Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne obiekty na orbicie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem zwolennikiem istnienia innych cywilizacji w kosmosie, ale sceptycznie odsiewam plewy od ziarna. 

Z politowaniem pochylam się nad rewelacjami, jakoby pierwszy ruski sputnik miał odkryć obiekt Black Knight. Troszkę logiki. 

Ruska kulka mogła tylko wysyłać pip pip pip, a nie badać w sposób aktywny przestrzeń wokół siebie. Sputnik nie posiadał radaru (ani aktywnego, ani pasywnego), nie posiadał urządzeń manewrowych, więc i odbiornika, a tylko nadajnik wysyłający właśnie owe pip pip pip. Miał jeszcze jedno urządzenie zamontowane w środku, był to czujnik ciśnienia, ponieważ kula aluminium była wypełniona azotem i monitorowano jego ciśnienie. Jego utrata wskazywała by na zderzenie z mikrometeorem. Prawdopodobnie pip pip pip by się zmieniło w takim wypadku. Owczesna technika pozwalała tylko na wysyłanie informacji o temperaturze wewnątrz, na zewnątrz i ciśnieniu wewnątrz. Dlatego te trzy pip'y.

Sygnał ze Sputnika1

Nic poza tym.

Według mnie ten wątek, to baja na resorach.

 

Poniżej trochę inne spojrzenie na zagadnienie:





#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że ta sprawa była tu już omawiana. Pojawiło się wyjaśnienie, że podczas tej misji STS która zaobserwowała obiekt, dokonywano napraw na zewnątrz i zgubiono płat metalizowanej folii, w związku z czym obiektem był po prostu tenże płat folii, który przybrał dziwny kształt, i który pojawił się w okolicy stacji jeszcze przez dwa-trzy okrążenia. Potem raczej spadł, bo niska orbita jest niestabilna, próżnia zawiera domieszkę gazów z atmosfery.

 

Ed. Znalazłem to, nawet sam o tym pisałem:

http://www.paranorma...biekt/?p=664827


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 03.02.2018 - 15:10

  • 0



#18

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tyle że ten kawałek blachy dawno powinien spłonąć w atmosferze,skoro nowych wieści nie ma to można uznać że "black knight sattelite" umarł śmiercią naturalną

 

BKS nie emitował żadnych sygnałów ani takowych nie odbierał  był widywany rzadko  i na dość specyficznej orbicie to by przecież negowało możliwość obserwacji bks z ISS

albo to był kawałek folii  i się spalił w atmosferze albo faktycznie statek obcej cywilizacji,gdy  zrobiło się zamieszanie to odleciał.

 

jak wiadomo tylko rosja i zsrr/rosja mogły wystrzelić coś w kosmos,czy na pewno? a może ktoś po cichu coś wypuścił lub coś uciekło?


  • 0

#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jak się to ma do domniemanej orbity BKS, która to nie jest równikowa, tylko biegunowa. Zresztą płat folii był widoczny nie z ISS, tylko z wahadłowca chyba (STS 88).





#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyne zdjęcia obiektu pochodzą z tamtej misji STS, przytoczone na początku tematu artykuły nie wymieniają żadnej innej bezpośredniej obserwacji na orbicie.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych