Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Walking Dead.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio na SB pojawiła się dyskusja na temat tej gry i przyznam, że (choć nie przepadam za tematyką zombie) perspektywa długoterminowych wyborów/konsekwencji mnie zaciekawiła. Oczywiście wiem, że to tylko gra i konsekwencje nie muszą być logiczne, ale postanowiłem dać jej szansę. Szkoda tylko, że to gra "tego" rodzaju - "nie myśl co byś zrobił, bo to nie o to tu chodzi. Musisz po prostu odgadnąć co twórcy uznali za właściwe i spróbuj wpaść na ich tok rozumowania".


Aktualnie jestem po pierwszym "odcinku" i, jako że dziś mam całkowicie wolny i niestety "domowy" - pewnie posunę fabułę do przodu.

Ciekawi mnie przy tym jakie inni podjęli decyzje. A żeby nikomu nie psuć przyjemności odkrywania (bo na SB poleciało parę spoilerów :P ) - prosiłbym aby każdy wypowiadający się w tego typu kwestiach umieszczał odpowiednie fragmenty w spoilerach.

Odnośnie mnie (screenów nie wrzucę, bo Win7 nieco ma z tym problemy, w następnym odcinku może się uda):

Spoiler




#2

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo dobra gra, według mnie najlepsza w tym roku. Albo przynajmniej w Top 3. Jedyny minus to według mnie zerowy wpływ naszych wyborów na przebieg historii. No, możemy zdecydować kto kiedy zginie. ^^ Ale to mało istotne niestety.

Ogólnie warta polecenia i ukończenia. (ALE TYLKO RAZ!!!)

#3

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gra jest świetna i można powiedzieć że zaskakująca. Szkoda mi tylko niektórych fragmentów, momentami ograniczonych dialogów i możliwości działania. No i zachowanie bohaterów, ech... skrzywdzone płaczki albo cwaniaczki, które nie potrafią współpracować. Na zewnątrz pełno jest zombie które chcą zeżreć wszystko co się rusza a oni kłócą się o pierdoły i fochy strzelają.

Na początku starałem się być "Matką Teresą" jednak w końcu stwierdziłem że czas wziąć towarzystwo za mordy i w sumie lepiej się czułem w tej roli ;)

Orientuje się ktoś co z kontynuacją? Bo słyszałem że jest jakaś w planach.

#4

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak w planach jest drugi sezon gry a poza tą epizodyczną gierką ma zostać także wydana pełnoprawna produkcja

#5

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugi odcinek za mną. Od razu uderzam na trzeci.

Spoiler




#6

ceka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gra fenomenalna, choć po wprowadzeniu(na początku każdego odcinka) typu 'każda twoja decyzja będzie miała wpływ na bla bla bla...' troszkę mnie zawiodła. Niby możemy decydować ale przez to zmieniamy tylko, że tak powiem kompanów. Gra mimo jakiejkolwiek decyzji dąży do jedngo finishu. Mimo wszystko gra jest genialna i wciąga straszliwie. Gre jak i serial polecam każdemu z czystym sumieniem.

Ps. Gre przeszedłem jako ten zły, a dzewczyna na laptopie obok mnie przeciwnie :)

#7

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też zaczynałam grę od "good guy mode" i naprawdę starałam się podejmować dobre decyzje. Jak wspominałam w nocy na shoutboksie, po trzecim odcinku zaczęłam się trochę staczać.

Moje decyzje w pierwszym epizodzie:

Spoiler


W drugim odcinku:
Spoiler


Cóż, wybory są może rzeczywiście znikome i iluzoryczne, ale z drugiej strony - w życiu też nie zawsze układa się po naszej myśli tylko dlatego, że podejmujemy właściwe decyzje. Gra w strasznie podły sposób siada na emocjach, trudno być wyrachowanym padalcem, kiedy narzucają nam opiekę nad dzieckiem, a voice acting w tej grze jest naprawdę dobry.

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gra w strasznie podły sposób siada na emocjach


Chyba nawet za bardzo... Trzeci odcinek za mną. Nacieram na czwarty.

Spoiler


I czwarty odcinek za mną. Na piąty przyjdzie czas jutro.

Spoiler




#9

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podjarałem się tą grą i to bardzo ale jak na razie nie mam możliwości w nią pograć bo coś mi się zwaliło na płycie głównej i nie odczytuje mi żadnej karty graficznej więc śmigam na zintegrowanej :( to tylko oglądam te filmiki na youtube o niej :mrgreen: jak tylko znajdzie się praca bo jak na razie to lipa to sobie zakupie lepszy sprzęt :lol A jak idzie wam gra i czy wciąga tak jak te filmiki ? ;]

#10

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gra jest z pewnością wciągająca, jej główną siłą jest właśnie dobra historia (i świetne aktorstwo). Nie wiem, wydaje mi się, że oglądanie filmików i zapoznanie się ze zbyt wieloma elementami fabuły zepsuje frajdę z rozgrywki. Wbrew pozorom liczba możliwych rozwiązań jest naprawdę ograniczona, lepiej unikać spoilerów.

Odcinek trzeci:
Spoiler


Odcinek czwarty:
Spoiler


W odcinku piątym:

Spoiler


Ta gra jest przygnębiająca. Nie byłam w stanie przechodzić więcej niż jeden odcinek dziennie.

#11

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybory są iluzoryczne i do niczego nie prowadzą aczkolwiek grę uważam za bdb. IMO 2 odcinek był najlepszy :mrgreen:. Chcecie grę która naprawdę gra na emocjach to zagrajcie w Heavy Rain.

Wracając do The Walking Dead, w marcu ma wyjść Survival Instinct

Fabuła koncentruje się na losach braci Dixon i ich podróży do miasta Atlanta, które rzekomo ma zapewnić bezpieczne schronienie ocalałym. Gracze wcielają się w młodszego z rodzeństwa - Daryla, a starszy z nich, czyli Merle, kontrolowany jest przez sztuczną inteligencję.

Autorzy postawili na klimaty survival horroru. Konieczne jest oszczędne gospodarowanie amunicją, jedzeniem oraz innymi zapasami, zwłaszcza, że okazje do uzupełnienia zapasów nie zdarzają się często. Istotnym elementem zabawy są elementy skradankowe, które pozwalają uniknąć starcia z niektórymi zombiakami. Nie jest to jednak łatwe, gdyż żywe trupy podczas szukania ofiar zrobią wykorzystują nie tylko z własny wzrok, ale również słuch i zmysł węchu.

Mocną stroną gry jest ścisłe połączenie fabuły z rozgrywką. Podczas przygód spotykamy szereg ciekawych postaci. Gracz sam decyduje czy je skrzywdzić czy też wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Sporo z tych bohaterów niezależnych może dołączyć do braci Dixon. Kampania obfituje też w wiele innych trudnych wyborów moralnych.


http://www.youtube.com/watch?v=xED-90Q4vu8

#12

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogę się doczekać zebrania funduszy i zagrania w te cudo :mrgreen:

#13

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gra ukończona.

Spoiler


No i jeszcze jedno - nie tylko gra aktorska (głosy rzecz jasna :P ) była świetna. Bardzo podobała mi się muzyka.



#14

Norbiss.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to taki bardziej interaktywny film niż gra. Gra się fajnie, szkoda tylko właśnie że nasze decyzję mają mały wpływ nie taki duży wpływ na fabułe jaki by się chciało, no i największą jest to, że jest grą na raz.

#15

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila:
Spoiler





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych