Skocz do zawartości


Zdjęcie

przeczucia, intuicja, jasnowidzenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

.

Użytkownik sprt edytował ten post 15.01.2013 - 21:56

  • 0

#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedy umysł spoczywa w swojej własnej esencji, bez obaw i oczekiwań manifestują się zawarte w nim właściwości. Są nimi: nieustraszoność i intuicja, które wyłaniają się z urzeczywistnienia umysłu jako niezniszczalnej otwartości; nieustająca radość i świeżość – pojawiające się na skutek rozpoznania go jako nieustannej, spontanicznej gry przestrzeni z całym jej bogactwem; oraz nieograniczone współczucie, które powstaje ze zrozumienia, że liczba istot jest nieograniczona i że każda z nich chce osiągnąć szczęście, podczas gdy my jesteśmy tylko jednostką.
Te właściwości są absolutne i trwałe – umysł zawsze i niezmiennie je posiadał.

Tym, co powstrzymuje nas od pełnego zrozumienia siebie nawzajem i bycia całkowicie świadomym tu i teraz, jest fakt, że zazwyczaj rozumiemy przestrzeń jako oddzielenie. Ten sposób myślenia jest jednocześnie bardzo naturalny, bo przez miliony lat ewolucji nasze przetrwanie zależało na przykład od ustalenia, w jakiej odległości znajdował się tygrys. Dzięki temu wiedzieliśmy, że należy np. wdrapać się na drzewo, znaleźć jakiś kamień albo zawołać przyjaciół. We wszystkich podobnych życiowych sytuacjach ów sposób postrzegania był bardzo korzystny z punktu widzenia przetrwania gatunku. Jednakże dla medytacji i rozwinięcia prawdziwego duchowego wglądu powinniśmy być w stanie sobie wyobrazić, że mamy oczy z tyłu głowy. Jeżeli nam się to uda, dostrzeżemy, że przestrzeni za nami jest więcej niż pomiędzy nami i że nie jest tak tylko w przypadku odległości, którą trzeba zachować, żeby przeżyć. Również w przestrzeni medytacyjnej możemy odkryć, że zawsze jest więcej miejsca za nami, niż pomiędzy nami i w tym właśnie momencie otwartość przestaje być oddzieleniem, a zaczyna być pojemnikiem - czymś, w czym wszyscy jesteśmy zawarci.

To uczucie bycia wewnątrz i dzielenia tej samej przestrzeni uwalnia ogromną ilość intuicji. W rzeczywistości przejawienie się jej blokują właśnie nasze sztywne poglądy „ja tu" i „ty tam" - całe owo niepotrzebne poczucie oddzielenia. Kiedy więc rozpuści się ono, kiedy rozpoznamy przestrzeń jako pojemnik, który wszystko łączy wtedy intuicja pojawia się w naturalny sposób, staje się czymś naprawdę wspaniałym, świeżym, pełnym nieograniczonych możliwości i nadaje naszemu życiu głęboki sens. Jest ona pierwszą właściwością, która pojawia się w nas dzięki doświadczeniu podstawowej jedności wszystkich i wszystkiego.

Myślę że czegoś takiego zaczynasz doświadczać.

Ostatnio w moim życiu pojawia się też coraz więcej takich rzeczy. Nawet nie sposób ich wszystkich opisać.
Również skutecznie wielokrotnie przewidziałem śmierć pewnych bliskich mi osób. (jest to całkowicie naturalne, choć ludzie się tego boją bo tak naprawdę to nikt nie chce umrzeć)

Dam Ci pewne rady.
1. Ne zawracaj sobie tym zbytnio głowy ( sytuacje takie wydarzają się spontanicznie i nie sposób ich kontrolować)
2. Nie chwal się tym przed innymi (i tak Cię nie zrozumieją)
3. Żyj jak najbardziej świadomie (będziesz coraz więcej dostrzegał)
4. Nie krzywdź innych istot (wszystko co robisz wraca do Ciebie)

To tyle na początek. Jesteś jeszcze młody i wiele doświadczeń przed Tobą. Powodzenia :)

Użytkownik PTR edytował ten post 15.01.2013 - 20:52

  • 2



#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Kolega mus być prawidłowy, bo tylko taki człowiek potrafi tak dobrze doradzać.:roll:

Nie jestem przekonany tylko do sensu pisania 4) punktu,bo ja zakładam, że podobnie mający człowiek maten etap życia za sobą, lub w ogule jest jemu nie poznanym. Autor wykasował treść, co by znaczyło, że oczekiwał czegoś całkowicie innego od innych dla siebie.
...lub ma ogromnego fefra! (niepotrzebnie zresztą) bo i tak niczego to nie zmienia.

Mniej obaw i powodzenia w drodze.:grr:
  • 0

#4

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie sam nie wiem dlaczego wykasowałem wiadomość, sądzę, że jest to nieistotne dla innych. W razie innego przypadku każdy sam i tak założy swój temat. Dodatkowo uzyskałem już odpowiedź, więc nie ma sensu czytać mojego przypadku. Odpowiedź jest po prostu obiektywna, pasuje nie tylko do mojej historii. Co do tego fefra to może jest trochę racji, albo po prostu nie chcę aby leżało to w necie i było czytane przez dziesiątki ludzi, skoro już uzyskałem odpowiedź. Dzięki ! Pozdrawiam ! :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych