ale może...
Poszukajmy wyrazów, które zawierają niepowtarzalne cząstki, tak jak było z ".o.o.o...a" (lokomotywa).



#40

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

5 literowy wyraz nie oznacza że jego tłumaczenie po Polsku będzie mieć również 5 liter może mieć więcej lub mniej

Nie stosowałem się do żadnej zasady szyfrowania tylko po prostu pisałem z głowy.

Mnie zaciekawiło:
jóx i jóxs
oraz
kuwekew i kuwekewex
To chyba są te same wyrazy przekształcone na liczbę mnogą. Najbardziej pasują mi: tym, tymi oraz huk i huki. Do drugiego jeszcze nie typowałem.


Jeżeli myślałeś że jóx i jóxs oznacza tym,tymi to znaczy że jesteś blisko ale to jeszcze nie to :roll:

Edit:
Dodatkowy tekst jeszcze niczego nowego nie wniósł...

Jak chcesz jeszcze to ci dopiszę z 5 zdań ?

Użytkownik Stoner edytował ten post 30.01.2013 - 09:43


#41

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stoner, ale mam nadzieję że nie jest tak, że zasady są dla każdego słowa inne? W ten sposób to możemy całą wieczność się zastanawiać...
No i mam jeszcze kilka pytań: Czy to jest po polsku? Jaki to rodzaj tekstu, tzn. techniczny, literacki, branżowy, pytam, bo jak to będzie jakaś rozprawa z ekonomii rynku wietnamskiego to raczej wymięknę ;)



#42

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stoner, ale mam nadzieję że nie jest tak, że zasady są dla każdego słowa inne? W ten sposób to możemy całą wieczność się zastanawiać...

Właśnie takie są 8)
zakładając że k znaczy l w jednym wyrazie to nie znaczy że k równa się również l zazwyczaj inne :D

No i mam jeszcze kilka pytań: Czy to jest po polsku? Jaki to rodzaj tekstu, tzn. techniczny, literacki, branżowy, pytam, bo jak to będzie jakaś rozprawa z ekonomii rynku wietnamskiego to raczej wymięknę ;)

Na pewno nie jest związane z ekonomią ;) Ja tłumaczenie mam spokojnie na karteczce w biurku :roll:

Użytkownik Stoner edytował ten post 30.01.2013 - 16:25


#43

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

5 literowy wyraz nie oznacza że jego tłumaczenie po Polsku będzie mieć również 5 liter może mieć więcej lub mniej

Nie stosowałem się do żadnej zasady szyfrowania tylko po prostu pisałem z głowy.

Podejrzewam że zlepek suer odpowiada naszym dwuliterowcom, najbardziej pasują mi ze i im
Przy takim pisaniu może nastąpić ryzyko braku konsekwencji w tworzeniu tekstu. Tekst jest poprawny?

Jak chcesz jeszcze to ci dopiszę z 5 zdań ?

Jak to nie kłopot-to poproszę. Im więcej tekstu tym łatwiej rozwiązać metodę zapisu.

Jeżeli myślałeś że jóx i jóxs oznacza tym,tymi to znaczy że jesteś blisko ale to jeszcze nie to :roll:

A rozwiązanie: huk i huki? Celowo je pominąłeś?
Myślałeś że brak odniesienia się do tej kwestii sprowokuje mnie do zwrócenia uwagi na to typowanie? Chyba że przewidziałeś to że podaże tą drogą i celowo mnie skierujesz na złą ścieżkę abym dalej błądził. Możliwe że i to przewidziałeś i stwierdziłeś że że powrócę do wspomnianego przez Ciebie typowania abym tam skupił swe wysiłki oddalając się od rozwiązania. W przypadku przewidzenia i tego postępowania doprowadziłbyś mnie do wniosków odrzucających oba założenia i nakierowania mnie na wyraz dwuliterowy...

Ha! przejrzałem Cię!
... chyba...
:rotfl:

Właśnie takie są 8)
zakładając że k znaczy l w jednym wyrazie to nie znaczy że k równa się również l zazwyczaj inne :D

Nie do końca rozumiem...
To że litery mają podwójne znaczenia to się domyślam ale czy stosowałeś wiele rodzajów szyfrowania?

Na pewno nie jest związane z ekonomią ;) Ja tłumaczenie mam spokojnie na karteczce w biurku :roll:

Takie coś masz na karteczce:
Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie. Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie: – Cóż ma znaczyć to tarzanie?! Wezwać trzeba by lekarza, zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza! Wszak Szczebrzeszyn z tego słynie, że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie! A chrząszcz odrzekł nie zmieszany: – Przyszedł wreszcie czas na zmiany! Drzewiej chrząszcze w trzcinie brzmiały, teraz będą się tarzały.


Na weekendzie powinienem znaleźć trochę więcej czasu więc uaktywnię swe spekulacje.

#44

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podejrzewam że zlepek suer odpowiada naszym dwuliterowcom, najbardziej pasują mi ze i im
Przy takim pisaniu może nastąpić ryzyko braku konsekwencji w tworzeniu tekstu. Tekst jest poprawny?

Jak pisałem wcześniej jesteś blisko ale to nie to :roll: Jasne że jest poprawny :D chyba źle go nie napisałem :P

A rozwiązanie: huk i huki? Celowo je pominąłeś?
Myślałeś że brak odniesienia się do tej kwestii sprowokuje mnie do zwrócenia uwagi na to typowanie? Chyba że przewidziałeś to że podaże tą drogą i celowo mnie skierujesz na złą ścieżkę abym dalej błądził. Możliwe że i to przewidziałeś i stwierdziłeś że że powrócę do wspomnianego przez Ciebie typowania abym tam skupił swe wysiłki oddalając się od rozwiązania. W przypadku przewidzenia i tego postępowania doprowadziłbyś mnie do wniosków odrzucających oba założenia i nakierowania mnie na wyraz dwuliterowy...

Ha! przejrzałem Cię!
... chyba...
:rotfl:

huk i huki w ogóle nie występują w tym tekście taka drobna podpowiedź ;)
A co do reszty to większego filozofa nie widziałem... 8)

Nie do końca rozumiem...
To że litery mają podwójne znaczenia to się domyślam ale czy stosowałeś wiele rodzajów szyfrowania?

Zrozumiale napiszę tak pisałem to z głowy więc pewnie nieświadomie zastosowałem jakieś szyfrowanie albo coś tego typu.

#45

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A rozwiązanie: huk i huki? Celowo je pominąłeś?
Myślałeś że brak odniesienia się do tej kwestii sprowokuje mnie do zwrócenia uwagi na to typowanie? Chyba że przewidziałeś to że podaże tą drogą i celowo mnie skierujesz na złą ścieżkę abym dalej błądził. Możliwe że i to przewidziałeś i stwierdziłeś że że powrócę do wspomnianego przez Ciebie typowania abym tam skupił swe wysiłki oddalając się od rozwiązania. W przypadku przewidzenia i tego postępowania doprowadziłbyś mnie do wniosków odrzucających oba założenia i nakierowania mnie na wyraz dwuliterowy...
Ha! przejrzałem Cię!
... chyba...
:rotfl:


http://www.demland.i...y/paski/200.png
BP, NMSP


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych